Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 17:40   #2021
koliko bi to došlo otprilike?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 10.01.2008., 17:53   #2022
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
koliko bi to došlo otprilike?
a neznam možda otprilike 500-600 kuna,pogledaj na internetu u svom gradu privatne ordinacije pa pitaj i otidji jer čekajući njih poludit ćeš
opsjednuta is offline  
Old 10.01.2008., 18:08   #2023
ma evo baš sam pogledala za polikliniku medico, na netu ne pišu cijene ali sam zapisala broj
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 10.01.2008., 18:14   #2024
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ma evo baš sam pogledala za polikliniku medico, na netu ne pišu cijene ali sam zapisala broj
da a i skoro svaki ginekolog ti ima svoju privatnu ordinaciju pa provjeri i zovni ,da se riješiš nagativnih misli
opsjednuta is offline  
Old 10.01.2008., 19:24   #2025
Quote:
mirabelle kaže: Pogledaj post
sad sam se malo prije cula sa gin. i rekla mi je da nema razloga za panicarenje, da cu sljed. tjedan napravit kolposkopiju i onda papu za 4 mj.
e ovo mi je najjače, tako i moja i to mi tako diže tlak
ono tipa:
....nema razloga za paničarenje, idemo na kolposkopiju...za 4 mj. ćemo papu, papa nije dobar pa ćemo opet za kolposkopiju i ajmo opet papu za 4 mj., i onda prođe više od pol godine i onda čuđenje što sad nemaš više Cin1 nego Cin2
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 10.01.2008., 19:46   #2026
da lako je njima reći da čekaju jer se ne radi o njihovom zdravlju,cure ne čekajte godinu dana da se to sve napravi ,otiđite ako triba privatno jedno i drugo će vas doći oko 500 kuna,radi se o vašem zdravlju i budućnosti,pa budite mirni
opsjednuta is offline  
Old 10.01.2008., 20:21   #2027
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
... i onda mi gin. preporuči neke tablete (21 kom) koje dođu 2.500 kn, odakle mi lova za to, imam dojam da što više radim na suzbijanju toga da mi je nalaz gori
A koje to tablete ako nam mozes reci? Ja nisam cula da je itko dobivao neke tablete.
silvaes85 is offline  
Old 10.01.2008., 21:22   #2028
joj ubi me al nemam pojma, pričala sam s gin preko telefona i rekla mi je ime tih vaginaleta (ma meni ti je to sve tableta ) i da dođu 2.500 kn (kao prije su bile na recept )
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 10.01.2008., 21:30   #2029
ma nemoj uzimat nikakve tablete... ja vjerujem jedino da se to sve da riješiti zahvatima, biopsijom, fulguracijom... neće ti jedna tableta ukloniti sve kondilome i ranice koje imaš... meni je moj ex-ginić govorio i o nekom premazivanju nekon tekućinom... a osim toga je poznavao jedino injekcije interferona (2000kn) koje nisu ništa pomogle... pa ti budi pametan... treba se sam raspitat jer oni il ne znaju il ih ne zanima...
sweet is offline  
Old 10.01.2008., 21:36   #2030
i onda se ti rodi ko žensko
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 11.01.2008., 02:48   #2031
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ma evo baš sam pogledala za polikliniku medico, na netu ne pišu cijene ali sam zapisala broj
joj..sorry sto se petljam, al ne znam bas jel ti pametno ici kod njih na kolposkopiju
ja sam isla kod njih prije nego sam se uputila u Zg..dvije kolposkopije i nikad nisu nista vidili, iako je papa cijelo vrijeme bio CIN II..
i onda mi doktor u Zg kratko nakon njih vidi svasta..

izgubila sam bezveze godinu dana kod njih, po papama i tim kolposkopijama, a da nisu bas nis napravili..a nakon sto ti je CIN prisutan godinu dana ti se vec cesto salje na konizacije..
inace su ok, al za hpv i CIN-ove ih nikako ne bi preporucila
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 11.01.2008., 09:56   #2032
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
joj ubi me al nemam pojma, pričala sam s gin preko telefona i rekla mi je ime tih vaginaleta (ma meni ti je to sve tableta ) i da dođu 2.500 kn (kao prije su bile na recept )
vrlo vjerojatno interferonske vaginalete
to je jedino cime se virus moze lijeciti i izuzetno je skup
vaginalete su mozda bolje od injekcija jer ce djelovat lokalno, tocno tamo gdje virus ima svoje staniste i gdje se mnozi

jel mozda aldara? ili imiquimod (tak nesto)?
female_zg is offline  
Old 11.01.2008., 10:04   #2033
Unhappy

Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ja sam malo razočarana ponašanjem doktora (ginekologice) a i svime zajedno, ne znam, dobra je i sve, ali imala sam Cin1, bila sam već dva puta na kolposkopiji, doktor na nalazu ne napiše skoro ništa tako da imam dojam da komunikacija kolposkopija - ginekologica i nije baš najbolja, s druge strane mi se digo tlak jer svi stručno pričaju i ja nisam kužila pol toga a budući da sam znači JA jedina poveznica te loše komunikacije između njih dvoje sam počela tražit da mi daju nalaze da ih fotokopiram (da mogu pokazat jednom i drugom)....
...nisam imala odnose nekih 6 mjeseci (tj. nisam više s dečkom s kojim je hpv krenuo), prestala sam pušit (sad će god. dana), udebljala sam se, sada sam na "taman" kilaži i sad mi nalaz (papa) Cin2 i onda mi gin. preporuči neke tablete (21 kom) koje dođu 2.500 kn, odakle mi lova za to, imam dojam da što više radim na suzbijanju toga da mi je nalaz gori
hm, da.....al cin1 se fakat moze povuci jacanjem imuniteta, tj. bez ikakvih zahvata
ja sam imala cin1 pred cca 5 godina, pokazao mi se na dvije pape u razmaku od 4 mj., isla sam jednom na kolposkopiju, jacala imunitet 3-4 mj. nakon toga vise se niti jednom nije pojavio - do 11. mj. '07. Onda odjedom cin2 (za 10 mjeseci).
female_zg is offline  
Old 11.01.2008., 12:48   #2034
da, al uzmi moj primjer gdje me ginić 2 godine uvjeravao da imam samo cin 1 i stalno govorio da dignem imunitet... a bome sam probala dosta toga... i sad kad sam promijenila ginića, biopsija kaže da je cin 2...
pa se i ne treba slijepo vjeroavat njihovim dijagnozama i načinima rješenja...
sweet is offline  
Old 11.01.2008., 12:59   #2035
Quote:
VeRy NiCe kaže: Pogledaj post
Drage cure,

dakle, nakon mog zahtjevanja da mi ginekolog napravi sve testove moguće, da budem sigurna, između ostaloga i HPV i...........stigli su nalazi i svi su su NEGATIVNI! :headban g:
Uf,kako mi je lakše.
Redovito vas čitam,malo i pišem, ali stvarno je ova tema ponajprije velika podrška, razmjena iskustava i informacija. Zato hvala svima!
Čitamo seee


JUPIIIII!!!!!
sunchana123 is offline  
Old 11.01.2008., 14:34   #2036
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
JUPIIIII!!!!!
Hvala puno!

Jos moram ici kod ginekologa da baci oko na nalaze, a meni se cini da mi je izolirana ureaplasma (10/3), hm ne znam da li je to vrijednost oko koje se treba zabrinuti, negdje sam pročitala da nije, negdje da je...vidjet ćemo!Uglavnom, ukoliko imate priliku svakako napravite sve pretrage (brisevi,klamid.....) zajedno s HPV-om.
Uf, očito neka beštija uvijek mora biti....

Vezano za raspravu oko ažurnosti naših doktora moje iskustvo je, također loše. Naime, nakon što sam godinama išla kod ginekola, prvi put sam otišla kod drugog (upravo zbog HPV-a) i taj mi nakon pregleda kaže da imam eritroplakiju ("ranica"). Dakle, ja to nemam od jučer, nedavno ili tako nešto.....i meni to ovaj prvi NIJE UOPĆE REKAO jer se to kao "ne lječi" - to je normalna pojava!!!! Saznam da je upravo to tkivo podložno upalama, da kroz njega virusi i bakterije prodiru dublje u tkivo i Hm?

No, vidjet ćemo što doktori kažu, baš me zanima.
VeRy NiCe is offline  
Old 11.01.2008., 15:08   #2037
Quote:
VeRy NiCe kaže: Pogledaj post
Hvala puno!

Jos moram ici kod ginekologa da baci oko na nalaze, a meni se cini da mi je izolirana ureaplasma (10/3), hm ne znam da li je to vrijednost oko koje se treba zabrinuti, negdje sam pročitala da nije, negdje da je...vidjet ćemo!Uglavnom, ukoliko imate priliku svakako napravite sve pretrage (brisevi,klamid.....) zajedno s HPV-om.
Uf, očito neka beštija uvijek mora biti....

