Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 22:40   #81
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Momak,ispeci pa reci.kužu u Bosni.
Zub je bio kod starih Hebreja valuta za razmjenu dobara i usluga,misliš?!
Čiji zub?
Nebuloze!

Suštinsko poznavanje poruka hebrew. Bible nije ti baš jača strana.

Da nije bilo Mojsija izgubili bi se tvoji preci u dinama Pustinje kroz prohujale tisuće i tisuće ljeta.

Kada bi danas u Svijetu vladao Zakon zub-zub,
bilo bi to mjesto za ugodno življenje,razumiš li išta!

Možeš li gledati u petoj dimenziji?
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Čuj, Bosanac će me učit Tori i kako se interpretiralo to "oko za oko, zub za zub..."
Da nije bilo Židova u Arabiji do sad bi se već svi poklali u krvnim osvetama.
A ti bi danas bio vrli kršćanin i nosio križ a ne tu širio džihadizam.
Hebrew. BibleZakon zub-zub je kristalno jasan.
Nema tu nedoumica niti špekulacija,niti se može tumačiti po pravilu "kakohoćeš" sa stanovišta Pavlovske kristologije.

I za povijest starih Hebreja može se reči da ti je slaba strana,
nakon pisanja onih nebuloza.

Ja sam vrli musliman,fala Bogu,
kao uostalom i svi ljudi po rođenju!

I cijenim hrabrog Mojsija!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 21:01   #82
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Otkad to muslimane brine nepismenost, nije li Muhamed bio nepismen čovjek (?)

Zaboraviše, sami se o sebe spotakoše, religija je mira ahh kako da ne!

Što veliš, treba biti realan i realno sagledati sve to
Ralano sagledati da. Jer živimo u nerealnom sustavu, koji je napojen antirealnošću. To se kaže slijep.
Realnost je sasvim drugačija. To je ona istina će te osloboditi - od antirealnosti iz iskrivljene realnosti. Čitav sustav u svijetu daje pogled iskrivljene realnosti.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 21:10   #83
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Hebrew. BibleZakon zub-zub je kristalno jasan.
Nema tu nedoumica niti špekulacija,niti se može tumačiti po pravilu "kakohoćeš" sa stanovišta Pavlovske kristologije.

I za povijest starih Hebreja može se reči da ti je slaba strana,
nakon pisanja onih nebuloza.

Ja sam vrli musliman,fala Bogu,
kao uostalom i svi ljudi po rođenju!

I cijenim hrabrog Mojsija!
Oko za oko zub za zub
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 22:10   #84
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Oko za oko zub za zub
Prije zakona oko za oko nije postojao regulisan neki tako jasan zakon. Kad netko nekome izbije oko
namjerno i zube, ode i boli ga briga, a onaj jadnik živi bez oka i zuba i mora zubaru platiti da mu napravi protezu
Ili kad netko nekome ukrade kravu, ovce ili ne daj bože vola nikom ništa, ako se taj ne može braniti nema ga ko odbraniti i nadoknaditi, to vidi počinitelj pa počne krasti i drugima, a od njega kopiraju i drugi gringosi
E tu stupa zakon. I danas je slično to u zakonu.
Zatvor ili neka druga kazna. Nije savršeno uspješan jer i sami izvršioci zakona i vladari nisu savršeni i čak krše zakone.
Ali u načelu da nema danas zakona da barem koliko toliko brani građane neke uređene države sa kaznom za počinitelja bilo bi totalno bezakonje. Mogao bi neko bez straha da po cesti svaki dan ljudima kopa oči ali ne bi bilo žandara da ga jure i barem izmlate ili ako ga uspiju uvatiti zatvore kazne.
Ima ipak efekta donekle. Taj zakon vlada privremeno dok prema obečanju počne zavlada Kraljevstvo Božije u kojem neće nitko nikome činiti zlo, a pravda će cvjetati.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 00:00   #85

i molim bez spominanja križara i kršćanskih grijeha, jer da ih nije bilo odavno bi europa i civilizacija u kakvoj živimo bio jedan ogromni kalifat. živimo u 21 stoljeću u kojem kršćani ne rade terorističke napade u ime Boga i Isusa Krista, ne kidaju glave niti masovno ubijaju i iseljavaju muslimane ili uništavaju njihova kulturna blaga.
islam je jedna od najvećih prevara kao i sam lažni prorok, pedofil, ubojica i robovlasnik...dobro proučite učenje Isusa i lažnoga s druge strane.
Colins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 05:53   #86
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nakon 2000 godina izdvajanja kršćanstva nad drugima pretrpiti ćemo Islam koju godinu..Neće biti problem.
Kako ko.
Neki ce pretrpeti, neki nece preziveti, u zavisnosti od toga kako neko tumaci navodne reci svoga imaginarnog prijatelja.

