Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2012., 07:20   #1001
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/glaxosmithkli...ekove/1038849/

nemojmo se zavaravati da je u svijetu farmaceutike sve ružičasto...
svaka čast struci, ali živimo u vrijeme divljeg kapitalizma gdje se sve može kupiti pa i potvrde o testiranjima i studije o neškodljivosti....
Isto tako možeš vjerovati da te proizvođači tune nastoje namjerno otrovati jer se u tuni može naći živa. Ništa nije crno-bijelo, uostalom svi sastojci su navedeni na bočici i u Kal-ovim tabletama se ne nalazi ništa štetno.
A i dodaci za prehranu se uzimaju na svoju ruku, bez prepisivanja recepta, najčešće osoba minimalno komunicira s farmaceutom pa odakle onda potreba optužiti farmaceuta da ti prodaje nešto štetno

Neću ići dalje u off, samo da kažem da se u navedenom slučaju kod GSK-a radi o antidepresivima koji su prepisivani djeci i adolescentima - jel bi ti ikada dala svom djetetu od 10-12-15 godina da se kljuka tabletama? Nekako mi se čini da i roditelji tu snose veliki dio odgovornosti.

Quote:
exCrvena kaže: Pogledaj post
Bućkuriše ne, ali dodaci prehrani su uvijek diskutabilni...
Opet kažem uzimaš ih na svoju ruku, ako smatraš da nisu dobri onda ih jednostavno nemoj koristiti
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 21:00   #1002
pozdrav svima, već duže vrijeme prati ovu temu i čitam Vas, i evo morala sam se registrirat jer sam malo je reči prezadovoljna Kal vitaminima za kosu..inače sam alergična na dosta vitamina, tableta i sl.stvari,ali sam se ipak odlučila kupiti ih i stvarsno sam presretna, počela sam ih piti krajem 5mj, znači več dva jeseca i moja kosa se preporodila..prije toga mi se strašno prorijedila i dosta ispadala, ali vitamini su odradili posao za čistu desetku..

Moje preporuke svima!!
Danijela79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:37   #1003
slaba kosa i nokti često su rezultat "nečiste krvi" i usporenog rada jetre.
Ljudi se zatrpavaju B vit kompleksima koji često ne daju nikakve rezultate ..treba prvo stvoriti zdrava krvna zrnca koja će moći raditi svoj posao u organizmu kako treba.

Preporuka je uzeti nešto na biljnoj baz npr. http://www.specchiasol.hr/ljbuk/ljek...e.html#link018 preslica u kapsulama
Namjena:
Poznata je primjena preslice u dermatologiji i estetskim kurama, stimulira stvaranje crvenih krvnih zrnaca, poboljšava kvalitetu noktiju i kose, pospješuje zacjeljivanje puknutih noktiju, prevenira i usporava proces osteoporoze
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 20:25   #1004
twinlab

da li netko zna jel se na našem tržištu još uvijek mogu nabaviti tablete od Twinlaba Hair Factors, zvala sam nekoliko ljekarni ali bezuspješno
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:14   #1005
Quote:
Grubač. kaže: Pogledaj post
Isto tako možeš vjerovati da te proizvođači tune nastoje namjerno otrovati jer se u tuni može naći živa. Ništa nije crno-bijelo, uostalom svi sastojci su navedeni na bočici i u Kal-ovim tabletama se ne nalazi ništa štetno.
A i dodaci za prehranu se uzimaju na svoju ruku, bez prepisivanja recepta, najčešće osoba minimalno komunicira s farmaceutom pa odakle onda potreba optužiti farmaceuta da ti prodaje nešto štetno

Neću ići dalje u off, samo da kažem da se u navedenom slučaju kod GSK-a radi o antidepresivima koji su prepisivani djeci i adolescentima - jel bi ti ikada dala svom djetetu od 10-12-15 godina da se kljuka tabletama? Nekako mi se čini da i roditelji tu snose veliki dio odgovornosti.



Opet kažem uzimaš ih na svoju ruku, ako smatraš da nisu dobri onda ih jednostavno nemoj koristiti
Ne, proizvođače tuna zaboli kuki da li ima žive u tuni ili ne, bitno im je koliko zarade. Ako je MDK za tunu (lupam napamet broj) 5 ppb, on će prodati tunu s 4.99ppb bez grižnje savjesti. Iz tog razloga ne jedem baš više tunu.

