Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 19:15   #41
Podatke koje sam pisao o medikal osiguranju "extra kao i Privat hospital " naci cete na slijedecim linkovima dapace ukoliko znadete malo/osrednje engleski
moci cete se i snaci i sami izabrati i "quote koliko vas kosta pojedina tabla"

http://www.mutualcommunity.com.au/pu...home/index.htm

Welcome to Mutual Community, providing quality health cover, travel insurance, home insurance and car insurance for over 1 million Australians.
Your state is South Australia (change this).

Dobro dosli na Mutual komuniti,koji nudi kvalitetno zdrastveno osiguranje isto kao i putno osiguranje,kucnio osiguranje i automobilsko osiguranje.
Vas State je Juzna Australija/mozete promjeniti drugi state.

===============

http://www.mutualcommunity.com.au/pu...alth_Cover.htm

Lifetime Health Cover Terms Explained

Zivotno Zdravstveno osiguranje "opisano"
================
http://www.mutualcommunity.com.au/pu...tep=quotePage2

Rate calculator & quote

Thank you. Your Quote Reference Number is: QUO 3276982
Details Submitted
Who are you covering?
Yourself
Your Partner
At least one child who is aged under 17
Your Certified Entry Age:30
Your Partner's Certified Entry Age:30
Government Rebate as a premium deduction:Yes
Rebate Entitlement:30%
Savings Provision Entitlement:No


Details for Medicare Levy Surcharge:

Your Taxable Income:$44,000.....Vasa porezna zarada
Your Partner's Taxable Income:$0...Vas partner/supruga porezna zarada
Number of dependant children:1.....broj od ovisne dijece


Quote Information......


Chosen Cover:Ultimate Health Cover:......izabran insurance/najbolji/

Pharmacy Saver ........privatni lijekovi usteda

Premium With Rebate:$87.05 / week......cijena na tjedan sa "REBATE"
Premium Without Rebate:$124.40 / week....cijena na tjedan "bez rebate"
Rebate Amount:$37.35 / week......tjedne "rebate
You are not liable for the Medicare Levy Surcharge.....Vi ne morate placati Medikal Levi dodatak.

The rates quoted in the calculator are effective from 01 April 2008 . As these rates are in the public domain, they are subject to variation and are therefore only to be considered as indicative of actual rates.

Need help? Call 131 243
Products and prices are effective from 1 April 2008.
The information presented on the website is for residents of SA only.
Copyright 2008. All Rights Reserved. BUPA Australia Health Pty Ltd ABN 50 003 098 655.

=================
http://www.mutualcommunity.com.au/pu...=Family%20Plus

Rate calculator & quote.....razlicita osiguranja i cijena i obracun ,prema koliko clanova,godine starosti,i zaradi.

=======
Zdrastvenih osiguranja ima mnogo i lagano se nadje lista....uglavnom svi su skoro isti.....u gornjem programu ima usporedba sa razlicitim drugim osiguranjima.

toliko za danas.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 29.04.2008., 05:56   #42
Poslije gornjega posta sam probao da vidim "kada bi imao dosta novaca koliko bi mene kostalo isto isto osiguranje.

Mi imamo Extra medikal...imali smo najbolje osiguranje od 1969 -1992.
Zato jer smo prestali sada moramo platiti za Privatnu bolnicu....70%...penalty.

Rate calculator & quote
Thank you. Your Quote Reference Number is: QUO 3279742
Details Submitted
Who are you covering? Yourself
Your Partner
Your Certified Entry Age: 65 (67)slijedeci rodjendan
Your Partner's Certified Entry Age: 65 (71 slijedeci rodjendan)
Government Rebate as a premium deduction: Yes
Rebate Entitlement: 40%
Savings Provision Entitlement: No

Details for Medicare Levy Surcharge:

Your Taxable Income: $0
Your Partner's Taxable Income: $0
Number of dependant children: 0

Quote Information
Chosen Cover: Ultimate Health Cover
Pharmacy Saver

Premium With Rebate: $105.90 / week
Premium Without Rebate: $176.50 / week
Rebate Amount: $70.60 / week

You are not liable for the Medicare Levy Surcharge.



