Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2003., 15:47   #41
Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
Nemam se cega stidjeti osim svojih loshih dijela pred svojim Gospodarom. Zashto bi muljao i zavlacio? Shta imam musljati? Postavio sam temu u zamisljenom pravcu odvijanja. Zashto je drugi izvrcu, i zashto se ne pridrzavaju iste, zaista ne znam. Mislio sam da prvo sebe, a onda i druge posteknem na razmishljanje o zadnjem odkucaju srca odnosno odvajanje dushe od tijela. Zelio sam da se zapitamo u cijim rukama je nasha dusha tj. nash zivot. Pozelo sma cuti ostale, kakav im je smisao zivota itd. itd.
A imaju posljednje otkucaje srca i odvajanje duše od tijela i židovska djeca, koja su raskomadana bomabama samoubojica?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 15:48   #42
Re: Re: bismillah

Quote:
Simona kaže:
Samo zaboravljaš moćnike koji su umjesto materijalne pomoći po BH, dijelili besplatnu literaturu u čije ime i sam djeluješ.

Slushaj cijenjena zeno, morash shvatiti da ti nisi stvorena da zivish u cyber svijetu, shetajuci se po paltaku. Ako si zaista na to spala pa onda ti preporucujem da se okrenesh ka realnosti.

Drugo, koliko razumijem tim rijecima zelish reci da je moja svetinja Kur'an i Sunnet neshto bezze, a na cemu je bazirana sva islamskla literatura?

Bravo, jel' to sve shto imash reci ?
Zar mislish na taj nacin neshto dokazati?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/

Zadnje uređivanje El-Kalem : 16.11.2003. at 17:39.
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 15:53   #43
Re: Re: bismillah

Quote:
Simona kaže:
A imaju posljednje otkucaje srca i odvajanje duše od tijela i židovska djeca, koja su raskomadana bomabama samoubojica?
Sama namecesh politiku. Zeno, ako imash sta pricati o vjeri, pricaj. Shta ti treba pored mog osudjivanja nasilja i ubijanja civila sa bilo koje strane dolazilo. Nego, po svemu sudeci ovdje niko ne zeli da ramisli o stihovima ili motivu stranice.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 15:55   #44
Re: bismillah

El-Kalem kaže:
Simona, ne morash mi vjerovati, ja nisam nikakva sef paltalka niti izbacujem nemuslimane paltalka. To shto su neki muslimani zauzeli takav stav ne odoravam i vecina muslimana je protiv toga.
Za to shto se desilo u Turskoj uopce i ne znam i ne moj mi molim te naturati politiku. Nemam veze sa politikom.

...
Ne pratim politiku a niti vjesti. Pogledam ono shto je nuzno, a batalim traceve. Nego, ko je podnio odgovornost na napade?

Veze s Paltakom si imao i tamo si izbacivao.

Zanimljivo..nemaš veze s politikom? To te ne zanima? Ili te ne zanimaju židovske žrtve na molitvi u dvije sinagoge. To nije nužno pogledati, jer su to tračevi?
Pa islam i politika su nedjeljivi, ili ja opet nemam pojma?

Ali imaš pojma postaviti link na krvave slike kad su u pitanju muslimanska djeca. Onda to nije politika?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 15:59   #45
Quote:
Simona kaže: Ovo nitko nije opovrgao.
Ponovit ću samog sebe:

Konspiratorski sadržaji Gospon Pes, čak i u ovom topicu, kada je vidjela koliko je Blaise bila uplašena da se radi o pozivu na terorizam, umalo da naprave smutnju i sprdnju, koje bi se teško mogle ispraviti. Pes, ma koliko da si se gore šalila, bilo ti je bezze. Na svu sreću, takvi su moderatori prošlost na Religiji.

Ovo bi svakome tko je dobronamjeran, i nije bolesno sumnjičav, moglo biti dovoljno.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:02   #46
Re: Re: Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
Slushaj cijenjena zeno, morash shvatiti da ti nisi stvorena da zivish u cyber svijetu, shetajuci se po paltaku. Ako si zaista na to spala pa onda ti preporucujem da se okrenesh ka realnosti.
A tko si ti da meni bilo šta preporučuješ?

