Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2003., 14:12   #1
Apetit kod djece

molim savjet za lijek, za poticanje apetita za djete od 6 god, može biti sirup ili med, nešto provjereno i dobro
Naime mali mi u zadnje vrije slabo jede, nije prehlađen, niti nedaj bože bolestan,jednostavno sve kaj skuham on pobrlja , čak i ono kaj voli grrr, teta u vrtiću kaže on tu dobro jede, ako je njoj dobro, da manje od pola pojede a ostalo ostavi meni :nono
...brinem se da mu ne opadne imunitet????

...za slatkiše mi neće reći mama ja ne bi, nego mama daj, a kad mu nedam, onada je i , a šta da mu ja radim, ja mu ih i ne dajem prije ručka, jer tek onda mogu ručku reći zbogom, što se tiče jela ratna sjekira je non-sto tu , voće jede, ali to se ja moram sjetiti i voditi brigu , jer između naranče i bananka miliji je bananko ...
pije jedan lijek i strogo moram voditi računa da ne padne na kilaži zasad nije, ali ipak oprez....

kupila sam sirup od Dr.Theissa on je za sve, da li ga je netko već koristio?

Iskusne mame na sunce sa savjetima
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:16   #2
Jedini savjet koji imam je: nemoj ga gnjaviti i nemoj se opterecivati.

Najbolje bi bilo da mu se pogleda krvna slika, pa ako je s njom sve ok da prestanesh o tome razmishljati.

Moj Junior do 11 godina zhivio je na kisiku , a sada...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:25   #3
Quote:
magic kaže:
Jedini savjet koji imam je: nemoj ga gnjaviti i nemoj se opterecivati.

Najbolje bi bilo da mu se pogleda krvna slika, pa ako je s njom sve ok da prestanesh o tome razmishljati.

Moj Junior do 11 godina zhivio je na kisiku , a sada...
Hvala ti na savjetu, tvoji me savjeti uvijek razvesele i udobrovolje

krvnu sliku kontroliramo svaka tri mjeseca, zbog tog lijeka ona je ok, jedino možda malo željezo, inaće za sad sve pet!!!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:31   #4
Pripazi ti malo da ono shto pojede bude bar relativno kvalitetno a sve drugo uchinit ce priroda...vjeruj mi, djechji apetit obrnuto je proporcionalan majchinoj zabrinutosti, bar u toj dobi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:36   #5
U VRTICU DOBRO JEDE ALI NE I KUCI

e tak je i moja mala sa nekih 4-5
onda mi je teta rekal da obratim paznju na "atmosferu" pri objedu
da bude svima lagodno, da se prica, opusteni i odrasli i djeca, da mu se ne broje zalogaji cijelo vrijeme
razmisli kak izgleda jedan objed, strka trkja, ustani sjedni, odnesi dones, suti kad jedes, ne sapunim ustima, ne prosipat, ne ovo ne ono...
tete u vrticu su tu sire tolerancije
naucila sam se to od njih...
dijete jede, malo vise obrises nakon rucka i sve pet
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:40   #6
Quote:
Septembar kaže:
U VRTICU DOBRO JEDE ALI NE I KUCI

e tak je i moja mala sa nekih 4-5
onda mi je teta rekal da obratim paznju na "atmosferu" pri objedu
da bude svima lagodno, da se prica, opusteni i odrasli i djeca, da mu se ne broje zalogaji cijelo vrijeme
razmisli kak izgleda jedan objed, strka trkja, ustani sjedni, odnesi dones, suti kad jedes, ne sapunim ustima, ne prosipat, ne ovo ne ono...
tete u vrticu su tu sire tolerancije
naucila sam se to od njih...
dijete jede, malo vise obrises nakon rucka i sve pet
Eh vidiš, tko bi reko , naravno da i atmosfera igra važnu ulogu

...sad se sjetih neki dan ja kuhala ćušpajz, ono, potrpala svašta u njega... a on radije bi crnog vraga vidio nego to jeo: , ali ja sam sa malenom izvodila neke vragolije tj ona je jela i nasmijavala nas i on je pojeo, pa skoro sve, vidi, vidi, ti to

Magična, pazim, baš da ak pojede malo, da bar nekaj koristi
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:42   #7
To je u potpunosti tochno

Evo, moj Junior ni dan danas 'brljavi' kod moje mame...kod njih atmosfera za stolom k'o na karminama...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:43   #8
Probaj Sanasvit ili Sanostol (taj je sa zeljezom). Tos u oni sirupici za "apetit" koji su nama mame davale kad smo bili mali. E, navrh mi je jezika kako se to tada zvalo, imalo je zutu naljepnicu i neka djevojcica je bila nacrtana na tome. Ali kad pomirisis taj Sanasvit odma se sjetis djetinjstva....

