Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 01:08   #8201
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


slutim da će u nedogled jer se ne držiš svojih riječi

http://prospect.org/article/rights-despised

His only clients had been businesses involved
njegovi jedini klijenti su poslovnjaci


https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=8166

Mišetić je rekao "Od osobe koja obično zastupa korporacije u parnicama, postao sam jedini prijatelj čovjeku". Dakle, Mišetić je jasno naveo da zastupa trgovačka društva u parnicama, a ne da se bavi trgovačkim pravom.


sva sreća da je to Mišetić luka rekao .. no nije rekao čime se trgovačka društva bave ... razmjenom municije i udruženim zločinima ili trgovinom?
opet u čabar lezerkocije
Koji zbunjeni zbule zumbul


Quote:
CarlosZvonimir kaže: Pogledaj post
Opet, post ti je prepun laži. Članak iz Jutarnjeg lista jasno kaže da ne postoji pravo na naknadu štete. Ako tvrdiš drugačije, dostavi nam neke dokaze. Drugo, bilo bi dobro da naučiš engleski. U članku kojeg citiraš iz Prospect, nekoliko rečenica nakon rečenice koju citiraš, Mišetić je rekao "Od osobe koja obično zastupa korporacije u parnicama, postao sam jedini prijatelj čovjeku". Dakle, Mišetić je jasno naveo da zastupa trgovačka društva u parnicama, a ne da se bavi trgovačkim pravom.
Konačno, Mišetić nije primio 33.000.000 €. To je laž. Nacional je otkrio da je Mišetić dobio plaću od 25.000 dolara mjesečno (http://www.nacional.hr/clanak/29242/...25000-honorara). Zastupao je Gotovinu sedam godina. On je, dakle, zaradio 300.000 $ godišnje za sedam godina, odnosno 2,1 milijuna dolara američkih dolara, što je oko 1.650.000 €. S obzirom na izvrsnog rezultata kojeg je ostvario za Hrvatsku i Gotovinu, to je ništa.
ICTY je, primjerice, platio gotovo 3.300.000 € za dva Praljakova odvjetnika (vidi stranicu 2 ovdje: http://www.icty.org/x/cases/prlic/acdec/en/130828.pdf). To znači da je ICTY platio 1.650.000 € za svakog Praljkovog odvjetnika, što je otprilike isto koliko je Vlade Republike Hrvatske platila Mišetića.
Ti su advokata koji se bavi krivičnim pravom prozvao da je advokat koji se bavi trgovačkim pravom.
I još se tu trsiš, E n g l e z
Da sam ja popušio takvu ljagu ne bih se od srama javljao tri mjeseca na forum.
Dati link na članak na engleskom a ne znati engleski ha ha I Još reći da trgovački advokat može braniti nekog u Hagu u krivićnom postupku. Zbunjeni zbule zumbul
Evo ti nova himna:
https://www.youtube.com/watch?v=d27gTrPPAyk
E n g l e z
lezerkocije is offline  
Old 05.10.2014., 01:16   #8202
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Skoz si u pravu..Cak i kad citas linkove koje je postavio Slovenac, tuziteljstvo navodi redosljedom tijek rata i odredjena dogadjanja u BiH..Naravno sa naglaskom na ekscese tokom rata sa nase strane..I to nije uopce problem,kao sto nije niti problem priznati nase greske..Jest kad uvedemo u pricu i drugu stranu i ono sto oni radili,a sto deseterostruko podebljava nase radnje u smislu njihovih zlocina i etnickog ciscenja..ali corak,nikome nista..

Naravno,analfabete su se pozabavile i odredjenim dijelovima ratista o kojima nemaju pojma,sto se jasno vidi iz prilozenih linkova i teksta u njima..Kao primjerice Travnik,Stolac,Uskoplje,Mostar itd..

