Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2011., 22:34   #81
hitna pomoć!

mene zanima slijedeće. ukoliko se upišem (1. godina) na pravo u splitu, moram li dolaziti na SVA predavanja ili mogu samo na ispite? jer u zg nisam upao pa evo, u splitu i rijeci jesam. inace sam iz zagreba pa me zanima na koji faks mogu dolazit samo na ispite?
hitno! pozdrav
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 11:36   #82
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
mene zanima slijedeće. ukoliko se upišem (1. godina) na pravo u splitu, moram li dolaziti na SVA predavanja ili mogu samo na ispite? jer u zg nisam upao pa evo, u splitu i rijeci jesam. inace sam iz zagreba pa me zanima na koji faks mogu dolazit samo na ispite?
hitno! pozdrav

hitno trebam pomoc!
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:44   #83
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
hitno trebam pomoc!
Ne studiram u Stu, ni u Ri, već u Zagrebu, ali imam prijatelje na oba faksa pa se nadam da ti mogu pomoć. U Rijeci moraš na skoro sva predavanja jer se bolonja provodi kako spada dok u Splitu ne moraš na predavanja. Moji frendovi su se morali preseliti u Rijeku dok su ovi koji studiraju u Splitu nastavili živjeti u Zagrebu (mada naravno dosta novaca troše na benzin ili autobusne karte). Također, pravo u Splitu je najlakše od svih u Hr pa mislim da ti je to najbolji izbor. Sretno
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 14:34   #84
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Ne studiram u Stu, ni u Ri, već u Zagrebu, ali imam prijatelje na oba faksa pa se nadam da ti mogu pomoć. U Rijeci moraš na skoro sva predavanja jer se bolonja provodi kako spada dok u Splitu ne moraš na predavanja. Moji frendovi su se morali preseliti u Rijeku dok su ovi koji studiraju u Splitu nastavili živjeti u Zagrebu (mada naravno dosta novaca troše na benzin ili autobusne karte). Također, pravo u Splitu je najlakše od svih u Hr pa mislim da ti je to najbolji izbor. Sretno


A jel znas mozda kakvo je stanje u Osijeku?
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 14:48   #85
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
A jel znas mozda kakvo je stanje u Osijeku?
Koliko znam, nisu sva predavanja obavezna kao u Rijeci, ali neka jesu. Ne znam baš puno o Osijeku, ali imaš aktivnu temu tu na forumu, pa ih pitaj.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:09   #86
to će ti najbolje biti pitati one koji tamo studiraju.

http://www.nasciturus.com/forum/

to je za st.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 16:57   #87
Evo i ja upisa PFS, pa me zanima kako se dolazi do knjiga i literature! Da li se knjige kupuju, kopiraju ili podižu iz knjižnice, i koliko uopće ima literature za prvu godinu?
__________________
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to its driver.” Unlike any other. Mercedes-Benz
horuswidjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 17:02   #88
Quote:
horuswidjet kaže: Pogledaj post
Evo i ja upisa PFS, pa me zanima kako se dolazi do knjiga i literature! Da li se knjige kupuju, kopiraju ili podižu iz knjižnice, i koliko uopće ima literature za prvu godinu?
kako koje. većina ih nabavlja iz kopirnice preko puta faksa.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 15:13   #89
Ljudi moji, hoće li oni stavljati obavijest na internet stranice kad, šta, kako, gdje u ponedjeljak, jer aj osobno ništa ne znam
__________________
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to its driver.” Unlike any other. Mercedes-Benz
horuswidjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 20:12   #90
ee.. može li mi neko reći kad počinju predavanja? svaki dan gledan na stranici i nikad ništa.. gledan i na forumu pfs-a i ništa ne piše.. ima li itko neku korisnu informaciju? hvala..
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 13:38   #91
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Također, pravo u Splitu je najlakše od svih u Hr pa mislim da ti je to najbolji izbor.
Nadam se da će tako i ostati idućih 5 godina.

