Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2011., 18:28   #1021
vidim opet komentiramo koja je najbolja knjiga. ma ne vrijedi sve su sjajne. za svaku bi mogla reć to je ta ta je najbolja onda pročitam neku drugu i svatim da je ta baš ta i tak redom. mada malu prednost dajem grofu mešku i stanki
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:36   #1022
Marija Jurić Zagorka "Nevina u Ludnici":
TVRDO UVEZENI SVESCI IZ 1957.GODINE
NEDOSTAJE 1.KNJIGA IZ KOMPLETA
2.-3.KNJIGA :547 - 1790 STR.(KRAJ)
DOBRO OČUVANO I VRLO RIJETKO.
Ponude na pm.
floda reltih is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 20:17   #1023
Quote:
floda reltih kaže: Pogledaj post
Marija Jurić Zagorka "Nevina u Ludnici":
TVRDO UVEZENI SVESCI IZ 1957.GODINE
NEDOSTAJE 1.KNJIGA IZ KOMPLETA
2.-3.KNJIGA :547 - 1790 STR.(KRAJ)
DOBRO OČUVANO I VRLO RIJETKO.
Ponude na pm.
Radije to onda dajte u knjižnicu, nego da prodate Pošto je rijetko...

O čemu se tu radi, jel možete ispričati ukratko?
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:59   #1024
Jučer sam bila u HNK i gledala sam predstavu o Zagorki... Jako tužno, potresno i dojmljivo Tek tada kad gledaš predstavu ustvari dobiješ puni dojam o tome koliiko je ta žena bila nesretna i koliku nepravdu je proživjela...

Napravljeno je prema Kamenu na cesti, po tome što ju u predstavi zovu Mirjana Grgić je povezano s tim romanom, i još nekim njenim autobiografskim spisima...

Jako su dobro glumci igrali, pogotovo glavna glumica koja je stvarno uvjerljivo predočila nesretnu Zagorkinu sudbinu...

Predstava je jako dobra, svakako se isplati pogledati i preporučam ju svima! Čak vas može i rasplakati, meni su se više puta zasuzile oči... Ali smo se u nekim trenucima i smijali, na prizore kad je govorila protiv Khuena...

Ja ću sigurno ići gledati ovo više puta, baš kao što njene romane čitam više puta... Inače je drama u hnk najlošija po meni od sva tri žanra koji se tamo prikazuju i nijedna mi nije ostavila neki dojam, ali ova je izvrsna
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 10:17   #1025
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
Jučer sam bila u HNK i gledala sam predstavu o Zagorki... Jako tužno, potresno i dojmljivo Tek tada kad gledaš predstavu ustvari dobiješ puni dojam o tome koliiko je ta žena bila nesretna i koliku nepravdu je proživjela...
Kako se zove predstava?


Nakon godina i godina nečitanja Zagorkinih djela, počela sam čitati Plamene inkvizitore. Nevjerovatno je koliko je ta žena dobro pisala...

A spoznala sam i da sam još uvijek osjetljiva na romantiku...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:08   #1026
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Kako se zove predstava?


Nakon godina i godina nečitanja Zagorkinih djela, počela sam čitati Plamene inkvizitore. Nevjerovatno je koliko je ta žena dobro pisala...

A spoznala sam i da sam još uvijek osjetljiva na romantiku...
Predstava se zove Zagorka, redateljica je Ivica Boban. To je nova predstava, ove godine u siječnju je bila praizvedba. Više neće biti ulaznica u prodaji za to ove sezone, još će samo dva puta ove godine izvoditi, za školarce i Zagrebačku banku, tako da ćete morati čekati drugu sezonu da pogledate.

Kad je ona u pitanju, uvijek možeš biti osjetljiv... lijepo je znala sve prenjeti i nema mi uopće previše pateike... Baš romantično i lijepo

Meni će idući njezin roman koji ću čitati biti Plameni inkvizori i zato jeeedva čekam ljeto da dam sve ispite na faksu i da se onda opustim uz to...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)

Zadnje uređivanje Maria Mexicana : 01.04.2011. at 09:10.
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:15   #1027
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
Kad je ona u pitanju, uvijek možeš biti osjetljiv... lijepo je znala sve prenjeti i nema mi uopće previše pateike... Baš romantično i lijepo
Radi se o tome da ja uopće u njenim romanima ne vidim patetiku, vjerovatno me zato i oduševljava. Osim sestara Bronte, ona je jedina spisateljica čije me romantične priče oduševljavaju.

