Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 15:28   #1
Žičana ograda?

..tko radi i postavlja obicne žičane mrežaste ograde?

hvala
angeleyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 18:08   #2
Pletex iz Čakovca,Gradom Varaždin, i Bekaert Zagreb Samoborska cesta 89,01 3484444. Zamo za ovaj posljednji znam adresu.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 18:13   #3
www.univerzal.hr
Imaju veliki izbor
A za postavljanje nađeš neku manju bauštelu
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 06:12   #4
Moj stari.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 07:59   #5
prošle jeseni smo kupili onu zelenu žičanu mrežu u Pevecu, željezne stupove u nekoj firmi koja prodaje građevinsko materijal i zelenu farbu za metal
zabetonirali stupove, rastegli mrežu, napravili vrata, pofarbali i moj vrt konačno ima prekrasnu ogradu.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:26   #6
Ograde

Na terasi imam ogradu koja je napravljena od nekoliko vodoravnih cijevi što je vrlo "prigodna" lojtrica za moje klince.
Trebao bi naći neku zaštitnu mrežu ali da nije ona zelena iz Bauhausa jer mi je čitava fasada i ograda siva-metalna.
Nešto sivo-bijele boje bi bilo krasno ali nigdje nemogu naći.
Mislio sam čak staviti ribarsku mrežu na par preklopa ali je taj konac prefin.

Gdje da tražim? Možda pod građevinski materijal pa neka zaštitna mreža....


--
__________________
klipan bio, klipan ostao...
klippan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:49   #7
Quote:
klippan kaže: Pogledaj post
Na terasi imam ogradu koja je napravljena od nekoliko vodoravnih cijevi što je vrlo "prigodna" lojtrica za moje klince.
Trebao bi naći neku zaštitnu mrežu ali da nije ona zelena iz Bauhausa jer mi je čitava fasada i ograda siva-metalna.
Nešto sivo-bijele boje bi bilo krasno ali nigdje nemogu naći.
Mislio sam čak staviti ribarsku mrežu na par preklopa ali je taj konac prefin.

Gdje da tražim? Možda pod građevinski materijal pa neka zaštitna mreža....


--
firma se zove "itpp" tel. 3732-664 - proizvode razne mreže al večinom metalne pocinčane.
rade samo veleprodaju al ak nađeš nešto kaj te zanima piši jer se može riješit prek firme.
inače vodoravne ograde su zabranjene, upravo iz razloga koje si naveo, odnosno nisu zabranjene bolje je reć da nemreš dobit uporabnu dozvolu za objekt s takvom ogradom!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:41   #8
zica za ogradu

koja i gdje najeftinije proc

trebam je oko 150-200m visine 1,20m + stupovi
i na kojoj udaljenosti ih postavljat

uzet li onu obicnu il farmersku (kolko sam skuzil to je ista il slicna onoj kaj vidamo uz autoput)
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:25   #9
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
koja i gdje najeftinije proc

trebam je oko 150-200m visine 1,20m + stupovi
i na kojoj udaljenosti ih postavljat

