Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2014., 22:01   #1221
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa obućom za prilaz penjalištima? Trebaju mi neke poluvisoke za kretanje po šumi i kamenjaru.
dečko za pristup koristi salewa firetail gtx, ja imam žensku verziju, ali EVO (noviji model)...zasad

Quote:
Pedes'tri kaže: Pogledaj post
Ispričavam se unaprijed ako sam fulao temu, ali može li mi itko reći kakva je obuća najbolja za ove studentske ture na sljeme... ne znam uopće dal su to neke gojze, ili neke tenisice... Može pokoji savjet, dakle islkučivo za na sljeme, ne neke za neko daljnje bavljenje malo zahtjevnijim planinarenjem

probaj s gojzericama iz lidla, 170 kn....frendica je kupila prošle godine za istu svrhu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 16:33   #1222
Gdje u Splitu ima za kupit gojzerice? Znam za Alpinu, Iglu, Hervis, Intersport ali u svim je dosta slab izbor.
symbian0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:29   #1223
Neki dan sam uzeo Alpina prima low za 550 kn, na popustu su od 30%.

okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 23:18   #1224
ja Dakotu...

brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 08:56   #1225
Dobre su, slobodno možeš s njima i u grad!
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:54   #1226
pozdrav, sviđa mi se ova tema bas ima jako korisnih stvari od "starih iskusnjara" . ja imam vojne čizme i to ne ovaj najnoviji model nego jedan stariji koji se više u vojsci ne koristi. stare su 8 ili 9 godina, s njima odem nekoliko puta godišnje na dvodnevne ture od pedesetak kilometara, redovito ovako jednodnevno nekih deset do petnaest kilometara, preko kamenjara, polja, potoka (višesatno hodanje po vodi do dubine 20cm), blata, snijega i leda... nikad ali nikad nisu promočile, pa ni u potoku. osobno nisu mi preteske (jedna ima 850g) ali mozda je to zato sto nisam probao druge hehe mogu bacit skoro maksimalan sprint u njima, i nisam nikad osjecao da su mi na teret.. jedina mana je sto ih se treba mazat onom crnom kremom, o terenu ovisi koliko često. ostalo, ja imam sve rijeci hvale, cijena je ako se ne varam oko 1000kn, makar se na njuškalu mogu naći i za puno manje. sad zanima me mišljenje vas iskusnijih, naime nemam bas iskustva s nekim drugim gojzericama, kako komentirate ove u odnosu na neke druge tipa alpina i ostalo..
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:19   #1227
Bok planinari

Kupio sam gojzerice, isključivo za snijeg i kišu po gradu. Alpinin model Cromo Mid. e sad, kako sam žurio da uhvatim popust u Alpini neko istraživanje sam obavio tek nakon kupovine, vrlo pametno. inače se u gojzerice niš ne kužim pa sam tek sad vidio da je vjerojatno bolji izbor bio Alpina Prima Mid jer je cijeli prednji dio od jednog komada kože, a ove moje su pune šavova, uz to su Prima mid od nubuck kože. Iako ih ja ne mislim koristit za planinarenje, kiša je kiša, a snijeg je snijeg kako u planini, tako i u gradu pa ne bih želio da mi promoče. Kupio sam u Alpini i sprej za impregnaciju na kojem piše da je pogodan i za materijale od nepropusnih membrana, ali i za cipele, torbe itd. pošto obično proizvodi sa puno namjena nisu pretjerano dobri ni u jednoj, zanima me dal da kupujem neki posebni sprej ili kremu ili će ovo biti ok za ono što meni treba?
Smiles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 09:24   #1228
Quote:
Smiles kaže: Pogledaj post
Bok planinari

Kupio sam gojzerice, isključivo za snijeg i kišu po gradu. Alpinin model Cromo Mid. e sad, kako sam žurio da uhvatim popust u Alpini neko istraživanje sam obavio tek nakon kupovine, vrlo pametno. inače se u gojzerice niš ne kužim pa sam tek sad vidio da je vjerojatno bolji izbor bio Alpina Prima Mid jer je cijeli prednji dio od jednog komada kože, a ove moje su pune šavova, uz to su Prima mid od nubuck kože. Iako ih ja ne mislim koristit za planinarenje, kiša je kiša, a snijeg je snijeg kako u planini, tako i u gradu pa ne bih želio da mi promoče. Kupio sam u Alpini i sprej za impregnaciju na kojem piše da je pogodan i za materijale od nepropusnih membrana, ali i za cipele, torbe itd. pošto obično proizvodi sa puno namjena nisu pretjerano dobri ni u jednoj, zanima me dal da kupujem neki posebni sprej ili kremu ili će ovo biti ok za ono što meni treba?
U Alpini je uvijek popust od 30%, a nekada bude i više. Nije trebalo žurit, al' što je tu je. Za svrhu u koju ih misliš koristiti, nisi baš najsretnije odabrao, jer su to isključivo ljetne cipele i nikakvim impregniranjem ne možeš postići nepropusnost pod dužim opterećenjem, ali ići očišćenim pločnicima i prtit snijeg ipak nije isto. Membrana nije membrana, ako je nepropusna Ima puno boljih sprejeva, te cipele ne možeš mazat kremom, ali nećeš ništa time postići, a i membrana je "kemijska" pa ju ne možeš "poštopat".
planinama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:11   #1229
valjaju li Salomon xa pro 3D (bez GTX), one do zgloba, za pocetnicko planinarenje po suhom i nezahtjevnom terenu?

evo ovakve ali bez goretex-a





ps, jel se sa goretexom uskuva/usmrdi noga vise nego bez?
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:04   #1230
Imao(m) nisku verziju (Ultra 2), dakle malo stariji model i vjerojatno su nešto poboljšali. Udobne su i imaju solidan grip, ali meni nisu bile toliko izdržljive kao neke druge Salomonove tenisice - otišle su kod lijevog palca desne noge.