Quote:
Meni će idući njezin roman koji ću čitati biti Plameni inkvizori i zato jeeedva čekam ljeto da dam sve ispite na faksu i da se onda opustim uz to...
Nek' je sa srećom s ispitima... Knjiga je predobra. Ne možeš je ispustiti iz ruku...

EDIT:
Quote:
Predstava se zove Zagorka, redateljica je Ivica Boban. To je nova predstava, ove godine u siječnju je bila praizvedba. Više neće biti ulaznica u prodaji za to ove sezone, još će samo dva puta ove godine izvoditi, za školarce i Zagrebačku banku, tako da ćete morati čekati drugu sezonu da pogledate.
Hvala za info. Ionako nisam ni blizu Zagreba, ali pratit ću šta se dešava, pa možda sljedeće sezone dođem da je pogledam.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 17:36   #1028
Quote:
Zolena kaže: Pogledaj post
To mi je od pocetka bilo malo neobicno.Njezini glavni muski likovi uvjek imaju prava muska imena koja zvuce snazno kao i lik koji ga nosi.Ivan,Tomo,Sinisa,Damir,Divljan,Delivuk iliti Goroslav.Jelenko mi se ne uklapa u tu ekipu.
Slažem se. Mene podsjeća na onog klinca iz istoimene serije. Moja obitelj je čak za vrijeme rata imala malo tele, također po imenu Jelenko . Čujte samo, ljudi, što mi se tada dogodilo - jednog dana u ljeto 1993. zazvoni nam telefon. Ja se javim, kad ono moj mi šogor javlja da mi je sestra rodila sina i da sam postala teta . Sva sretna pitam ga kako su dječaku dali ime, a on mi kaže Milenko. Kako je veza bila loša, ja budala krivo razumjela da je rekao Jelenko. Ovako sam reagirala: "Jeste vi normalni, zašto ste ga tako nazvali, pa to je teleće ime!", a moj šogor ostade u stotinu čuda pitajući se što je to sa mnom... .
Inače, moj najdraži par iz Zagorkinih knjiga su Nera i Siniša. S njima mi se ama baš nitko ne može mjeriti .
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 17:48   #1029
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
I meni su Inkvizitori njena najbolja knjiga iako mi je posebno srcu prirasla Gordana, ona mi je najdraža. Ne znam zašto me se Grička nije tako dojmila, morat ću je još jednom pročitati da utvrdim gradivo.
Jadranka mi je loša, kao da je nije Zagorka pisala. Dugi dugi zaplet, i na kraju expresni rasplet bez ikakve napetosti i emocija.
Ja sam čitala u Povijesti hrvatske književnosti da joj je Jadranka bila posljednje djelo, napisala ju je kad je već bila jako stara. Dakle, bit će da je u to vrijeme već bila malo poselinila , barem pretpostavljam da je tako. Čini mi se da se baš u toj knjizi pojavljuje lik neke djevojke Ljiljane Bubanović kojoj je neki umišljeni kretenski nazoviknjiževnik krao pjesme (ili je to možda bilo u Republikancima?). Naposljetku ne samo da nije uspjela razotkriti tog podlaca, već se naša draga Ljiljana odjednom pretvorila u Georginu. To mi je bilo baš bezveze, nimalo nalik na Zagorku.
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 16:53   #1030
Quote:
Bosanka 100% kaže: Pogledaj post
Slažem se. Mene podsjeća na onog klinca iz istoimene serije. Moja obitelj je čak za vrijeme rata imala malo tele, također po imenu Jelenko . Čujte samo, ljudi, što mi se tada dogodilo - jednog dana u ljeto 1993. zazvoni nam telefon. Ja se javim, kad ono moj mi šogor javlja da mi je sestra rodila sina i da sam postala teta . Sva sretna pitam ga kako su dječaku dali ime, a on mi kaže Milenko. Kako je veza bila loša, ja budala krivo razumjela da je rekao Jelenko. Ovako sam reagirala: "Jeste vi normalni, zašto ste ga tako nazvali, pa to je teleće ime!", a moj šogor ostade u stotinu čuda pitajući se što je to sa mnom... .
Inače, moj najdraži par iz Zagorkinih knjiga su Nera i Siniša. S njima mi se ama baš nitko ne može mjeriti .
Ah Siniša da.I meni su svakako jedan od najdražih parova ali mi Nera uvijek djelovala nekako hladno prema Siniši.On lud za njom juri okolo izaziva ratove a ona ništa.Tu i tamo uzdahne-Moj Siniša.
Zolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 18:33   #1031
Quote:
Zolena kaže: Pogledaj post
Ah Siniša da.I meni su svakako jedan od najdražih parova ali mi Nera uvijek djelovala nekako hladno prema Siniši.On lud za njom juri okolo izaziva ratove a ona ništa.Tu i tamo uzdahne-Moj Siniša.
Totalno! Ali ona sama kao ženski lik mi je bila fantastična

