Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2014., 23:12   #2481
Kamen na putu je jedina njena knjiga koja me razocarala. Citala sam je valjda mjesec dana i jedva dosla do kraja. Kolicina samosazaljenja i pokusaji racionalizacije situacije u kojoj se nalazi je tako iritantna! Radnje gotovo pa nema, a zamjenjuju je dugi i dosadni opisi uvijek istih situacija: ona je dobra i naivna, neiskvarena je i svi je iskoristavaju, ona se samosazaljeva i krivi svoje roditelje koji je ne podnose, itd, itd. Knjiga je bas netipicna za Zagorku.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 08:23   #2482
da li je izaslo ista ovaj tjedan? nisam primjetio...
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:11   #2483
Jučer sam pitala tetu na kiosku jesu li šta dobili prošli tjedan, rekla mi je kako nisu. Kad uopće treba izaći nešto po rasporedu?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:15   #2484
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Jučer sam pitala tetu na kiosku jesu li šta dobili prošli tjedan, rekla mi je kako nisu. Kad uopće treba izaći nešto po rasporedu?
ja čekam Malu revolucionarku, mislim da je trebala izaći odmah poslje Kneginje, ali eto već 2 četvrtka ništa. Tete na kiosku nemaju poima. A ovi u Jutarnjem kao da im nije u interesu prodati, nigdje nikakve reklame obavijesti bilo šta.

Negdje sam načula da će Revolucionarka biti skupa sa još nečim, ne sjećam se više s čim. OK i inače je tanka pa razumljivo.

Ali me ljuti to što nigdje ništa ne možeš saznati.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:46   #2485
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja čekam Malu revolucionarku, mislim da je trebala izaći odmah poslje Kneginje, ali eto već 2 četvrtka ništa. Tete na kiosku nemaju poima. A ovi u Jutarnjem kao da im nije u interesu prodati, nigdje nikakve reklame obavijesti bilo šta.

Negdje sam načula da će Revolucionarka biti skupa sa još nečim, ne sjećam se više s čim. OK i inače je tanka pa razumljivo.

Ali me ljuti to što nigdje ništa ne možeš saznati.
To sam pročitala ovdje na forumu ili je greška ili je pauza u što sumnjam nakon samo dvije knjige
Trebalo bi nazvati marketing jutarnjeg oni sigurno znaju
__________________
Stidite se!Čuvajte se! Ne upuštajte se u spletke!Za to nemate talenta! Laž i spletke iziskuju nešto veće umne sposobnosti od vaših."
motovun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 18:05   #2486
Da li se zna što je sa Zagorkom, hoće li biti još što od nje na kioscima... ?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 07:55   #2487
Kamen na cesti

Ne sjećam se kad sam se zadnji put toliko emotivno povezala s knjigom i protagonisticom, plakala sam dok sam čitala. Noćas sam ju dovršila. Poput kamena na cesti - sama, šutirana, ostavljena, nebitna, gažena.
Sve u svemu mi je Zagorka kao Mirjana i s Mirjanom dodala još jedan razlog da joj se divim kao ženi i kao spisateljici.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 19:22   #2488
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Da li se zna što je sa Zagorkom, hoće li biti još što od nje na kioscima... ?

?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:25   #2489
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
?
Interesantno je da niti u marketingu Jutarnjeg još ne znaju kad će izaći sljedeća Zagorkina, konkretno - Mala revolucionarka. Ali Roblje nisu pri tome ni spomenuli.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:45   #2490
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Interesantno je da niti u marketingu Jutarnjeg još ne znaju kad će izaći sljedeća Zagorkina, konkretno - Mala revolucionarka. Ali Roblje nisu pri tome ni spomenuli.
Znači rekli su ti da će izaći?
__________________
Stidite se!Čuvajte se! Ne upuštajte se u spletke!Za to nemate talenta! Laž i spletke iziskuju nešto veće umne sposobnosti od vaših."
motovun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:53   #2491
Quote:
motovun kaže: Pogledaj post
Znači rekli su ti da će izaći?
Da, da bi još "trebala izaći Mala revolucionarka, ali ne znaju kad"...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 18:10   #2492
Obozavala sam Zagorku ko klinka i procitala sve. Ukljucujuci i Nevinu u ludnici, Kneginju iz Petrinske ulice i slicno.
Totalno sam bila ufurana u tu pricu. Sjebala me do kraja zivota , jer ni jedan jije bio kao Sinisa. .
Jos uvijeknga trazim da mi svojom krvlju pise ljubavna pisma....ah da me otme ispred lomace.... Siniiiiiisaaaaaa!!!!!!!!
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 15:53   #2493
Zagorka...

http://www.jutarnji.hr/nikad-objavlj...bnja-/1345380/

Kupila danas Vragoljanku s Trešnjevke...