uzet li onu obicnu il farmersku (kolko sam skuzil to je ista il slicna onoj kaj vidamo uz autoput)
stupove gledaš u:
željeznar, kajzer prom, strojopromet - vidi di su najjeftiniji
mreža ti je najjeftinija u velikim centrima al uzmi u obzir da je to uvozna madžarska i kineska
najkvalitetnija ti je naša domaća proizvodi je univerzal - nazovi i pitaj di je najjeftinija.
cijena za balu od 25m je negdje oko 300kn to je ova bolja
još računaj na natezače oko 8kn komad
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 19:57   #10
a ova farmerska
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:30   #11
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
stupove gledaš u:
željeznar, kajzer prom, strojopromet - vidi di su najjeftiniji
mreža ti je najjeftinija u velikim centrima al uzmi u obzir da je to uvozna madžarska i kineska
najkvalitetnija ti je naša domaća proizvodi je univerzal - nazovi i pitaj di je najjeftinija.
cijena za balu od 25m je negdje oko 300kn to je ova bolja
još računaj na natezače oko 8kn komad
hm, bas sam se i ja pitala koliko kostaju te najjeftinije ograde, voljela bih si nabaviti psa i ograditi mu jedan komad terena da ima za trckaranje, ali sve je to tako skupo
kako izgledaju te mreze, od kakvog su materijala?
imate kakav link da se pogleda kako to izgleda?
meni je jedan dio kamena ograda, a ostatak od jedno 50-ak metara bi trebalo s tom mrezom rijesit.
kako se ti stupici postavljaju, dali bih ja ti mogla sama ili to treba ubetonirat u zemlju kao temelj?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 10:14   #12
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
a ova farmerska
moram priznat da s njom nemam nekih iskustava, vjerojatno je najpovoljnija u večim centrima!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 10:18   #13
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
hm, bas sam se i ja pitala koliko kostaju te najjeftinije ograde, voljela bih si nabaviti psa i ograditi mu jedan komad terena da ima za trckaranje, ali sve je to tako skupo
kako izgledaju te mreze, od kakvog su materijala?
imate kakav link da se pogleda kako to izgleda?
meni je jedan dio kamena ograda, a ostatak od jedno 50-ak metara bi trebalo s tom mrezom rijesit.
kako se ti stupici postavljaju, dali bih ja ti mogla sama ili to treba ubetonirat u zemlju kao temelj?
u pravilu se betoniraju u zemlju, a možeš to i sama, jedino trebaš još par frendica pa jednu na mješalicu, drugoj žlicu i fanglu u ruke, trečoj tačke
mreže su metalne, sad mogu bit pocinčane il lakirane u neku boju.
za link ti neznam, ja na poslu imam katalog - firma je italcro: vidi imaju li kaj na netu. al uzmi u obzir da su oni samo uvoznik i nemaju maloprodaju!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:06   #14
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
moram priznat da s njom nemam nekih iskustava, vjerojatno je najpovoljnija u večim centrima!
moram vidit za nju
jer ak je to ista stvar ko one uz autoputeve onda su i trajne
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:30   #15
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
moram vidit za nju
jer ak je to ista stvar ko one uz autoputeve onda su i trajne
sigurno!
isto imam sličnu stvar u katalogu italcro-a
al stvarno neznam jel ima kaj na netu!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:32   #16
Joz@, ja baš delam ogradu u Kučama... Metalni stupovi 200cm, idu 50cm u zemlju, 20cm bude parapet i 125cm žičano pletivo. Stavljam ih na udaljenost 250cm. Grunt mi je cca 250m, betoniram poslije posla i to na ruku jer nemam struje, pa si misli Vodu imam jer sam izbušil bunar, a šljunak isto tako jer je tlo šljunčano, pa dok se bušil bunar - eto

Uglavnom, stupove i pletivo ubadam od jednog tipa iz ZG koji proizvodi zicano pletivo. Ima sve dimenzije, debljine, oblike.... Ako te zanimaju detalji, javi se na pm.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 15:06   #17
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Joz@, ja baš delam ogradu u Kučama... Metalni stupovi 200cm, idu 50cm u zemlju, 20cm bude parapet i 125cm žičano pletivo. Stavljam ih na udaljenost 250cm. Grunt mi je cca 250m, betoniram poslije posla i to na ruku jer nemam struje, pa si misli Vodu imam jer sam izbušil bunar, a šljunak isto tako jer je tlo šljunčano, pa dok se bušil bunar - eto

Uglavnom, stupove i pletivo ubadam od jednog tipa iz ZG koji proizvodi zicano pletivo. Ima sve dimenzije, debljine, oblike.... Ako te zanimaju detalji, javi se na pm.
ima li goreg posla od mješanja morta na ruke?
pa kaj nemreš negdje posudit benzinsku mješalicu, ajd još za stupove zmješat nekak al za paprapet buš poludil!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 15:10   #18
Za parapet bum posudil, bez brige
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 15:55   #19
Zeke: Ak toga ima puno bolje ti je otići u hidrel i na crno kupiti beton. Mislim da ti onda daju za nekih 300 kuna (tak je bilo prošle godine).

Jož@ a gdje ti gradiš?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 16:04   #20
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
firma se zove "itpp" tel. 3732-664 - proizvode razne mreže al večinom metalne pocinčane.
rade samo veleprodaju al ak nađeš nešto kaj te zanima piši jer se može riješit prek firme.
inače vodoravne ograde su zabranjene, upravo iz razloga koje si naveo, odnosno nisu zabranjene bolje je reć da nemreš dobit uporabnu dozvolu za objekt s takvom ogradom!


puno fala.

--
__________________
klipan bio, klipan ostao...
klippan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.