Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2009., 15:00   #101
evo i mene u ovim vodama

žena i ja smo u braku 13 godina
a imamo dijete od 17 godina
dakle dijete nije iz braka ali je maloljetno
dali takvo dijete trebamo navoditi
u zahtjevu za sporazumni raskid braka
zgzeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 15:13   #102
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Obavezno se pozovu djeca/dijete kod socijalnog radnika da se sa njima porazgovara i postavljaju im se pitanja ciji odgovori dovedu do zakljucka s kim zele da zive,pitaju da li znaju sta se dogadja i jos mnogo sitnica...
ja sam bila dijete rastavljenih roditelja i nisam bila na nikakvom razgovoru. ni moj stariji brat
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:13   #103
Quote:
ruther kaže: Pogledaj post
Imam pitanje.
Dijete ima 21 godinu i student je 3 godine studija. Muž je zaposlaen u mojoj firmi., na minimalcu, kao i ja.
Želimo sporatumni razvod braka rbig trajno poremećenih bračnih odnosa (20 ) god!!!. Kako to ide s djetetom.

Hvala
Rurher.
Pomoć!!!!! Ne mogu više izdržati.
punoljetan je pa ga se to ne tiči tj može živjeti s kojim roditeljem hoće
i ako je razvod sporazumni ne treba vam posredovanje
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:14   #104
Quote:
zgzeljko kaže: Pogledaj post
žena i ja smo u braku 13 godina
a imamo dijete od 17 godina
dakle dijete nije iz braka ali je maloljetno
dali takvo dijete trebamo navoditi
u zahtjevu za sporazumni raskid braka
ako imate zajedničku djecu a razvodite se sporazumno ipak će te trebati posredovatelja zbog maloljetnog djeteta
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:44   #105
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
ako imate zajedničku djecu a razvodite se sporazumno ipak će te trebati posredovatelja zbog maloljetnog djeteta
što je ustvari bez veze
jer da smo se rastali prije nego smo se sastali
a tada smo već imali dijete
tko bi odredio kome ide dijete
odredili bi mi sami sporazumno
ili tek ako se nebi mogli dogovoriti
onda bi jedan tužio drugoga radi uzdržavanja
zgzeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:53   #106
Quote:
zgzeljko kaže: Pogledaj post
što je ustvari bez veze
jer da smo se rastali prije nego smo se sastali
a tada smo već imali dijete
tko bi odredio kome ide dijete
odredili bi mi sami sporazumno
ili tek ako se nebi mogli dogovoriti
onda bi jedan tužio drugoga radi uzdržavanja
u tom slučaju kad bi ste vi priznali svoje izvanbračno djete sud bi odlučio i o sadržajima roditeljske skrbi ( s kim će djete živjeti, susreti i druženje s roditeljem s kojim djete neće živjeti, uzdržavanje.....)
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:54   #107
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ja sam bila dijete rastavljenih roditelja i nisam bila na nikakvom razgovoru. ni moj stariji brat

starci su se vjerojatno razvodili dok je na snazi bio drugačiji zakon
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:59   #108
Quote:
RUPA kaže: Pogledaj post
Pomozite mi sta da radim!
Udala sam ne znajuci da je moj suprug psihicki bolesnik. To je skrivao od mene zajedno sa njegovim roditeljima. Dok nisam znala o cemu je rijec trpjela sam svasta i mislila da ludim a onda sam mu nasla ljekove (u pitanju je shizofrenija), natjerala ga da prizna....
Zelim razvod (trenutno sam u drugoj drzavi) ali sta mi predlazete? Sporazumni razvod ili da zahtjevam neku odstetu za skrivanje istine i psihicko zlostavljanje?
Ne bih da se povlacim po sudovima godinama, zelim samo da se ta agonija okonca
isti problem ima moj brat ,on je to otkrio za svoju ženu ,šta da radi ,on želi sporazumno i da sve bude gotovo što prije,pomoć!!!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 19:49   #109
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
isti problem ima moj brat ,on je to otkrio za svoju ženu ,šta da radi ,on želi sporazumno i da sve bude gotovo što prije,pomoć!!!
pa ako neide sporazumno neka pokrene tužbu za razvod braka
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 19:52   #110
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Može nekakav okvirni odgovor.....koliko traje procedura rastave braka ukoliko se u svim segmentima slažemo,dakle sporazum....imamo dvoje malodobne djece'Kada djeca mogu samostalno odlučiti kod koga ostaju?Znam da je svaki slučaj slučaj za sebe,ali dajte mi neke okvire vi koji imate spoznaje o tome.Hvala .-))

