Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 13:31   #1
Bosanske slastice

fakat se pocinjem pitati jel pola Bosne ima dijabetes majku mu!
odvratne su mi te njihove slastice, baklava, urmice, halva.....ko da jedem cisti secer zlicom! fuj
sad gledam kak da diskretno bacim jednu urmicu koju je kolega na poslu donio jel ih je njegova zena radila a meni se zeludac dize.
ozbilno: ko to moze jesti?

opcenito ne volim bosansku kuhinju, imam feeling ko da ostalih pola nacije boluje od kardiovaskularnih bolesti uzrokovanih masnom janjetinom i cevapima.
svaki puta kad idem u bosnu si ponesem 3 paketa stapica koja onda po skrivecki jedem kad suknem to kaj su mi dali u smece.

no offense or anything ali ono FFUUUJJ
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 30.09.2008., 14:15   #2
Ja obožavam i baklave, i urmašice, halvu nešto manje ali i nju volim... istina, jako su slatki svi ti kolači, ubojito slatki, i nije ih dobro stalno jesti... ali ja si udovoljim za posebne prilike...
BeautifullyChaotic is offline  
Old 30.09.2008., 15:06   #3
bija u turskoj i probo svašta ponešta i sad kad usporedim sa bosanskim receptima, bosanski su puno slađi, ali ono drastično slađi, karijes doslovno raste



@electric_barbarella zercu si osjetiljiv/a, ono pusti ljude nek jedu šta vole, možda njima ne pašu kad se ti daviš u krmiću ili slično....

recimo dobar burek od mesa je cool

Zadnje uređivanje murtela : 01.10.2008. at 23:36.
grogo bolger is offline  
Old 30.09.2008., 15:13   #4
Čekaj, ti si otvorila na gastronomiju temu gdje pljuješ po bosanskoj kuhinji?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Old 30.09.2008., 15:15   #5
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
fakat se pocinjem pitati jel pola Bosne ima dijabetes majku mu!
odvratne su mi te njihove slastice, baklava, urmice, halva.....ko da jedem cisti secer zlicom! fuj
Kako će ovo moderatori zbrisat, jaoooo

btw, obožavam bosanske slastice, i baklave, i urmašice, i sve to općenito pretjerano slatko
TincH is offline  
Old 30.09.2008., 15:18   #6
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
fakat se pocinjem pitati jel pola Bosne ima dijabetes majku mu!
odvratne su mi te njihove slastice, baklava, urmice, halva.....ko da jedem cisti secer zlicom! fuj
sad gledam kak da diskretno bacim jednu urmicu koju je kolega na poslu donio jel ih je njegova zena radila a meni se zeludac dize.
ozbilno: ko to moze jesti?

opcenito ne volim bosansku kuhinju, imam feeling ko da ostalih pola nacije boluje od kardiovaskularnih bolesti uzrokovanih masnom janjetinom i cevapima.
svaki puta kad idem u bosnu si ponesem 3 paketa stapica koja onda po skrivecki jedem kad suknem to kaj su mi dali u smece.

no offense or anything ali ono FFUUUJJ
Kako je tužan tvoj život....
Mislim ,ono zbilja tužan.
Dlapek is offline  
Old 30.09.2008., 15:37   #7
prvo, sve to se može napraviti i sa puno manje cukra nego u originalu a da i dalje bude fino i vrhunsko
drugo, čemu ponašanje kak u dječjem vrtiću? nije ti fino i ne jedeš

Zadnje uređivanje murtela : 01.10.2008. at 23:36.
polly is offline  
Old 30.09.2008., 15:40   #8
Volim bosansku kuhinju (i slatko i slano ). Volim i Bosance. Ne razumijem topic, čini mi se da su tu i neke druge stvari u pitanju. Ružan prizvuk.
__________________
vali voli torte
ValiGali is offline  
Old 30.09.2008., 17:14   #9
Jedem ono kaj volim, biram ono što mi se sviđa iz bilo koje kuhinje, bosanske, makedonske, talijanske, engleske...