Ovo je ono sto plasi (a niko ne primecuje implikacije).
Quote:
Bosniac1 kaže:
...
Ja sam vrli musliman,fala Bogu,
kao uostalom i svi ljudi po rođenju!
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 09:38   #87
Quote:
Colins kaže: Pogledaj post
i molim bez spominanja križara i kršćanskih grijeha, jer da ih nije bilo odavno bi europa i civilizacija u kakvoj živimo bio jedan ogromni kalifat. živimo u 21 stoljeću u kojem kršćani ne rade terorističke napade u ime Boga i Isusa Krista, ne kidaju glave niti masovno ubijaju i iseljavaju muslimane ili uništavaju njihova kulturna blaga.
Ne čine jer su ih neki događaji iz prošlosti upristojili.

Stoga nema više lomača, inkvizicije i rješavanja heretika kratkim postupkom. Europa je nešto naučila...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 09:52   #88
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kako ko.
Neki ce pretrpeti, neki nece preziveti, u zavisnosti od toga kako neko tumaci navodne reci svoga imaginarnog prijatelja.

Ovo je ono sto plasi (a niko ne primecuje implikacije).
Otkrivas toplu vodu.

No poenta je da nema poente u tome.

Misionaris bezveze.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 09:55   #89
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne čine jer su ih neki događaji iz prošlosti upristojili.

Stoga nema više lomača, inkvizicije i rješavanja heretika kratkim postupkom. Europa je nešto naučila...
Ne samo TO nego Islamska sila ih je naucila da se otvore znanosti jer Islamska vojska je bila modernije naoruzana jer na bliskom istoku znanost je dozivijela procvat dok u europi je bilo tesko teokratsko mracnjastvo.
Iz straha su se mjenjali u Evropi i da nije toga bilo mi danas tko zna u kojim uvjetima bi zivjeli...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 10:54   #90
Quote:
Colins kaže: Pogledaj post

i molim bez spominanja križara i kršćanskih grijeha, jer da ih nije bilo odavno bi europa i civilizacija u kakvoj živimo bio jedan ogromni kalifat. živimo u 21 stoljeću u kojem kršćani ne rade terorističke napade u ime Boga i Isusa Krista, ne kidaju glave niti masovno ubijaju i iseljavaju muslimane ili uništavaju njihova kulturna blaga.
islam je jedna od najvećih prevara kao i sam lažni prorok, pedofil, ubojica i robovlasnik...dobro proučite učenje Isusa i lažnoga s druge strane.
Bolje 100 neprijatelja vani nego jedan u kuci.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 16:34   #91
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Točno, izdvajanje islama je nepotrebno...

Inače, sekularizam, i to one vrste koja danas prevladava na Zapadu, jedna je od posljedica a ne uzrok relativne društvene stabilnosti i mira.

Samo, kad bi se navodio istinit slijed, kako bi se onda puštala magla... ?
Onako kako to kršćani vide/uviđaju... islam je od svog nastanka zapravo posljedica a ne uzrok,
npr. posljedica starožidovskog farizejstva na koje maloko obrati pažnju jerbo proširi na uzročno-posljedično, i to onda dodatno zakomplicira.

Društvenu stabilnost islam nije uspostavio kod sebe doma, pa kako bi onda po ostatku svijeta, a veli se 'prvo savršeno uredi u svom dvorištu, tek tada susjedima predlaži isto'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 16:53   #92
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Ja sam vrli musliman,fala Bogu,
kao uostalom i svi ljudi po rođenju!

I cijenim hrabrog Mojsija!
Pjesnik rekao bio sam pjesnik i prije nego sam shvatio da pjesnik jesam
iliti
nekome pjesničke literature vjernik sam po rođenju al mi trebalo godina odrastanja da shvatim vjernik jesam (jer do tad odrasli pričali u ime djeteta)

muslimani cijene Mojsija dotle dok ne treba povjerovati u Boga u kojeg je vjerovao Mojsije
(onda se najednom muslimani i Mojsije raziđu, jer Mojsije nije želio osvajati svijet a muslimani žele )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:01   #93
Mojsije nije ušao u obećanu zemlju piše u bibliji.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:07   #94
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Mojsije nije ušao u obećanu zemlju piše u bibliji.
Nije ni Muhamed.

