Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2010., 09:41   #1
Lupanje glavom u zid/vrata/tvrdi predmet

ne znam da li je ova tema bila.. ako jest.. spajanje

već par dana unazad pred spavanje.. to je pravi show...
osim što se bori protiv sna.. vidim da je par puta došla do zida ili do vratiju i počela lupati glavom u zid/vrata i onda histerično plakati

zatim uzme neki tvrdi predmet u ruku i opet se lupi u glavu...

Mame.. što je ovo jel to normalno?
jel to faza? ili nešto drugo

da li su vaše bebe lupale glavom u zid.. ne nađoh nijednu temu sa srodnim odgovorom a ni pitanjem

ajd pomozite savjetima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 09:53   #2
Moja mala nije to nikada radila ali sam imala priliku vidjeti klince koji to rade.
I stvarno me prestraše.
Mali hoće tuđi bajs ne dobije ga i pras glavom u beton.
Mama kaže da to stalno radi doma kada nešto nije po njegovom - lupa glavom u pod, zidove..
Ne znam kako to spriječiti ali znam da je ta mama jako popustljiva što se tiće svega. Mali ima 3 godine i nosi tri dude u park i ako jedne nema scene lupanja glavom.
A da ne pričam o kvrgama na glavi i čelu..
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 09:55   #3
moja to radi pred spavanje par dana unazad..
ono neće spavati a umorna je..

ma izgleda grozno

baš čuješ 'bam'.. tupi udarac pa vrisak i plač
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 10:10   #4
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moja to radi pred spavanje par dana unazad..
ono neće spavati a umorna je..

ma izgleda grozno

baš čuješ 'bam'.. tupi udarac pa vrisak i plač
mislim da moraš biti ustrajna i malko oštra jer im je to način da dođu do nečega.
Tipa - da ti legneš uz nju, da ne ide spavati i sl.
Možda da se jave mame koje su to spriječile i na koji način jer ono što sam ja vidjela je da im to postane metoda ucjene.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 10:54   #5
lupa i moja

kad je ljuta, kad joj nešto ne damo, legne na pod ili na stomak ili na leđa i lupa glavom - obično lupi 3 puta

rijetko kad zaplače da ju boli, valjda si ona dozira udarac

sad ima 14 mjeseci, a to traje već cca 2 mjeseca

u 99 % slučajeva, takve njene ispade ignoriramo

prije toga, negdje od 8-11 mjeseci starosti se udarala rukama po glavi, i to smo ignorirali i prestalo je samo od sebe

nekako sumnjam da će ona samu sebe ozljediti, mislim da oni ipak znaju koliko treba udariti
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 11:02   #6
i moj to radi. obično prvi put lupi glavom malo jače...onda mu ništa nije jasno... pa onako oprezno opet počne lupati.

a nek lupa. kaj ću mu ja?

tipa, hoće nož da mu dam. i kad ja spremim nož i pokušam mu uvaliti nešto drugo tipa igračku ili plastičnu žlicu...ma kakvi...baci...vrišti...lupa se.

ja sjednem i gledam u njega.
čekam da prođe kriza.

kad on vidi da ga mi je svejedno dođe do mene i lupi me.

ja počnem glumiti da plačem jer me lupio.

onda se i on rasplače i odmah traži sisu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 11:08   #7
definitivno treba ignorirati, prođe jako brzo taj trenutak njihove ljutnje - to je čisto privlačenje pažnje
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 11:46   #8
Potpisujem DOA u potpunosti..identična situacija
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 11:55   #9
kod nas ista stvar. mene čisto strah ić je uspavljivat. samo šta se moja zalijeće i mene udara u glavu. ionako me lema po cijeli dan, puna sam modrica.

sinoć zacenila...od plača je ostala bez zraka, a meni se noge trenutačno odsjekle.

zaspala na kraju od umora. jutros ista stvar, bacanje, udaranje, plač...mm je uspava na kraju.

