Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2009., 22:33   #201
Quote:
dzona kaže: Pogledaj post
ljudi imam sibirskog haskija starog 11 mjeseci ali 25 .10 2009 puni godinu dana
ja bih vas zamolio ako neko moze da kaze da li ga trebam voditi na dresuru posto me nista neslusa i stalno skace po drugima i prlja ih. zanima me treba li mu dresura ili ce se on s vremenom uozbiljiti.
Ma i moj tako,malo sibom i smiri se.Ali ne jako ja sam svog naucio cim vidi sibu odmah mi dodje pod noge...

ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 11:59   #202
odgovarajte neznam sta cu

Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Ma i moj tako,malo sibom i smiri se.Ali ne jako ja sam svog naucio cim vidi sibu odmah mi dodje pod noge...

ma i moj se boji sibe ali je tvrodglav ... pa neznam da li mu treba dresura

Quote:
Pex_Elemental kaže: Pogledaj post
Haski ne laju vec samo zavijaju posto su pokupili od vukova da ne laju...Imam Haskija i to prvak Srbije u svojoj rasi za 2003 godinu...
eee mozes li mi ti reci nesto vise o haskiju .posto moj sad treba napuniti 12 mjeseci a nista me neslusa kad ga setam samo vuce nikako da ga nauci da hoda uz nogu. i da li mu treba drusura
odg. molim te

Zadnje uređivanje Tyndall : 08.10.2009. at 13:22. Reason: spojeni postovi - opcija "edit" postoji sa sasvim dobrim razlogom
dzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:29   #203
da li je sibirski haski dobar za cuvara??
dzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:57   #204
ne!
Latica_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 18:10   #205
Thumbs up

nije vam potrebna nikakva dresura i neke skupe skole. bavite se sa vasim husky-em, moj moze jesti sa stola ko covijek, a sece uz nogu i ne vuce. najbolja dob za ucenje je od 10 mj starosti pa nadalje. nikako ponavljati nesto sto se uci nekoliko puta za redom. odradis nesto 2 puta i prelazis na drugo itd...
strpljenja samo i bez agresive.....
dankas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:26   #206
Quote:
dankas kaže: Pogledaj post
nije vam potrebna nikakva dresura i neke skupe skole. bavite se sa vasim husky-em, moj moze jesti sa stola ko covijek, a sece uz nogu i ne vuce. najbolja dob za ucenje je od 10 mj starosti pa nadalje. nikako ponavljati nesto sto se uci nekoliko puta za redom. odradis nesto 2 puta i prelazis na drugo itd...
strpljenja samo i bez agresive.....
hvala puno
dzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 23:57   #207
Gdje se mogu kupiti štenci i kolika je cijena? Jel agresivna vrsta to?
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:08   #208
stenci bez papira su ti oko 100eura
ja imam zenkicu huskya nikad nije bila ni a od agresivnog,
jako voli djecu
voli setnje-stvarno treba imati vremena i baviti se sa sibirskim huskyem
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:51   #209
A jesu oni isti kao samojedi po karakteru?
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:10   #210
evo ovako,planiram kupiti psa, dvoumio sam se između Malamuta i Sibirskog Haskija,i mislim da bi uzeo Haskija,pročitao sam dosta toga o haskijima i malamutima,vidio sam da se jako puno linjaju i da su dosta tvrdoglavi,dobro je šta ne laju, ali zavijaju (to nije problem,jer sam imao jednog psa koji laje i zavija pa se nitko nije bunio),pročitao sam da vole dosta rekreaciju(trčanje...) takvog sam psa i tražio koji može trčati,ali sam sad pročitao da jednog vlasnika uopće ne sluša i da neće trčati uz njega,da li su oni toliko tvrdoglavi ili??? i ako imate možda neku drugu pasminu koja voli dosta rekreacije a nije agresivna da mi preporučite?
|Wisky| is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 11:53   #211
.ja iam maLog haskia.ima 3 mjeSeca i uzaSno je zaiGraN.jeL zna ko kaKo da ga oDvikneM od piSanja po kuCi.mSm. ja n jeGa voDim vaN svaKa 2-3 saTa.aL oPeT.oN uDE u kuCu i poPisa mi se.hh..
.SuZz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 12:32   #212
Quote:
jeL zna ko kaKo da ga oDvikneM od piSanja po kuCi
Skloniš mu olovke?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 13:58   #213
.haHah. faLLa na savijeTu. toG se niKaD neBi sjeTiLa. xD
.SuZz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 17:25   #214
Lightbulb Mala haskica od 3 mj

Moja Nukka ima baš danas 3 mjeseca. Dobila sam ju pred 3 dana i mislim da se odlično snašla, s obzirom da je živjela prije u kući sa tri sestrice.

Imam veliko dvorište, i konobu u dvorištu, tik uz kuću. Namjestila sam joj unutra tepihe, jastuke, neke igračkice za zube, i naravno posudice za vodu i hranu. Za sad su to neke zdjele one kao za puding, ne one metalne.

