Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 12:52   #2801
hvala puno

još jedno pitanje: kolko izbornih moramo uzeti?
blinky17107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:51   #2802
Quote:
blinky17107 kaže: Pogledaj post
hvala puno

još jedno pitanje: kolko izbornih moramo uzeti?
Sve ti ovisi koliko imaš ects bodova od glavnih kolegija, znači po semestru moraš imati 15 ectsa iz jednog predmeta i 15 iz drugog. Sa izbornima samo popunjuješ bodove koji ti fale. U prvom sam semestru (a isto mi je ispalo i za drugi semestar) morala uzeti 2 izborna iz povijesti ( s time da je jedan morao biti sa odsjeka za povijest a drugi sa bilo kojeg odsjeka)
Ultraviolence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 17:00   #2803
Quote:
blinky17107 kaže: Pogledaj post
ima nekog s dvopredmetnog hrvatskog j. i povijesti? il bar jedno od tog

kako ide s tzk? pohađamo posebno za dva smjera?

kako odabiremo izborne predmete i kaj ako nam se preklapaju?


hvala, ja nemam pojma o ničemu
Povijest i filozofija. :P
Iznah Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 11:12   #2804
Ima li itko iskustva s prebacivanjem s preddiplomskog studija kroatistike na diplomski studij kroatistike i anglistike?
Pikachu1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:34   #2805
Quote:
Pikachu1995 kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s prebacivanjem s preddiplomskog studija kroatistike na diplomski studij kroatistike i anglistike?


kako ti to misliš?????
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:29   #2806
Smiri se, samo pitam. budući da sam propustila priliku za studiranje engleskog u Zagrebu (iz nekih mojih osobnih razloga), a u Rijeci sam faks upisala tek na jesenskom roku (a engleski tada više, dakako, nije bio ponuđen), razmišljala sam o tome da ga probam upisati na diplomskom, ako je to, naravno, moguće. U natječaju stoji ovako: "za diplomski studij engleskoga jezika i književnosti (dvopredmetni) – nastavnički smjer – završen:
- preddiplomski ili dodiplomski studij iz područja humanističkih, društvenih i prirodnih znanosti" - što se tiče neistovrsnih studija. Naravno, neki bi predmeti morali biti položeni, što je i navedeno u natječaju: "Posebno: za diplomski studij engleskoga jezika i književnosti (dvopredmetni) – nastavnički smjer razlikovni ispiti Jezične vježbe 5, Uvod u lingvistički studij engleskog jezika te Uvod u englesku književnost moraju biti položeni kao uvjet za
ulazak na rang-listu. Ako pristupnik ne položi razlikovne kolegije, ne ulazi na rang-listu i ne sudjeluje u
daljnjem postupku nužnom za upis na diplomski studij".
Pikachu1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:21   #2807
možete mi dati primjer ovog ispita: dodatna provjera sposobnosti verbalnog i neverbalnog mišljenja te opće kulture i informiranosti ?

Zadnje uređivanje nekacura777 : 26.08.2014. at 18:55.
nekacura777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 19:25   #2808
Quote:
Pikachu1995 kaže: Pogledaj post
Smiri se, samo pitam. budući da sam propustila priliku za studiranje engleskog u Zagrebu (iz nekih mojih osobnih razloga), a u Rijeci sam faks upisala tek na jesenskom roku (a engleski tada više, dakako, nije bio ponuđen), razmišljala sam o tome da ga probam upisati na diplomskom, ako je to, naravno, moguće.
Nastavnički smjer anglistike i kroatistike na diplomskoj razini je gotovo identičan: glavni su kolegiji isti, a uz njih se biraju izborni kolegiji po želji. Ne znam koliko će biti moguće to što si zamislila, ali pitaj u referadi da budeš sigurna.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:10   #2809
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Nastavnički smjer anglistike i kroatistike na diplomskoj razini je gotovo identičan: glavni su kolegiji isti, a uz njih se biraju izborni kolegiji po želji. Ne znam koliko će biti moguće to što si zamislila, ali pitaj u referadi da budeš sigurna.
Hvala na odgovoru!
Pikachu1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:57   #2810
Quote:
nekacura777 kaže: Pogledaj post
možete mi dati primjer ovog ispita: dodatna provjera sposobnosti verbalnog i neverbalnog mišljenja te opće kulture i informiranosti ?
Takav ispit nažalost nećeš naći nigdje na internetu, eventualno možeš tražiti testove opće kulture, ali to su oni tipični testovi gdje na jedno postavljeno pitanje imaš ponuđenih 4-5 odgovora.
Neverbalno mišljenje uključuje više "matematičke" zadatke, točnije zadatke s brojevima, tipa nastavi niz i sl.
A verbalno mišljenje su razni zadaci riječima, u nekima od njih moraš izbacivati uljeze, u nekima moraš tražiti pojmove koji su sinonimi i stavljati ih u određene odnose i sl.
Teško je za objasniti dok se ne vidi uživo.
flamma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 19:13   #2811
helppp

LJUDIII kad započinje akademska godina 2014./2015. ?????? nigde nema ništaa

i još nešto, čujem da su neki trebali odabrati izborne predmete prilikom upisivanja, ja upisao hj i pov i ništa nisam morao
lord100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:22   #2812
Quote:
lord100 kaže: Pogledaj post
LJUDIII kad započinje akademska godina 2014./2015. ?????? nigde nema ništaa

i još nešto, čujem da su neki trebali odabrati izborne predmete prilikom upisivanja, ja upisao hj i pov i ništa nisam morao
Uvijek je 1.10. tako da je vjerojatno i ove godine taj slučaj.

Izborne predmete upisuješ prvi tjedan kad krene semestar.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 10:11   #2813
Kakva su iskustva sa obrana diplomskih radova?
Ovo mi je zadnja "iskoristiva" godina za to, polažem zadnje ispite trenutno i zanima me da li je moguće pisati molbe prodekanici da se rok za obranu produži za npr. tjedan ili dva, znači ako mi obrana ne stigne biti do 30.9.?
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:19   #2814
Zna netko je li na FFRI moguć dekanski rok? Dakle, četvrti izlazak na završni ispit ukoliko je to jedini kolegij koji je preostao prije završetka preddiplomskog studija.
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:22   #2815
^ Da, a bude na kraju devetog mjeseca.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 15:23   #2816
Što se tiče engleskog i književnosti,gdje se nabavljaju knjige?
HeartbreakerL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:39   #2817
Quote:
HeartbreakerL kaže: Pogledaj post
Što se tiče engleskog i književnosti,gdje se nabavljaju knjige?
kakve knjige?
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 23:01   #2818
postoje li na kampusu mjesta za ostaviti bicikl?
transcendental is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 07:52   #2819
Ima li netko provjerenu info da li će biti dekanskog roka?
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 08:02   #2820
wait wait wait WUT???

prvog desetog????


vi to ozbiljno?
ja selim tek trećega pasmater
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.