Jos bolje su poradicni incidenti u vidu doslovno par samara koje navode kao velike zlocine,ali za preklanih tisucu vratova i stotinjak tisuca istjeranih Hrvata gotovo nitko nije odgovarao..

Meni osobno najsimpaticnije su djelovanja snajpera po istocnom Mostaru..Gle cuda,dijelovao snajper tokom rata..Naravno,sa druge strane mir i tisina u tom vidu djelovanja..
Pa dovoljno je vidjeti da su tu Muslimani prvi napali. Čitao sam ovo što je pisano tuda i našao puno linkova, ne znam sad koje je točno to mjesto Neretvica ali vidim da su islamski fundamentalisti počeli s ubijanjem puno prije nego Hrvati. https://www.youtube.com/watch?v=FiR6nkAGAe4 Još je ovaj reporter koji je pravio ovu reportažu kasnio s tim, odnosno nije htio pustiti da ne dolijeva ulje na vatru, ali nema toga s islamistima. Ja nisam još vidio nijedan dokaz da su Hrvati učinili bilo kakav zločin. Vi svi kažete u tom Ahmiću je počinjen zločin. Ja kažem da takvih legalnih vojnih akcija IDF odradi na tone, ali da vidim ja tu silu koja će protiv IDF-a ili ministarstva obrane u Izraelu, da ne govorimo protiv premijera podignuti optužnicu. Volio bih da podignu bar jednom jednu, da svi vidite kojom bi to blamažom završilo.
Ovako ispada da je sud rekao da je Bosna i Hercegovina isključivo država Muslimana i da su svi drugi samo gosti. Znači kao Ruža Tomašić. Iz toga je izvukao zaključak da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH pa da su se Muslimani samo branili. Znači kao Stipe čekokradica. I onda su sve Muslimane oslobodili ili im nisu ni sudili jer je se u obrambenom ratu ne mogu počiniti zločini. Znači kao Milan Vukojević.
lezerkocije is offline  
Old 05.10.2014., 02:40   #8203
IDF je ozbiljna vojska i ima ozbiljnu drzavu iza sebe..Te zna primjereno odgovoriti na svaku vrst provokacija koja dolaze iz smjera Gaze kad se osokole fundamentalisti pa krenu ispaljivati random granate po civilima u izraelskim gradovima..

Ali cak niti to nije bio problem,jer do pocetka 94 godine smo imali izrazito ozbiljne gardijske brigade u Herceg-Bosni sa sposobnim zapovjednistvom i lancem zapovijedanja koji je perfektno funkcionirao..Sad zamisli Izrael kako se saginje i doslovno pusi svakome kako im cefne dok se od njih trazi da otvaraju svoje arhive i salju ljude radi opravdane reakcije na bombardiranje i ubijanje civila u Haag..Cak niti to nebi bio problem,da sluzbena politika Izraela pritom otvoreno radi protiv svojega naroda,drzavnih interesa i potkopava legitimni rat i vojne operacije..kao sto je to radio dikobraz u svojih deset godina mandata..

Imao sam priliku objasniti jednom Izraelcu iz Telaviva kako je to radjeno kod nas i kakvog smo predsjednika imali i covjek me nije razumio..Jadnik uopce ne shvaca sto mu pricam..Ono kao zasto bi netko iao protiv svoje drzave,naroda i vojske,te pogotovo kad je sve bilo cisto i legitimno i jos smo bili zrtve..Mislio jadnik da ga zajebava
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 05.10.2014., 12:00   #8204
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Koji zbunjeni zbule zumbul




Ti su advokata koji se bavi krivičnim pravom prozvao da je advokat koji se bavi trgovačkim pravom.
I još se tu trsiš, E n g l e z
Da sam ja popušio takvu ljagu ne bih se od srama javljao tri mjeseca na forum.
Dati link na članak na engleskom a ne znati engleski ha ha I Još reći da trgovački advokat može braniti nekog u Hagu u krivićnom postupku. Zbunjeni zbule zumbul
Evo ti nova himna:
https://www.youtube.com/watch?v=d27gTrPPAyk
E n g l e z
Of skroz lezerkocije, naravno da može, bit je samo da ima licencu to jest položen "pravosudni ispit" ...
A što manje zna tim bolje. Idealan kandidat.


