Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2009., 09:55   #101
Nije mi poznato da postoji srebrna boja za kožu. Obično se nudi samo crna, tamnoplava, smeđa i bijela Makar ne bi bilo loše i to provjeriti u hobby dućanima. Mislim da ima popis trgovina na podforumu kreativni nered. Meni autolak nije pojeo kožu. Akrilni lak i boje se brže gule. Tih lakova ima u dućanima boje i lakovi, velikim centrima tipa Bauhaus i sl. Jedino na antilopu ne bi funkcioniralo.
ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:59   #102
Hvala svima na savijetima! ja sam uspijela pofarbati nikeice sa sprejom za auto i super je jako...doduše frend ih je pofarbao jer ja nisam tako pedantna...
sunday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 18:36   #103
Bojanje lakiranih kožnih cipela

Pozdrav svima koji čitaju ovaj post!
Već duže vrijeme imam u planu prebojati jedne salonke koje već neko vrijeme skupljaju prašinu - od lakirane kože su, svijetlo-prljavoroze boje.
Odlučila sam ih obojati u ružičastu, boju fuksije pa me zanimalo kakva su vaša iskustva s akrilnom bojom (nju bih koristila pri bojanju, iz Lumosa).

Na ovom i sl. topicima sam shvatila da postolari i ini stručnjaci bojaju kožne predmete (nelakirane) jedino u klasičnije boje, pa bojanje ovih mojih cipela preostaje, na veliko zadovoljstvo, samo meni.
visualkei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 18:47   #104
akril će ti popucati nakon nekog vremena...
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:03   #105
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
akril će ti popucati nakon nekog vremena...
Bez obzira na to što je koža jako tvrda i ne savija se?
visualkei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:40   #106
Imam jedne crne mat štikle koje bih htjela prelakirati jer ih trebam nosit na haljinu koja na struku ima lakirani crni remečić... Može li se prelakirati u crni lak? I gdje? Jel i to mogu napravit u berislavićevoj?
__________________
Sehnsucht nach morgen, weil es heute perfekt ist ♥
beckerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 01:24   #107
a da promijenis remen ili ne pratis slijepo trendove
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 09:23   #108
Quote:
Christina kaže: Pogledaj post
a da promijenis remen ili ne pratis slijepo trendove
ne kužim zašto se sad ide u rasprave o ukusu jednostavno sam pitala ako netko zna- ti neznaš, stoga...
__________________
Sehnsucht nach morgen, weil es heute perfekt ist ♥
beckerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 14:04   #109
Stvarno kiki pobogu, malo manje i . Čemu to ? smile
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 01:26   #110
zato sto je jednostavnije promijenit remen nego farbat cipele
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 12:58   #111
Quote:
Christina kaže: Pogledaj post
zato sto je jednostavnije promijenit remen nego farbat cipele
Istina , ali mrzim ovog kavastog, tako je zločest.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:00   #112
Nažalost, remen je dio haljine i nemre se maknut A i ljepše izgleda kad je lakirani... Razmišljam jednostavno kupit nove cipele XD
__________________
Sehnsucht nach morgen, weil es heute perfekt ist ♥
beckerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:54   #113
Bila sam jednom u Berislavićevoj sa prijateljicom, ona je neke cipele bojala pa nam je teta tamo pokazivala kako ispadnu neke stvari nakon bojanja i ako se dobro sjećam lakiranje nije spomenula.
Možda najbolje da nazoveš i pitaš. Evo broj 4872 387
Iako mislim da bi to prije trebala pitat kod postolara.
Ili da kupiš nove cipele
__________________
SmallG makes stuff
SmallG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:23   #114
Nakon godinu dana ponovno otvaram ovu temu!
Dakle, znate li gdje (u ZGB) se mogu bojati cizme od antilop koze? Pitala sam par postolara, nitko ih ne zeli bojati jer nemaju pravu boju, kazu da bi mi ispale jako krute i ne bi lijepo izgledale.
Problem je sto su cizme beige, al su jako unistene od snijega/ kise, pa bi ih ja pobojala u bilo koju tamnu boju (smedju, plavu, crnu, sivu, moze i maslinasta, ma bilo sto) samo da mi se te mrlje ne vide..
Ako itko ima kakav savjet bila bih mu zahvalna. Obozavam te cizme, preudobne su al kad su otisle k vragu jer ih nisam pazila..
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 02:09   #115
Quote:
Trixy85 kaže: Pogledaj post
Nakon godinu dana ponovno otvaram ovu temu!
Dakle, znate li gdje (u ZGB) se mogu bojati cizme od antilop koze? Pitala sam par postolara, nitko ih ne zeli bojati jer nemaju pravu boju, kazu da bi mi ispale jako krute i ne bi lijepo izgledale.
Problem je sto su cizme beige, al su jako unistene od snijega/ kise, pa bi ih ja pobojala u bilo koju tamnu boju (smedju, plavu, crnu, sivu, moze i maslinasta, ma bilo sto) samo da mi se te mrlje ne vide..
Ako itko ima kakav savjet bila bih mu zahvalna. Obozavam te cizme, preudobne su al kad su otisle k vragu jer ih nisam pazila..