Ja sam po pričama rekla-kazala naučila da predavanja počinju 17. da je 10. podjela indexa. Ali stvarno ne znam jel to točno. I jel netko zna nešto o preseljenju pravnog faksa na kampus?
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 13:57   #92
Quote:
Ensi [The End] kaže: Pogledaj post
Nadam se da će tako i ostati idućih 5 godina.

Ja sam po pričama rekla-kazala naučila da predavanja počinju 17. da je 10. podjela indexa. Ali stvarno ne znam jel to točno. I jel netko zna nešto o preseljenju pravnog faksa na kampus?
najvjerojatnije ništa od preseljenja jer ga upravo preuređuju, a i ta nekretnina je u njihovom vlasništvu pa im se ne isplati (tako nešto).

za ostalo spomenuto prati stranicu faksa, sve bude navrime stavljeno.
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 14:02   #93
Njah. Svim mojima je počeo faks i svi su lijepo doli na okupu.
A ništa hvala.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 09:45   #94
Nije mi jasno kako ovdje na pfst temi ima tako malo postova,jel to odraz bolje koordinacije unutar faxa nego kod nas u zg?Inace raspitujem se jel se moze dobiti posao u ZG sa ST diplomom primjerice u odvjetnistvu ili kao sudski vjezbenik uz znanje 2-3 jezika i rada na kompu,vidim Barbie da pise a ona je na ZG forumu tata mata.Kontam da ako mi ne bude islo da se prebacim nazad kuci kad doturam do 3 i dam gp1(zbog Kacera).Trebao sam upisat 3.godinu a ja sam zakopan jos duboko na drugoj i iskreno nekad se osjecam kako jurisam na vjetrenjace,zadnji rok nas prode 15%na pismenom Obt,ponadam se da sam dobro napisao ali kurtz.Najvise me je.e to da padnem a mislim kako sam dobro napisao,nemam vise papira i najjace od svega,provjerim u knjizi i bude ok,naravno ne za 5 i da se moglo tu nadopisati jos nesto moglo se,ali za debeli prolaz po meni da.
Baggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:22   #95
Quote:
Baggio kaže: Pogledaj post
Inace raspitujem se jel se moze dobiti posao u ZG sa ST diplomom primjerice u odvjetnistvu ili kao sudski vjezbenik uz znanje 2-3 jezika i rada na kompu,vidim Barbie da pise a ona je na ZG forumu tata mata.
Mogu ti pomoć s ovim koliko imam iskustva. Moja poznanica je uspjela s RI diplomom se zaposlit u sudstvu, ali imala je prosjek 4.9, preporuke od strane profesora, demonstraturu iza sebe, razmjenu studenata, volonterski rad, završila je u roku i recimo samo da nije svejedno bila među prvih 10 kandidata. Najveća navala je upravo na ta 2 posla i tu se gleda sve živo. Najbitniji su prosjek i duljina studiranja i onda dolaze te izvastudentske aktivnosti, poznavanje stranih jezika, dobar motivacijski razgovor i sl. Ide se čak toliko daleko da znaju ispitivat gradivo s faksa, npr založno pravo i sl. Konkurencija je užasna u tom području i mislim da osoba s prosjekom ispod 4.0 (i to ako ima puno faktora koji joj idu u korist tipa volontiranje i sl) nema što tražiti posao tamo. Kod privatnika se lakše zaposlit. Najlakše bi bilo u upravi, tu te ne pitaju ni gdje ni kolko si studirao, ali mislim da većina tu ne želi raditi. Pretpostavljam da bi ti se u Splitu bilo lakše zaposlit na tim poslovima jer većina koja je išla na faks u Zgu ostane tu raditi makar bili iz Dalmacije, tako da računam da dole i nije tolika navala (ali opet tamo se ljudi uglavnom zapošljavaju ne prema svojim sposobnostima nego prema obiteljskim vezama pa sigurno mnogo sposobnijih ljudi ostane bez posla kojeg zaslužuju)