The rates quoted in the calculator are effective from 01 April 2008 . As these rates are in the public domain, they are subject to variation and are therefore only to be considered as indicative of actual rates.

Znaci cijeli insurance isti koji sam izracunao u gornjem postu je za nas dvoje
$105.90 na tjedan x 52 tjedna =$5,506.80 na godinu.

Ostajemo i dalje sa Extra $12.58 na tjedan x 52 tjedna =$654 na godinu.


===========

Eto tako isto bi i preporucio svima koji dolaze ili su ovdje da uzmu najmanje General Extra osiguranje....i ne zaboravite da je cekanje 12 mjeseci za neke
pojedine stvari....ovisno o cemu se radi.

A privat hospital se uvijek moze uzeti....manji nego sta sam pokazao kao primjer....ali ne zaboravite koliko platite toliko dobite.

I morati cete placati kada idete u bolnicu po $250 ili $300 dollara iz svojega poketa i isto limited prema polici.

==========
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 29.04.2008., 06:07   #43
Dodao bi za one koje interesira neke moje druge teme :

Vilkove teme!

ili samo neke!


Istiniti Zivot Is Australije Od 1969 Do Danas!

Vilko Whyalla Australia!


Umirovljenici!


AUSSIE KUTAK:dobri stari dani...i današnje novosti(ima mnogo slika i sporo se otvara)

srdacan pozdrav

Vilim Vilko K.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 29.04.2008. at 06:52.
Vilko is offline  
Old 30.04.2008., 17:32   #44
Da zavrsim sa Medikal osiguranjem.
Mislim da vam je jasno koliko platite toliko cete i dobiti.

Dao sam link na kojim mozete naci koliko kosta koji insurance....
Dao sam primjer za Smugili ako ima cistu placu na godinu $44,000, i ako je on i obitelj do 30 godina starosti sa jednim dijetetom najbolje osiguranje je za njega ; Premium With Rebate:$87.05 / week......cijena na tjedan sa "REBATE"
ili $87.05 x 52 =$ 4,526.60 na godinu....sta se moze ciniti veoma mnogo.

Ali kao sta sam kazao moze se uzeti Privatno osiguranje sa restrikcijama i doplacivanjem kada idete u bolnicu.

========

Extra insurance ima 3 razlicita i jos limited.

Ja prilazem moj koji se zove po novome "silver extra"

Prilazem opis sta pokriva isto kao i primjer od jedne krune /koja je kostala sa popustom/, $1052 dollara...Mutual je platio $631.20 i ja is svojega poketa $420.80....a da ne govorim o ostalom trosku za stavljanje posta u korijen, koji ide pod general troskove.

Isto prilazem jedan racun od supruge gdje se vidi koliko je skupo cijeli posao$237.50dollara ...od Mutual $142.50....popust $43 dollara i platili smo $52 dollara iz poketa.

======
klikni na linkove za text prikazan kao slika;

Vera-Vili -zubar

Mutual extra benefit P1.

Mutual extra benefit P2

Ukoliko i neuzmete Private Hospital....preporucio bi medical Extra, ako se ide zubarima koje preporucuje osiguranje dobijete vecu primjeru.

Moze se uclaniti za osiguranje 60%,75% i 90%....ali sve je sa limited koliko na godinu.

Eto toliko o Medikalnome.

vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 01.05.2008., 03:39   #45
Quote:
vesela zena kaže: Pogledaj post
Jako sam odusevljena kako Aus.vlasti nude tolike savjete da bih pomogly novim useljenicima. Nebih se mozda HR. vlada mogle nesto nauciti o primanju useljenika.
Tu ne postoje nikakve brosure niti pravila skojim se netko moze predrzavati. Oni koji rade u administraciji se ponasaju kao kraljevi i daju i prave svoje zakone na licu mjesta... koji nemaju veze sa pravilima i zakonima kojima se drzavljani mogu predrzavati. Njihovo vlastito misljenje je odgovor na pitanje. Uzasno!!

Dakle odgovor na vase pitanje je zavisan o sluzbeniku koje je na duznosti tog trenutka.

