Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 19:40   #81
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
do trećeg tromjesečja smiješ uzimati i voltaren ili ibuprofen(brufen,neofen)

to znam jer sam alergična na paracetamol a isto sam imala glavobolje i dr. mi je rekao da smijem ,da ništa neće biti od jedne tablete popijene mjesečno(tako me otprilike glava boli) a meni od jedne tablete i prestane

e sad molim boga da me do kraja ne boli jer ako me zaboli neznam šta ću kad nesmijem to dvoje u zadnjem tromjesečju
e ali je nedjelja i kiša pa tko će do ljekarne...malo je popustilo, pa je podnošljivo, ali sveti voltaren forte..uopće se ne sjećam kad ga je nestalo
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:45   #82
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
e ali je nedjelja i kiša pa tko će do ljekarne...malo je popustilo, pa je podnošljivo, ali sveti voltaren forte..uopće se ne sjećam kad ga je nestalo
ja uzimam klasični rapid i najčešće si stavljam čepiće a ne gutam tablete,brže počne djelovati takvom primjenom jer se iz crijeva odmah apsorbira u krv a kad piješ tabletu,ona prvo iz želuca dok dođe do crijeva pa tek onda u krv
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:01   #83
u prvom tromjesecju negdje u 11. mj je bila uzasna juzina i morala sam 5 dana na bolovanje jer nisam mogla gledat od migrena...lupocet nije pomagao a nesto jace nisam htjela... voltaren ne smijem jer mi unisti zeludac, pa sam patila u krevetu. odonda da pokucam nisam apsolutno nikakvih problema s glavoboljom imala, a inace sam meteoropat i migrena mi je kao dobar dan. bilo bi super da se tako nastavi i nakon poroda
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:25   #84
Mene dosta muce te glavobolje... mislim, nista tako jako da bi uzimala tablete, ali dosta jako da se moze nazvati glavoboljom.. mislim da je bar veci dio njih od sinusa. Nekad prodju poslije kave, nekad i ne. Uglavnom me boli navecer i ujutro se budim sa njom... a glava mora bit na bar dva jastuka, jer inace ne mogu disat.. ma koma lol
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:42   #85
evo, lijek za glavobolju...pretjerat sa kruhom i eurokremom, kad počne bolit trbuh glavobolja jednostavno nestane
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:02   #86
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
evo, lijek za glavobolju...pretjerat sa kruhom i eurokremom, kad počne bolit trbuh glavobolja jednostavno nestane

carice!
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:13   #87
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
pij puno puno vode, koliko god glupo zvucalo, voda pomaze protiv glavobolje
Jedan veliki potpis za ovo.

Vise puta isprobano i uvijek djeluje.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:26   #88
topli oblog preko cijelog lica crna kava sa malo limuna i ulje od lavande naravno, puno vode i ležanje

sve isprobano i pomaže, bar meni mučila sam se više od 2 mjeseca, svaki dan....
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 16:22   #89
mene opet boli glava ...ovo mora da je zbog zuba, nikad me nije glava 2d za redom bolila...ili me neka bolest napada. I opet nemam voltarena . Idem se najest, pa vegetirat, možda prođe
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 16:46   #90
Quote:
ANE10 kaže: Pogledaj post
topli oblog preko cijelog lica crna kava sa malo limuna i ulje od lavande naravno, puno vode i ležanje

sve isprobano i pomaže, bar meni mučila sam se više od 2 mjeseca, svaki dan....
hladni oblog na čelo,topli na vrat,,od crne kave mi bude još gore,a lavandu su mi rekli da ne smijem korsititi.ugl od kad ne idem na posao i smanjila sam stres glavobolje se povukle da,i jako važno mi je redovno jesti u protivnom gotova sam!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:23   #91
mene danas ubija glava. u biti još od noćas. poludit ću.
popila sam 2 paracetmola, ali to je meni ko sveta vodica.

boli i dalje...
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:06   #92
Migrena u trudnoći

Molim ako netko zna ikakvu metodu suzbijanja, olakšavanja ili nećeg trećeg neka slobodno na piše jer ovo više nije ljudski.


Ovako prije 6 god, dijagnosticirana mi je migrena s aurom koja uključuje smanjenost vida, trnjenje lijeve a nekad desne strane lica, s rukom ista stvar također nemogućnost razgovjetnog govora zbog utrnutosti
U nazad 6 godina borim se s time nekako sam naučila i živjet tako, zadnje vrijeme javljala mi se dosta rijetko svakih par mjeseci, al od kada sam trudna u ovih 9 tjedan pogotovo zadnja 2 tj. javila mi se jedno 10-14 puta, to me užasno užasno izmori i iscrpi, evo sada sam se probudila jučer me uhvatila držala cijelu noć sve dok nisam pred jutro zaspala.

