Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2004., 21:36   #1
Oštećena jetra

Da li su problemi s jetrom, konkretno jako visok bilirubin, na bilo koji način povezani s grčevima u trbuhu....

Ako netko zna, neka mi odgovori ili stavi neki link na stranicu gdje bi mogao naći odgovor...


__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 11:52   #2
i ja imam isti problem (visok bilirubin), i imala sam grčeve u stomaku, ali dok nisam ovo pročitala nisam to dvoje povezivala. Ak što saznaš javi!
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 12:10   #3
mene bollllllllllllllllli sa desne strane ispod rebara i u struku.jezivo boli i imam grceve.kazu da je to zuc ili jetra???????
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 18:00   #4
Moj frend ima isto visok bilirubin (normalno je od 3-20, on ima 140).... i skoro svaki dan u školi se žali na grčeve u trbuhu.....

Očito nemamo nijednog studenta medicine ovdje.....

__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 02:43   #5
Jedna od mogucnosti je toxicna i medikamentna ostecenje jetre, nastalo uslijed drogsanja i uzimanja lijekova... nikoga ne osudjujem vec samo iznosim cinjenice. Mozda je netko full osjetljiv na bilo kakve lijekove koje koristi zbog nekakve bolesti.

Simptomi su umor, slabost, temperatura, bol i grchevi u gornjem desnom kvadrantu abdomena (zeluca). Naravno, i bilirubin je povechan...

Ako sam nekome imalo pomogao - OK, ako nisam - ko vas jebe... od necega se umrijeti mora!
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 10:52   #6
b-hepatitis?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 11:50   #7
visoki bilirubin ne mora imati nikakve veze s ostecenjima jetre, tim vishe sto se tam ne producira.

ja skoro uvijek imam previsoki bilirubin, pogotovo kad mi je velki stres, s tim da nemam nikakve probleme sa jetrom. postoje josh druge vrijednosti jetre - GOT i slicno, one ce ti reci dal ti je jetra ok il ne.
a grcevi znaju dolazit i od zuci, pre-kiselog zeluca.

svi koji se ovdi pitaju mogu napravit taj jednostavni test jetrinih parametera pa ce znati kaj je.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 00:53   #8
Milk thistle (silymarin) je izvrsna stvar za jetru. Znam da je malo skuplji - cca 200 kn pakiranje za mjesec dana, ali definitivno pomaže kod raznih problema jetre.
http://dreampharm.com/zmilkt.asp
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 14:56   #9
Oštećena jetra

U zadnjih sedam mjeseci sam radio tri pretrage krvi. U sva tri navrata bile su povišene jetrene probe:
Ast 48, alt 132, ggt 171, trigliceridi 2,35 .
Ultrazvuk abdomena : difuzna lezija jetre i pankreasa otvorene etiologije.
Hepatitis markeri su svi negativni.
Inače sam normalne težine, imam 36 godina, ne pijem alkohol, ne pušim.
Internista mi je preporučio B vitamine i dijetalnu prehranu.
U djetinjstvu sam bolovao od bronhitisa.
Želio bih napomenuti da nisam imao nikakvih tegoba sa jetrom, nego sam to saznao slučajnim pregledom.
Molim Vas za mišljenje što je uzrok povišenim vrijednostima jetrenih proba, te postoji li lijek kojim bih mogao normalizirati iste vrijednosti, budući da ih sa B vitaminom ne uspijevam vratiti u normalu.
Često imam glavobolje, te sam prisiljen 1-2 puta tjedno piti tablete za bolove, pa Vas molim da mi preporučite koje tablete najmanje štete radu jetre.
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 18:01   #10
Silimarin.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 11:35   #11
Quote:
Laganini kaže:
Silimarin.
Mislim da za Silimarin nije medicinski dokazan regeneracijski utjecaj
na jetru.
Sve u svemu, preporuka je jetrena dijeta i izbjegavanje bilo kakvih vecih
tjelesnih napora.
__________________
When I was here, I wanted to be there, when I was there all I could think of was getting back into the jungle.
bradley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 14:26   #12
NAC (N-acetil cistein) je kao prekursor glutationa (posebno ako se uzima zajedno sa aminokiselinom l-glutaminom) ne samo odlican (najjaci) tjelesni antioksidans nego i sigurno najbolji prirodni pripravak za regeneraciju i ciscenje jetre.
Twinlabov NAC (60 caps) dodje oko 180 kn.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 19:58   #13
Slazem se !!!

Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post
NAC (N-acetil cistein) je kao prekursor glutationa (posebno ako se uzima zajedno sa aminokiselinom l-glutaminom) ne samo odlican (najjaci) tjelesni antioksidans nego i sigurno najbolji prirodni pripravak za regeneraciju i ciscenje jetre.
Twinlabov NAC (60 caps) dodje oko 180 kn.
Bio sam se informirao o predoziranju paracetamolom (nazalost lako dostupan), a moze biti "tihi ubojica" ili sredstvo suicida ! Zasto tihi pa zato sto nakon predoziranja u prvih 24h vecina ne pokazuje skoro pa nikakve simptome, a kada dodju vec je prekasno tj. dolazi do akutnog zatajenja jetre! Ako pacijent dodje nakon 8h od predoziranja upravo mu se ordinira NAC i sanse za prezivljavanje su velike i bez znatnih posljedica jer on pomaze ponovnu regeneraciju glutationa kojeg vrlo aktivni metabolit paracetamola NAPQI "zdere" i spusta mu granicu nakon koje moze unistavati hepatocite! Administracija NAC em moze direktno neutralizirati NAPQI em kao prekursor glutamiona povecava njegovu razinu tako da moze opet oksidirati NAPQI!
Denial Of Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 14:37   #14
crna rotkva... jede se kao salata...
zelena magma, mos ju kupiti u ljekarnama..
aloa vera... od Forever living products...
kongušija (il kak se kaze)...

isprobano samo ovo prvo i caj od travara iz Nustra
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 15:33   #15
Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 11:30   #16
Odi na net i naruči si LIV-52, definitivno najbolja stvar za jetru od onih za koje ne treba recept, proizvodi se još negdje od 1956 godine u Indiji, mislim da je proizvođač Himalaya, pogledaj na netu...od stvari koje mosh normalno kupiti kod nas dobar je milk thistle...
__________________
Si quid dubitare debes, de tuo modo ingenioque dubita
willy-the-coyote is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 03:45   #17
Ja imam ulcerozni kolitis koji iako crijevna bolest djeluje i na jetru. Jetreni enzimi su mi stalno povišeni. Evo ti moj savjet. Svako jutro na tašte popij šalicu čaja od gospine trave(kantarion). Možeš ga zasladiti medom ako ga ne možeš popiti samog. Meni je u 15 dana snizio jetrene enzime skoro na normalu. Moja doktorica nije mogla vjerovati. Nije gadan za popit (to ti kažem ja koja sam mislim najveća mrziteljica čajeva na svijetu) i ništa te ne košta da probaš
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 09:59   #18
Povišeni jetreni enzimi svakako zahtjevaju otkrivanje uzroka, jer mogu nastati vrlo ozbiljna oštećenja jetre. Ako ih ne možeš dovesti u normalu duže vrijeme, obrati se iskusnom hepatologu;
dosta česta su autoimuna oboljenja, kod kojih imunološki sistem napada organ kao strano tijelo; kod jetre (autoimuni hepatitis) to vodi u cirozu kroz 5-10 godina, ako se ne liječi; za dijagnozu obično je potrebna biopsija, što i nije strašno, a daje detaljan uvid u stanje tkiva; zanimljivo je da gotovo da nema nekih smetnji sve do krajnjeg stupnja oštećenja, pa mnogi otkriju vrlo kasno problem sa jetrom, a mnogi ne posvećuju dužnu pažnju kad otkriju, jer ih ne boli; Svakako ispitaj do kraja!!!
 
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 13:16   #19
Quote:
bradley kaže:
Mislim da za Silimarin nije medicinski dokazan regeneracijski utjecaj
na jetru.
.
Krivo, za silimarin ima hrpa kliničkih dokaza, gdje vraća u par tjedana jetrene probe u normalu. Mislim da ga ima kupiti i kod nas u ljekarnama.
Jesi ti pio neke lijekove, radiš s kemikalijama, piješ puno piva ili Cole (posebno opasni za jetru)?
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:46   #20
I ja imam slične probleme. Slučajno sam otkrio povišene vrijednosti jetrenih enzima na sistematskom 2003. Na ultrazvuku se vidi parcijalna masna infiltracija. Bavim s rekreativno sportom, no na prehranu nisam previše pazio. Pio sam 50-ak dana Hepatovit biljne pilule za regeneraciju jetre (slično Silimarinu) i uzimao Petrovićev med za jetru.
ALT mi je u osam zadnjih mjerenja konstantno bio povišen, a AST, bilirubin i mokraćna kiselina povremeno. Pokušat ću se zdravije hraniti (liječnik mi je dao dijetu s manje purina) i više vježbati - to je preporuka koju sam našao na mnogobrojnim web stranicama na temu povišenih jetrenih enzima.
BTW, ovo su najviše vrijednosti mojih dosadašnjih testova:
ALT - 87, AST - 45, bilirubin - 25, mok. kis. - 530
MiP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.