podižem temu jer imam potpuno isti problem!
Ranije nije nitko odgovorio, al se sad možda nađe neka dobra duša i podijeli korisnu informaciju

Hvala
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 15:47   #116
Alhambra, prije nego odneseš negdje na bojanje, ja bih na tvom mjestu probala sa sprejom za impregniranje antilopa u boji. NE znam što nosiš, ali recimo ako nosiš smeđe, uzmeš smeđi sprej za antilop u bilo kojoj trgovini cipela.
Mislim da crno ne bi prekrilo do kraja. ALi ako prebojaš sve sa smeđim ili crnim, bit će neprimjetno ovo gdje su sad zamrljane.

To mi je palo na pamet jer sam jednom muževe smeđe cantilop cipele išla čistit i onda sam ih krenula zaštititi, i umjesto smeđeg uzela crni sprej (imamo crni bezbojni i smeđi sprej doma). I onda su bile tamno smeđe, skoro crne. No to se nekako s vremenom kao malo skine, pa bi ih morala povremeno opet preprskati. Možda bi samo bile tamnije smećkasto bež? A ti sprejevi su oko 30 kn i možeš njima dosta puta špricati. Osim toga njeguju i štite kožu pa ti čizmice neko vrijeme niti neće promakati (ne mislim na gacanje po vodi, nego ako te ulovi kiša )
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 17:25   #117
Imam problem sa novim crnim antilop cizmama.

Uglavnom, kupim si nove antilopne cizmice i istu noc u kaficu uspije neko da mi polije pivom cizmice. Bilo je oko 5-6 flekica koje sam pokusala rijesiti vodom (glupa ideja..to sad znam..). Odnijela ih obucaru da bi nesto popravio ali ostala i dalje jedne veca fleka koju je rekao da iscetkam. Kupim sprej za antilop i cetkicu, medjutim, fleka je i dalje tu..izgleda masno i izlizano. Kako mogu da to ocistim/popravim?

Hvala
Faerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 17:56   #118
imam veliki problem i nadam se da netko ima rješenje!

naime imam ove cipele



i odlučila sam ih obojati u bijelo, ovaj gornji dio, ne drvo
i na prvu je super ispalo, no onda sam shvatila da ova guma previše boje upija i ne može ostati čisto bijelo..no dobro nadam se da ću s par slojeva(sad stavljam treći i molim se bogu da bude i zadnji) postić čistu bijelu...

drugi problem jer taj što ovaj zadnji dio kod zipera pušta crveni pigment i također ne želi ostat bijele boje..i sad ne znam šta da radim? da ga prebojam prozirnim lakom da zaustavi 'curenje' boje ili šta??
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:16   #119
prefarbat antilop čizme u crno?

ima li netko iskustva s farbanjem ovakvih čizmi , antilop kožne s rupicama, mekane su, mogu se naborati. nikako mi se ne sviđa ova boja, nemam ju na šta nositi i prefarbala bi ih u crno. kad budem u zg, otišla bi u berislavićevu pitati da li bi ih oni prefarbali, eventualno da ih sama presprejam crnim sprejem kako ste tu i opisale. kakvi su mi izgledi da to ispadne ok?





Zadnje uređivanje sofiii : 14.10.2011. at 14:21.
sofiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 16:29   #120
pa probaj sa crnim sprejem za impregnaciju ih natopiti i pustiti da se osuše na sobnoj temperaturi. mislim da bi bile ok neko vrijeme, a ako čak i ne ispadne dobro, uvijek ih možeš dati u neku kemijsku čistionicu u kojoj farbaju stvari da ih oni prefarbaju.
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.