Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 21:59   #41
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
zato se mape ne mogu modificirati? zasto ne daju toolse? zar bi to umanjilo njihovu zaradu...
Obecali su unit editor za Empire al nesto kao nije ispalo kako spada pa se to odgodilo. S obzirom da CA izdaje DLC za Empire/Napoleon njima i nije u interesu da postoje modovi jer realno su modovi neusporedivo bolji od DLCa. Al opet ima igri koje imaju DLC pa daju SDK tipa Fallout 3 i Dragon Age. Sve je to stvar politike kompanije koja ne vidi da bi Rome i Medieval 2 odavno umrli da nema modova tipa Roma Surrectum i Europa Barbarorum odnosno Stainless Steel i Third Age. Empire i Napoleon nemaju total conversion modova jer jos nema nacina da se modaju mape.

edit: Jedan dobar primjer odnosa prema zajednici je Paradox interactive koji cak daje priliku određenim popularnim modovima da se izdaju kao expansion ili DLC i tako dodatno usavrse.
__________________

Zadnje uređivanje Kambe : 25.01.2011. at 22:16.
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:03   #42
mape su nešto složenije od prosjeka, i jednostavno se još nisu prokužile iako dva moja frenda s TWC-a rade na tome, husselrTW i uanime5
al to će se vjerojano prije ili kasnije prokužiti


odsad, sa Shogunom 2 se prelazi na binarni sustav i više nema nikakvih slova i sličnih stvari... što znači da će u jednu ruku igra biti brža i optimiziranija ali također da bez toolsa koje bi CA dala više neće biti ni modova...
a Creative Asembly ne da toolse, jer svoje ne daju, a nemaju vremena posebne razvijat specifično za modere

svoje ne daju jer se boje da bi moderi mogli onda samostalno napraviti sličnu ili bolju igru dok specijalne neće razvijati jer je gubitak vremena za njih

za ETW i NTE CA prodaje pakete s novim jedinicama, moderi još veće i bolje pakete s raznim drugim poboljšanjima dijele besplatno
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:40   #43
kako li je lukava kompanija, dobro je to smislila da se prelazi igra na binarni kako bi sprijecila da moderi samostalno kreiraju bez CA toolsa o kojima sada ovise. zbog para hoce pregaziti sva prava i srecu igraca ne bi li ljubomorno sacuvala ono na sto mogu jos zaraditi. opasno je to kada je novac na prvom mjestu, mozda malo logicno da kao firma opstane ali vjerujem da je njihov prihod previsok...
ocito pocinje period naplacivanja svega sto postoji. fuj!

pisem ovo jer sam jako razocaran, zato sto Empire (ma koliko kritike pokupila i ima razne bugove) ili Shogun 2 sadrzi veliki broj izbora i mogucnosti od svih TW-ova, veca mapa koja nije samo na jednom kontinentu (osim ovog Shoguna), drugaciji engine puno bolji itd. kakvog li potencijala izvukli moderi da je slobodno...
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 00:43   #44
Koga zanima, na Steamu danas izlazi demo.
__________________

Zadnje uređivanje Kambe : 22.02.2011. at 01:03.
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 19:03   #45
Skidam ga vec cuku vremena kak je postal dostupan na Steam-u, jos cuku vremena pa cu vidjeti i to cudo. Velicina DEMO-a je nesto manje od 6 GB.
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 00:38   #46
Odlično izgleda i super radi, nisam pratio kakav je AI, primjetio sam da je patfinding poboljsan, ne sviđa mi se što ima samo 2 slota u gradu namjenjena za vojsku/ekonomiju to mi je totalno gamebreaking kad sam vidio da ima nekoliko vrsti zgrada za razne jedinice. Kao da nije dovoljno da cijela igra ima malo jedinica sad još da se i gradovi specijliziraju za proizvodnji određenih. Ostala 4 slota su utvrda, ceste, farme i specificni resurs za tu regiju npr. konji, kamen ili luka.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:13   #47
AI u povijesnoj bitci je skriptiran. Odigrao je sedam puta i protivnicke jedinice se krecu uvijek isto, kao po tracnicama bez obzira na moje postupke. Nisam jos igrao tutorial tak da ne znam kakav je tam AI, nadam se da je bolji.
Sama bitka i jedinice su mi prebrze. Samurai, ashigaru i ostala pjesadija pici kaj da imaju raketu u guzici. Konjica isto prebrza u odnosu na prijasnje TW naslove.
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 13:42   #48
Izgleda da je broj slotova u gradu povezan sa lvlom upgradea utvrde tak da ima nade =)
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:38   #49
Inace prije par dana je zasla vijest da Shogun 2 nece izaci sa podrskom za DX11, vec ce je dodati putem patcha koji bi trebao izaci za 2-4 tjedna. Ne znam kak vama ali meni ovo zgleda prilicno slampavo od strane CA. A i ruku na srce, Total War igre od Empire-a pa na dalje se nabavljaju tek nekoliko mjeseci nakon izlaska.