A da ne zaboravim spomenuti grubo ponasanje prema strankama te "miris" cigareta koji se izvire iz svake kancelarije. Oh, radno vrjeme je potpuno druga zagonetka.

Na primjer. Vozis nekih 100 km do ustanove samo da se sretnes sa malom notom na vratima da se tranke primaju utorkom i petkom od 7- 12. Natrag i opet natrag. Sada sam potpuno sigurna da cu biti primljena posto dolazim u radno vrjeme, i to rano ujutro ,ali tamo vec sjede 10 -20 osoba prije mene u hodniku i cekaju dok se vrata otvore.

Vec je 10 sati, ali vrata se ne otvaraju. Stranke postaju sve nestrpljivije i malo po malo broj se smanjuje i svi polako odlaze. Bez komentiranja. Izgleda da su oni navikli na takve svakodnevne stvari....normalna situacija. Eto tako citava drzava funkcionira.
Oni koje zele znati koliko im novca treba za povratak, trebaju prije ustanoviti koliko im zivaca treba kad se povrate.

Moj je povratak trajao 7 mjeseci i to je bila skupa lekcija.

.
Pozdrav,
Odakle si dosla ako smijem pitati?
bronco is offline  
Old 31.05.2008., 05:08   #46
Nastavak/

Adelaide,
31/05/2008

Sa obzirom da idem 2/06/2008 na operaciju na desnu ruku,/R Ulnar Nerve Transposition/zelim dodati jos neke stvari koje necete naci ili ce vam dati
informaciju ,a koje su veoma vazne.

Cim stignem u 24 sata cu napisati, kada prikupim i presnimim podatke.

Vilim Vilko K.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2008., 09:36   #47
Sta sve trebamo znati?

Uvod.

Kroz cijeli zivot uvijek sam imao prilika da sam se nasao u situaciju za koju nisam bio spreman…nismo li svi slicni?

Inace sam dosta organizirana osoba ,odgovoran i uvijek radio na odgovornim poslovima .
Svu nasu privatnu dokumentaciju oko recimo prije 20 godina koliko sam kilometra napravio na automobile i koliko je trosio petrol imam jos i danas.
Isto tako godisnji budgeting, od dana ,na tjedan ,na mjesec na godinu, uvijek sam zavrsio staru godinu badget i napravio novi na temelju staroga.

U stvari sta sam takav imam zahvaliti mojoj supruzi koja je veoma uredna i osoba od rijeci….trebalo je oko10 godine braka da sam postao sta sam danas.

I nikada nisam bio stedisa uvijek bi brzo posudio pa onda tesko vracao novac…ali onda su i bila druga vremena.
Ovo gornje je samo uvod ,jer ne mislim pisati o svojima problemima nego o stvarima koje nas sve u zivotu cekaju.

U privat zivotu sve je drugacije ima mnogo stvari koje odlazemo ,kazemo sutra ,poslije godisnjeg odmora ili slijedece godine sigurno.

Sjecam se moga staroga doktora koji je kazao :covjek samo mora napraviti dvije stvari i nema izbjega , jedno je placati porez a drugo je umrijeti…..bio je u pravu ali sta o svemu sta je izmedju …a toga ima mnogo??

Dva puta u zivotu sam sastavljao o tome ostalome za moje sinove ,da im olaksam zivot ,i da imaju sredjen zivot i budu pripremni na sve….koliko sam ja mogao pomoci i dao im adrese na koje da se obrate ako trebaju znati vise ili promjeniti ili provjeriti moje podatke.

Nadam se da ce od mojega pocetka se naci i priklopiti i diskusirati forumasi koji ili su imali isustvo ili zele podjeliti ili pitati za savjet,jer mislim da imamo mnogo osoba koje su kvalificirane da nam pomognu ili daju savjet.

Ja cu nastaviti sa nekim mojim iskustvima koja ce vam se mozda ciniti cudna ali nisu vjerujte mi!
Sa godinama dolazimo na mnoga iskustva i moramo se pripremiti za mnogo stvari od kojih su neke neugodne

nastavak slijedi/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2008., 12:09   #48
Enduring Power of Guardianship!