No, sve nastranu, ja ću uvijek glasati za Josipa II kao najdražeg lika iz Zagorkinih romana Tih, povučen, filozof, filantrop, umjetnik, a opet muško na mjestu. Jedno sam vrijeme bila naprosto zaljubljena u njega

I da, netko je gore napisao da unatoč svoj toj romantici, patnjama, izjavljavanja ljubavi, nekako, nema patetike. I za to joj svaka čast!

Upravo sam završila čitanje Tajne krvavog mosta po n-ti put, najjača scena mi je kad Meško prvi put poljubi Stanku - kad sam je prvi put čitala bila sam malo zaprepaštena bizarnošću situacije
__________________
Tell me what is your plan to do with your one wild and precious life? M.O.
vertigo_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 19:58   #1032
Quote:
vertigo_black kaže: Pogledaj post
No, sve nastranu, ja ću uvijek glasati za Josipa II kao najdražeg lika iz Zagorkinih romana Tih, povučen, filozof, filantrop, umjetnik, a opet muško na mjestu. Jedno sam vrijeme bila naprosto zaljubljena u njega

Ah Josip II, kad sam procitala knjigu do kraja i kad je on umro, raspalakala sam se ko mala beba. Toliko sam cmizdrila da mi je mama sva zabrinuta uletila u sobu, a ja "umroooo je" . N'da...

Uglavnom, Tomo Crni je moja ljubav, ali Josip mi je bio jako jako jako drag. Kad sam ubrzo nakon toga isla u Bec i Schönbrunn sam bila uzasno razocarana sto je sve bilo Sissy, Sissy i nista Josip, ali sam uspjela naci jednu jedinu razglednicu s njegovim likom (naravno da sam bila razocarana izgledom), al eto
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:03   #1033
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Ah Josip II, kad sam procitala knjigu do kraja i kad je on umro, raspalakala sam se ko mala beba. Toliko sam cmizdrila da mi je mama sva zabrinuta uletila u sobu, a ja "umroooo je" . N'da...

Uglavnom, Tomo Crni je moja ljubav, ali Josip mi je bio jako jako jako drag. Kad sam ubrzo nakon toga isla u Bec i Schönbrunn sam bila uzasno razocarana sto je sve bilo Sissy, Sissy i nista Josip, ali sam uspjela naci jednu jedinu razglednicu s njegovim likom (naravno da sam bila razocarana izgledom), al eto
Čini se da je Tomo Crni nama svima ljubav.I meni je Josip bio jako drag i iako sam znala da će umrijeti stalno sam se nadala da će ga neko nekak spasiti.Meni su najdraži Tomo i Damir.Da moram birati između takva dva plakala bi od muke.
Zolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 08:27   #1034
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Ah Josip II, kad sam procitala knjigu do kraja i kad je on umro, raspalakala sam se ko mala beba. Toliko sam cmizdrila da mi je mama sva zabrinuta uletila u sobu, a ja "umroooo je" . N'da...