Nevinim utovariti dvadesetak godina za to stvarno trebaš biti stručnjak ...
i pri tome "potrošiti" 33 000 000 €

saugaro is offline  
Old 05.10.2014., 13:50   #8205
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
...I onda su sve Muslimane oslobodili ili im nisu ni sudili jer je se u obrambenom ratu ne mogu počiniti zločini. Znači kao Milan Vukojević.
On to nikada nije rekao!

Ajde informiraj se vise
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 06.10.2014., 01:28   #8206
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Of skroz lezerkocije, naravno da može, bit je samo da ima licencu to jest položen "pravosudni ispit" ...
A što manje zna tim bolje. Idealan kandidat.


Nevinim utovariti dvadesetak godina za to stvarno trebaš biti stručnjak ...
i pri tome "potrošiti" 33 000 000 €

Koji zbunjenko, zbunjeni zbule zumbul
Što se praviš Englez
Najprije si me išao ispravljati da Kordić nije osuđen na zrak pa si popio ljagu. Pa si krenuo s tajnim svjedokom i popio još veću ljagu. Pa si rekao da je Gotovinin branilac trgovački a ne krivični advokat i to s linka na Engleskom a ne znaš engleski pa si popio tešku ljagu. Je li to o tebi film http://www.imdb.com/title/tt0116209/
Sad pišeš da je dobio 33 mil dolara što se već dokazalo kao laž i opet pušiš ljagu. Pa govoriš da ih nije oslobodio a presuda oslobađajuća i opet pušiš ljagu. Koji zbule engleski zumbul
I na kraju opet laž i ljaga, da je dovoljan pravosudni ispit, a ne diploma krivičnog prava. S obzirom da si ti o pravilima očito opet čitao na engleskom jeziku, sad ću ti ja na hrvatskom objasniti moj Englez.

Da bi se bilo branilac u Hagu potrebno je ispuniti dva osnovna uvjeta. Prvi je uvjet da se advokat ili ako vam je draže odvjetnik bavi krivičnim pravom. Samo advokati koji se bave krivičnim pravom mogu braniti u Hagu. I još jedan uvjet, zbog kojeg ti ne bi mogao nikoga braniti u Hagu čak i da imaš diplomu iz krivičnog prava, jer taj drugi uvjet je poznavanje engleskog jezika.

Moj engleski zumbule
lezerkocije is offline  
Old 06.10.2014., 01:35   #8207
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
On to nikada nije rekao!

Ajde informiraj se vise
A što mi ti sad s tim glupostima skačeš po glavi. Rekao sam da uopće nije bitno je li on to rekao ili nije rekao, ali u javnosti postoji uvjerenje da je on to rekao. Rekao ne rekao to nije bitno. Ja samo kažem da Hag sudi po tom načelu. Ja kažem da je Hag zaključio da su Muslimanai temeljni narod u Bosni (kao i Izetbegović) i iz toga su dalje zaključili da su svi ostali tu samo gosti (kao Ruža Tomašević) i iz toga su zaključili da je Hrvatska izvršila agresiju na Bosnu (kao Stipe čekokradica) a iz toga su zaključili da su Muslimani vodili obrambeni rat. A pošto su u Grabovici i Uzdolu ljudi pobijeni i poklani, a nitko za to nije kažnjen od islamista, onda se može reći da Hag vodi politiku prema kojoj u obrambenom ratu ne može se počiniti zločin.

