Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 09:02   #1
Zubni implantati

Prije nekog vremena mi je izvadjena sestica dole desno i jucer mi je moj zubar stavio bubu u uho s mogucnoscu ugradnje implantata. Nismo bas detaljno stigli razglabat o tome, samo sam skuzila da to ide u nekoliko etapa, traje oko 3 mjeseca i na kraju mi je on rekao da kosta oko 7000 kn (u prncipu, 1000 juroa). Jel zna netko od vas nesto vise o tome, kak to tocno ide i je li ta cijena u redu? Thx...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 09:20   #2
meni je izvadjena gornja petica.trebas cekat nekih mjesec dana da ti se zubno meso oporavi i namjesti natrag (meni se recimo trebalo spustit,od toga je proslo pun kc i 800,al se jos uvjek nije )
nakon toga ti moze pocet slagat implantat,,ima ih puno vrsta i nacina,,al za tu cijenu bi se ja na tvom mjestu raspitala mozda kod nekih drugih zubarka,jer moja nije spominjala nist toliko astronomsko,,sory al nebrem se sjetit kolko je to bilo
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 09:27   #3
ta sestica je izvadjena prosle godine u sestom mjesecu, tak da pretpostavljam da se oporavilo i spustilo natrag...

Nemam pojma ni o vrstama ni o nacinima, a i cijena mi se cini malo too much za jedan zubek, zato i pitam...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:23   #4
Kemik....
Moj dečko je prije godinu i pol izvadio četvorku i odmah smo se raspitali za implatant.
Cijena je kod (privat naravno, nisam sigurna dali soc. to rade, sve ovisi od ordinacije do ordinacije), uglavnom cijena se kretala oko 5-6 tisuća... pitala dečka i veli on da prvo platiš 2-3 tisuće za bazu, i ako se baza primila za kost, odnosno čeka se dali će tkivo primiti ili odbaciti implatant. I ako je sve ok, onda počinje ugradnja zuba koji dođe isto između 2-3 tisuće.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:56   #5
ok, to ima smisla. za cetvorku 5-6 tisuca, sestica je puno veca, pa onda oko 7 kkn. Valjda to ima smisla.

Ajmo cut jos koji komentar!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:18   #6
Mislim da u prosjeku jedan zubni implantat košta cca 1500 kn!

Ako ti je zub izvađen, tada će ti susjedna dva zuba izbrusiti za 1/3 i tada na njih također staviti implantate..jer šestica ne može stajati sama.

I to ti đođe dakle oko 5000kn.Zato je tako skupo.No ne bi ti preporučila to jer uništiš dva zdrava zuba..no ako postoje zdravstveni razlozi onda ti nema druge.
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:36   #7
Quote:
Scorpio babe kaže: Pogledaj post
Mislim da u prosjeku jedan zubni implantat košta cca 1500 kn!

Ako ti je zub izvađen, tada će ti susjedna dva zuba izbrusiti za 1/3 i tada na njih također staviti implantate..jer šestica ne može stajati sama.

I to ti đođe dakle oko 5000kn.Zato je tako skupo.No ne bi ti preporučila to jer uništiš dva zdrava zuba..no ako postoje zdravstveni razlozi onda ti nema druge.
ovo o cemu ti pises nije implatat nego krunica tzv cini mi se..implantat je zaseban zub koji se usarafljuje u zubno meso i samostalan je
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:22   #8
Quote:
Scorpio babe kaže:
Mislim da u prosjeku jedan zubni implantat košta cca 1500 kn!

Ako ti je zub izvađen, tada će ti susjedna dva zuba izbrusiti za 1/3 i tada na njih također staviti implantate..jer šestica ne može stajati sama.


oprosti, ali ti ne znash o chemu pishesh.


IMPLANTAT jest zub.

I ne moraju se nikakvi susjedni zubi brusiti jer on ne mozthe stajati sam. On urasta u cheljust. i stoji sam. i to dovoljno chvrsto da se za njega eventualno mozhe kasnije i neki drugi protetski rad montirati.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:41   #9
Quote:
magic kaže:
oprosti, ali ti ne znash o chemu pishesh.


IMPLANTAT jest zub.

I ne moraju se nikakvi susjedni zubi brusiti jer on ne mozthe stajati sam. On urasta u cheljust. i stoji sam. i to dovoljno chvrsto da se za njega eventualno mozhe kasnije i neki drugi protetski rad montirati.

Točno tj. koliko sam ja skužila, mora se bušiti kost, montirati baza i onda na bazu doslovno "zašerafiti" zub.