Onda jesi li izbacivao nepoćudne s Paltalka ili nisi?

Zadnje uređivanje Dunj@ : 16.11.2003. at 17:12.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:07   #47
Shady


Ti nisi vidio obrisani prvi topic u kojem je netko drugi (tko uopce ne pise na Religiji, ali je bio znatizeljan) rekao sto i ja, ili?
Takodjer ja ovo nisam napisala prvi put.
Receno je vec odavno, pa i vise puta.
Osim toga imam pravo napisati na sto MENI lici link, tj. stranica.
Nisam ga ja sama postala, pa komentirala. Postao ga je jedan od vasih.

I napisat cu to svaki put, u svakoj prilici koja mi se ukaze jer vas smatram podmuklim misionarima.
I smatram da mnogo toga odobravate sto ovdje odlucno poricete. No u krugu vlastitih pricate drugacije.

Tebe osobno ovo ide nesto manje jer cim su te i s IB vec izbacivali, moras ipak biti bar malo drugaciji.

Ako ti/vam smeta, misionarite manje, manje cu imati prilike.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:12   #48
Smile bismillah

Draga Simona, islam je cjelokupni koncept zivota i naravno da u tom smislu ima veze sa svim stvarima pa tako i sa politikom. Ali daj barem mene postedi te politike. Ne zeli se uplecati u to jer me jednostavo glava zaboli kada vidim da ljudi vode neplodne rasprave. Veze sa paltalkom i sada imam, i opce nikoga ne izbacujem. Ti mozehs mene potvarati, a ja cu ti samo oprashtati. To shto si doshla da na meni lijeciti svoje frustracije, neka ti bude.
Drugo, da mi je namjera bila postavljati link sa krvavim slikama ubijenih ljudi, zena, djece, itd, pa to bih odmah ucinio. Ti doista necesh meni da povjerujesh da upocetku uopce nisam ni sagledao onu stranicu. I shta to ima veze cije je dijete odnosno zena? Mene boli bilo cije dijete. I znaj da se politicko rijeshenje nece donijeti sve dok se ne osudi glavni krivac. Ispada ce biti na svim stranama. Ja kao pojedinac musliman, i vecina nas ne mozemo djelovati na one koji se protive nama. Ja nisam u stanju sprijeciti svjetski zlocin, no mogu ga osuditi i shiriti svoje rijeci poziva na mir. Mogu isto tako zadrzati svoje sopstveno mishljenje i okriviti glavnog krivca za to sve. To ne znaci da se moje misljenje nece izmjeniti ukoliko steknem dovoljno odgovarajuceg ubjedjenja.

PS. Imash li shta na temu? Ako ne zamolio bih te da me poshtedish politike. koiko vam smeta ovaj topic brishite ga odmah.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:13   #49
Quote:
Shady kaže:
Ovo bi svakome tko je dobronamjeran, i nije bolesno sumnjičav, moglo biti dovoljno.
Evo, ja sam bolesno sumnjičava! S opravdanim razlogom.
I meni nije dovoljno.

Uostalom, s tobom ne raspravljam jer ti nisi postavio ni ovaj topic ni temu koja je politička, koliko god mi šutjeli o tome.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:16   #50
Re: Shady

Quote:
Gospon Pes kaže:

Tebe osobno ovo ide nesto manje jer cim su te i s IB izbacili, moras ipak biti bar malo drugaciji.

Shady nije izbacen sa IB-a. Odi pa vidi da se covjek tamo javlja.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:19   #51
Re: Re: Shady

Quote:
El-Kalem kaže:
Shady nije izbacen sa IB-a. Odi pa vidi da se covjek tamo javlja.
Znam. Uvidjela sam gresku u izrazu i vec editirala.
Trenutno pise, ali imao je vec problema. (Ako sam ga dobro shvatila.)
Ne bi bio slucaj da se negdje u necemu nije usprotivio tonu koji vlada na IB, a on je prema ne-muslimanima prilicno neprijateljski.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:19   #52
Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
PS. Imash li shta na temu? Ako ne zamolio bih te da me poshtedish politike. koiko vam smeta ovaj topic brishite ga odmah.
A šta je tema? Stradanje isključivo muslimanske djece?
Slika, kao popratni dio teksta govori u glavnoj svrsi teksta. Tako je to uvijek i svugdje. Inače se ne bi ni našla u tvom postu. Sve ostalo su izvlačenja.