Naravno da farmaceutu nije u interesu da me otruje, ali pola njih nema pojma o tome što prodaju. Ruku na srce, nije da su svi farmaceuti diplomirali magna cum lauda i da se danonoćno usavršavaju i čitaju recentne članke o suplentima i prate studije o utjecaju na organizam. Ima ih koji su diplomirali sa 2, rade u maminoj ljekarni i boli ih kuki što prodaju. Ljudi nisu savršeni i divni i uberposvećeni svom poslu. Da je tako, ne bi bili dužni milijarde eura jer bi i naši ekonomisti kao i farmaceuti bili ubereksperti.

Redovito kad dođem u ljekarnu i moram birati između 2 proizvoda pitam tetu ljekaricu što je bolje, pa mi ona zazuji i počne o gramima i broju kapsula u bočici i tako. Ništa aktivna supstanca, utjecaj, prekoračenje doze, ništa... Samo omjer cijene i broja kapsula.

Što se tiče deklaracija, tu se radi prvenstveno o pitanju povjerenja, i ne bi bilo prvi put da je proizvod krivo deklariran. Bilo ljudskom greškom, bilo namjerno. Odem 2 put mjesečno u Muller po potrepštine i svaki put nađem makar 2 krivo deklarirana proizvoda.

I da, u današnje vrijeme sve češće djeca uzimaju antidepresive. Sve je to posljedica stanju u društvu i nije čudno da malci budu suicidalni i depresivni. Kad stvari pređu razinu koja se može riješiti razgovorom i grljenjem i govorom: sve će biti ok, bolje dat klincu antidepresiv nego ga naći prerezanih žila u kadi. Ali to je samo moje mišljenje.

I dosta trollanja za danas od mene
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 21:19   #1006
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
....Ljudi nisu savršeni i divni i uberposvećeni svom poslu. Da je tako, ne bi bili dužni milijarde eura jer bi i naši ekonomisti kao i farmaceuti bili ubereksperti...
Sve to stoji, ja samo hoću reći da treba mućniti i vlastitom glavom ponekad, a ne odmah za sve optuživati farmaceute i farmaceutski lobij. Pogotovo kad se radi o uzimanju suplemenata na vlastitu ruku, prvo se valjda treba informirati i malo istražiti o tome što misliš unijeti u organizam, no možda samo ja tako mislim.

A i ne očekuješ doista od farmaceuta da zna sve o svakom proizvodu koji mu prođe kroz ruke? Isto tako treba biti svjestan činjenice da 95% ljudi nema pojma ni što je aktivna supstanca a kamoli da mu još navodiš ime, mehanizam djelovanja itd.

Ne bum ni ja više o ovome


Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
da li netko zna jel se na našem tržištu još uvijek mogu nabaviti tablete od Twinlaba Hair Factors, zvala sam nekoliko ljekarni ali bezuspješno
Trebali bi ti, u svakoj ljekarna ako pitaš da ti naruče, to i učiniti, ukoliko je proizvod dostupan na tržištu
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 20:50   #1007
Ako ima netko zainteresiran za KAL tablete za kosu imam jos oko 45-50 tableta, ja sam ih pila par dana pa mi neodgovaraju... prodala bi za 100kn i placam postarinu (ja platila oko 170)... moze u pp...
shine87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 19:45   #1008
imam forcapil tablete. jel neka koristila te? jesu učinkovite?
sthmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 21:23   #1009
pila ja, bile su mi dobre, ali mi je kal bio bolji
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 18:31   #1010
a li od tih kal rste nova kosa ili trenutna kosa samo brze raste?meni nije oglavu nova kosa vec da malo brze rste a ne da u 3 mjeseca umjesto nizbrdo ide uzbrdo.jos sam presla na kao tun eku kvalitetniju njegu pa opet nista.

ima nekih vecih nuspojava ili je bas individualno? vidim te kal i merz,po dvije dnevno,strah me da mi pocne opadati kosa :/
usagicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 22:07   #1011
od kala manje opada kosa i brže raste cijela kosa - tako je meni bilo, a znam da sam onda nakon negdje pola godine skužila i male satelite oko glave.
ja bih na tvome mjestu pila 1 kal i eventualno 1 merz dnevno. ne vidim čemu trpati toliko u sebe osim ako nisi sportaš. ja sam samo s 1 kal dnevno vidjela pomake.
ali ako ti je uzrok hormonski ili loše tretiranje kose (previše farbanja,stalno nošenje repa, stalno izvlačenje na četku...), onda ti kal niti merz neće pomoći. i malo si proanaliziraj jesi li šta promijenila u rutini pranja kose tipa šampon. meni ti od gliss kura opada kosa i od šampona i od onih njihovih regeneratora/ ulja za poslije pranja koja idu na cijelu kosu... i od loreal šampona s matičnom mliječi (bijelo žuta linija) mi je isto jače opadala.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 00:47   #1012
Jel postoji neki nacin da jako rijetku i tanku kosu vitaminima ucinim reprezentativnijom?
alicee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 19:52   #1013
znam da zeleni čaj nema veze s ovim topicom ali ima sa kosom , pa me samo zanima koristi li neka od vas taj čaj ili neki drugi kod ispiranja kose? zanima me kako se nanosi?
tea4patd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 16:02   #1014
Evo uzela sam i ja te cesto pomenute Das gesunde plus kapsule za kosu pa me zanima jeli to potice rast novih dlacica ili je za brzi rast?
Nadam se da nije ovo drugo