MOLIM ZA BILO KAKVU VRSTU POMOĆI (najgore od svega što od lijekova smijem piti samo paracetamole s obzirom na trudnoću a oni mii apsolutno ništa ne pomažu, prije sam redovito konzumirala andole jer kod mene dolazi do migrene zbog loše prokrvljenosti žila na vratu)
__________________
Naša srećica Nika 05.11.2011
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:10   #93
Hm, imam istu vrst migrene, i da tablete su zabranjene u trudnoći.
Ja nisam pila ništa, jer mi je lupocet naravno bio smješan protiv bolova. Pa sam meditirala i na taj način smanjivala simptome migrene. Ali znam da to nije baš riješenje.

Gle, u dogovoru s ginekologom smiješ piti Andol, ali u DOGOVORU.
Znači ako ginić dopusti.
Ne smiješ ako imaš ikakva krvarenja i sl. jer ih andol pojačava.
Ali za prokrvljenost da.
Pa čak tamo do trećeg tromjesečja.
Ali striktno u dogovoru s ginićem.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:14   #94
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Hm, imam istu vrst migrene, i da tablete su zabranjene u trudnoći.
Ja nisam pila ništa, jer mi je lupocet naravno bio smješan protiv bolova. Pa sam meditirala i na taj način smanjivala simptome migrene. Ali znam da to nije baš riješenje.

Gle, u dogovoru s ginekologom smiješ piti Andol, ali u DOGOVORU.
Znači ako ginić dopusti.
Ne smiješ ako imaš ikakva krvarenja i sl. jer ih andol pojačava.
Ali za prokrvljenost da.
Pa čak tamo do trećeg tromjesečja.
Ali striktno u dogovoru s ginićem.

Puno hvala na odgovoru, sutra idem na kontrolu pa ću mu to napomenut...
Dali si ti pila nekakve čajeve ili nešto što bi ublažilo simptome jer od kada imam migrenu nikada mi ovako nije bilo, sada znam imati auru i do 3 puta u danu + konstantna glavobolja
__________________
Naša srećica Nika 05.11.2011
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:41   #95
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru, sutra idem na kontrolu pa ću mu to napomenut...
Dali si ti pila nekakve čajeve ili nešto što bi ublažilo simptome jer od kada imam migrenu nikada mi ovako nije bilo, sada znam imati auru i do 3 puta u danu + konstantna glavobolja
Isss, jadna ti
Ne znam ništa što bi ti moglo pomoći, ja patim od migrena i pila sam zomig prije trudnoće, a otkada sam trudna imala sam samo 1 napadaj koji je trajao 2 dana, s povraćanjem. Zamračena soba, poluležeči polozaj i ne mrdaj, to je bio moj recept + masaža vratnog dijela proširuje krvne žile, pa ako imaš nekoga pri ruci neka te izmasira.
Nakon toga više nisam imala migrenu u trudnoći, mogu ti samo dati utjehu da će se najvjerojatnije nakon prvog tromjesečja povući i poptpuno prestati.
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:43   #96
Quote:
charm kaže: Pogledaj post
Isss, jadna ti
Ne znam ništa što bi ti moglo pomoći, ja patim od migrena i pila sam zomig prije trudnoće, a otkada sam trudna imala sam samo 1 napadaj koji je trajao 2 dana, s povraćanjem. Zamračena soba, poluležeči polozaj i ne mrdaj, to je bio moj recept + masaža vratnog dijela proširuje krvne žile, pa ako imaš nekoga pri ruci neka te izmasira.
Nakon toga više nisam imala migrenu u trudnoći, mogu ti samo dati utjehu da će se najvjerojatnije nakon prvog tromjesečja povući i poptpuno prestati.
što se tiče zamračene sobe to je jedino šta i radim...al više mi ni tko nije najbolji lijek... (

Stvarno se nadam da će se nakon prvog tromjesječja povući iz tvojih ustiju u Božje uši
__________________
Naša srećica Nika 05.11.2011
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:21   #97
Ooooo znam kako ti je

Ja sam u prvom tromesječju imala nekoliko napada ( inače ih imam mj. jednom
) i završavala na hitnoj koliko je bol bila a i nije dobro da ti trpiš to može utjecati na plod... ako ne prođe od tablete paracetamola , oni će ti dat intravenozno paracetamol i fiziološku , meni su čak kad sam povračala svakih 10 min dali nešto jače.... ne nagovaram te samo savjetujem...