Da li ste se ikada pitali, ako bi bili nesposobni raditi osobne odluke o vasoj medical odluci ili lijecenju, ako ste izgubili mentalnu kapaciti, tko ce napraviti te odluke za vas?

Da li ste ikada pomislili sta ako izgubite mental kapaciti , tko ce voditi brigu o vasem dnevnom dan do dana zivotu?

Primjer je ,gdje cete zivjeti? sa kime cete i koliko dugo se druziti? kakovu hranu cete jesti?,da li cete ici u crkvu ili ne? i osnovno vasa personalna higijena?

Sve to izgleda jednostavno dok smo zdravi ,ali koliko treba da se dogodi nesreca da ostanete mentalni inkapaciteted bez obzira na godine.

ZNACI NIJE SAMO PITANJE ZA STARIJU GENERACIJU!

Da pokrijete te slucajeve Vi morate nekoga opunomociti po vasoj volji, da on moze voditi te sve brige ALI to morate napraviti dok ste MENTALNO SVJESNI.


Zakon zahtjeva da je Enduring Power of Guardianship…ispunjena sa pisanjem rucno.
Ustvari cijeli dokument koji se odnosi na above mora sadrzati zakonske rijeci i izraze kao napisano u uputama.

Dokument se sastoji od

**imena i prezime i zanimanja osobe koja opunomocuje Guardian/s=to ste Vi.

**ovlastenje Guardian/s, jedne ili vise osoba

**Ovlastenje sta guardian/s moze uciniti

**Kondicije po kojima se guardian/s mora drzati

**te kondicije su sastavljene od Vas ili ako zelite mozete ostaviti da vas Guardian/s radi prema svojoj moralnoj odluci.

**Izjava …od vas…da ovlastujete guardien/s pod zakonom Guardianship and Administration ACT 1993

**prihvacanje od ovlastenja od guardian/s, potpisana od ovlastene osobe

**svjedok potpisivanja dokumenta…vas guardian/s ne moze biti svjedok, niti vas Power of Attorney, ili vas medikal lijecnik.

**svjedok moze biti ;Justice of Peace,a Commissioner for Affidavits in the Supreme COURT ili Notary Public.

**note…Vi mozete imati koliko zeliti kopija, ali sve trebaju biti, originalni potpisane od istih osoba.

**moze se napraviti photo kopy od oridjinala….oridjinal svjedok mora da potpise da je to kopija od oridjinala.

**preporuca se da dadete kopiju svojem doktoru isto kao i familiji ili vjernom prijatelju.

**mozete isto nositi lancic ili kartu na kojoj je napisano da imate Endurin Power of Guardiansip- u slucaju nesrece ili ako ne mozete govoriti.

Jednom kada je ovlastenje svjedoceno ono je valid prema uslovima.

**vazno je da drzite document sa svojom ostavinom/zadnja zelja/Will

**vazno je da osobe koje trebaju znaju da postoji ovlastenje isto i da guardian/s ima kopiju.


nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2008., 12:14   #49
1/Enduring Power of Attorney!

Da li ste ikada pomislili sta ce se dogoditi i tko ce voditi brigu o vasim problemima ako ste recimo:

a/imali nesrecu i nepomicni ste

b/nadjete se u stranoj zemlji i trebate nekoga da za vas sredi bankovne racune ili bilo koje dokumente

c/sta ako ste izgubili mental kapaciti ,recimo sa zaboravlivosti ili ste izgubili svoju pokretnost i vezani ste uz krevet

Tko ce gledati vase financijske probleme?

Da se pokrije gornja potreba da netko moze gledati o vasoj posjedovini kao i financijskim problemima, Vi trebate ovlastiti jednu ili dvije osobe da vas mogu predstavljati samo jedan ili svaki posebno ili obadva zajednicki.

Ta osoba u English zemljama se zove “attorney”…da vas ne zbuni nista sa legalnim termom profesijom silicitora ili advokata.