Shogun 2 to launch without DirectX 11
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:37   #50
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Spori su ti modovi. Vrte se turnovi pet minuta. Nemam zivaca za to. I cesti su bugovi.
Potpis, Empire i Napoleon mi nekako nisu legli, šta je čudno jer san fanboy Napoloena Rome je bilo odlično izdanje, ali Medieval II ga je po meni nadmašio. Shogun I je bio ok, ali ne znam, od njega me nekako tjera ta lokacija, Japan mi nije napet nimalo. Shogun II će se naravno probat, pa ćemo vidit šta i kako... Sve u svemu bilo je ratova na bacanje, ima materijala za kvalitetne nastavke
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:44   #51
Demo izgleda jako dobro, nisam ocekivao ovakvu kvalitetu, naprotiv, grafika je izvrsna i sve sam na svom 2 godine starom kompu pokrenuo na ultra, pa covjece vojnicima se i oci okrecu.

Japanski feeling je takoder izvrsno ugraviran u igru, od ikona u stilu japanskih crteza, preko glazbe, do upotrebe japanskog umjesto kriminalnog engleskog sa nekakvim japanskim akcentom, preko mjenjanja godisnjih doba i suma tresanja

Sad kakve ce bit AI vidjet cemo
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:45   #52
Sutra igra sluzbeno izlazi, demo izgleda obecavajuce ali ima nedovoljno u njemu da se vidi kakav je AI. Sto se tice gameplaya, nekak mi se cini da se fight među unitima prebrzo odvija, opcenito da se stvari u fightu brzo odvijaju. Spider samurai koji se penju po zidovima u opsadama.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:32   #53
u jebemu, kak tak brzo, treba proc DA2 jos jednom prije neg probam shogun
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:37   #54
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
u jebemu, kak tak brzo, treba proc DA2 jos jednom prije neg probam shogun
Ajde, računaj da će im trebat par mjeseci da zakrpaju igru pa da bude igriva, optimizirana i bez 1001 buga, CTD i sl. pizdarija
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:59   #55
Prvi dojmovi odlični, igra se stvarno čini teška. AI je sposoban i reagira na promjene. Po meni najbolji TW do sad i radi bolje nego Empire/Napoleon. 10/10
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:51   #56
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Prvi dojmovi odlični, igra se stvarno čini teška. AI je sposoban i reagira na promjene. Po meni najbolji TW do sad i radi bolje nego Empire/Napoleon. 10/10
jel jako zahtjevna igra?mislim sta se tice konfiguracije?
galaxy_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:29   #57
Quote:
galaxy_s kaže: Pogledaj post
jel jako zahtjevna igra?mislim sta se tice konfiguracije?
mislim da su isti ili slicni kao Empire/Napoleon
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:56   #58
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
mislim da su isti ili slicni kao Empire/Napoleon
nadam se da je tako, toga me najvise brine
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 00:16   #59
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Prvi dojmovi odlični, igra se stvarno čini teška. AI je sposoban i reagira na promjene. Po meni najbolji TW do sad i radi bolje nego Empire/Napoleon. 10/10
pa kud si je več stigo isprobat......meni isto baš nije lego onaj napoleon total war, kolko god sam se prisiljavao nisam ga mogo duog igrati, al mislim da će mi se ovaj novi shogun sviđati...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 02:48   #60
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
pa kud si je več stigo isprobat......meni isto baš nije lego onaj napoleon total war, kolko god sam se prisiljavao nisam ga mogo duog igrati, al mislim da će mi se ovaj novi shogun sviđati...
Uspio sam instalirat i natjerat igru da radi s onim kineskim khm...jos nema scene release al ozbiljno razmisljam da kupim original kada izadje patch sa dx11 support. Igra ima nekih bugova, nista gamebreaking za sada nisam vidio. Kako stvari stoje mogla bi ovo bit jebena igra a da ne govorim kad modovi pocnu izlazit.
__________________

Zadnje uređivanje Kambe : 17.03.2011. at 02:56.
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.