Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 16:24   #7881
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali bilježenjem na kalendaru ne možeš znati da ćeš točno tog i tog datuma imati ovulaciju...mislim da nisi shvatila točno što znači "nepouzdan proces u tijelu". Da li trenutno imaš ili nemaš ovulaciju sa sigurnošću možeš reći jedino na temelju testa trakicama za ovulaciju ili pregledom UZV unutar onih plodnih dana kada je ovulacija očekivana.

I ne postoji nešto kao ovuliranje jednog jajnika prije drugog...objasnila sam ti već zašto. Naprežem moždane ali nikako ne mogu shvatiti način na koji ti to percipiraš...ne razumijem uopće tu konstrukciju "jedan jajnik ovulira prije"...prije čega ili koga ovulira? Unutar jednog ciklusa moguća je višestruka ovulacija iz jednog ili oba jajnika i ona se događa unutar 24 sata i ako dođe do oplodnje onda su tu blizanačke ili više plodne trudnoće ... već sam to objasnila.
Da bi se dogodila ovulacija mora postojati konkretan hormonalni okoliš unutar tijela koji se jako teško može zadovoljiti za vrijeme menzesa kad je hormonalna slika drukčija, osim ako nemaš poremećaj ili izrazito kratke cikluse...

Evo prouči malo o svemu ovdje.

Zaista mi nije namjera niti tebi niti Metkovic vrijeđati inteligenciju, al cure drage, probajte bar s razumijevanjem čitati što vam se piše. Čovjek stvarno stekne dojam da ima posla s trolovima.
Oprosti, naravno da ne mogu unaprijed znati točan datum ovulacije, ali sudeći po praćenjima i promjenama na i u tijelu koje imam (bol, pojačani iscjedak, povišena temperatura), i koji se ponavljaju svaki mjesec u isto vrijeme, mogu točno znati da ovuliram. Osluškujem svoje tijelo i ciklusi su mi točni ko švicarski sat.

Ne volim kad mi se netko obraća na ovakav način, jer nisam mentalno retardirano dijete i znam da neke stvari koje se pročitaju na netu nemaju smisla, zato sam i postavila to pitanje, te odmah naglasila da mi je to da jedan jajnik ovulira prije drugog, totalna glupost. Eto, za svaki slučaj sam pitala.

Možda nisam informirana kao ti i možda nisam ginekolog po struci ali upravo iz tog razloga sam i pitala neke stvari koje mi nisu bile jasne. Hvala na pomoći i doviđenja.
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 18:50   #7882
Jako mi je zao ako moje obracanje tebi smatras/dozivljavas kao prema retardiranom djetetu (nije mi jasno što konkretno te toliko pogadja)...nije mi bila namjera,no stvari koje sam pokusala pojednostavljeno objasniti spadaju zaista u osnove humane reprodukcije koje bi trebala svaka skolovana i spolno aktivna zena znati, a ne samo ginekolog. Pokusala sam zaista shvatit tebe i ono sto te tocno muci nebili ti što jedostavnije objasnila na nacin kako bi sama zakljucila i shvatila notorne bioloske cinjenice...no ocito je ona pomozi sirotu na svoju sramotu i na forumu primjenjiva.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:41   #7883
Ne zove li se ova tema ''Jesam li trudna?'' Znači, služi upravo za pitanja i razne sumnje u vezi trudnoće. Zašto bi itko išao trollati? Cure su zabrinute i nema potrebe za takvim stavom. Smatram da nisam neuka, ali da još uvijek nisam toliko upućena, to priznajem.
Imam odgovorne spolne odnose sa zaštitom, eto zadnji put se zalomilo bez i kriva sam, skupa s partnerom. Nisam znala neke stvari u vezi ovulacije i plodnih dana, bila sam zabrinuta radi moguće trudnoće. Uostalom, nemam se zašto i kome opravdavati.
Mnoge cure, pa i žene ne znaju ni koliko normalan ciklus traje, a kamoli kad su plodni dani, prema tome...
Zanimale su me neke stvari radi raznoraznih gluposti koje se mogu naći na netu i koje su me začudile, i iz tog razloga sam pitala za mišljenje. Čitala sam dosta toga ali danas se na svaku temu nađu drukčije tvrdnje i onda više ne znaš ni sam što je istina, a što ne.