djeca nikad ne odlučuju s kim će živjeti no njihovo se mišljenej uzme u obzir

a gle...na prvom se ročištu odlučuje o posredovatelju a stručno mišljene posredovatelja mora se dostaviti u roku od godine dana ( bračni drugovi to dostavljaju sudu a mogu naravno i prije tj čim prije tim bolje)
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 09:39   #111
pitanje

supruga i ja smo 19 god zajedno i sad onako iz vedra neba ona kaze da me vise nevoli ko prije i da bi se rastala jer kao nije fer da me ono laze itd , medjutim imamo jedno dijete koje je punoljetno i jedno koje je maloljetno.Problem je najveci u tome sto nemamo rijeseno stambeno pitanje vec smo dobili stan na koristenje od grada i sad se postavlja pitanje sta i kako dalje jer ni ona ni ja nemamo kamo ako se rastanemo , nemamo ni financijskih mogucnostida jedno ili drugo onom drugom pomognemo oko nekog kredita . Dakle koja je zakonska odredba o tome jer ni ja sa 43 a ni ona sa 40 nemamo namjeru van iz stana na ulicu u ovim godinama .Dijecu zelim ja ali ona kaze kao logicno je da dijeca budu sa majkom sto ja nevidim zasto je logicno jer meni nisu strani nikakvi kucanski poslovi jer ionako smo ih zajedno obavljali tako da nije problem oko brige za dijecu (kuhanje ,pranje peglanje itd) Pa ajd sad vi vec samohrane majke i ocevi naravno udijelite neki dobar savjet muskarcu koji i dalje voli svoju zenu a nadasve svoju dijecu i koji nikako ne zeli taj razvod, a i situacija je skroz drugacija od svega sto sam ovdje procitao. Eto unaprijed zahvalan.
patakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 23:52   #112
Help!

Prvo lijep pozdrav svima...evo i ja sam u totalnoj zbrci, oko sporazumne rastave koja izgleda ipak nece biti takva. Imamo curicu 5 god. dogovor je da bude samnom, dani dogovoreni, problem naravno alimentacija. Zamresno kreditima ispada da bi njegova alimentacija odlazila na 1/2 rata kredita kojih je on nosioc, znaci da bi ja od svoje plače koja je 3500 kn davala 2000kn(iznos alimentacje) dok god ne budu otplaceni cca 10god + 1000 kn za moj kredit .Život= 500kn. Ostavio me u dugovima, 8 mj. mi novcano nije pomogao u uzdrzavanju malene, njenu ljubav kupuje poklonima koju ja nisam u situaciji pratit. Ne znam sto da cinim, ne zelim potpisati takvu sporazumnu rastavu a tuzbu nemam odakle platit, molim bilo kakav savjet?!
2Broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:54   #113
U braku sam god i pol. Imamo djete od 1 god. Želim Rastavu jer me omaložava,nikad ga nema kod kuće, nije nikad sa malom,prijeti mi da ako odem da će me ubiti.Da ne mogu uzet djete,jer ce ga on na sudu dobiti.jer ja ne radim i nemam stan. šta da radim??Kakve su sanse da on dobije djete?? Kad god odem kod svojih na 3-4 dana uvijek me zove i svađa se da mu mala fali a kad smo doma nikad nije sa njom.
nicole25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 20:51   #114
Quote:
2Broken kaže: Pogledaj post
Prvo lijep pozdrav svima...evo i ja sam u totalnoj zbrci, oko sporazumne rastave koja izgleda ipak nece biti takva. Imamo curicu 5 god. dogovor je da bude samnom, dani dogovoreni, problem naravno alimentacija. Zamresno kreditima ispada da bi njegova alimentacija odlazila na 1/2 rata kredita kojih je on nosioc, znaci da bi ja od svoje plače koja je 3500 kn davala 2000kn(iznos alimentacje) dok god ne budu otplaceni cca 10god + 1000 kn za moj kredit .Život= 500kn. Ostavio me u dugovima, 8 mj. mi novcano nije pomogao u uzdrzavanju malene, njenu ljubav kupuje poklonima koju ja nisam u situaciji pratit. Ne znam sto da cinim, ne zelim potpisati takvu sporazumnu rastavu a tuzbu nemam odakle platit, molim bilo kakav savjet?!
nisam baš razumjela pitanje o alimentaciji ali ona ima prednost pred ostalim kreditima
dakle, ako se oduzima od plaće, ona će se morati osigurati pa makar kredite vraćali jamci
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 20:54   #115
Quote:
nicole25 kaže: Pogledaj post
U braku sam god i pol. Imamo djete od 1 god. Želim Rastavu jer me omaložava,nikad ga nema kod kuće, nije nikad sa malom,prijeti mi da ako odem da će me ubiti.Da ne mogu uzet djete,jer ce ga on na sudu dobiti.jer ja ne radim i nemam stan. šta da radim??Kakve su sanse da on dobije djete?? Kad god odem kod svojih na 3-4 dana uvijek me zove i svađa se da mu mala fali a kad smo doma nikad nije sa njom.
za početak ga prijavi zbog prijetnji
obrati se za pomoć czss
ako se pokaže da je on nepodoban za život s djetetom ( a to ti nebi trebalo biti teško) naravno da neće dobiti malu

