Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 19:06   #4181
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Koji taksi u Sarajevu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvi na koji naletiš, isto je sve...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:16   #4182
Quote:
Perestrojka kaže: Pogledaj post
Kako izvući najviše od poludnevnog boravka u Sarajevu?
Osim Barščašije, šetnje uz Miljacku, ćevape u Želje, usputnu pitu
i tufahiju, što još stignem posjetiti? Volio bih do aškenaške sinagoge i katedrale?
Je li postoji neki vidikovac (tipa neboder s terasom ili sl.)?

Je li se na autobusom može promijeniti novac i nabaviti neka turistička
karta grada? Odakle krenuti sa šetnjom ako dolazim na autobusni?

Teško mi je izguglati kvalitetne informacije, sve je nekako nabacano.

Hvala puno!
Vidikovac imaš na Avaz tornju (ulica je Tešanjska ako ćeš po navigaciji, ali toranj ne možeš ne vidjeti, pored kolodvora je).
Drugi vidikovac je restoran Park prinčeva.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 00:42   #4183
Može li se pješice do kojeg vidikovca od barscasije? I mora li se ranije rezervirati mjesto u navedenom restoranu i Inat kući?
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:42   #4184
Ja sam bila pješke do Avaza i do onog nekog dijela kojim se ide uz groblje do neke kasarne, isto je super pogled na grad.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:18   #4185
uključih se u temu samo kako bih vam rekla za odličan vidikovac a ne morate ići iz grada u samom centru grada, u ulici Ferhadija (kod Vječne vatre) ima hotel Hecco delux. E on na 9 spratu kafe-restoran koji ima sa sve četiri strane otvoren balkon i pogled je zaista nevjerovatan.
putnica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 16:16   #4186
Helou, dobri ljudi
Znači idemo iz Ši za Sarajevo. Moramo ići Ši-St pa se onda ukrcati za Sarajevo?
I je li bolje/povoljnije ići s "PANORAMA-LIVNO BUS-GLOBTOUR" ili "PRO. MAK.-PRO. SINJ -CENTR. SAR.-AP MOSTAR"? Imamo iksice...
roxy- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 08:35   #4187
Pozdrav!

Listam prije pa ne mogu naći, jeftini parking blizu centra? Postoji li to uopće Idemo sutra u Sarajevo na proputovanju, planiramo ostat jednu noć negdje u centru pa me zanima kako sa parkingom jer gdje sam god gledala smještaj nema parkinga. Hvalaa!!
__________________
Just Cake The Cupcake
Tihana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:54   #4188
Sam bi dosao u Sarajevo na dva-tri dana...gdje bi se mogao najeftinije smjestit stvarno mi nije bitna kvaliteta samo cijena..hvala unaprijed.
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:47   #4189
pozdrav
planiram u Sarajevo početkom 10.mjeseca, pa me zanima gdje se može obaviti šoping, suveniri, odjeća možda, tak nešto u Sarajevu?I kak se cijene kreću? Na Baščaršiji ili sam nekaj pobrkala? vidim da svi hvale čevape kod Želje pa ćemo to provjeriti
__________________
Znaš, ti i ja se krećemo paralelno jedan pored drugog. Gledamo se, svako iz svog voza. A je li možeš jednom u životu, samo jedan jedini put da zaboraviš sve vagone, vozove, koloseke i da mi pružiš ruku i dozvoliš mi da te grlim do kraja putovanja?
Min24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 18:52   #4190
Quote:
Min24 kaže: Pogledaj post
pozdrav
planiram u Sarajevo početkom 10.mjeseca, pa me zanima gdje se može obaviti šoping, suveniri, odjeća možda, tak nešto u Sarajevu?I kak se cijene kreću? Na Baščaršiji ili sam nekaj pobrkala? vidim da svi hvale čevape kod Želje pa ćemo to provjeriti
Ne brini sve je blizu i naći ćeš sve... Cijene su ti kao u Hrvatskoj, a odjeće i malo više...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:30   #4191
Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Može li se pješice do kojeg vidikovca od barscasije?
može, žuta tabija, najbolji vidikovac, osim zimi kad je snijeg i led
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 14:18   #4192
Što se tiče parkinga u centru za čitavu noć, mislim da je BBI garaža najbolji izbor. Po noći je sat 0,5 KM.
Tako da te čitava noć dođe oko 5 KM, a garaža je ipak garaža.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 14:46   #4193
Evo mali osvrt na jeftine hotele/motele u Sarajevu, za ekipu koja se ide provesti uz što jeftiniji hotelski smještaj:

1. Harmony
Mali obiteljski motel koji je prilično uredan i opremljen. Lokacija Vraca. Nedostatak mu je lokacija ako ste sa svojim vozilom (tijesan parking, blizina entitetske granice pa je mogućnost krađe ogromna), ali nije loše ako koristite taxi. 200 HRK.

2. Alem
Slična lokacija kao Harmony, ali ima nešto bolji parking. Manje čist i opremljen. Velike razlike između soba (možete dobiti super sobu, ali i sobu bez prozora). Osoblje jako ljubazno. U sklopu hotela je i mali restoran Gusar pa se uvijek nešto može pojesti. Doručak dobar. 200 - 250 HRK.

3. Hondo
Također padinski dio grada, ali s druge strane Miljacke. Bliže centru od od prethodna dva. Blizina glavne bolnice. Za povratak iz noćnog izlaska svakako koristiti prijevoz (taxi ili svoje vozilo), jer je uspon jak i dug. Nema svoj parking. Sobe veoma niskog standarda opremljenosti. 200 - 250 HRK.

4. Hayat
Blizu starom dijelu grada, ali za povratak iz noćnog izlaska opet je potrebno koristiti taxi (cijena od Pozorišta do hotela po noći je cca 15 HRK). Što se tiče parkinga, najslabiji od svih navedenih hotela. Sobe osrednje. Doručak slab. 250 - 300 HRK.

5. Dardanija
Najbolja lokacija za noćni život. Ne treba uopće nikakav prijevoz. Ima svoj mali parking koji je lako dostupan. Sobe loše. Doručak dobar. 350 - 400 HRK.

6. Motel BM (uz benzinsku BM)
Solidan smještaj. Do grada se mora koristiti prijevoz jer nije nimalo blizu. Uz hotel je benzinska 0-24 pa se uvijek može kupiti nešto. Imaju OK parking. Noćni taxi do grada vozi za cca 40 HRK. Dobar doručak. 150 - 200 HRK.

7. Saraj
Blizu starog dijela grada. Imaju OK parking i garaže. Ali je unutrašnjost očajna (stanje 2011.g.). 200 - 300 HRK.


Cijene se odnose na jednokrevetne sobe. Uvijek se može dogovoriti popust na početnu cijenu, ili cijena jednokrevetne a korištenje dvokrevetne.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:34   #4194
Zna li netko kakav je hotel Italia?Smještaj,hrana,cijene?
strujko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:35   #4195
Taj sam izostavio s popisa zato što sam tamo davno bio (prije 7-8 godina). Tad je bio očajan u svakom pogledu. Valjda je kasnije renoviran.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:39   #4196
Quote:
Min24 kaže: Pogledaj post
pozdrav
planiram u Sarajevo početkom 10.mjeseca, pa me zanima gdje se može obaviti šoping, suveniri, odjeća možda, tak nešto u Sarajevu?I kak se cijene kreću? Na Baščaršiji ili sam nekaj pobrkala? vidim da svi hvale čevape kod Želje pa ćemo to provjeriti
Niposto na cevape u zelju, predlazem Galatasaray, Ferhatović ili Specijal.
Suveniri na Bascarsiji.
Garderoba: BBI, City Centar, Alta i Importanne - shopping centri.

Cijene otprilike kao u Hr, ali ja sam znao jeftinije placati neke stvari u Zg nego tu.