Vezano za raspravu oko ažurnosti naših doktora moje iskustvo je, također loše. Naime, nakon što sam godinama išla kod ginekola, prvi put sam otišla kod drugog (upravo zbog HPV-a) i taj mi nakon pregleda kaže da imam eritroplakiju ("ranica"). Dakle, ja to nemam od jučer, nedavno ili tako nešto.....i meni to ovaj prvi NIJE UOPĆE REKAO jer se to kao "ne lječi" - to je normalna pojava!!!! Saznam da je upravo to tkivo podložno upalama, da kroz njega virusi i bakterije prodiru dublje u tkivo i Hm?

No, vidjet ćemo što doktori kažu, baš me zanima.
e pa da, to je i meni moj rekao... da imam neku ranicu, a vidla sam sama na kolposkopu da i nije tako mala...
ugl stari ginić mi je govorio kako mi je grlić jako prokrvljen pa sam zato podložna infekcijama, al nije "Mogao" napravit nijednu terapiju, dok se hpv ne otkloni, sam jel... po čudu nekom...
sweet is offline  
Old 11.01.2008., 16:04   #2038
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
joj..sorry sto se petljam, al ne znam bas jel ti pametno ici kod njih na kolposkopiju
ja sam isla kod njih prije nego sam se uputila u Zg..dvije kolposkopije i nikad nisu nista vidili, iako je papa cijelo vrijeme bio CIN II..
i onda mi doktor u Zg kratko nakon njih vidi svasta..

izgubila sam bezveze godinu dana kod njih, po papama i tim kolposkopijama, a da nisu bas nis napravili..a nakon sto ti je CIN prisutan godinu dana ti se vec cesto salje na konizacije..
inace su ok, al za hpv i CIN-ove ih nikako ne bi preporucila


Ako ste mislili na MEDICO u Rijeci ja imam drugačije iskustvo. U točno godinu dana od CIN I i HPV visokog rizika došla sam na čisti papa test. U 1 mjesecu 2007. g. nalaz katastrofa. Dobili antibiotike i ja i muž plus ja još 2 vrste vaginaleta koje sam izmjenično koristila 12 dana. Obavezno korištenje kondoma. Kontrola u 6 mj. 07. ASUS i upala, obavljena kolposlopija dobila nove vaginalete koje sam morala koristili isto 12 dana pa ponoviti za 2-3 mjeseca. Kontrola u 12 mj. 2007. papa čist, upale nema niti drugih problema. Sve čisto kao da svega skupa nije bilo. Naravno popravila sam prehranu, više šetnje sa psom i nastojala sam smanjiti stres iako nisam uspjevala. Kontrola za 6 mjeseci.

To je moje iskustvo. Naravno svatko je drugačiji i drugačije reagira na lječenje.
Svima vam želim puno sreće i da što prije se riješite HPV i svega što on vuće sa sobom
iaaana is offline  
Old 11.01.2008., 16:25   #2039
[QUOTE=VeRy NiCe;12112079]Hvala puno!

Jos moram ici kod ginekologa da baci oko na nalaze, a meni se cini da mi je izolirana ureaplasma (10/3), hm ne znam da li je to vrijednost oko koje se treba zabrinuti, negdje sam pročitala da nije, negdje da je...vidjet ćemo!Uglavnom, ukoliko imate priliku svakako napravite sve pretrage (brisevi,klamid.....) zajedno s HPV-om.
Uf, očito neka beštija uvijek mora biti....

[QUOTE]

Tu zločestobu sa antibioticima riješiš.

No što je mene sada iznenadilo?!? Dobila sam 2 tjed ranije?!? Osjetila sam jelte čudan filing i ode ja provjeriti i ???????? Ništa me ne boli niti se osjećam kao da trebam dobiti. Još mi samo povrh svega 'fali' neka cista na jajnicima....
sunchana123 is offline  
Old 11.01.2008., 17:02   #2040
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
dal ima koja od vas na forumu da se prirodnim putem ili nekim oblikom alternativne medicine izliječila od cin 2 ili 3 (nalaz dobiven biopsijom, ne papa testom)? Kao što su već neke od vas pisale, papa i biopsija se baš i ne podudaraju uvijek. Meni doktor veli da ukoliko biopsija pokaže cin 2 ili 3, nemoguće je samoizlječenje. Mora se pod nož. Malo ne strah, jer sam upravo dobila nalaz - cin 2! Help!
pronašao sam na netu podatak da se jedna trećina CIN2 izvuče (izliječi) bez zahvata, dok se kod CIN3 ide na lletz konizaciju. tu više nema vremena za 'zajebanciju'
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.