No hard feelings i hvala na pomoći.
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:47   #7884
Quote:
ParadisoInferno kaže: Pogledaj post
Ne zove li se ova tema ''Jesam li trudna?'' Znači, služi upravo za pitanja i razne sumnje u vezi trudnoće. Zašto bi itko išao trollati?
Pitanje od milju $...na odgovoru bi bilo zahvalan svaki mod i admin ...ima nas svakakvih i svašta nas "pali", na žalost
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:52   #7885
E pa mene definitivno ne pali random trollanje po forumima. Najradije bih da nemam nikakvih briga i da nikad nisam morala kliknuti na ovu temu
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 02:39   #7886
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
To da je možda krvarila u trudnoći, to da.
Ali to menstruacija sigurno nije bila.
Navodno je bilo sve kao i prije

Quote:
ParadisoInferno kaže: Pogledaj post
Ne zove li se ova tema ''Jesam li trudna?'' Znači, služi upravo za pitanja i razne sumnje u vezi trudnoće. Zašto bi itko išao trollati? Cure su zabrinute i nema potrebe za takvim stavom. Smatram da nisam neuka, ali da još uvijek nisam toliko upućena, to priznajem.
Imam odgovorne spolne odnose sa zaštitom, eto zadnji put se zalomilo bez i kriva sam, skupa s partnerom. Nisam znala neke stvari u vezi ovulacije i plodnih dana, bila sam zabrinuta radi moguće trudnoće. Uostalom, nemam se zašto i kome opravdavati.
Mnoge cure, pa i žene ne znaju ni koliko normalan ciklus traje, a kamoli kad su plodni dani, prema tome...
Zanimale su me neke stvari radi raznoraznih gluposti koje se mogu naći na netu i koje su me začudile, i iz tog razloga sam pitala za mišljenje. Čitala sam dosta toga ali danas se na svaku temu nađu drukčije tvrdnje i onda više ne znaš ni sam što je istina, a što ne.

No hard feelings i hvala na pomoći.



Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Sve sam ti rekla.

A što se Elvisa tiče, bilo je to prvo aludiranje na kralja rock'n'rolla za kojeg su mnogi nakon njegove smrti 1977. tvrdili da ga redovito vide kao živog ili duha...pa sam te pitala da li bi mi vjerovala na riječ kad bih ti rekla da me redovito posjećuje, s obzirom da si na isti način povjerovala u priče oko menzesa za vrijeme trudnoće.
...ostatak oko Elvisove trudnoće i krvarenja bila je zafrkancija jer sam zaista pomislila da me zezaš kad si me pitala tko je...

...sorry, zaista sam mislila da su svi čuli za Elvisa Presleya

U svakom slučaju želim ti puno sreće i mira u glavi, trebat će ti.
ParadisoInferno ti je sve rekla.
Znam tko je Elvis,nisam glupa,rek'o ako ti mene ideš zaj......,idem i ja tebe
Zato sam i odgovarala onako sve.
Došla sam ovdje s jednostavnim pitanjem,a ti si počela o Elvisu.
Kažem šta sam pročitala,da dosta žena to piše,da dobivaju uredno mjesečnicu,a da su trudne.Nisam napisala da slijepo vjerujem u to.
Zatim sam pitala da li blijeda crta znači da test ne valja,ili nema veze to što je blijeda,a ti si počela o vlažnosti urina,šta ja znam šta.
Iskreno,vjerovatno bih skužila da pročitam par puta,ali imam hrpu obaveza,pa nemam vremena ni volje dešifrirati,za mene komplicirani odgovor na jednostavno pitanje,oprosti
Isto tako,kao što je ona napisala,nisam neuka,ali nisam toliko upućena u to sve.
Radila sam i prije test(nije bio ClearBlue),i odmah je pokazao dvije crtice što je značilo da je pozitivan.Kupila sam ovaj,bila je jedna crtica,to je za mene značilo da je negativan,sve dok opet,naravno,nisam pročitala na više mjesta da žene pišu da to može značiti da test nije dobro napravljen (iako sam napravila sve kako spada,i ne kužim i dalje kako je crta bila blijeda)
Vidim da si ti dosta na ovom forumu i da si dosta upućena,i zbilja bih te molila da mi probaš to što jednostavnije objasniti jer ne razumijem. - (dakle što na kraju znači ta blijeda crta??!)
Trebala sam u petak i kod ginekologa,i u grad,ali nisam u mogućnosti čak do idućeg utorka,pa ni da kupim test (za ovaj sam jedva skupila pare,inače bih kupila onaj jednostavni Prima Stick)
Iako,iskreno,sumnjam da sam trudna,baš zbog toga što sam dobila čak tri mjesečnice nakon zadnjeg odnosa.
I zbog toga što bi onda valjda pokazalo dvije blijede crte da je pozitivan
Ali me pomalo buni to što i dalje povremeno osjetim slabost,pa i to što sam čitala.Eto.
Metkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 07:58   #7887
Quote:
Metkovic kaže: Pogledaj post

Iskreno,vjerovatno bih skužila da pročitam par puta,ali imam hrpu obaveza,pa nemam vremena ni volje dešifrirati,za mene komplicirani odgovor na jednostavno pitanje,oprosti
Draga stvarno ne znam zašto si se toliko zapjenila...napisala sam ti što sam jednostavnije i jasnije mogla...jako mi je žao, očito sam ja glupa, pa i moja sugestija da u životu ponekad ne postoje instant rješenja osim "uzeti materiju u ruke" i pokušat je shvatiti/riješti/naučiti.