A ja kažem da kad je taj Hag pristao proglasiti islamiste temeljnim narodom da je time napao i bosanski ustav i u startu krivo postavio stvari. Sve što se temelji na takvoj pretpostavci moralo bi biti izbrisano. A ako ćemo se baš trsiti, Bosna je najprije hrvatska, i to sigurno prije nego srpska ili arapska.
lezerkocije is offline  
Old 06.10.2014., 02:38   #8208
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Koji zbunjenko, zbunjeni zbule zumbul
Što se praviš Englez
Najprije si me išao ispravljati da Kordić nije osuđen na zrak pa si popio ljagu. Pa si krenuo s tajnim svjedokom i popio još veću ljagu. Pa si rekao da je Gotovinin branilac trgovački a ne krivični advokat i to s linka na Engleskom a ne znaš engleski pa si popio tešku ljagu. Je li to o tebi film http://www.imdb.com/title/tt0116209/
Sad pišeš da je dobio 33 mil dolara što se već dokazalo kao laž i opet pušiš ljagu. Pa govoriš da ih nije oslobodio a presuda oslobađajuća i opet pušiš ljagu. Koji zbule engleski zumbul
I na kraju opet laž i ljaga, da je dovoljan pravosudni ispit, a ne diploma krivičnog prava. S obzirom da si ti o pravilima očito opet čitao na engleskom jeziku, sad ću ti ja na hrvatskom objasniti moj Englez.

Da bi se bilo branilac u Hagu potrebno je ispuniti dva osnovna uvjeta. Prvi je uvjet da se advokat ili ako vam je draže odvjetnik bavi krivičnim pravom. Samo advokati koji se bave krivičnim pravom mogu braniti u Hagu. I još jedan uvjet, zbog kojeg ti ne bi mogao nikoga braniti u Hagu čak i da imaš diplomu iz krivičnog prava, jer taj drugi uvjet je poznavanje engleskog jezika.

Moj engleski zumbule
sve jasno

Shvatio si.

Branitelj može biti i trgovački odvjetnik poput Mišetić Luke, lezerkocije.
Očigledno ti je engleski - "bosanski - sporovozni", kada se Šešelj brani sam ...
Samo tema i upiti su nešto potpuno drugo.
saugaro is offline  
Old 15.10.2014., 16:22   #8209
dok pravi zlikovci koji su unesrećili i hrvatski živalj ne dobiju uvećane zaslužene kazne evo malo munjevitog starijeg maloljetnika sa činom pukovnika. Najbolje opisuje blamažu kako Hrvati sa HDZ nemaju sposobnost srpske zlikovce tipa dragana privesti ...

http://www.tportal.hr/vijesti/crnakr...iminalaca.html
14.5.2009.

Na listi koja kruži Vijećem ministara BiH su i počinioci teških kaznenih djela koji se slobodno šetaju Hrvatskom: Krunoslav Bonić, Mato Tomić, Josip Topić, Albert Topić i Josip Bikić, za kojima je raspisana potjernica zbog ratnog zločina počinjenog nad civilima u BiH,

http://www.jutarnji.hr/pukovnik-hvo-...raka-/1227278/
13.10.2014
Bonića je prokazalo troje ljudi na haaškom suđenju Dariju Kordiću,

Leglo ratnih zločinaca

- Inače, nedjeljom odlazi na mise. Nije bježao i odlazio je i u Bosnu i u Hrvatsku. Nije mijenjao ime jer je nevin - dodaje Kovač.


No eto dobar vjernik, mora da je nevin ... pukovnik sa 20 godina ... presjajno ...
saugaro is offline  
Old 19.10.2014., 18:22   #8210
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
sve jasno

Shvatio si.