Ali Mojsije je obećanu vidio, bila mu na dohvat ruke, mora da je iskonski požalio... što je netom prije počinio.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:18   #95
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije ni Muhamed.

Ali Mojsije je obećanu vidio, bila mu na dohvat ruke, mora da je iskonski požalio... što je netom prije počinio.
Pa nisam ja Musliman da branim Muhameda a ti ne možeš argumentirati zašto Mojsije nije vidio obećane zemlje pa pribjegavaš umnim racionalizacijama.
To to je kao da je bio žedan a voda negdje 100 km dalje i vidi vodu i umre.
Pa gdje ćeš veće kazne od te?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:32   #96
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja Musliman da branim Muhameda a ti ne možeš argumentirati zašto Mojsije nije vidio obećane zemlje pa pribjegavaš umnim racionalizacijama.
To to je kao da je bio žedan a voda negdje 100 km dalje i vidi vodu i umre.
Pa gdje ćeš veće kazne od te?
Kad bi se Mojsijevo nespuštanje na drugu stranu planine, u obećanu zemlju nazvalo
- prenapijanjem vode (Mojsijeva greška udaranja po stijeni ja ja vam tu vodu dajem)
tim više dapače vratiti se na Muhameda i islam, pitanja čega se to prenapilo kad se nije pojmilo 'svijet nije vaš'
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:43   #97
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kad bi se Mojsijevo nespuštanje na drugu stranu planine, u obećanu zemlju nazvalo
- prenapijanjem vode (Mojsijeva greška udaranja po stijeni ja ja vam tu vodu dajem)
tim više dapače vratiti se na Muhameda i islam, pitanja čega se to prenapilo kad se nije pojmilo 'svijet nije vaš'
Nemoj se meni žaliti to ti piše u bibliji,ja ništa sam ne govorim od sebe.

I nisam Musliman niti Židov a niti Kršćanin ne gnjavite me s vaš i naš to ću ubuduće tretirati kao veoma zlu namjeru.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:54   #98
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nemoj se meni žaliti to ti piše u bibliji,ja ništa sam ne govorim od sebe.

I nisam Musliman niti Židov a niti Kršćanin ne gnjavite me s vaš i naš to ću ubuduće tretirati kao veoma zlu namjeru.
Tretiran ko istreniran?

Pa, što bismo te mi gnjavili, gle kad sudjeluješ na temama gnjaviš se sam

a mi?
forever - uvijek isti, nema unas malo će se vamo pa malo tamo
(ne dalje od šale)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:57   #99
Gdje je Šadi nestao svira li harf?Nema ga odavno

Come back here man.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 21:46   #100
samo gledajući nauk Isusa, njegove propovijedi, njegov način života, u odnosu na život lažnog proroka vidi se kolika je razlika prave religije mira i ove lažne...cilj islama je bio zavladat svijetom kao apsolutni zakon, pri tome čineći sve u postizanju tog cilja...masakri, pedofilija, robovlasništvo su prihvatljivi i poželjni , dok eto Isus je živio u celibatu, nije imao nikakve imovine, nije ubijao u ime svog Boga, baš sve suprotno...kršćanstvo koje se temelji na Isusovom učenju je jedina prava religija mira, jer zagovara jednakost, oprost, ljubav, prijateljstvo, a ne masakre i osvajanja nevjerničkih zemalja...možemo biti zahvalni svim tim križarima šta su branili europu od islamskog zla jer nemožemo niti zamislit kakav bi svijet bio da nije bilo tih ljudi koji su muški odradili šta se moralo...zar su trebali mirno protestirat po trgovima mašući zastavama i parolama na transparentima??? to šta je vatikan jedna kriminalna organizacija, šta su se radili zločini u doba inkvizicije nema veze s pravim kršćanstvom...kršćanstvo se samo koristilo kao alibi za stjecanje moći u ono doba..međutim, mi danas imamo situaciju, da nakon svih izuma, svog napretka modernog društva, kršćanskog u većni slučajeva, još uvijek imamo ove vojnike mira koji eto u ime mira ubijaju, teroriziraju kršćane i ostale nevjernike...to nam jasno pokazuje koliko je islam u biti smišljen da bude manipulativna religija i religija s kojom će se manipulirati primitivcima...najgore je šta je to sad opet naš problem, i šta nema konja i sablji ali imamo iste degenerike koji žele širit svoje bolesne ideje u kršanskom svijetu.
islam nije religija mira, to je smišljena zavjera za koristoljublje i manipulaciju...još kad se jave ovi poturčeni kršćani iz bosne sve nam je jasno šta je islam
Colins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.