Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2003., 12:00   #1
Jeste li isprobali Hrelić?

...vidim da ovdje na forumu ima dosta ekipe koja pada na potpisane komade,što nikako ne smatram imparativom dobrog stila i ukusa...više cijenim styling u koji je ubačen poneki detalj ili komad iskopan na Hreljiću,a tamo se stvarno zna naći svašta...istinabog,prvi je posjet malo traumatičan i šokantan,ali poslije se navikneš...ja sam si tamo kupila starinske,ali nove nenošene sandale od zmijske kože,za ciglih 20 kn,bijele kaprice na mornarsko kopčanje za 10 kn,još puno toga,ali hoću čuti vas,kakva su vam iskustva na tom području ,ako ih uopće imate?
Boudoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:34   #2
Nisam i necu iskljucivo zato sto mi se gadi nositi odjecu i obucu koju su nosili ( meni) nepoznati ljudi. Iz istih razloga ne idem ni u second hand shopove. To stvarno nema veze sa markicama jer tu ( München) postoje secondhand sa iskljucivo " dizajnerskom" robom.
Meni je to jednostavno bljak. Ja i od sestre rijetko posudjujem.
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:46   #3
Quote:
penelopa kaže:
Nisam i necu iskljucivo zato sto mi se gadi nositi odjecu i obucu koju su nosili ( meni) nepoznati ljudi. Iz istih razloga ne idem ni u second hand shopove. To stvarno nema veze sa markicama jer tu ( München) postoje secondhand sa iskljucivo " dizajnerskom" robom.
Meni je to jednostavno bljak.
Identicno. Brisem dio sa sestrom, jer nemam sestru.

Upravo sam radila reda u bakinim ormarima. Ima slatkih stvari, ali nekako se ne mogu natjerat cak ni da to stavim na sebe (a baka mi je izuzetno uredna osoba i sve je cakum-pakum cisto i sredjeno). Eto.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:52   #4
...pa u prvi trenutak i je bljak,jer se suočavaš sa potpunom suprotnošću od "zagrebačke špice",sa dnom dna našeg društva ,koji su na rubu egzistencije,ali kad prevladaš gađenje,a neki put ti treba stvarno malo(naprimjer shvatiš da možeš kupiti cipele za jednu kutiju cigareta),shvatiš da ti se kupnja isplati,taman obukla tu stvar jednom ili čak nijednom...samo treba nešto prelomiti u glavi pa da vidiš shoppinga!!!
Ljudi,nemojte biti tako ograničeni i hoch-nobl!!!!!!!
Boudoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:08   #5
Pa gledaj.

Kao prvo, meni 'zagrebacka spica' nije nikakav relevantan pojam uz koji cu se mjeriti.

Kao drugo, zlo mi je od pretrpavanja ormara hrpom jeftine odjece koju cu 'obuci jednom ili nijednom'. Jedva sam je se rijesila.

Pretpostavljam da imas puno manje (a mozda i dvostruko) godina od mene. Ja sam ti vec jedna teta kojoj se stvaaaarno ne da naganjat se s krpicama koje joj se motaju po ormaru dok trazi nekaj pametnog za obuc na posao. Nema ti to veze s hoch-nobl, to ti ima samo veze s prakticnoscu i dugogodisnjom borbom sa suvisnom garderobom.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:11   #6
Tak je princezo. Uz to smo sam i ja prestara za kopanje po starinama, mogu si priustiti cipice kakve hocu. Cak i Manolice na 24 rate (amex kredit )
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:25   #7
Ja bih se pridružila na trenutak ovoj raspravi.....Kod nas su ljudi stvarno ograničeni što se tiće stila, mode i shoppinga...Deru po stereotipima do izemoglosti......

vani u metropolama kao Pariz, Milano, london...shoping po buvljacima je najnormalnija stvar i ja sam neke najbolje komade svog ormara kupila u Parizu na nemogućim mjestima..