Ovo o čemu Scorpion babe piše, zove se most.
E sada, ako su ti susjedni zubi zdravi, grijeh je brusiti ih... zato se ekipa odlučuje za implatant jer time ne oštećuješ ništa "susjedno"
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:45   #10
Neke osobe implantatom nazivaju i 'sharaf' koji se stavlja u korijen zuba, ukoliko je slomljen ili oshtecen do te mjere da se ne mozhe kompozitom nadoknaditi. Pa se na njega montira krunica. No i takav zub stoji 'samostalno'.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 13:04   #11
Ja razmisljam o ugradnji implanta na mjesto jedne long gone petice. Cijena me toliko ne brine, ali me zato itekako zanima:

Koliko to BOLI???

Jel itko implantirao zub da zna rec iz iskustva?
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 13:19   #12
ok, ne svidja mi se ova ideja sa busenjem kosti (iz ocitih razloga) ali fakat imam povjerenja u svog zubara jer mi je tu sesticu izvadio s uzasno puno muke s njegove strane, a mene bas nista nije boljelo.

Most u kojem bi mi brusili susjedne zube ne dolazi u obzir, toliko mi ipak ne fali moja sestica da bi 2 normalna zuba dala unistiti. Ovo sa samostalnim stajanjem je i on meni jucer nesto napricao, ali kao sto kazem, uzasno mu se zurilo pa sam cula najskraceniju verziju na svijetu. Zato imam vas...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 13:54   #13
Quote:
Scorpio babe kaže:
Mislim da u prosjeku jedan zubni implantat košta cca 1500 kn!

Ako ti je zub izvađen, tada će ti susjedna dva zuba izbrusiti za 1/3 i tada na njih također staviti implantate..jer šestica ne može stajati sama.

I to ti đođe dakle oko 5000kn.Zato je tako skupo.No ne bi ti preporučila to jer uništiš dva zdrava zuba..no ako postoje zdravstveni razlozi onda ti nema druge.
ti pises o MOSTU a ne o implantatu
koji kosta 1500 cuna
implantant je taj koji kosta vise, zna se i zasto!
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:33   #14
Quote:
Tiamat kaže:
Ja razmisljam o ugradnji implanta na mjesto jedne long gone petice. Cijena me toliko ne brine, ali me zato itekako zanima:

Koliko to BOLI???

Jel itko implantirao zub da zna rec iz iskustva?
ja imam implantiran zub - cetvorka, gornja desna - ovdje je to cub broj 17 (drugacije broije zube)

prvo su mi izvadili taj moj jadni krnjotak (imala sam tretman kanala na tom zubu pa je tek onda pukao uzduzh) pa su cekali 6 mjeseci da kost dobro zaraste da imaju u shta ugraditi korijen (sharaf)

onda su mi bushili vilicu i tu stavili implatant od titanija i to sve zashiju (bude kompletno ispod desni - ne vidish nishta) i to puste da se "primi" jedno 3-4 mjeseca i da dobro zaraste (meni su morali stavljati malo plastichne kosti jer se rupa od mog zuba nije ponovo potpuno ispunilka mojom kosti) - postoji i mala shansa da kost "odbije" ugadjeni sharaf

onda sam ishla na tretman gdje ti razrezhu desni na mjestu gdje je sharaf i onda na to stave "kapicu"

to je jedan metalni dio koi shtiti sharaf od hrane i svega...onda to mora da zaraste (desni oko te kapice) (cca mjesec dana)

na kraju sam ishla kod prostetichara (ovo ugradjivanje radi kirurug) i on je uzeo mjeru za krunu (tj. zub koji ce doci na taj sharaf), pa su onda uradili krunu od nekog "probnog" materijala pa sam ishla na probu (kao kod shnajderice ;-), pa su onda na kraju skinuli tu metalnu kapicu i usadili zub na taj sharaf -ali ne mozhe se odvrtat i zavrtat - jednom on zavrne i basta!