De, nađi link sa stradanjem bilo koje "tuđe" djece, naročito židovske s istim kontekstom srca i duše...i istog časa ću ti se ispšričati.

Uostalom...odgovori Ravani!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:21   #53
Re: Re: Shady

Quote:
El-Kalem kaže:
Shady nije izbacen sa IB-a. Odi pa vidi da se covjek tamo javlja.
Ali je bio izbačen. I vraćen potiho.

Mene nisu vratili.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:23   #54
Re: Re: Re: Shady

Quote:
Simona kaže:
Mene nisu vratili.
Izgovori...kaj ono...pa budu.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:30   #55
Quote:
ravana kaže:
Nije greda topic o smrti kako je El-Kalem zapoceo.
Nije ni o bombaskim samoubojstvima ako se lijepo otvoreno kaze.

Medjutim da me ubijes kalemovo trcanje oko kase kad ga se pita zvuci ko oni emvej tipovi i slicni multilevelci koji ti tri sata pricaju sto nude a da nis ne kazu nego moras kao doc i cut.

Takav stav imaju ljud koji su
a) u nekom filmu kojem vjeruju al su svjesni da se drugima ne svidja. Onda nece direktno, da ih ne otjeraju neko laganini navlace.
b) nesposobni (nesigurni) direktno rec sto misle
c) sami dopisati


Gle... mozda i ja grijesim ali i po tome sto pise i po onom sto kazes da ti je pisao (to sto nesto lijepo i pateticno zvuci ne znaci nista) muti li ga muti.

Opa. Opet forumski dejavu.

Ma sve mi se cini da se nesto skoro identicno pisalo kad je onomad kerovica sprasila El-Kalema

Pa daj coece reci sto imas za rec, nemoj vako pisat a ne skinut hlace
Evo i Ravan čitao isto, ali Kalem se ne osvrće. Draže mu skretanje teme na moj život.


Pes...to se skretanje s onog što smo većina nemuslimana pročitali,
uči se u posebnim školama na svim stranama, a svojstvena je svima tako školovanim "misionarima"...svih fela. Vjerskih, političkih, marketingških...
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:36   #56
Ali Shady vama (koji o stranici imate isto misljenje) ne zamjera, samo meni.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:38   #57
Re: Re: bismillah

Quote:
Simona kaže:
A šta je tema? Stradanje isključivo muslimanske djece?
Slika, kao popratni dio teksta govori u glavnoj svrsi teksta. Tako je to uvijek i svugdje. Inače se ne bi ni našla u tvom postu. Sve ostalo su izvlačenja.

De, nađi link sa stradanjem bilo koje "tuđe" djece, naročito židovske s istim kontekstom srca i duše...i istog časa ću ti se ispšričati.

Uostalom...odgovori Ravani!

Draga Simona postavio sam temu, pa je se drzi. Uopce mi nije bio cilj isticati stradalu muslimansku djecu nad zidovskom. Pokushaj zaboraviti stranicu, i drzi se onih tacaka koje sam zadao. Zar ne vidish? Zadnji put se osvrcem na politiku i recu ti da je stranica kroz spotove izrazava zalost za svojim zrtvama, shto je i normalno. Zaboravimo to molim te, nije mi cilj prebrojavati zrtve. Ne znam iz cega da se izvlacim? Stojim iza svega onoga shto mozesh naci na toj datoj stranici. Ja se ne mogu izvuci iz necijih umisljenih predpostavki, ali ukoliko shvatash na nacin kako je predstavljena stranica, odista znaj, da se nemam cega stidjeti, a kamoli izvlaciti. Neka se stidi onaj ko odobrava takvs ubojstva, na bilo cijoj strani a u cijim su rukama svi konci. Ti i mnogi drugi mozete imati raznoraznih predpostavki, ali ja idalje stojim iza onoga shto sam rekao. To shto je licno kod tebe ponestalo povjerenja, cak i kad se zakunem svojim bozanstvom, nije moj problem, a volio bih ti pomoci.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:46   #58
Re: Re: Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
To shto je licno kod tebe ponestalo povjerenja, cak i kad se zakunem svojim bozanstvom, nije moj problem,
Nije li ono jednom na IB (tebe jos nije bilo) pisalo da je muslimanu dozvoljeno lagati nemuslimanu?
Samo drugom muslimanu ne smije?
Mozda je Simona to procitala...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:50   #59
Quote:
Simona kaže:
Evo i Ravan čitao isto, ali Kalem se ne osvrće.
Kalem dao prigodno objasnjenje svojim prvim danasnjim javljanjem kad sam negdje oko 13:30 pushten iz zatvora, zahvaljujuci fer korektnim i dobrim moderatorima