Quote:
strujko1 kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakav je hotel Italia?Smještaj,hrana,cijene?
Italia je odron.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:42   #4197
"Italia je odron"
Šta ti to znači?
strujko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:24   #4198
Quote:
strujko1 kaže: Pogledaj post
"Italia je odron"
Šta ti to znači?
Odron ti znači da je katastrofa... Lokacija za qratz, hrana je paaaaa, bezveze, jer sam prije par godina bio na poslovnom ručku tamo... E sad ako je tako bilo onda i to na poslovnom ručku onda ne vjerujem da je bolje gostima koji su tu odsjeli. Doduše doručak je sličan svugdje, ali zbog lokacije i ne preporučujem jer nije baš da je fino pješačiti do centra grada...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 11.09.2014. at 17:40. Reason: pisalo "doručk"
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:59   #4199
Sto se mene tice,nama je bilo dobro u hotelu italia!eto kako covek moze imati drugacija iskustva!mi smo bili prije skoro dve godine i to nam je bio prvi dolazak u sarajevo!gledali smo razne smestaje tad,trebao nam je siguran parking,da ne mislimo sta ce biti sa autom,zbog svih prica oko kradja,a posto je na njihovoj stranici pisalo da se dobije jos neki popust ako se rezervise preko stranice,a ne npr. booking-a,onda smo tako i ucinili!fora je da smo umesto obicne dvokrevetne sobe dobili citav apartman na vrhu hotela,koji je bio jedini gore,do njega je vodio lift takodjer,a pored se pravio neki spa centar ili nesto slicno,ne znam!
mislim da ovo nije za privatne svrhe u hotelu,jer ipak je bilo cisto i spremljeno,od dnevne do spavace sobe!mislim da smo to platili 80 e za dvoje,sa doruckom!parking preko puta hotela,njihova privatna garaza,koja se zakljucava!malo jeste udaljen hotel,ali ko voli prosetat nije problem,a taxi nije skup,tako da smo i tako odlazili i dolazili,pogotovo navece!na recepciji svi ljubazni,cak nam je goran,kao neki poslovodja,voditelj hotela,dosta pomogao,oko zvanja taxi-ja,objasnjavanja gde se sta nalazi,gde dobro pojesti,na usluzi uglavnom!
u hotelu nismo nista jeli,osim dorucka,koji je bio dobar,bilo je svega!ali eto valjda kako koga naleti iskustvo!
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 23:12   #4200
Quote:
Min24 kaže: Pogledaj post
pozdrav
planiram u Sarajevo početkom 10.mjeseca, pa me zanima gdje se može obaviti šoping, suveniri, odjeća možda, tak nešto u Sarajevu?I kak se cijene kreću? Na Baščaršiji ili sam nekaj pobrkala? vidim da svi hvale čevape kod Želje pa ćemo to provjeriti

Suveniri najvjerovatnije na Bascarsiji. Mozda su malo poskupi, al to nisam siguran posto ne zagledam. Al mozda suvenir da ti izrade nesto od koze, torbu ili nesto. Ti im samo doneses dizajn i oni ti to srede (mozda) jeftinije nego plasticna torba u Mangu ili sta ja znam. Suvenir i korisno.

Za ostali soping imas manje vise sta hoces sve u centru, potez od Marijin Dvora do Bascarsije. Cijene kao i u RH takvim radnjama.

Zeljo je najrazvikaniji al cevapi tako tako. On je za turiste vise. Zmaj kod bus stanice je meni najbolji za cevape. Svakome bih ipak preporucio sudzukice, meni su bolje od cevapa koje svako spominje, a mozete naruciti i mix cevapa i sudzukica i uz to domaci jogurt, a i kajmak nije los.

Kom se da malo istrazivati (masna) hrana najbolji burek (oliti pita s mesom) vam je kod Željinog stadiona skroz desno. Sjeckani burek, i ne mozete fulati. I ostala pita im je tu najbolja, bar po mom nepcu. Nije bas jeftin, al vrijedi.

Zadnje uređivanje Aztec : 11.09.2014. at 23:18.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.