Ja to dajem malom, isto je malo slab na zeljezo, al da je dobio neki strasan apetit - pa i nije. Ali je ipak malo - makar ako je i samo meni u glavi, dobro je.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:45   #9
Moj mali "brljavi" samo doma. Kod bake ne. U vrticu ne. A ni doma ne, ali ako mene nema doma. Dakle problem je u meni. A ne u malom. Hm, ili me lazu?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:46   #10
Quote:
mimi2003 kaže:
Magična, pazim, baš da ak pojede malo, da bar nekaj koristi
Tako sam i ja...buduci je volio vocni jogurt, mjesto da kupujem one 'bez konzervansa' a trajanje tri mjeseca , kupila bih obichni i u njega smixala voce. Chak sam ga servirala u opranim chashicama od kupovnih jogurta
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:58   #11
U te iste oprane čašice, sa jogurtom, izmiksanim pravim voćem (hehe, koja podvala ) uvalila sam koji puta i cjelovite žitarice.

A na sve živo stavljala sam ili putar (da se otopi) ili maslinovog ulja

Voće izreži na kockice, oguli narandžu, mandarinu, pa kolute mrkvice svježe - i pomješano u nekoj veseloj zdjelici, nek mu stoji tam di se igra, čita, gleda telku....

I ne sili ga da jede. Bolje se "prime" 3 s guštom uzeta zalogaja kvalitetne hrane, nego 10 na silu.

a slatkiše, kupuj ih malo. Ili još bolje, odite u šetnju i kupujte samo za taj obrok. Kao: ima li kaj slatkoga u kući? A ono - nema. I veliš: ma ajmo časkom do dućana...
A vani kjamet, kišurina, bljak. Ili na telki taman neki cool crtić ili dokumentarac. Ili ste usred neke zanimljive igre. Moš mislit što će mu se dati to prekidati da bi se dokopao čokolade
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:59   #12
Quote:
magic kaže:
To je u potpunosti tochno

Evo, moj Junior ni dan danas 'brljavi' kod moje mame...kod njih atmosfera za stolom k'o na karminama...
Sory al ovo me baš nasmijalo
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:59   #13
Quote:
magic kaže:
Tako sam i ja...buduci je volio vocni jogurt, mjesto da kupujem one 'bez konzervansa' a trajanje tri mjeseca , kupila bih obichni i u njega smixala voce. Chak sam ga servirala u opranim chashicama od kupovnih jogurta




Ti si jednostavno neunistiva............ moja je mama nekada nosila skuhano jelo kod susjede jer sam tamo uvijek to i pojela, bilo je finije(?)
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 15:04   #14
Agent, zove se Sanostol, a i mene zaista njegov miris podsjeti na djetinjstvo.

Ja ga dajem obadvjema (10 godina i 23 mjeseca), a davacu ga cijelu zimu, dok god su prehlade i gripe aktualne.

Sa mladjom i njenom ishranom i nemam problema, ali ova starija bi zivjela na Twixu, Nesquick pahuljicama i pokojoj snicli. Nisam nesto primijetila da joj Sanostol poveca apetit, ali barem znam da joj u organizam udju nekakvi vitamini, u kakvoj god formi.

Mislim, smijesna je scena kad vidim ovu stariju kako brljavi pomfrit (nakon sto je pojela sniclu), a mladja se dere - mama daj joc tupuca ("daj jos kupusa" - i to kiselog ).
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 15:05   #15
Imala sam slican problem sa klinkom kad je bila mala. Evo sto sam ja radila.
Prvo, djeca prvo jedu ocima - pribor za jelo i tanjur je bio specijalno izabran. (Atmosfera, sto Magic i Septembar kazu je jako vazna).
Drugo, kolicina hrane u tanjuru ne smije biti prevelika. Moja bi se maltene preplasila ako je tanjur bio pun.
Trece, neznam kolike sam cvjetove, dinosauruse, krokodile i slicne spodobe napravila od hrane - to je uvijek palilo. Klasican sendvic ne bi pojela za pol sata. Ali ako se radilo o desetak malih tankera koji prevoze svaki po komadic sira i krastavac na vrhu...e to je pojela. Je...glupi trikovi i puno potrosenog vremena... ali je pomagalo.
Bojala sam se ostaviti njoj na volju da jede kad je gladna. U tom slucaju bi uvijek nasla nekakve slatkise i gluposti radje nego pravu hranu. Ali kad je dosao "jedrenjak" napravljen od banane i jagoda, onda je voce bilo OK.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 15:06   #16
Quote:
deatwin kaže:

Voće izreži na kockice, oguli narandžu, mandarinu, pa kolute mrkvice svježe - i pomješano u nekoj veseloj zdjelici, nek mu stoji tam di se igra, čita, gleda telku....

I ne sili ga da jede. Bolje se "prime" 3 s guštom uzeta zalogaja kvalitetne hrane, nego 10 na silu.

a slatkiše, kupuj ih malo. Ili još bolje, odite u šetnju i kupujte samo za taj obrok. Kao: ima li kaj slatkoga u kući? A ono - nema. I veliš: ma ajmo časkom do dućana...
A vani kjamet, kišurina, bljak. Ili na telki taman neki cool crtić ili dokumentarac. Ili ste usred neke zanimljive igre. Moš mislit što će mu se dati to prekidati da bi se dokopao čokolade
Ma hoće on voće, još viče repete , al povrće to je malo teže, kad vidi povrće, sam čujem grrr,,,,
...a slatkiši, ja velim nema, a on u špajzu i kaže da vidimo:Inventura!!!? A ja skrila, da nisu baš na udaru, izađe van, a jel dućan radi, ja ooo da al vani puuuše, on ah niš onda, bum naranđu maznul
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 15:08   #17
Joj, di me nadjete. Ova moja uglavnom dobro jede, ali nece voce, osim ponekad kupovne kasice jabuka/borovnica . Svasta stavljam u te teglice, ali ne da se bas prevariti. Jedino sto funkcionira je malo voca u jogurtu (kojeg obozava, ali ne vocni nego obicni).

Uzasno me to sekira
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 15:13   #18
Quote:
bigblue2010 kaže:
Joj, di me nadjete. Ova moja uglavnom dobro jede, ali nece voce, osim ponekad kupovne kasice jabuka/borovnica . Svasta stavljam u te teglice, ali ne da se bas prevariti. Jedino sto funkcionira je malo voca u jogurtu (kojeg obozava, ali ne vocni nego obicni).

Uzasno me to sekira
Pa napravi umjetnicko djelo na tanjuru od voca. Ja sam radila jeza, ribu, cvijet, lice, snjegovica...sve od voca plus malo slaga i cokolade (to za ukras) I das joj da jede sa viljuskom koja na vrhu ima ogromnu papigu....kod mene je sljakalo.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 15:18   #19
Quote:
oona kaže:
Ti si jednostavno neunistiva............ moja je mama nekada nosila skuhano jelo kod susjede jer sam tamo uvijek to i pojela, bilo je finije(?)
ja sam uvijek govorila da baka kuha bolje ( bilo koja, imala sam dvije tak da kad se to spoji bio bi u potpunosti pokriven mamim repertoar kuhanja )

Sad kad vas citam, imam feeling da uopce nisam tako cesto jela bakino, kao sto sam tad mislila

Nego jedna malena koja kod mene cesce jede obozava voce ali povrce nula. I sad ja napravim povrce na pari pa maslaca pa salatu ( uz njene omiljene hrenovke ) i pitam - zakaj ti sunce ni ne probas povrce ?

I ona meni veli - pa ja jedem kumpij ( krumpir ) puno i to je povrce

Ja onako bespomocno gledam a muz se odvalio smijati i rekao da ju obozava.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 15:45   #20
Quote:
Winona kaže:
Nego jedna malena koja kod mene cesce jede obozava voce ali povrce nula. I sad ja napravim povrce na pari pa maslaca pa salatu ( uz njene omiljene hrenovke ) i pitam - zakaj ti sunce ni ne probas povrce ?

I ona meni veli - pa ja jedem kumpij ( krumpir ) puno i to je povrce

Ja onako bespomocno gledam a muz se odvalio smijati i rekao da ju obozava.
Moj jedino i jede krompir, mislim ne moraš mu ništa govoriti , jede ga na sve načine
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.