ima 8 mj. pa je satrali zubi, mislim da naša šizi zbog toga.
mayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 11:55   #10
da, moj to često radi kad ne može zaspat. dok je bio manji tuckao bi glavom od štok ili vrata, zid. što već, a sad je malo stariji/pametniji pa tuče glavom o svog medu
a zna i mene zdimit glavom ako ležim kraj njega dok pokušava zaspat...tako da se uglavnom maknem od njega u takvim situacijama
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 12:40   #11
Moj mlađi, 18 mjeseci - situacija kad se naljuti, udara glavom o pod ili o zid; što mu je bliže. inače je mirno dijete, tako da me je ovo iznenadilo. ignoriram ga, jedino me je strah da se ne bi jače udario, ipak su to male osjetljjive glavice.
jednom prilikom kad smo bili kod svekrve ja sam mu morala spremiti jesti, bio je gladan, a htjeo je da ga držim. ne mogu spremati i držati. pustila ga na spužvu u drugoj prostoriji, plače, vrišti al dolazi u kuhinju i tek tada počinje glavom lupati. nije htjeo tamo gdje je meko nego na tvrdo.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 13:11   #12
Mi smo imali kratku fazu lupanja glavom u pod kad ne bi bilo po njegovom.. skužio je da to boli i prestao. Ali je imao drugu foru a to je griženje onog što ga je naljutio.. spotakne se od tepih pa ga ide ugrist.. naljuti ga neka igračka pa ju ide ugrist.. lupi se od vrata pa vrata grize.. I prošlo kao i svaka druga faza.. Ali zna mu se ono s glavom dogodit tu i tamo ali više ne lupa od pod nego dođe i zabije glavu meni u cice.. zna da je tu mekano i da mu neće ništa bit..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:16   #13
Moj udara glavom u pod/vrata/stok/ormar/krevet/naslon/nastavi niz ili uzme neku igracku I lupa se u glavu nekad kad je ljut,a nekad iz fore. Zato ak slucajno lupi glavu,nikad ga ne boli jer ju je valjda ocvrsnio faza,proci ce.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:48   #14
Nećak je lupao glavom o stolicu u vrijeme kad se rodilo drugo dijete...čupao kosu, grizao ruke

Tražio je više pažnje... za druge/vaše klince ne znam...ali ovaj naš slučaj je bio borba za opstanak...i danas ima takve ispade...nisu tako česti kao prije...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:56   #15
pa i ja mislim da je to nekakva pažnja... ali nešto mazohistički... jebote što sa godinu dana već tako

viš dobar je ovaj forum.. već sam mislila otić po uputnicu za dječijeg psihologa

ja hipohondar
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:05   #16
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa i ja mislim da je to nekakva pažnja... ali nešto mazohistički... jebote što sa godinu dana već tako

viš dobar je ovaj forum.. već sam mislila otić po uputnicu za dječijeg psihologa

ja hipohondar
Puno djece to radi...i uglavnom prođe bez nekih velikih drama...mene bi uplašilo da to postane stalno oružje...probaj nekako spriječiti situacije koje ju navode na lupanje tj preduhitri je...ma, trkeljam bezveze...znam da bih i sama bila lako je biti promatarč
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:45   #17
Moj je to radio dok je bio tako mali ko i Lara....To kad pobjesni,lupa od pod glavom ili zid ili di stigne...Jbga,to ti je faza valjda
Ja sam ispocetka se bojala i sto sam vise vikala da prestane vise je udarao....Onda sam pocela ignorirat,nije bilo lako
Al na kraju je prestao kad je vidio da to lupanje ne pije vode bas nesto kod nas....
Al je bilo gadno,dusa i srce mi se paralo dok bi to radio.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:48   #18
Quote:
pzulic kaže: Pogledaj post
Moj mlađi, 18 mjeseci - situacija kad se naljuti, udara glavom o pod ili o zid; što mu je bliže. inače je mirno dijete, tako da me je ovo iznenadilo. ignoriram ga, jedino me je strah da se ne bi jače udario, ipak su to male osjetljjive glavice.
jednom prilikom kad smo bili kod svekrve ja sam mu morala spremiti jesti, bio je gladan, a htjeo je da ga držim. ne mogu spremati i držati. pustila ga na spužvu u drugoj prostoriji, plače, vrišti al dolazi u kuhinju i tek tada počinje glavom lupati. nije htjeo tamo gdje je meko nego na tvrdo.
Ma to je on dosao tu dices ti da vidis,nije mu fora lupat ako nema ko da gleda i da mu govori da prestane....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 16:39   #19
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i moj to radi. obično prvi put lupi glavom malo jače...onda mu ništa nije jasno... pa onako oprezno opet počne lupati.

a nek lupa. kaj ću mu ja?

tipa, hoće nož da mu dam. i kad ja spremim nož i pokušam mu uvaliti nešto drugo tipa igračku ili plastičnu žlicu...ma kakvi...baci...vrišti...lupa se.

ja sjednem i gledam u njega.
čekam da prođe kriza.

kad on vidi da ga mi je svejedno dođe do mene i lupi me.

ja počnem glumiti da plačem jer me lupio.

onda se i on rasplače i odmah traži sisu.
I moj, samo što se ne rasplače već ako mu nedam sisu "dobro me nalupa"

Ima još tko takvu situaciju, zbilja ne znam odakle mu nagon za lupanjem jer od mene i MM-a nije vidio
Moja je reakcija redovito draganje mog lica sa njegovom ručicom uz "draga mama" ali ne pomaže niti malo, dapače, najnovija fora mu je pljusnuti me po licu
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 16:43   #20
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moja to radi pred spavanje par dana unazad..
ono neće spavati a umorna je..

ma izgleda grozno

baš čuješ 'bam'.. tupi udarac pa vrisak i plač
Možda tantrumi?
http://www.babycentre.co.uk/toddler/...questid=710455
http://kidshealth.org/parent/emotion.../tantrums.html
http://www.babycenter.com/404_what-c...ntrums_4409.bc
http://babyparenting.about.com/od/ba...abytantrum.htm
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.