U svakom slučaju Hreljić je daleko od takvih mjesta....but it's a start......

Najžalosnije u svemu ovome je da zagrebački butici u koje svi tako jure, drže bez srama lanjske i predlanjske kolekcije...ali ima i dalje onih koji su spremni kupiti Manolice na 24 rate....jesen/zima 2000/01
Dajte molim vas...
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:31   #8
Quote:
Skyline kaže:
vani u metropolama kao Pariz, Milano, london...shoping po buvljacima je najnormalnija stvar i ja sam neke najbolje komade svog ormara kupila u Parizu na nemogućim mjestima..
I ja sam neke odlicne stvari kupila na londonskom Camdenu, ali ipak nisu bile nosene (second-hand). Sorry, meni je to bitno.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:36   #9
ja ne volim stvari koje su nosili meni neznani ljudi. uvijek mislim da sav onaj strani epitel u vlaknima...
(prijatelji i obitelj mi nisu neznanci iako radije posudim/poklonim drugima nego da ja posudjujem/uzimam od nekoga)
da je najdivnija stvar na svijetu i najpovoljnija, meni ne bi bilo ugodno nositi neciju tudju odjecu...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:56   #10
a ja sam mislila da je ovo "fashion forum"...izgleda poveselila sam se prerano,jer tko nema smisao za humor u modi ,nema niti stila,a netko tako ograničen ,pogotovo...radim kao dizajner i tvrdim da se na Hreljiću može naći nepresušna modna inspiracija i pritom me nije zanimalo ima li netko ovdje tko si može kupit što god poželi,niti je to bila poanta ove teme,kao što ni ja ne idem na hreljić zato što si ne mogu kupit nešto skuplje,već zato što tamo možeš kupiti nešto čega nigdje nema...draga Princezo,iz tvog se profila ne vide tvoje godine,ali ni ja ti nisam neka klinkica koja nema para...udana sam,imam troje djece i vlastiti uspješan biznis,ali prezirem statusne simbole i svako razmetanje ...
Boudoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:56   #11
Na Hreljiću ponekad kupim koju sitnicu... ali veći mi je gušt samo razlegavati... ljudi čega tamo sve nema... od igle do aviona...
Često nosim rabljenu odjeću koju dobijem od rodbine ili prijateljica(cure i žene se udebljaju pa više ne stanu u to) a novo kupujem samo neke modne detalje tek toliko da donekle budem u trendu Više investiram u djećju odjeću i obuću koju češće obnavljam jer je jako brzo prerastu (a istu kad je prerastu, darujem prijateljici koja ima manje klince, te ponekad zauzvrat dobijem ponešto za svoje klince)
Vezano za nelagodu kod nošenja rabljene odjeće... pa zar nikad niste čule za pranje ili kemijsko čišćenje iste. To bi bilo isto kao da u kafiću tražite čašu iz koje nikad nitko nije pio ili kod frizera četku, češalj i viklere s kojima se nikad nitko nije frizirao, a da ne govorimo o držanju za rukohvat u tramvaju... i ostalim apsurdnim situacijama.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:00   #12
...e,svaka ti je na mjestu,duda...
Boudoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:15   #13
Quote:
Boudoir kaže:
jer tko nema smisao za humor u modi
sto se tice humora, koliko sam ja primjetila, to danas imaju svi spic cizmice, cargo hlace do pola listova, kozuh preko ledja i kosuljice sarene na volane, LV ili CD torbica. mislim da je to sad moderno, jer ja stalno na takve naletavam. a itekako je duhovito

btw, zasto se uzrujavas? meni je vecina zenske odjece bljak i ruzna, ali s obzirom da mi je odjeca prvenstveno pokrivalo za tijelo, vazno mi je da se u njoj osjecam udobno (fizicki i pishicki). a nije mi udobno ako mislim na potencijalni tudji epitel...

ne pokusavam grcevito biti originalna i duhovita. pokusavam nositi odjecu koja mi je udobna i u kojoj ne izgledam nakazno. jednostavno
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:17   #14
Quote:
duda kaže:
Vezano za nelagodu kod nošenja rabljene odjeće... pa zar nikad niste čule za pranje ili kemijsko čišćenje iste.
glatke povrsine su lako perive, a tkakine nose dulje "esenciju" vlasnika
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:20   #15
Luca, mislim da je nepotrebno ispricavati se za svoje stavove i misljenja.