Aliiiiiii... zašto ne objave Nevinu u ludnici... ooooo, zaštooooo???
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:29   #2494
Ooo, cool . Budem kupila baki, pa ce ona proslijediti unuci kad procita .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 09:29   #2495
Ako nekog zanima, imam ovo džepno izdanje Viteza slavonske ravni

[/QUOTE]

Žao mi je baciti knjigu (ja sam dobila ovo novo izdanje), pa je prodajem po simboličnoj cijeni od 5kn + poštarina (preporučena poštom je 10-ak kn)...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 10:50   #2496
ove nove knjige, valja to išta?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 13:25   #2497
Nikako da odem kupiti.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 13:23   #2498
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ove nove knjige, valja to išta?
Hm... počela čitati vragoljanku, ali nisam preoduševljena, nekako je rastegnuto... ne znam... od Zagorke uvijek imam velika očekivanja...

Kupila sam i Crveni ocean
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 23:14   #2499
PREDSJEDNIK Uprave "Jadran Filma" Vinko Grubišić potvrdio je u četvrtak u Dubrovniku kako će se u suradnji s međunarodnim partnerom, tvrtkom "Fremantle media", kao televizijski serijal snimati roman "Grička vještica" Marije Jurić Zagorke.

Na konferenciji za novinare, kojom je završio skup "New Europe market 2015" koji je u Dubrovniku okupio neke od najutjecajnijih ljudi iz medijskog svijeta, projekt snimanja "Gričke vještice" predstavili su čelni ljudi Fremantle medie i Jadran Filma.

"Ovaj projekt je već krenuo u realizaciju. Prošlu srijedu je potpisan ugovor, a danas smo to svečano objavili. Grička vještica je daleko najčitanije djelo u sjeverno-istočnoj Europi", rekao je Grubišić i dodao kako je, s obzirom na broj stanovnika, to djelo po prodaji apsolutni rekorder u svijetu.

Ispunjenje snova

"Jadran Filmu je ovo ispunjenje snova", poručio je Grubišić, koji je na upit novinara kada počinje snimanje te na kojim lokacijama odgovorio kako je to u rukama međunarodnih partnera.

"Krenulo je užurbano usklađivanje planova. Mi smo došli do jedne faze, a sada s međunarodnim partnerima podižemo razinu kako bi to mogao biti 'blockbuster' na međunarodnoj razini", rekao je Grubišić, istaknuvši kako još ne može govoriti o konkretnim glumačkim imenima.

"U mnogim ulogama će se pojaviti brojne svjetske zvijezde, a glavna težina svih uloga je na hrvatskim glumcima. To je hrvatski proizvod za svijet", naglasio je Grubišić te dodao kako je riječ o proizvodu koji se neće moći uspoređivati s ničim dosad viđenim.

Prije nego što se očekuje

"I Marija Jurić Zagorka je jedinstvena, pa će tako i ovaj serijal biti jedinstven", rekao je Grubišić, koji je na upit o rokovima snimanja i prikazivanja samo istaknuo kako će to biti "prije nego što se očekuje'".

Direktorica produkcije "Fremantle media Hrvatska" Ana Habajec istaknula je kako se o ovom projektu priča već pet godina. "Razgovori o ovom projektu su počeli davno, a intenzivni razgovori i pregovori se vode već godinu i pol dana", rekla je Habajec te zaključila kako će se detalji o produkciji objavljivati postepeno, kako se projekt bude dalje razvijao.
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 08:52   #2500
OMG . To su s jedne strane fantasticne vijesti, a s druge zastrasujuce jer sto ako to nekako sjebu? Jer cim sam vidjela medjunarodno mi se pojavio GoT pred ocima i kako bi Gricku mogli odluciti zaciniti takvim pristupom .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.