Uglavnom, Tomo Crni je moja ljubav, ali Josip mi je bio jako jako jako drag. Kad sam ubrzo nakon toga isla u Bec i Schönbrunn sam bila uzasno razocarana sto je sve bilo Sissy, Sissy i nista Josip, ali sam uspjela naci jednu jedinu razglednicu s njegovim likom (naravno da sam bila razocarana izgledom), al eto
Moja se majka ozbiljno zabrinula
Da da, Schonbrunn Bilo mi je čak iznenađujuće što nema Marije Terezije - ipak je ona bila jedan od najznačajnijih vladara habsburške dinastije.
Ugl, i dan danas izbjegavam Buntovnika na prijestolju i pomalo ne volim Neru zbog njega
__________________
Tell me what is your plan to do with your one wild and precious life? M.O.
vertigo_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 21:32   #1035
Ja se sječam da sam prilikom posjeta Schonbronnu bila sretna ko malo dijete što ću vidjeti taj dvorac gdje je bila Nera iz Gričke kad je bila u Beču

Predivno mi je bilo, sve sam si vizualizirala prizore iz knjige dok sam obilazila sobe i dvorane

Tak ću si napravit "Gordana" rutu, ići ću u Brezovicu, Lukavac i Kurilovec... Obići ta mjesta... Znam da nisam baš normalna, ali šta ću kad me Zagorka osvojila
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:58   #1036
Ja sam vjerojatno jedna od rijetkih kojima je knez Okićki najbolji muški lik. S jedne strane snažan i nepopustljiv, a s druge nježan i brižan.
Sunny4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 16:12   #1037
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
...
Tak ću si napravit "Gordana" rutu, ići ću u Brezovicu, Lukavac i Kurilovec... Obići ta mjesta... Znam da nisam baš normalna, ali šta ću kad me Zagorka osvojila
Posjeti onda i Lepoglavu. Tamo je isto bila, jer je u lepoglavskoj crkvi pokopan Ivaniš Korvin.


Ja opet planiram po ne znam koji put pročitati Tajnu Krvavog mosta.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:45   #1038
[QUOTE=vertigo_black;32875674]Totalno! Ali ona sama kao ženski lik mi je bila fantastična

No, sve nastranu, ja ću uvijek glasati za Josipa II kao najdražeg lika iz Zagorkinih romana Tih, povučen, filozof, filantrop, umjetnik, a opet muško na mjestu. Jedno sam vrijeme bila naprosto zaljubljena u njega

I da, netko je gore napisao da unatoč svoj toj romantici, patnjama, izjavljavanja ljubavi, nekako, nema patetike. I za to joj svaka čast!
Joj da, kako sam mogla zaboraviti čuvenog Josipa II., jednog od najvećih i najpozitivnijih austrijskih vladara svih vremena Definitivno jedan od mojih najdražih likova iz Zagorkinih knjiga, no i kao povijesna ličnost ostavio je dubok trag . Sve potpisujem osim ovog "zaljubljivanja" .
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 22:50   #1039
>.< šteta što je prekinuto snimanje serije >.< a tako sam čekalaaaaa

Uff, ja sam rekla - čim se zaposlim - odmah Zagorka ruta *al prvo Brezovica*

Jeste vidjeli kakav je sad dvorac? Strašno :S
Maja Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 23:45   #1040
joooj zagorka Zbog nje sam i zavoljela čitanje. Prvo što sam pročitala bila je tajna krvavog mosta u 6. razredu kada mi je prijateljica dala knjigu. Oduševila sam se. Tada smo bili na ljetovanju, možete mislit, djeca iz Slavonije otišla na more s razredom, svi na plaži, a nas dvije u sobi čitamo Mislili su da smo lude. I dan danas kada uzmem njene knjige, progutam ih. Svaki dan po jednu. Sestra i dečko se uvijek krste kad vide kolike su, a meni su one odmor za dušu. Kad se samo sjetim Tome i Siniše....ah kako sam patila za Sinišom
ammitai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.