Mirna je, maza veeeeelika i razigrana. S njom provedem nekih 6-10 sati (ovisno o danu), mazeći se, igrajući se, i danas je bio naš prvi izlazak iz dvorišta. Od nekih 700m2 dvorišta, ona je iznjušila jednu osminu i sam izlazak iz njega, otvaranje portuna joj je bilo čudno.

Čitala sam malo temu, i zahvaljujem se svima na postovima, jer vjerujem bit će mi od velike pomoći

Bila sam jučer po pet shopovima pitati za savjet i pritom kupiti vodilicu. Žena mi je rekla da ne uzimam onu za cjelo tijelo, već onu oko vrata, jer joj jelakše vući s ovom oko cijelog tijela i uz to može joj nekako iskriviti nogice, još dok je mala, i u razvoju. Sad, jeste čuli nešto o tome?
Kupila sam joj za probu sad onu vodilicu za oko vrata. Jučer sam joj stavila, i sama ogrlica joj nije smetala, no čim je vidjela onaj špag, počela je lajat. Danas je pak legla na pod, spustila repić i nisam ju mogla tentati, srce bi mi se bilo rasporilo. Hranom sam ju "kupovala" da učini par koraka, kako bi samnom išla korak uz korak, odnosno uz nogu. No kako smo morali prolaziti uz prometnicu, glupa ja, uzeh ju u naručje, pa sam ju tih 100ak metara nosila ko bebicu.

Je li prerano za nju vodilica? S obzirom da iam tri mjeseca.

Kako da ju naučim na to? Jel moguće ju naučit da ide bez vodilice, mislim da bi mi to lakše uspjelo.

Jer npr. kad odlazim iz dvorišta u kuću, ona trči zamnom, ja stanem, ne pogledam ju, kao malo poskočim i kažem "tu budi"... napravim par koraka, okrenem se, i vidim nju kako sjedi i gleda me, zatim kad me skuži da sam ju vidjela, potrči nazad do vrata konobice i gleda zamnom.

Što bi prvo morala ju dresirati?
Stvarno imam želju i volju, jer ima takve okice kao da pričaš sa nečim većim od čovjeka.

I da, htjela sam ju kupati, ali mislite li da nije još vrijeme, ili koliko često?
teena87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 19:08   #215
Nije prerano, naprotiv, pravo je vrijeme da ju ucis na uzicu.
Neki to odmah prihvate pa idu za uzicom, a neki ne..
Naucit ce s vremenom.
Obavezno se potrudi dok je jos mala, da ju naucis da ne vuce kad ju seces...
Ja svoju nisam pa sad...
U pravilu huskya ne bi smjela kupat vise od 1-2puta godisnje.
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:25   #216
Znači da joj prvo stavim onako ogrlicu oko vrata da se nauči na taj osjećaj, pa ju na pomalico dodam vodilicu. Ma kad je meni preeeslatka, pa ju ne mogu na ništa tentati.

Jednom kad sam joj stavila, vrpoljila se. Kao da će ju grickati. Makla sam joj, okrenula se prema zidu i nije me doživljavala par sekundica. Kao duri se

Mala beba!

Nego, po dvorištu sve živo mi njuši (što ej normalno) i jede travu? Skužila sam da voli jabuku, pa joj svakog drugog dana dam malo. Jel to OK?

Jako je privržena... i kad odem iz dvorišta u kuću, naučila sam kanobu ostaviti otvorenom, igra se vani sa igračkicama, pa ode unutra, sjedne na stepenicu i gleda okolo. Makar sam konstantno na prozoru, a da ona ne vidi (mada sumnjam da me ne vidi ) mislila sam si nabaviti onaj video nadzor za bebe, ili sam prefriknuta?

Evo malo nje





teena87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:08   #217
Nego... jeli normalno da ima uhice za dole? Da mu ne stoje onak za gore? Mislim stoje, ali ne većinu vremena :/
teena87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:34   #218
Ajme, kako su slatki... ja bi crvenu mazilicu
Sva sreca pa imam haskija kod kuce, ali tako mi fale dok sam u zg-u na faxu.
Najljepsi psi
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:59   #219
teena 87 koliko je star tvoj haski? Inače se haskijima jako brzo dignu uši, ali ako je još mlad i jačeg kostura probaj mu davati kalcija to pomaže. isto tako kod haskija sa većim ušima nego što bi trebale biti budem malo problema kod dizanja, ali dignu se već nakon nekog vremena.
Luppo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 10:58   #220
Quote:
Luppo kaže: Pogledaj post
teena 87 koliko je star tvoj haski? Inače se haskijima jako brzo dignu uši, ali ako je još mlad i jačeg kostura probaj mu davati kalcija to pomaže. isto tako kod haskija sa većim ušima nego što bi trebale biti budem malo problema kod dizanja, ali dignu se već nakon nekog vremena.
3 mjeseca ima. Priložila sam slike u postu iznad, pa baci oko. Nekako mi je čudno to sa uhicama :/
teena87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.