Pogotovo kad je jedini argument onaj stari: ako nisi kao ja, onda si ogranicen, nemas smisla za humor i povodis se za zagrebackom spicom (a to je valjda najgora uvreda na svijetu, mos mislit ).
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:23   #16
Quote:
Princeza kaže:
Luca, mislim da je nepotrebno ispricavati se za svoje stavove i misljenja.

Pogotovo kad je jedini argument onaj stari: ako nisi kao ja, onda si ogranicen, nemas smisla za humor i povodis se za zagrebackom spicom (a to je valjda najgora uvreda na svijetu, mos mislit ).
ma ne ispricavam. ja kuzim njene razloge, pa sam samo htjela objasniti svoje. ja se bas volim ovakva demode

e, da mi je vidit zagrebacki spicu... btw, meni je to zabavno: sve zene iste (ne samo roba, nego kosa, frizure, cvike, torbe...) kak rade njihovi muskici da ih razlikuju?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:27   #17
Quote:
luca kaže:
glatke povrsine su lako perive, a tkakine nose dulje "esenciju" vlasnika
...a što kada dođeš u hotel i legneš u posteljinu sa razno raznim "esencijama" ... a tu su još i deke... ...pidžama ti ne pokrije svu površinu tijela... što onda ?
Nosiš svoju posteljinu
...ili kada u badiću ili kratkim hlačama ili minici sjedneš u kafiću na stolac koji ima jastučić... što misliš koliko ih je tu sjedilo i što je tu svega nacurilo... pa ipak spuštaš svoje prepone na taj jastuk...
Ne treba pretjerivati...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:32   #18
Quote:
luca kaže:
e, da mi je vidit zagrebacki spicu... btw, meni je to zabavno: sve zene iste (ne samo roba, nego kosa, frizure, cvike, torbe...) kak rade njihovi muskici da ih razlikuju?
Pa dodji nam jednom u subotu oko podneva u Zagreb na kavu! Moj muz i ja se ludo zabavljamo! Da, fakat su sve iste...
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:34   #19
Quote:
duda kaže:
...a što kada dođeš u hotel i legneš u posteljinu sa razno raznim "esencijama" ... a tu su još i deke... ...pidžama ti ne pokrije svu površinu tijela... što onda ?
Nosiš svoju posteljinu
...ili kada u badiću ili kratkim hlačama ili minici sjedneš u kafiću na stolac koji ima jastučić... što misliš koliko ih je tu sjedilo i što je tu svega nacurilo... pa ipak spuštaš svoje prepone na taj jastuk...
Ne treba pretjerivati...
postaljina se pere na 90°C, casto s klorom. malo odjece (ne vesha, odjece) se pere na toj temperaturi...

kad sjednem u kafic imam suknju, hlace, tuniku, pareo itd. ili ako sjednem s badicem (znaci da je mokar), sjednem na plastiku (bez jastucica). i k tome badic koji mi direktno dira tijelo je moj...

ne vidim gdje je pretjerivanje u zelji da posjedujem SVOJU odjecu...

ja vama ne kazem da pretjerujete jer "ganjate originalnost". zasto je tako tesko shvatiti izbor drugaciji od svog?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:35   #20
Quote:
Princeza kaže:
Pa dodji nam jednom u subotu oko podneva u Zagreb na kavu! Moj muz i ja se ludo zabavljamo! Da, fakat su sve iste...
prvo treba doc do Zagreba
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.