Postoje Power of Attorney….koji je document koji pokriva sve kao i enduring Power….ali…automatski je kanceled ako DONOR/to je osoba koja daje punomoc/postane of mentalni “unsound mind”…to jest legali postaje inkapacited.

Sta je onda Enduring Power Attorney?

Dokument sa kojim Vi kao DONOR…dajete legalno ovlastenje osobi koja je legalno zvana ATTORNEY, da ona po zakonu moze voditi i raspolagati sa vasom imovinom i financijskim obavezama.

Drugim rijecima Vi dajete pravo Atorney “ENDURING”, sta znaci dozivotno opunomocenje.

Isto kada potpisujete document imate dvije razlike.

a/mozete potpisati document da stupi na snagu kada je potpisan

b/samo ako i kada postanete legali in-kapacited.

Ako izaberete a/…uzimate zelju da stupa na snagu odmah i da vam je dostupna odmah za dan do dana …i isto vas pokriva ako odete mentalno to jest legalni inkapacited.

Dokument ima odredjenu duznost Attorney, i ne cu ulaziti jer je dosta opsirna.

Gornja punomoc se moze kupiti gotovo pripremljena, sa opsirnim uputama na svakodnevnim jeziku.

Morate je potpisati pred odredjenom osobom na primjer; Justice of Peace,i vas izabran ili izabrani Attorney trebaju je potpisati da je prihvacaju , oni ne moraju potpisati pred Justice od Peace.

Dokument ovlastenja se moze prekinuti u bilo koje vrijeme sa time da se moze verbali /usmeno kazati ,ali se preporucuje na pismeno povlacenje ovlastenja .

To se zove :Revocation of ENDURIN POWER of ATTORNEY.

Vjerujem da po svijetu ima razlike u tome dokumentu, mi u Australiji svaki State ima svoje formulare iako je zakon veoma isti.

Jos jednom ukoliko niste sigurni najbolje da za Vas to napravi advokat.
Koliko mozete biti sigurni u osobu koju ovlastivate ?
Jer jednim potpisom dajete svoju buducnost i sve sta imate u ruke osobe ili osoba koje ce upravljati prema svojem znanju i mogucnosti sa vasim mozda veoma malim ali vaznim novcima ili imanjem.

Izlaz je da ovlastite ne blizu rodbinu, nego drzavnog “Public Trustie “, koji ce uz naplatu raditi sve za vase potrebe, ali oni ili advokati naplacuju servis koja svota moze doci i do 10% od svega sta okrecu novac…recimo na godisnje $20.000…oni uzmu od 4%-10%,to jest $800 - $2.000 dollara.

nastavak slijedi/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2008., 14:58   #50
50% Australijanca nemaju "Will/zadnju zelju ...oporuku!

Will/zadnja zelja,oporuka, je samo jedan document sta svi trebamo!

Sjetite se u Ameriki prije par godina o osobi kojoj je suprug nakon 10 godina zahtjevao da joj se zaustavi umjetni zivot.
Sve bi bilo uredu da je osoba imala jedan od slijedecih tri dokumenata ili zelju.

Ovako se je potezalo po sudovima i mjesali su se politicari ,crkva , i sve osobe koje su bile protiv odluke suda.

Njezini roditelji su isto trazili da ostane na support mashini…da li je to bila njezina zelja??
Suprug kaze protivno, kome je za vjerovati?
A sve sta treba je komad papira legalni napisan i sve je po zakonu kako zelite.

Dokumenti o kojima govorim /pisati cu engleski jer je tesko prevesti su slijedeci:
1/Enduring Power of Attorney
2/Enduring Power of Guardianship
3/Notice of direction pursuant to natural dead ACT, 1983.

==========

Zakljucak zamislite...izadjete iz kuce i pregazi Vas automobil...ili padne sa krova cigla i ubije vas na mjestu?

A sta sa bolestima....koje dodju u minuti i umremo.

I najgorje je ako recimo obitelj sa recimo dvoje dijece nema "oporuku"!

Recimo pogine jedan roditelj i drugi ostane mentalno nesposoban?
Sta ce biti sa djecom?
I tako se moze navesti primjere na stotine......ma nece mene kazu mnogo osobe ...ja sam mlad i zdrav....u novinama u novostima su veoma cesto mladje osobe roditelj poginuli ili umrli .