Za ono što ne volim lijepo i pristojno kažem: HVALA NE! pa, nitko te puškom ne tjera da to jedeš -i stvar riješena.
Charla is offline  
Old 30.09.2008., 19:00   #10
isprika otišo sam u oftopik
ovo burek and shit, tema je o slasticama

Zadnje uređivanje murtela : 01.10.2008. at 23:37. Reason: off topic
grogo bolger is offline  
Old 30.09.2008., 20:15   #11
činjenica je da su te bosanske slastice pomalo monotone jer se skoro sve temelje na šećernom sirupu. što ne znači da nisu ukusne. dobra baklava je zaista dobra stvar (ali baklava može biti i loša ak se loše napravi). za urmašice ubijam. oni tuljci s makom u šećernom sirupu su isto mljac. tulumbe su mi bezveze. tufahije su mi na papiru bezveze, ali isto stvar zna biti dosta fina. općenito, rizik od karijesa je skoro isti ko da od, neznam, francuskih slastica dobiješ salmonelu.
x-type is offline  
Old 30.09.2008., 20:37   #12
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
oni tuljci s makom u šećernom sirupu su isto mljac. .
ajd gukni koju o tim tuljcima
mak mi je
polly is offline  
Old 30.09.2008., 20:43   #13
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ajd gukni koju o tim tuljcima
mak mi je
ne znam kak se radi ni kak se zove. jeo jednom negdje i zaboravio točno i gdje, ali se sjećam da je bilo posluženo s baklavama, urmašicama i kompanijom pa pretpostavljam da je to neka orijentalno-islamska slastica. to je neki kao tuljac od lisnatog duljine 10tak cm napunjen makom (ko za digane kolače) i, pogađaš, zaliveno u šećerni sirup. mislim da sam vidio nešt slično u Ivici i Marici, tak je izgledalo, samo ne znam je li bilo zaliveno sirupom. a možeš i improvizirati
x-type is offline  
Old 30.09.2008., 20:47   #14
danke

radila sam par puta baklavu s makom, jako fino, makoljupci morate obavezno probati
i veliki joj je plus kaj ne padne na želudac tak teško kao baklava sa orasima
neki rade i sa kokosom, ali na tu se još nisam odvažila, nitko nije doma baš lud za kokosom
polly is offline  
Old 30.09.2008., 20:53   #15
Moja stara oduvijek radi baklavu (prvenstveno nju) i moram priznati da ja to nikad nisam probala i nemam u planu baš.
Ne volim orahe općenito tako da, bez obzira na slatkoću, nisam probala. Ali zato cijelo susjedstvo hvali njezinu baklavu.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 30.09.2008., 20:54   #16
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
fakat se pocinjem pitati jel pola Bosne ima dijabetes majku mu!
odvratne su mi te njihove slastice, baklava, urmice, halva.....ko da jedem cisti secer zlicom! fuj
sad gledam kak da diskretno bacim jednu urmicu koju je kolega na poslu donio jel ih je njegova zena radila a meni se zeludac dize.
ozbilno: ko to moze jesti?

opcenito ne volim bosansku kuhinju, imam feeling ko da ostalih pola nacije boluje od kardiovaskularnih bolesti uzrokovanih masnom janjetinom i cevapima.
svaki puta kad idem u bosnu si ponesem 3 paketa stapica koja onda po skrivecki jedem kad suknem to kaj su mi dali u smece.

no offense or anything ali ono FFUUUJJ
Mislim barbarella stvarno si neukusna i odvratna s ovim komentarom. Samo se ti drž svog kraja i jedi štapiće.
Saradonija is offline  
Old 30.09.2008., 22:14   #17
Ne bi bilo lose zatvoriti temu, fakat je neukusna ,u odnosu na bosansku kuhinju
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Old 01.10.2008., 09:56   #18
Quote:
Čekaj, ti si otvorila na gastronomiju temu gdje pljuješ po bosanskoj kuhinji?
jesam, da

a kaj sad, malo sam bila razocarana kolacima koje je jucer netko donio u uredu i josh me sora pms ne bum se plakala ako netko zatvori temu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 01.10.2008., 10:00   #19
Baklave

Ja sam se nadala da cu tu procitati koji dobar receptic za baklavice ili urmasice, a ne pljuvanje po bosanskoj kuhinji.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Old 01.10.2008., 10:01   #20
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
malo sam bila razocarana kolacima koje je jucer netko donio u uredu
joj pa to lako riješiš
fino danas napraviš par protvi super-trupe-naj-extra-prefinih kolača kak samo ti znaš
sutra ih poneseš na posao i pokažeš bosancima kak se to dela
ima da se ukandiraju od zavisti, jada i muke čiste


a pms je samo izgovor za nekulturu i loš odgoj
općenito, ne samo tebi i ne samo za kolače
polly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.