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:44   #96
Quote:
Baggio kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako ovdje na pfst temi ima tako malo postova,jel to odraz bolje koordinacije unutar faxa nego kod nas u zg?Inace raspitujem se jel se moze dobiti posao u ZG sa ST diplomom primjerice u odvjetnistvu ili kao sudski vjezbenik uz znanje 2-3 jezika i rada na kompu,vidim Barbie da pise a ona je na ZG forumu tata mata.Kontam da ako mi ne bude islo da se prebacim nazad kuci kad doturam do 3 i dam gp1(zbog Kacera).
može. imam jednu rodicu koja se tako zaposlila. ali to je bilo prije 7 godina.
moj ti je savjet ostati u ST. jer tamo ćeš se lakše negdje uvalit. uspio je svatko koga znam. dobro, neki su tražili vezu i 2 godine, al opet na kraju se našlo. a znam čak i jedan slučaj zapošljavanja na sudu isključivo na temelju vlastitih kvalifikacija.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 17:54   #97
Hvala ljudi,ma samo se raspitujem,vjerujem da cu ovdje,naposlijetku ipak uspjet,malo zapinje,malo ide kao i vecini studenata,opcenito sam zera otisao u quratz jer ne znam ostat li nakon faxa il se vracat dolje,kriza identiteta,tako da vazem sve karte pomalo,kao vjerujem i svaki student koji je u ZG a iz njega nije.U ST imam i rodijacke veze al mi je to grozno i htio bi sam pa se uzdam da ce za par god situacija bit bolja opcenito.A nekakva diploma ce valjda doc za par godina.A sto se tice kvalitete faxeva mislim da je to vrlo relativno jer sa prava(bilo kojeg)ionako ne izades sa izucenom strukom vise manje.Npr da me neko pita nesto sa ispita iz 1.godine,mislim da mu ne bi znao odgovoriti.Barbie,cestitam,jos malo pa gotovo jel tako?
Baggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 18:17   #98
Quote:
Baggio kaže: Pogledaj post
Hvala ljudi,ma samo se raspitujem,vjerujem da cu ovdje,naposlijetku ipak uspjet,malo zapinje,malo ide kao i vecini studenata,opcenito sam zera otisao u quratz jer ne znam ostat li nakon faxa il se vracat dolje,kriza identiteta,tako da vazem sve karte pomalo,kao vjerujem i svaki student koji je u ZG a iz njega nije.U ST imam i rodijacke veze al mi je to grozno i htio bi sam pa se uzdam da ce za par god situacija bit bolja opcenito.A nekakva diploma ce valjda doc za par godina.A sto se tice kvalitete faxeva mislim da je to vrlo relativno jer sa prava(bilo kojeg)ionako ne izades sa izucenom strukom vise manje.Npr da me neko pita nesto sa ispita iz 1.godine,mislim da mu ne bi znao odgovoriti.Barbie,cestitam,jos malo pa gotovo jel tako?
Ma naravno da je s faksa izlazimo zeleni i tek se dokazujemo na poslu, ali nažalost nemamo nekad ni priliku pokazat što možemo zbog ocjena s faksa.

Još 2 ispita i gotovo za mene Drži se jer iako ti se to sad možda ne čini tako, dođe brzo kraj faksu i shvatiš da ti i nije bilo tako loše
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 22:04   #99
Treban pomoć vezano za upise na PF u Splitu , kako se gledaju bodovi iz srednje i koji predmeti ? I kako se treba napisat maturu odnosno koje ocjene se treba dobit da se moze upast ?
Unknown123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 14:41   #100
Quote:
Unknown123 kaže: Pogledaj post
Treban pomoć vezano za upise na PF u Splitu , kako se gledaju bodovi iz srednje i koji predmeti ? I kako se treba napisat maturu odnosno koje ocjene se treba dobit da se moze upast ?
Unknown123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.