Jeste li citali u novinama "tko je umro i koliko je star"....nesrece i bolesti ne pitaju za godine....svi smo mi na redu kada dodje vrijeme.

Vidio sam u zivotu dosta "problema obitelji bez oporuke".

Ja licno sam je mjenjao kako je vrijeme prolazilo i prema starosti djece, sve dok nismo dosli na mirovinu, onda sam je napravio i sam...priloziti cu primjer.

Jedna stvar treba znati u svakoj zemlji je drugaciji zakon i kao u Australiji razlikuje se od republike/state do state/.

nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2008., 15:09   #51
Dokumenti nastavak.....

Eto vec imamo neki start!

Ja sam sa suprugom napravio/zadnju zelju/Will, oko 1975….1985 na putu po noci prema Adelaidu 400km, netko je zaspao za volanom i presao na nasu stranu srecom ja sam trubio i upozoravao sa svjetlom i povukao se koliko sam mogao na polovicu autoputa, tako da smo samo bili lupljeni po stranici i odbijeno vanjsko ogledalo.

Vozac nije stao, okrenuo sam se tjerao sam ga, dok nije stao ….danas to nebi napravio/bojao bi se da me ne bi ubio/…on je kazao da bi prijavio 300 km prvom prilikom …da li bi mu vi vjerovali?

Njegovo prezime je bilo LORD…tako da kazem da sam sreo svoga mekera, ja sam prijavio , nikada nitko nije nista pitao dobio sam sve sredjeno ,gospodin je bio "glavonja "drzavni sluzbenik.

I onda sam se pitao sta bi bilo?....da smo poginuli ili jedan poginuo a drugi ostao u Comi?
Zelja koju smo napravili 1975 ne bi bila dovoljno dobra za ono vrijeme, jedan sin je bio ozenjen a drugi samo 11 godina star…sta bi bilo sa njime ?
Zadnja zelja /Will!

Moja prva zadnja zelja 1975, je bila po zelji supruge napravljena kao slijedece:ako ona umre pola ostaje meni ,a pola djele djeca.Ja nisam sa time bio zadovoljan ali sam napravio kako je zeljela.

1985 poslike nesrece smo govorili i ja sam joj malo vise prikazao sta je mislim, i kakova je financijska situacija sa zajmom na kucu i drugih stvari.
Da ja vjerujem da jedan suprug ostavlja drugome , a drugi da prema situaciji ostavlja /ako ima sta???? djeci.
Pitao sam je kako bi se osjecala da ja umrem i ostaju dugovi ,pola dobe djeca ….pa je traze da proda kucu i traze je da izadje van, da mogu dobiti novac?
Pocelo joj je biti jasnije…sta bi se moglo dogoditi.


Odonda smo par puta mjenjali zelju, ali samo radi unuka koji su se rodili , osnova je ostala ista.
Jedino licno supruga zeli ostaviti svoj nakit /govorimo o oko $10K…najmladjoj unuci.
Isto ja svoju zlatninu sam slikao i podjelio izmedju dva sina.Isto kolekciju knjiga nasljedjuje najstariji sin , jer tako je bilo generacijama, i mladjiji nije toliko zainteresiran u proslost.

Ovo je moja situacija i ni u kojem slucaju ne odgovara za nekoga koji ima malu djecu , i jos je mladjijih godina.U danasnje vrijeme rastave su veoma ceste i partneri trebaju obadva da su zasticeni isto kao I djeca.

Jedan dio zivota koji sam prosao i ne bi zelio biti u nicijoj situaciji kada se rastavlja, jer imam iskustvo sa mojim sinom /42/ koji je bio 10 godina ozenjen i rastao se /ima troje dijece/ , nije bilo nevjere ili nesto slicno nego vise nisu mogli zajedno zivjeti /sin je zelio dvoje djece /ona je imala troje, bez njegove zelje.

Sa ovim bi zavrsio dio oko Zadnje Zelje ili WILL"oporuke"

Prije mjesec dana smo opet napravili "novu oporuku sami" i po zakonu je potvrdili.