a što se tvog stambenog pitanja tiče-zar ne možeš k svojim?
da li ne radiš iz razloga jer si na porodiljnom ili nemaš posao?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 14:13   #116
sporazumna rastava braka

Pozdrav svima, izgleda da ću i ja pridonjeti hrvatskom prosjeku rastava
Dakle u braku sam 13 godina i imam dvoje prekrasne djece za koje sam iznimno
vezan. Problem je taj što uz svoju suprugu dobio sam i njenu obitelj koja u sve stvari i odluke koje se tiču isključivo nas bar ja tako mislim guraju svoje
prste i utječujući na moju suprugu provode svoje zamisli i diktiraju mi život
manipulirajući suprugom.Ne mogu više taki i uostalom ne želim samo me je strah za djecu kako će to ispasti jer ako ih sud dodjeli njoj tj. njima bojim se
što će iz te djece ispasti.Znači razlog nije preljub bar koliko ja znam, pa niti
nedostakak ljubavi već želim živjeti svoj život tj. naš bez sivih eminencija koje ga velikim djelom diktiraju
Molim sve koji imaju takva iskustva za komentar i savjet kako tj. kuda prvo krenuti sa zahtjevom.
Hvala svima
tomba70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 10:57   #117
Rastala sam se, sporazumno i odrekli smo se prava na žalbu da presuda odmah postane pravomoćna. Sad trebam čekati da sud dostavi presudu na kućnu adresu? Ili je ovaj zapisnik sve što mi treba za mijenjanje prezimena?
paperback is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 09:18   #118
molim vas za pomoc

udala sam se prije mjesec dana, da da i sad sam trudna. ALI moj dragi je cini se psihicki bolesnik i ovisnik o kocki. za kocku sam ranije znala, ali to je KAO bilo pod kontrolom 2 godine. ne pitajte me kako nisam saznala ranije jer jednostavno- nisam.
zanima me koja je procedura sad s obzirom na bebu koja je na putu i koje su cijene, sigurna sam da su porasle s obzirom na one s prve stranice. hvala vam puno
__________________
oh lord, make me pure...
but not yet ;)
HeLga von Strumph is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 13:39   #119
U braku sam dvadeset godina. Imamo maloljetno dijete od 11 godina. Želimo se sporazumno rastaviti radi nesuglasica i nepomirljivih razlika. Živimo u kući u kojoj sam ja vlasnik jer sam je naslijedila od roditelja. Kakva je procedura rastave, kome se obratiti prvo i kako je po novom zakonu sa alimentacijom. Moj osobni dohodak je veći od supružnikovog dohotka. Suglasni smo da dijete živi sa mnom u kući. Suprug ima stambeno pitanje riješeno na neki način, tako što bi mogao stanovati u stanu sa svojom sestrom i njenom obitelji, jer u tom stanu je vlasnik polovine stana. Kakvo je vaša iskustvo i možete li me savjetovati što me čeka. Hvala
SANDROME is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 13:48   #120
Quote:
tomba70 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, izgleda da ću i ja pridonjeti hrvatskom prosjeku rastava
Dakle u braku sam 13 godina i imam dvoje prekrasne djece za koje sam iznimno
vezan. Problem je taj što uz svoju suprugu dobio sam i njenu obitelj koja u sve stvari i odluke koje se tiču isključivo nas bar ja tako mislim guraju svoje
prste i utječujući na moju suprugu provode svoje zamisli i diktiraju mi život
manipulirajući suprugom.Ne mogu više taki i uostalom ne želim samo me je strah za djecu kako će to ispasti jer ako ih sud dodjeli njoj tj. njima bojim se
što će iz te djece ispasti.Znači razlog nije preljub bar koliko ja znam, pa niti
nedostakak ljubavi već želim živjeti svoj život tj. naš bez sivih eminencija koje ga velikim djelom diktiraju
Molim sve koji imaju takva iskustva za komentar i savjet kako tj. kuda prvo krenuti sa zahtjevom.
Hvala svima
Kod advokata.. da li supruga zna za tvoje planove? Da li ste pokusali da spasite brak?
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.