Branitelj može biti i trgovački odvjetnik poput Mišetić Luke, lezerkocije.
Očigledno ti je engleski - "bosanski - sporovozni", kada se Šešelj brani sam ...
Samo tema i upiti su nešto potpuno drugo.
Uhvatio te CarloZvonimir kako ne znaš engleski, a ti maslaš i maslaš. Odi malo u kut i stidi se. Englez
lezerkocije is offline  
Old 19.10.2014., 18:23   #8211
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
dok pravi zlikovci koji su unesrećili i hrvatski živalj ne dobiju uvećane zaslužene kazne evo malo munjevitog starijeg maloljetnika sa činom pukovnika. Najbolje opisuje blamažu kako Hrvati sa HDZ nemaju sposobnost srpske zlikovce tipa dragana privesti ...

http://www.tportal.hr/vijesti/crnakr...iminalaca.html
14.5.2009.

Na listi koja kruži Vijećem ministara BiH su i počinioci teških kaznenih djela koji se slobodno šetaju Hrvatskom: Krunoslav Bonić, Mato Tomić, Josip Topić, Albert Topić i Josip Bikić, za kojima je raspisana potjernica zbog ratnog zločina počinjenog nad civilima u BiH,

http://www.jutarnji.hr/pukovnik-hvo-...raka-/1227278/
13.10.2014
Bonića je prokazalo troje ljudi na haaškom suđenju Dariju Kordiću,

Leglo ratnih zločinaca

- Inače, nedjeljom odlazi na mise. Nije bježao i odlazio je i u Bosnu i u Hrvatsku. Nije mijenjao ime jer je nevin - dodaje Kovač.


No eto dobar vjernik, mora da je nevin ... pukovnik sa 20 godina ... presjajno ...
Vidim da ima na forumu cijela kolekcija tvojih bisera i laži. Mogu dodati još jednu: Luka Mišetić je trgovački putnik
lezerkocije is offline  
Old 19.10.2014., 18:31   #8212
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


Nevinim utovariti dvadesetak godina za to stvarno trebaš biti stručnjak ...
i pri tome "potrošiti" 33 000 000 €

0 godina, na žalost tvoju i Mesićevu. Razbi trgovački putnik Mesićeve laži na sudu u paramparčad. Englez zbule :rofl;
lezerkocije is offline  
Old 13.11.2014., 10:24   #8213
Ivo Lučić je staknuo činjenice da je 14.444 Hrvata prošlo muslimanske logore, 100.000 Hrvata iz Središnje Bosne protjerale su muslimanske snage.
Napomenuo je kako je bitno znati o ratu u Bosni i Hercegovini da je u Drugom svjetskom ratu poginulo najmanje 80.000 Hrvata, samo u Hercegovini, prošireno s Duvnom i Livnom, je poginulo 24.000 Hrvata. Od te brojke dvije trećine, njih 16.000, ubijeno je poslije rata. Prosjek godina u Ljubuškom 23 godine, Grudama 27 godina starosti – u prosjeku 25 godina.

Davor Marijan s Hrvatskog instituta za povijest ukazao je na podatak da je u Domovinskom ratu sudjelovalo 58.065 osoba koje su rođene izvan Republike Hrvatske, od toga iz BiH rođeno 41.097 osoba, dok se za 8929 osoba ne zna gdje su rođeni, no Marijan pretpostavlja da je od tog broja njih 90 posto rođeno u BiH. Ako je prosječna hrvatska brigada imala manje od 2000 ljudi i kad se 41.097 ljudi podijeli s tom brojkom dolazimo do 20 brigada koje su činile snage iz Bosne i Hercegovine.

Također, istaknuo je podatak da je od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992. u Domovinskom ratu bilo 16.802 branitelja rođena izvan Republike Hrvatske, za njih 12.436 zna se da su rođeni u BiH.
„U najtežim trenucima obrane Hrvatske, početak od Prvog redarstvenika do Međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, s prostora BiH bilo je 6 brigada“, zaključio je Marijan.