Siguran sam da vas ima mnogo iskusnijih nego ja sa nekim primjerom ili komentom.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2008., 15:20   #52
Dokumenti...

Svaka zemlja ima svoje zakone koji se i u samoj drzavi razlikuju jedne od druge, neki zakoni su federalni dok ima i zakona koji obuhvacaju i lokalni state.

Ali uglavnom ako se znade sta treba nadju se zakoni i potrebe preko interneta ili odredjene ustanove ili silicitora /odvjetnika….i oprez nikada ne radite nesto ako niste sigurni u to, radije platite, ponekada dokumentacija se moze kupiti “napravi sam”, ali treba je dobro prouciti i razumjeti., i treba biti svjedocena od odredjene osobe.

Kao prvo predlozio bi svima ako vec niste organizirani , a pogotovo ako ste jos mladi, sacuvajte sve potrebne dokumente, pod tim mislim krsni list svoj ,isto je veoma dobro ako mozete imati krsni list od majke i oca kao i njihov vjencani list, isto tako i za suprugu ili sa kome zivite, i najvaznije su dokumenti zaposljenja.

Skolske zavrsene svjedozbe/diplome od osmoljetke , srednje skole , zanatski ili majstorsku potvrdu , za ostale koji su zavrsili univerzitet isto tako sve sta se odnosi univerzita.
Najbolje je imati sve prevodjeno na jezik koji mislite da cete trebati , isto i napraviti kopije i isto ih potvrditi da su kopije od oridjinala.

Primjer ja sam trebao sve podatke od osmoljetke, zanata, majstorske /tehnicke skole,radnu knjizicu i podatke kada sam dosao u Australiji i broj aviona isto kao i broj ulazne vise izdane u Wienna/Becu ….i gdje su ti podaci bili?

Na dobrom starom crvenom pasosu ondasnje SFRJ…ne nisam ga bacio, nista sa nestalgijom, nego sa znanjem da cu trebati te podatke za sebe ,suprugu …isto i najstariji sin koji je rodjen u Zagrebu je bio ukljucen u te pasose.

Pasos kao pasos je bezvredan jer je izasao 1971 godine, a mi smo emigrirali 1969.
Ali do sada smo trebali sve te podatke , za drzavljanstvo, zaposljenje za mene, mirovinu isto kao i svake 4 godine za Australijski census , za datume i broj ulaza u Australiju.

srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2008., 18:10   #53
Prikaz dokumenta!

Najvazniji dokumenat, sa podacima i datumom od emigracije i broja ulaza!

Jednostavna oporuka!


Medikal act za zaustavljanje.... “produzenja zivota bez cilja”


=======
Pisao sam prije moj godisnji budget, ovo je samo jedna od 38 teka/godina dana ,tjedna potrosnja...za sve.

Godisnji troskovi ,tjedan po tjedan!

======
Svi gornji podaci su dani sa dobrom namjerom, sta ne zaci i da su vazne za neke osobe.

=====

Kada se oporavim zelim nastaviti sa savjetom bankanja i podacima kako se skuciti na najeftiniji nacin i ponude stvari na otplatu bez kamata na 1-5 godina.

Isto kao i mnogo ostalih stvari.
Nadam se da je netko nasao danasnje postove koristne.

srdacan pozdravak
do poslije oporavka od operacije.

Vilim Vilko K.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 11.07.2008., 10:46   #54
pozdrav iz zagreba

postovanje g vilko posto vam neznam pravo ime...

ovako, vidim da ste jako puno toga prosli i da puno toga znate, pa me zanima kako je kod dolaska i zaposljavanja mladih ljudi u australiji, znaci koji nemaju obietlji...??

imam 22 god, ozbiljan i samostalan, zivim i radim u zagrebu, po zanimanju sam racunalni tehnicar za strojarstvo, trenutno imam 3 god radnog staza, 2 god sam u dalekovodu d.d., gdje radim u struci (tehnolog programer), koliko bi mi to znacilo kod davanja zahtijeva za odlazak u australiju...??