Možda ti se nikako smirit bol...

s tim da sam ja bila kod neurologa. U pitanju je isto vratna žila. Migrena tj. klaster glavobolja.
Napravila sve pretrage od CT-a magnetske ..... i to ti toplo preporučujem nakon poroda , i nije mi jasno kako te dr. opće medicine nije već poslao kod specijalista

Nakon postavljanja dijagnoze neurolog uz nalaze propisuje lijek , meni je konkretno dao Maxalt ploćice koje meni pomognu za pola sata nekad manje migrena ode nemožeš vjerovat...
naravno OSIM U TRUDNOĆI.

Sretno!
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:31   #98
Evo jos jedne sa istim problemom!
Moje migrene su se u trudnoci smanjile ... s obzirom da ih imam cesto jednom tjedno je bilo i previse u tom periodu.
Nisam pila nista, spavala sam i po svjetu ginekologa stavljala led na celo i na korjen nosa..tamo gdje bi me najvise bolilo.
Gorka domaca kava sa limunom bi mi pomogla ali opet to ne znam koliko je zdravo u trudnoci...mada kad bi mi prigustilo popila bi ...to bi mi izazvalo povracanje i kad bi povratila bilo bi mi bolje!


Drzi se i sretno!
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:44   #99
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Ooooo znam kako ti je

Ja sam u prvom tromesječju imala nekoliko napada ( inače ih imam mj. jednom
) i završavala na hitnoj koliko je bol bila a i nije dobro da ti trpiš to može utjecati na plod... ako ne prođe od tablete paracetamola , oni će ti dat intravenozno paracetamol i fiziološku , meni su čak kad sam povračala svakih 10 min dali nešto jače.... ne nagovaram te samo savjetujem...

Možda ti se nikako smirit bol...

s tim da sam ja bila kod neurologa. U pitanju je isto vratna žila. Migrena tj. klaster glavobolja.
Napravila sve pretrage od CT-a magnetske ..... i to ti toplo preporučujem nakon poroda , i nije mi jasno kako te dr. opće medicine nije već poslao kod specijalista

Nakon postavljanja dijagnoze neurolog uz nalaze propisuje lijek , meni je konkretno dao Maxalt ploćice koje meni pomognu za pola sata nekad manje migrena ode nemožeš vjerovat...
naravno OSIM U TRUDNOĆI.

Sretno!

išla sam ja kod neurologa još prije sto godina i svaku godinu idem na redovni dopler vratnih žila, išla sam na magnetsku rezonancu i ostala sranja, al meni su jedino uveli andole jer mi se jako štopaju žile na vratu, a za glavobolju sto i jednu tabletu, zadnje šta sam pila je nalgestin+zaldiar+mirovanje u zamračenoj prostoriji i to je bilo ok do trudnoće
__________________
Naša srećica Nika 05.11.2011
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:09   #100
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
Molim ako netko zna ikakvu metodu suzbijanja, olakšavanja ili nećeg trećeg neka slobodno na piše jer ovo više nije ljudski.


Ovako prije 6 god, dijagnosticirana mi je migrena s aurom koja uključuje smanjenost vida, trnjenje lijeve a nekad desne strane lica, s rukom ista stvar također nemogućnost razgovjetnog govora zbog utrnutosti
U nazad 6 godina borim se s time nekako sam naučila i živjet tako, zadnje vrijeme javljala mi se dosta rijetko svakih par mjeseci, al od kada sam trudna u ovih 9 tjedan pogotovo zadnja 2 tj. javila mi se jedno 10-14 puta, to me užasno užasno izmori i iscrpi, evo sada sam se probudila jučer me uhvatila držala cijelu noć sve dok nisam pred jutro zaspala.

MOLIM ZA BILO KAKVU VRSTU POMOĆI (najgore od svega što od lijekova smijem piti samo paracetamole s obzirom na trudnoću a oni mii apsolutno ništa ne pomažu, prije sam redovito konzumirala andole jer kod mene dolazi do migrene zbog loše prokrvljenosti žila na vratu)

uff to ti ja imam vec jedno 15tak god...u trudnoci se i meni bilo malo ucestalilo i to jer asm imala jako nizak tlak... pila paracetamole koji naravno nish ne pomazu.... kad ulovi nish legni u zamracenu sobu zabi glavu u jastuk i pokushaj odspavat (pomaze najcese)...bar prodje ono "titranje" uispred ociju i vrati se mogucnost govora ..ali bol ostaje cak i dva tri dana nakon napada (

e i da meni je malo magnezij pomagao ...pokusaj...jedna tableta dnevno...

Zadnje uređivanje ellyon : 18.04.2011. at 15:10. Reason: dodatak
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.