LINK
hr1u00 is offline  
Old 19.11.2014., 13:58   #8214
Promjena suca u žalbenom vijeću.. Umjesto Patricka Robinsona južnoafrički sudac Bakone Justice Moloto.. Među ostalim trenutačno sjedi u vijeću koji sudi Mladiću a bio je i protiv odluke sudaca u slučaju protiv Momčila Perišića, za kojeg je tvrdio da nije dokazano, da je imao efektivnu kontrolu nad jedinicom, koja je granatirala Zagreb..
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Old 19.11.2014., 14:06   #8215
Quote:
Slovenac kaže: Pogledaj post
a bio je i protiv odluke sudaca u slučaju protiv Momčila Perišića, za kojeg je tvrdio da nije dokazano, da je imao efektivnu kontrolu nad jedinicom, koja je granatirala Zagreb..
Prvostupanjska presuda pretpostavljam.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Old 19.11.2014., 14:07   #8216
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Prvostupanjska presuda pretpostavljam.
Tako je.
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Old 19.11.2014., 14:39   #8217
Tu se prepirete a sve je jasno nakon 10 sekundi googlanja
http://www.misetic-law.com/

Luka Misetic represents clients in state, federal and international litigation, including commercial, civil, white-collar criminal and international criminal cases. In business litigation, Mr. Misetic represents corporations and partnerships, as well as their directors, officers and partners in breach of contract and fiduciary duty claims, regulatory matters, trade secrets claims, fraud and negligence suits, and a variety of other claims.

Dakle čovjek se bavi i kaznenim i građanskim pravom.
FranKrsto is offline  
Old 19.11.2014., 19:27   #8218
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Tu se prepirete a sve je jasno nakon 10 sekundi googlanja
http://www.misetic-law.com/

Luka Misetic represents clients in state, federal and international litigation, including commercial, civil, white-collar criminal and international criminal cases. In business litigation, Mr. Misetic represents corporations and partnerships, as well as their directors, officers and partners in breach of contract and fiduciary duty claims, regulatory matters, trade secrets claims, fraud and negligence suits, and a variety of other claims.

Dakle čovjek se bavi i kaznenim i građanskim pravom.
dobro se bavi kaznenim ...

Furundzija Case: The Judgement of the Trial Chamber Anto Furundzija found guilty on both charges and sentenced to 10 years in prison .

zaboravio si napomenuti da je to stranica - hvalite me usta moja.
http://www.misetic-law.com/
Imaš opasku nizozemskog veleposlanika kako bi Gotovinu iz prve oslobodili prosječni odvjetnici jer je i tako okrivljen za zločine koje nije niti je mogao počiniti, no zahvaljujući vještini Mišetić Luke dobili su dvadestigodišnje kazne. Besmisleniju obranu za 33 000 000 € jedino sposoban trgovački odvjetnik može ostvariti.
saugaro is offline  
Old 19.11.2014., 19:36   #8219
suplement B1
http://www.monitor.hr/clanci/luka-mi...i-mozak/33119/

Luka Mišetić, rođen i školovan u Sjedinjenim američkim državama, dakako, porijeklom je Hrvat. I samo zato što je Hrvat - ni svojom krivnjom, niti svojom zaslugom – uključen je 1996. u hrvatsko-haaške odvjetničke timove. Osobno je inzistirao Gojko Šušak, tada svemoćni ministar obrane. „Ma ima tu jedan, mali, našega porijekla. Uzmi da ti nešto radi“, moljakao je Šušak Antu Nobila… Tako mu je udijeljen „slučaj Furunđija“. Činio se najlakše obranjiv. Ipak, Mišetić nije obranio klijenta. Premda se ta činjenica prešućuje, sam Mišetić nikada je nije zaboravio svoj katastrofalni poraz.

Furundžija - 10 bodova, Gotovina - 24, Markač - 18, ma sjajno
saugaro is offline  
Old 19.11.2014., 20:18   #8220
Teško se baviti bilo kakvim pravom na sudu koji ima više veze s politikom nego s pravom... A Haaški tribunal je smijurija od suda. Ubuduće će za takva djela suditi Međunarodni sud pravde osnovan Rimskim statutom koji bi trebao biti pravi pravni sud.
FranKrsto is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.