Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 15:18   #2141
pozdrav.trenutno sam na terapiji cipralex 10mg i oksezam po potrebi.e posto sam strasno anksiozna i pomalo depresivna dodatni strah mi stvaraju ove tabkete koje pijem.u glavnom negdje na netu sam procitala da cipralex moze izazvati krvarenje u mozag i to me sad doslovno jos bolje izluduje jer sam uz sve to i teski hipohondar.mene zanima dal ima ko iskustva s tim lijekom i kolko je ta informacija tocna???trenuttno primjecijem nuspojavu a to je da je sex totalno u k....,pa me zanima dali to s vremenom prolazi????tnx
bettyyy is offline  
Old 08.03.2011., 16:28   #2142
ma ne brini se
joj i ja ti po sto puta čitam sve one nus pojave na onom papiriću,tako da znaš da nisi jedina na kraju krajeva moš imati i lošu reakciju na običnu tabletu protiv bolova,tako da...
šta se tiče sexa čula sam da tu može malo zapinjati...
LažešMelita is offline  
Old 08.03.2011., 17:14   #2143
Quote:
LažešMelita kaže: Pogledaj post
ma ne brini se
joj i ja ti po sto puta čitam sve one nus pojave na onom papiriću,tako da znaš da nisi jedina na kraju krajeva moš imati i lošu reakciju na običnu tabletu protiv bolova,tako da...
šta se tiče sexa čula sam da tu može malo zapinjati...
nebre se meni utuviti u tu bedastu glavu nek se ne brinemto opce ne pise na papiricu neg je neko negde objavil da se to moze desiti a ja naravno procitalai sad je panika a moram piti,jbg.
a ti pijes kakve antidepresive????
prije sam pila zoloft i isto mi je tak bilo ak kasnije se popravilo sad neznam dal bude mi i kod ovoga proslo???ak ko zna iz iskustva nek napise...
bettyyy is offline  
Old 08.03.2011., 17:39   #2144
zoloft+xanax, s tim da xanax vise prakticki ne pijem jer mi nije potreban.
zoloft mi je promenio zivot
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Old 09.03.2011., 00:22   #2145
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
zoloft+xanax, s tim da xanax vise prakticki ne pijem jer mi nije potreban.
zoloft mi je promenio zivot
i meni davno
ray of light is offline  
Old 09.03.2011., 21:06   #2146
betyyy ma ja ti ne pijem nikakve AD,,ali idem na psihoterapiju jednom tjedno,a tu i tamo čvaknem koji helex i to u dosta maloj dozi jer me strah navikavanja.
mislim da mi psihić dosta pomaže,ali ,ima dana kad sam i ja u banani
LažešMelita is offline  
Old 09.03.2011., 21:36   #2147
Quote:
LažešMelita kaže: Pogledaj post
betyyy ma ja ti ne pijem nikakve AD,,ali idem na psihoterapiju jednom tjedno,a tu i tamo čvaknem koji helex i to u dosta maloj dozi jer me strah navikavanja.
mislim da mi psihić dosta pomaže,ali ,ima dana kad sam i ja u banani
očito je procjena dr da ti ne trebaju i fala bogu. ali radiš ono najvažnije, a to je 1xtjedno pt. samo nastavi tako!
ray of light is offline  
Old 10.03.2011., 08:17   #2148
hvala na podržci
i bome nije laka ni ta pt.
nekad se osjećam ka da sam maraton trčala,ono smlavljena od tih pustih nanovo oživljenih osjećaja,sjećanja...,a nekad pomislim da bezveze idem...
LažešMelita is offline  
Old 10.03.2011., 23:54   #2149
Quote:
LažešMelita kaže: Pogledaj post
hvala na podržci
i bome nije laka ni ta pt.
nekad se osjećam ka da sam maraton trčala,ono smlavljena od tih pustih nanovo oživljenih osjećaja,sjećanja...,a nekad pomislim da bezveze idem...
naravno da nije laka, za mene su to najhrabriji ljudi koji se suočavaju sa svojim emocijama!
ray of light is offline  
Old 11.03.2011., 09:55   #2150
Ljudi, kaj je Luxeta? Imam osjećaj za filing da sam poprilično pogriješila kad sam ju jutros greškom popila... :i see dead people:

Izgleda isto ko moje tablete pa sam se zaletila, a starka je izvadila onu čitabicu iz kutije i ne javlja mi se na mob da mi veli za kaj joj to služi...
Štrikalica is offline  
Old 11.03.2011., 11:55   #2151
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Ljudi, kaj je Luxeta?
http://www.centar-zdravlja.net/lijek...0-mg/primjena/
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 11.03.2011., 12:04   #2152
Luxeta se koristi za liječenje depresije, opsesivno-kompulzivnog poremećaja (OKP) ili posttraumatskog stresnog poremećaja (PTSP). Također se koristi za liječenje OKP u djece u dobi od 6 godina i više. Ove tablete nisu tablete za spavanje ili smirenje. Luxeta vam može pomoći da se osjećate bolje. Također može pomoći pri liječenju tjeskobe koja može pratiti vašu depresiju...ovo je objašnjenje farmaceuta koji je proizvode...nuspojave koje su naveli većinom su iste kao i za ostale antidepresive, nisam ih ovdje nabrajao zato što su po meni banalne, odnosno prave nuspojave nećeš nikada pročitati na uputi o "lijeku" jer se to jednostavnim riječnikom farmaceutima ne bi isplatilo...sve u svemu moj ti je savjet bježi što dalje od svih tih tableta...neće oni izliječiti ama baš ništa...a dali će pogoršati već postojeće stanje o tome bi se već dalo razgovarati...i na kraju da kažem, spadam u skupinu ljudi koji imaju poprilično iskustvo sa psihofarmacima i njihovim djelovanjima odnosno kontradjelovanjima...pa ako nekoga zanima bilo što vezano uz određni lijek ili dijagnozu neka se slobodno javi...pozdrav
viktor_os is offline  
Old 11.03.2011., 17:11   #2153
Quote:
viktor_os kaže: Pogledaj post
Luxeta se koristi za liječenje depresije, opsesivno-kompulzivnog poremećaja (OKP) ili posttraumatskog stresnog poremećaja (PTSP). Također se koristi za liječenje OKP u djece u dobi od 6 godina i više. Ove tablete nisu tablete za spavanje ili smirenje. Luxeta vam može pomoći da se osjećate bolje. Također može pomoći pri liječenju tjeskobe koja može pratiti vašu depresiju...ovo je objašnjenje farmaceuta koji je proizvode...nuspojave koje su naveli većinom su iste kao i za ostale antidepresive, nisam ih ovdje nabrajao zato što su po meni banalne, odnosno prave nuspojave nećeš nikada pročitati na uputi o "lijeku" jer se to jednostavnim riječnikom farmaceutima ne bi isplatilo...sve u svemu moj ti je savjet bježi što dalje od svih tih tableta...neće oni izliječiti ama baš ništa...a dali će pogoršati već postojeće stanje o tome bi se već dalo razgovarati...i na kraju da kažem, spadam u skupinu ljudi koji imaju poprilično iskustvo sa psihofarmacima i njihovim djelovanjima odnosno kontradjelovanjima...pa ako nekoga zanima bilo što vezano uz određni lijek ili dijagnozu neka se slobodno javi...pozdrav
thnx..i stara mi je objasnila da je u pitanju AD..al ja ko da sam pojela getribu od Humveeja... još nisam sasvim došla k sebi (9 h i 99 kava kasnije... )
Štrikalica is offline  
Old 11.03.2011., 18:18   #2154
vidim da je luxeta plivin generik zolofta, ad-a.
ray of light is offline  
Old 12.03.2011., 14:48   #2155
Quote:
viktor_os kaže: Pogledaj post