ja sam super zadovoljna - evo vec ga imam godinu i pol

samo se mora voditi racuna da se dobro ochisti posebnim zadebljalim koncem oko sharafa - to ce ti zubar pokazati

ja sam placala odvojeno sharaf i krunu i sve skupa me doshlo cca $4,000 (kanadskih)

i da - uuopce ne boli jer su me svakiput uspavali - ne narkoza nego bi mi dali valijum injekcju i kad bih zaspala oni bi mi "zamrzali" desni injekcijama (bash nisam zeljela slushati bushilicu kako drila po kosti)
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:51   #15
Dobro, mislim, naravno da ce ti dat nekakav painkiller dok to rade, i super sto te uspavaju, ali nakon sta popusti djelovanje, a ti imas vijak u kosti, zar to ne boli? bar neko vrijeme?
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 17:02   #16
Quote:
Tiamat kaže:
Dobro, mislim, naravno da ce ti dat nekakav painkiller dok to rade, i super sto te uspavaju, ali nakon sta popusti djelovanje, a ti imas vijak u kosti, zar to ne boli? bar neko vrijeme?
bole shavovi ali ti daju antibiotike (preventivno) i daju ti tablete za bolove - tako da u biti nisam nishta osjetila jer sam pila tablete za bolove (meni je rekao da pijem Tylenol 3 svaka 4 sata)
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:16   #17
Quote:
margarita kaže:
ja imam implantiran zub - cetvorka, gornja desna - ovdje je to cub broj 17 (drugacije broije zube)

prvo su mi izvadili taj moj jadni krnjotak (imala sam tretman kanala na tom zubu pa je tek onda pukao uzduzh) pa su cekali 6 mjeseci da kost dobro zaraste da imaju u shta ugraditi korijen (sharaf)

onda su mi bushili vilicu i tu stavili implatant od titanija i to sve zashiju (bude kompletno ispod desni - ne vidish nishta) i to puste da se "primi" jedno 3-4 mjeseca i da dobro zaraste (meni su morali stavljati malo plastichne kosti jer se rupa od mog zuba nije ponovo potpuno ispunilka mojom kosti) - postoji i mala shansa da kost "odbije" ugadjeni sharaf

onda sam ishla na tretman gdje ti razrezhu desni na mjestu gdje je sharaf i onda na to stave "kapicu"

to je jedan metalni dio koi shtiti sharaf od hrane i svega...onda to mora da zaraste (desni oko te kapice) (cca mjesec dana)

na kraju sam ishla kod prostetichara (ovo ugradjivanje radi kirurug) i on je uzeo mjeru za krunu (tj. zub koji ce doci na taj sharaf), pa su onda uradili krunu od nekog "probnog" materijala pa sam ishla na probu (kao kod shnajderice ;-), pa su onda na kraju skinuli tu metalnu kapicu i usadili zub na taj sharaf -ali ne mozhe se odvrtat i zavrtat - jednom on zavrne i basta!



ja sam super zadovoljna - evo vec ga imam godinu i pol

samo se mora voditi racuna da se dobro ochisti posebnim zadebljalim koncem oko sharafa - to ce ti zubar pokazati

ja sam placala odvojeno sharaf i krunu i sve skupa me doshlo cca $4,000 (kanadskih)

i da - uuopce ne boli jer su me svakiput uspavali - ne narkoza nego bi mi dali valijum injekcju i kad bih zaspala oni bi mi "zamrzali" desni injekcijama (bash nisam zeljela slushati bushilicu kako drila po kosti)
ma bog te blagoslovio, bas sam to htjela cut od nekoga tko je to prosao sam i zna kak to sve zgleda...

a i 4000$ (pa makar i kanadskih) je puno vise od ovih mojih 7000 kn!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:18   #18
Ako to mozhesh platiti, svakako bih ti savjetovala da to uchinish.


jednog dana ce ti mozhda trebati zub-nosach nekog protetskog nadomjeska, a sve to puno tezhe zacijeljuje i tezhe se 'prima' u kasnijoj dobi.

zato - go
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:20   #19
Quote:
magic kaže:
Ako to mozhesh platiti, svakako bih ti savjetovala da to uchinish.


jednog dana ce ti mozhda trebati zub-nosach nekog protetskog nadomjeska, a sve to puno tezhe zacijeljuje i tezhe se 'prima' u kasnijoj dobi.

zato - go
Ma mogu platiti, ali mi je puno veci problem ova vremenska klauzula. Nisam znala da postoji period od 3-4 mjeseca kad se (ako sam ja dobro shvatila margaritu) nista ne desava, nego samo ta stvar "urasta" u kost...

mislim da cu se vrlo brzo odlucit na to, jos ak mi zubar da da to otplatim u nekoliko dijelova!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 13:15   #20
Ja isto mislim da je to jako dobra ideja i da ako si to mozes priustit to i napravis. Jedino sto je mene do sad sprjecavalo je iskreno - strah od boli.
Al nakon ovog margaritinog posta mislim da cu ozbiljno porazgovarat sa zubarom o tome.
Thanx honey!
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.