Quote:
Simona kaže:
Draže mu skretanje teme na moj život.

Ma jel' a ko se to ne drzi zadate teme?





Quote:
Neka je na vas mir i blagoslov Jednog Jedinog bozanstva pored kojeg drugog Boga nema & pozdrav svim ostalim koji u Njega ne vjeruju.

Zadnji dah
Pokrecem temu <<Zadnji dah>> s ciljem suptilnog razmisljanja o danu koji ce po mom uvjerenju i ubjedjenju bez sumnje svima nama doci.

- Dali vjerujemo u zadnji dan boravka na ovom svijetu
- Ako vjerujemo, koliko smo spremni za taj dan?
- Dali razmisljamo o zadnjem dahu
- Zashto ne mozemo sami odlucivati tj. produziti pa da barem bude predzadnji dah?
- Dali smo nashli svrhu zivota?
- Ako da, shta je po vama svrha zivota?

Ako Bog da, bice josh finih pitanja na ovu temu, pa eto ako je neko voljan lijepo bi bilo da prozborimo koju rijec bez pepucavanja i uvridljivih rijeci.



Last breath

From those around I hear a cry
Oh God, oh God, my eyes are blind

From those around I hear a cry
A muffled sound a hopeless sigh
I hear their footsteps, leaving slow
And then I know my soul must fly

A chilly wind begins to blow
Within my soul, from head to toe
And then, last breath escapes my lips
It’s time to leave and I must go.

So it is true, but it’s too late
They said each soul has its given date
When it must leave its body’s core
And meet with its eternal fate.

Oh mark the words that I do say
Who knows tomorrow could be your day
At last it comes, to Heaven or Hell
Decide which now, do not delay
Come on my brothers let us pray
Decide which now, do not delay

Oh God, oh God I can not see
My eyes are blind, am I still me
Or has my soul been led astray
And forced to pay a priceless fee

Alas to dust we all return
Some shall rejoice when others burn
If only I knew that before
The line grew short, then came my turn

And now, as beneath the soil
They lay me with my record flawed
They cry not knowing I cry worse
For they go home, I face my god

Oh mark the words that I do say
Who knows tomorrow could be your day
At last it comes, to Heaven or Hell
Decide which now, do not delay
Come on my brothers let us pray
Decide which now, do not delay
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 16:55   #60
Re: Re: Re: Re: bismillah

Quote:
Gospon Pes kaže:
Nije li ono jednom na IB (tebe jos nije bilo) pisalo da je muslimanu dozvoljeno lagati nemuslimanu?
Samo drugom muslimanu ne smije?
Mozda je Simona to procitala...
Muslimanu je HARAM (ZABRANJENO) i najtezi grijeh lagati i varati ljude.
Jedina laz ili prevara koja je dozvoljena muslimanu jeste u obranbenom ratu, tj. taktiziranju s ciljem obrane svojih polozaja. Npr. ako se u bunkeru nalazi dvoje - troje vojnikaka recesh da ih ima 100, kako bi se neprijatelj prepao i sl.


PS. Ne znam sho je pisalo na IB-u, stoga sam se i ukljucio na taj forum kako bi koliko toliko mogao pratiti odvijanje situacije i da po potrebi dam neke reference ukolio su mi mojom malenkoshcu i skromnim znanjem poznate. Istina da prije nisam bio aktivni forumsh, no jesam podzhkada pratio zbivanja na odredjenim forumima, ali ne i piskarao.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.