Luxeta se koristi za liječenje depresije, opsesivno-kompulzivnog poremećaja (OKP) ili posttraumatskog stresnog poremećaja (PTSP). Također se koristi za liječenje OKP u djece u dobi od 6 godina i više. Ove tablete nisu tablete za spavanje ili smirenje. Luxeta vam može pomoći da se osjećate bolje. Također može pomoći pri liječenju tjeskobe koja može pratiti vašu depresiju...ovo je objašnjenje farmaceuta koji je proizvode...nuspojave koje su naveli većinom su iste kao i za ostale antidepresive, nisam ih ovdje nabrajao zato što su po meni banalne, odnosno prave nuspojave nećeš nikada pročitati na uputi o "lijeku" jer se to jednostavnim riječnikom farmaceutima ne bi isplatilo...sve u svemu moj ti je savjet bježi što dalje od svih tih tableta...neće oni izliječiti ama baš ništa...a dali će pogoršati već postojeće stanje o tome bi se već dalo razgovarati...i na kraju da kažem, spadam u skupinu ljudi koji imaju poprilično iskustvo sa psihofarmacima i njihovim djelovanjima odnosno kontradjelovanjima...pa ako nekoga zanima bilo što vezano uz određni lijek ili dijagnozu neka se slobodno javi...pozdrav
cao...mene interesira ad cipralex 10mg.dali ona nuspojava koja smanjuje totalno volju za sexom nestaje il ostaje stalno dok pijes lijek???i kolko je tocna tvrdnja za krvarenje u mozag od tog lijeka.hvala
bettyyy is offline  
Old 13.03.2011., 11:13   #2156
Molio bih da mi se jave svi oni koji smatraju kako psihofarmaci više pomažu nego odmažu pacijentima...po mogućnosti ako ima psihijatara ili možda farmakologa...Ovo sam pitao zbog toga što vidim da dosta ljudi na forumu misli da su tablete koje piju dobre, odnosno da im pomažu, ali iskreno sumnjam da ljudi koji ih piju i koji ih veličaju, znaju o njihovom kemijskom satavu i što sve one sadrže u sebi. Slažem se ja da određene tablete pomognu da se brže zaspi, da se smire živci,ali na kratko, jako kratko, međutim isto tako znam što se događa sa mozgom, kada se iste te tablete pije, pogotovo kontinuirano. Sada vi možete meni govoriti da pametujem ili neznam šta već, i dalje vjerovati svojim psihijatrima na njihovu riječ, jer ipak su oni doktori koji znaju šta rade, znaju oni jako dobro šta rade, ali je pitanje dali znate vi što oni vama rade...pomažu? ili odmažu?
viktor_os is offline  
Old 13.03.2011., 15:00   #2157
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
volim te rejoflajt
i ja tebe, kilogramu
ray of light is offline  
Old 13.03.2011., 21:54   #2158
gg

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
i ja tebe, kilogramu
hehe a baš je slatki medek

inace,kako stojis sa zdravljem? terapijom ? ja sam hrpu tableta bacio...pijem samo jedne...tj, dvoje
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 14.03.2011., 09:34   #2159
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
hehe a baš je slatki medek

inace,kako stojis sa zdravljem? terapijom ? ja sam hrpu tableta bacio...pijem samo jedne...tj, dvoje
a isto, antidepresiv fevarin, tegretol kao stabilizator raspoloženja, al meni služi za spavanje, normabel ili xanax.
ray of light is offline  
Old 14.03.2011., 11:37   #2160
granica normale

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
a isto, antidepresiv fevarin, tegretol kao stabilizator raspoloženja, al meni služi za spavanje, normabel ili xanax.
normabel i xanax zajedno ?! Pa jel to nije malo too much ??
Ja pijem samo normabel i on mi je punoooo bolji od xanaxa.
Prije sam pio isto stabilizator depakine chrono od kojeg sam se udebljao nekih 10kg i imao sam grceve,tremor.. ma sranje od tablete ! zato ju vise ni ne pijem!
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.