Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 22:23   #41
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Pravi njemački proizvod: odlični...
najkorisniji i najbolji top u ww2, sposoban za AT i PZO i za potporu prašinarima
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:54   #42
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
najkorisniji i najbolji top u ww2, sposoban za AT i PZO i za potporu prašinarima
Sve je to točno ali nije samo top-bitno je i streljivo za isti. Topovi za PZO velikog kalibra su bili standard u to doba, samo nisu se svi sjetili napraviti za te topove AT i HE granate.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 02:04   #43
Quote:
Tacuma kaže: Pogledaj post
Sve je to točno ali nije samo top-bitno je i streljivo za isti. Topovi za PZO velikog kalibra su bili standard u to doba, samo nisu se svi sjetili napraviti za te topove AT i HE granate.
Ma naravno, samo mislio sam da se to sporazumijeva, a i uz sve to, top je imao vrlo veliku paljbenu moć, koliko se sjećam, oko 15-20 u minuti, ako je to točno, što je imalo veoma važnu ulogu, pogotovo u PZO
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:36   #44
Onda zamisli sto jedna baterija 88. radi bombarderskoj eskadrili
A ako ih je i vise
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 00:39   #45
Quote:
Porta kaže: Pogledaj post
Onda zamisli sto jedna baterija 88. radi bombarderskoj eskadrili
A ako ih je i vise
Čuda radi koliko jedna baterija ima topova (sad ću ispasti glup)
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 07:36   #46
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
IIRC, 6 vojnika i jedan oficir (porucnik).
stanovnici britanskog otoka Guernsey predali su se pilotu njemačkog izviđačkog zrakoplova koji se prisilno spustio
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:53   #47
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Čuda radi koliko jedna baterija ima topova (sad ću ispasti glup)
Ovisi...Najcesce 6-9 topova...a nekad i vise
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:34   #48
Quote:
Porta kaže: Pogledaj post
Ovisi...Najcesce 6-9 topova...a nekad i vise
Tako nešto sam i mislio, jer se sjećam u Call of Dutyju kad bih išao uništiti baterije topova većinom ih je bilo 6-8, ali nisam htio ispasti glup pošto je to samo igrica , hvala na podatku
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 09:52   #49
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Kad smo kod humora, bijaše jedan slučaj 45-te.

Ameri su već prešli Rajnu ali su naišli na nekakvo njemačko uporište s kojim su se gombali 3 dana, bez uspjeha i uz solidne gubitke. Kada su već počeli očajavati, nastupili su jenkijevski IDP-ovci koji su preko megafona Švabama obećali topli tuš, čistu odjeću, kuhanu hranu, kavu i cigarete.

I gle vraga, uporište je uskoro palo bez ispaljenog metka. Svi Germani su isukali bijele krpice i redom se predali.

A sad da su im jos obecali i kurve i to po cijelom frontu
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 08:01   #50
Nije kuriozitet iz WWII nego sa Falklanda:

zanimljivo da je Royal Navy (u postotku) imao najveće gubitke među kuharima. Poginulo ih je čak 14.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 20:25   #51
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Nije kuriozitet iz WWII nego sa Falklanda:

zanimljivo da je Royal Navy (u postotku) imao najveće gubitke među kuharima. Poginulo ih je čak 14.

A znaš šta vele za englesku kuhinju.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 21:55   #52
Kada smo već kod engleza, iz Montyevih memoara:

Moram spomenuti šalu, s moje strane, koju u Whitehallu nisu smatrali nimalo smiješnom. Ministarstvo rata bilo je, sasvim prirodno, uznemireno (njemačkom ofenzivom u Ardenima) i ja sam poslao telegram načelniku Imperijalnog generalštaba u kojem sam opisao sve što se desilo i iznio ono što sada poduzimam. Posljednja rečenica je glasila: "Ovaj puta se ne možemo izvući kroz Dunquerque jer ga njemci još drže."

Moj telegram je proslijeđen premijeru ali tako da je posljednja rečenica izbaćena.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 09:25   #53
LOL, dobra.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 20:08   #54
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Kada smo već kod engleza, iz Montyevih memoara:

Moram spomenuti šalu, s moje strane, koju u Whitehallu nisu smatrali nimalo smiješnom. Ministarstvo rata bilo je, sasvim prirodno, uznemireno (njemačkom ofenzivom u Ardenima) i ja sam poslao telegram načelniku Imperijalnog generalštaba u kojem sam opisao sve što se desilo i iznio ono što sada poduzimam. Posljednja rečenica je glasila: "Ovaj puta se ne možemo izvući kroz Dunquerque jer ga njemci još drže."

Moj telegram je proslijeđen premijeru ali tako da je posljednja rečenica izbaćena.
predobro...


Inače, zanimljivost: na Antwerpen je tijekom rata ispaljeno više V-2 raketa nego na sve druge ciljeve ukupno. S otprilike onoliko učinka koliko su Sadamu pomogli Scudovi u DS-u, jelte....
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 23:31   #55
V2 je bilo jedno od najneucinkovitijih oruzja u WW2.

Uludo ulupana ogromna sredstva.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 00:00   #56
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
V2 je bilo jedno od najneucinkovitijih oruzja u WW2.
Uludo ulupana ogromna sredstva.

A to bi spadalo pod temu "zanimljivi i smiješni događaji u WW2"?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:11   #57
Ovaj ratio V-2 na Antwerpen je IMHO zanimljivost. A činjenica da se povijest ponovila lošem đaku, u najmanju ruku ironična…

Evo sad i smiješnog:

Guderian (znaam, ne opet , no njegovi memoari su pravi dragulj):

“After visiting the nimble commander of the 2nd Panzer Brigade, Colonel von Prittwitz, to make sure he understood about advancing on Abbeville, I made my way to Querrieu, to the north-east of Amiens, which was the new location of my corps headquarters.
Here we were attacked by our own aeroplanes. It was perhaps an unfriendly action on our part, but our flak opened fire and brought down one of our careless machines. The crew of two floated down by parachute and were unpleasantly surprised to find me waiting for them on the ground.”


Zamisli sliku…





rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:28   #58
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Ovaj ratio V-2 na Antwerpen je IMHO zanimljivost. A činjenica da se povijest ponovila lošem đaku, u najmanju ruku ironična…

Evo sad i smiješnog:

Guderian (znaam, ne opet , no njegovi memoari su pravi dragulj):

“After visiting the nimble commander of the 2nd Panzer Brigade, Colonel von Prittwitz, to make sure he understood about advancing on Abbeville, I made my way to Querrieu, to the north-east of Amiens, which was the new location of my corps headquarters.
Here we were attacked by our own aeroplanes. It was perhaps an unfriendly action on our part, but our flak opened fire and brought down one of our careless machines. The crew of two floated down by parachute and were unpleasantly surprised to find me waiting for them on the ground.”


Zamisli sliku…





Ne bih htio biti onaj koji je prao gaće tih pilota nakon što su vidjeli na koga su pucali
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:58   #59
No comment.

Razotkrivač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 03:21   #60
Ka' 'e to?
__________________
"Tko visoko leti, štedi gorivo."
Shamrock_One is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.