unaprijed vam zahvaljujem
AnteZinaKo is offline  
Old 11.07.2008., 12:04   #55
Tema podignuta radi podataka koji su potrebni mnogima.

vvk
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 12.07.2008., 08:53   #56
Evo mogu i ja da ti odgovorim u međuvremenu dok se Vilko ne javi:
Kao prvi korak je posjeta sajtu vlade Australije : http://www.immi.gov.au/ ( Visas & Immigration) da odrediš na koji tip vize bi da ideš.
Skini Booklete sa njihovog sajta i čitaj, najbolje u papirnoj formi, pred sobom, na stolu... lakše je.
Računalni tehničar za strojarstvo je srednja sprema odnosno zanat zar ne?Da li je 4 god ili 3?
Kako stojiš sa engleskim?
Vidi, za skoro sve poslove oni traže minimum 5 god radnog iskustva, a za električare čak i 7, mada, kažem ti, sve zavisi od tipa vize.
Nađi svoje zanimanje na ovoj listi : http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf .
Kad pronađeš, imaš na kraju reda organizaciju koja procjenjuje to zanimanje ( TRA ili VETASSESS ...), a na zadnjim stranama SOL liste imaš opis svih organizacija - procjenitelja, među kojima i tvoja.Dat ti je njihov web sajt, klikni i pregledaj.

Kad ovo skužiš, javi da te dalje usmjerim
palma40 is offline  
Old 14.07.2008., 07:43   #57
Quote:
palma40 kaže: Pogledaj post
Evo mogu i ja da ti odgovorim u međuvremenu dok se Vilko ne javi:
Kao prvi korak je posjeta sajtu vlade Australije : http://www.immi.gov.au/ ( Visas & Immigration) da odrediš na koji tip vize bi da ideš.
Skini Booklete sa njihovog sajta i čitaj, najbolje u papirnoj formi, pred sobom, na stolu... lakše je.
Računalni tehničar za strojarstvo je srednja sprema odnosno zanat zar ne?Da li je 4 god ili 3?
Kako stojiš sa engleskim?
Vidi, za skoro sve poslove oni traže minimum 5 god radnog iskustva, a za električare čak i 7, mada, kažem ti, sve zavisi od tipa vize.
Nađi svoje zanimanje na ovoj listi : http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf .
Kad pronađeš, imaš na kraju reda organizaciju koja procjenjuje to zanimanje ( TRA ili VETASSESS ...), a na zadnjim stranama SOL liste imaš opis svih organizacija - procjenitelja, među kojima i tvoja.Dat ti je njihov web sajt, klikni i pregledaj.

Kad ovo skužiš, javi da te dalje usmjerim


hvala, daj mi samo reci jesi ti u australiji??
AnteZinaKo is offline  
Old 14.07.2008., 09:47   #58
Quote:
AnteZinaKo kaže: Pogledaj post
hvala, daj mi samo reci jesi ti u australiji??
odgovor je ovdje:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=434

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 14.07.2008., 13:01   #59
::::

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
e hvala hala, nasao sam par poslova, samo sto kod prijave traze da se izabere kakvu vizu imate... to znaci da bbi trebao u ambasadu otici i da mi oni sve kazu kako je i sta je...

vilko hvala pomogao si mi nadam se da cu nesto uspijeti jer vidim da su tamo trazeni poslovi koje ja trazim tj moja struka...

AnteZinaKo is offline  
Old 14.07.2008., 13:15   #60
Quote:
AnteZinaKo kaže: Pogledaj post
e hvala hala, nasao sam par poslova, samo sto kod prijave traze da se izabere kakvu vizu imate... to znaci da bbi trebao u ambasadu otici i da mi oni sve kazu kako je i sta je...

vilko hvala pomogao si mi nadam se da cu nesto uspijeti jer vidim da su tamo trazeni poslovi koje ja trazim tj moja struka...

Ante,
prati istu temu Australia - skilled immigration!jer se spremam dati vise podataka kao i izmjene oko nekih prijasnjih podataka.

Isto tako i gdje su poslovi i najbolji uvjeti da se dobi SKILL VISA.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.