Kakva su iskustva s tim Solgarom? Nije mi ni lice bas blistavo pa mozda sam trebala i te uzeti... Moze se piti istovremeno i jedno i drugo??

Pliiizzz help, kosa mi ne prestaje opadati vec 2-3 godine
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 18:58   #1015
ja moram pohvaliti Fitoval kapsule za jačanje korjena kose. pila sam ih 3 mj. i kosa je tako čvrsta ni jedna vlas više ne pada, stvarno su dobre a i cijena im je dobra
__________________
"...Always look up the bright sight of life..."
alisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 23:34   #1016
Mislila sam naručiti kapsule spirulina pacifica od huawema(mislim,da se tako zove),ali piše da se dnevno mora popiti nekih 6 tableta?!Nije li to malo previše Druge tablete od Paranorma se preporučuju 2x dnevno piti?
Savjete molim
__________________
Khm...ja sam žensko
bozo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 12:05   #1017
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
od kala manje opada kosa i brže raste cijela kosa - tako je meni bilo, a znam da sam onda nakon negdje pola godine skužila i male satelite oko glave.
ja bih na tvome mjestu pila 1 kal i eventualno 1 merz dnevno. ne vidim čemu trpati toliko u sebe osim ako nisi sportaš. ja sam samo s 1 kal dnevno vidjela pomake.
ali ako ti je uzrok hormonski ili loše tretiranje kose (previše farbanja,stalno nošenje repa, stalno izvlačenje na četku...), onda ti kal niti merz neće pomoći. i malo si proanaliziraj jesi li šta promijenila u rutini pranja kose tipa šampon. meni ti od gliss kura opada kosa i od šampona i od onih njihovih regeneratora/ ulja za poslije pranja koja idu na cijelu kosu... i od loreal šampona s matičnom mliječi (bijelo žuta linija) mi je isto jače opadala.
ovo što preporučuješ je i meni pomagalo ja sam pila 1 dan kal 1 dan Merz i tako " mjeseca i stvarno sam vidjela rezultate onda pauza pa opet. Meni je pomoglo da vratim svoju kosu koje je puno opalo nakon trudnoće i dojenja gotovo 2godine
malazara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:58   #1018
Quote:
bozo24 kaže: Pogledaj post
Mislila sam naručiti kapsule spirulina pacifica od huawema(mislim,da se tako zove),ali piše da se dnevno mora popiti nekih 6 tableta?!Nije li to malo previše Druge tablete od Paranorma se preporučuju 2x dnevno piti?
Savjete molim
nisam ti baš pametna jer vidim da su i jedne i druge po 500mg pa ne kužim zašto je jednih preporuka 2x500, a drugih 6x500mg, ali sam samo htjela reći da sam ja pila Spirulinu Pacificu od Nutrex Hawaii i bila prezadovoljna djelovanjem: općenito sam osjećala puno više energije zbog čega sam ju primarno i počela piti + bez ijedne prehlade prošlu zimu + jača kosa, ali nažalost nisam riješila probleme noktiju

edit: ovdje piše da je preporučena dnevna doza oko 3g tj. 6 tableta a da se u vrijeme pojačanih potreba može piti i 10 Uglavnom, ja koliko sam shvatila to je samo komprimirana alga a ne lijek tj. tableta u klasičnom smislu. Ima spiruline i kao praha, ali moj Bože, meni je to bilo koma pa sam otišla po tablete
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:03   #1019
no da pitam... jeste li od tog hvaljenog Kala primjetile učinke i na nokte? To je ono što meni treba: čvrsti nokti koji se ne listaju
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:53   #1020
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
no da pitam... jeste li od tog hvaljenog Kala primjetile učinke i na nokte? To je ono što meni treba: čvrsti nokti koji se ne listaju
kupi si preslicu u prahu u kapsulama. najbolja stvar koji sam imala za nokte.
http://www.specchiasol.hr/ljbuk/ljekovitoBilje.html
ovdje je nema na popisu,ali pitaj u biljnim ljekarnama. cca 58 kn .
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.