Napominjem da sam ih koristio za trčanje po jako zahtjevnim terenima (oštri kamenjar) pa su vjerojatno ipak dovoljno izdržljive ako ih se ne maltretira toliko koliko sam ih ja.

Što se GTX-a tiče malo je vruće ljeti i pogotovo ako se trči u njima (što ti nećeš). Vjerojatno nije tako strašno za hodanje. Koliko ćeš imati potrebe za GTX-om sam procjeni. Da imam samo jedne tenisice, vjerojatno bih uzeo s njim. Ali ja sam iz ZG-a.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 23:40   #1231
a ljeti sumnjam da cu ic po brdima, a o gtx-u razmisljam jedino zbog rose ili mokre trave, mrzim mokre noge. ali mislim da takve situacije nece bit ceste pa radje bez. postoji li jos koji slican model ovom Salomonovom, druge marke a da je jednako kvalitetna? znaci lagana i prozracna off road patika za tramakavanje, koja moze proc kao gojzerica.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 23:42   #1232
kupila sam ove danas u intersportu 750 kn...sa 25% popusta
osjetno udobnije od konkurentske cipele salamona ( istog cjenovnog ranga)...bolji don ( vibram i jače isturenije ripne za sto mislimd a ce znaciti na snijegu )...
tek trebam viditi kakoc e se ponasat na dnevnim turama po sljemenu i okolici
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 23:44   #1233
kupila sam ove danas u intersportu 750 kn...sa 25% popusta
osjetno udobnije od konkurentske cipele salamona ( istog cjenovnog ranga)...bolji don ( vibram i jače isturenije ripne za sto mislimd a ce znaciti na snijegu )...
tek trebam viditi kakoc e se ponasat na dnevnim turama po sljemenu i okolici
http://www.merrell.com/UK/en-GB/Prod...X?dimensions=0
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 13:35   #1234
Quote:
rinako22 kaže: Pogledaj post
kupila sam ove danas u intersportu 750 kn...sa 25% popusta
osjetno udobnije od konkurentske cipele salamona ( istog cjenovnog ranga)...bolji don ( vibram i jače isturenije ripne za sto mislimd a ce znaciti na snijegu )...
tek trebam viditi kakoc e se ponasat na dnevnim turama po sljemenu i okolici
http://www.merrell.com/UK/en-GB/Prod...X?dimensions=0
imam i merrel i salomon
,nebi sa nijednima pogriješila,razlika je samo u kalupima...imam osječaj da je većina salomona na uskim kalupima,pa više odgovaraju ljudima sa sitnijom nogom....
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 00:15   #1235
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
imam i merrel i salomon
,nebi sa nijednima pogriješila,razlika je samo u kalupima...imam osječaj da je većina salomona na uskim kalupima,pa više odgovaraju ljudima sa sitnijom nogom....
ma znam da nebi..promjenila sam bar 3 para salamonki + imaju ih i frendovi..ipak za mene marel je dosta udobniji...
salomon standardno jako skup ako nije na nekoj akciji - bar 20-30%..djon isto odlazi relativno brzo ( govorim o djonu na modelima xa 3d)...
na gojzericama od marela je vibram djon sto je po meni puno bolje od salamonovog i kao sto sam napisala ima bolje ripne.
danas sam ih probala jednos at vremena po dubljem snijegu..bez kapi vode unutra--mislim to je i za očekivati..prije toga su jos bile impregnirane nekim nano sprejom za gore-tex.
Uglavnom za sada zadovoljna jako..vidjeti cemo kako ce izdrzat zu vremena
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 19:32   #1236
evo zanimljivih oglasa na njuškalu http://www.njuskalo.hr/alpinizam-pla...oglas-13935706, isti model http://www.njuskalo.hr/alpinizam-pla...oglas-11386004 nekoliko puta skuplji ili je krivo napisao cijenu ili je neka mućka...
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 08:06   #1237
Bok ekipa. Kakva je ecco obuća, jel to vrijedi?
__________________
"When a man loves cats, I am his friend and comrade without further introduction" - Mark Twain
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 01:51   #1238
ja sam dosad imao 3 para, a 2 još koristim dugi niz godina, i mogu reći da su vrhunske
samo što su to klasične i casual, za gojzerice ne znam
ako su dosljedni u kvaliteti, vjerujem da bi i gojze trebale biti vrh
Goodnickhunting is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 01:53   #1239
imam nove alpinine gojze s brušenom kožom i membranom
ako sam dobro shvatio, takve gojze treba impregnirati s nemasnim sprejom
može li netko preporučiti jedan takav sprej?
Goodnickhunting is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 17:10   #1240
Quote:
Goodnickhunting kaže: Pogledaj post
imam nove alpinine gojze s brušenom kožom i membranom
ako sam dobro shvatio, takve gojze treba impregnirati s nemasnim sprejom
može li netko preporučiti jedan takav sprej?
Ovo.

http://www.iglusport.hr/katalog/61GR...TH-CONDITIONER
Katsumoto K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.