Nisi trudna, test crtica je blago poplavila jer se smočila, slabina ti nije od trudnoće već od stresa vjerojatno...
over and out
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 02.10.2014. at 08:09.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:16   #7888
Cure, molim vas pomoć! Danas sam radila test za trudnoću Clearblue i ja i frendica nismo mogle shvatit rezultat. Crtica je samo jedna ali okomita ne vodoravna! Stavila bi sliku ali ne znam kako? Pomoooooć!
Alyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:29   #7889
Evo ga:


Koji je ovo rezultat?
Alyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:15   #7890
Pa dobro, što vam piše u uputama?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:55   #7891
Quote:
Alyna kaže: Pogledaj post
Evo ga:


Koji je ovo rezultat?
Da li slika u uputama gdje je objašnjeno očitavanje nalaza pokazuje tester položen vodoravno ili okomito?
Ja mislim da nije problem u testeru nego u vama, jer ga držite vodoravno kod očitavanja, a trebalo bi ga držati okomito.
U svakom slučaju, tko god da se testirao, nije u drugom stanju. Naime u ovom prozoru bi se trebao pojaviti plus da se radi o trudnoći
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 11:09   #7892
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
To da je možda krvarila u trudnoći, to da.
Ali to menstruacija sigurno nije bila.
Da, to nije menstruacija, ali osoba koja krvari može misliti da jest. Kako bi uopće znala razliku? Ja nisam imala valjda dvije iste.

Moji prijatelji imaju sad već 17 godišnju kćer - žena je do 5. mjeseca trudnoće krvarila redovito u terminima kad je inače imala mestruaciju, tako da im je bio šok kad su saznali ne samo da je trudna, već i koliko dugo.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:14   #7893
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Da, to nije menstruacija, ali osoba koja krvari može misliti da jest. Kako bi uopće znala razliku? Ja nisam imala valjda dvije iste.

Moji prijatelji imaju sad već 17 godišnju kćer - žena je do 5. mjeseca trudnoće krvarila redovito u terminima kad je inače imala mestruaciju, tako da im je bio šok kad su saznali ne samo da je trudna, već i koliko dugo.
Krasno,sad si me baš utješila

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Draga stvarno ne znam zašto si se toliko zapjenila...napisala sam ti što sam jednostavnije i jasnije mogla...jako mi je žao, očito sam ja glupa, pa i moja sugestija da u životu ponekad ne postoje instant rješenja osim "uzeti materiju u ruke" i pokušat je shvatiti/riješti/naučiti.

Nisi trudna, test crtica je blago poplavila jer se smočila, slabina ti nije od trudnoće već od stresa vjerojatno...
over and out
Zapjenila?Jednostavnije i jasnije?
Ženo,ja sam pitala šta bi značila ta blijeda crta i napisala da sam čula i pročitala da žene mogu imati m.,a biti trudne,a ti meni počela o Elvisu,što nema veze s vezom.
Jednostavno i jasno bi bilo : Test valja,dobro si npravila,crta je blijeda zato što se smočila (?!),nisi trudna,nemoguće je da žene imaju m.,a da budu trudne (?)
Kontaš?

Hvala :klap:
Metkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:29   #7894
Ajme meni! Metkovic, nisi trudna. I ako nemas para za jos jedan test, nemas ni za dijete pa mozda ne bi bilo lose da pocnes koristit neku zastitu.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:43   #7895
Quote:
Metkovic kaže: Pogledaj post
Kontaš?
Ne.
Quote:
Hvala :klap:
Nema na čemu. Očito nisi dobila odgovor na pitanja tj, nisi ih pročitala/razumjela/neki bog
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 15:03   #7896
Prije 11 dana dečko je svršio u mene,prije 4 dana sam dobila men. koja je uranila tjedan dana,prvi dan je bila srednje jaka,drugi dan je iz sata u sat slabila,i treći prestala.. inače mi traje po 5-6dana. i nije mi dobro slabost,vrtoglavica,mučnina,svako malo plačem bezveze možda ne neznam,i imam malo povišenu temp. 37,3 popila sam tabl za skidanje temp da ne naraste jer sam osjetljiva i nakon pola sata prokrvarila,ali skroz slabo na papiru roskasto.. osjećam se dobro,ali čudno... da li je moguće da je to implantacijsko krvarenje, zbog preseljenja nemam još ginekooga a taj kod kojeg ću ići vraća se tek za tjedan dana.. zanima da li mogu napraviti test.piše na njemu 3-4 dana prije očekivane mjesečnice, očekivan datum je za 5 dana,a ja krvarila od od 30,09. do 02.10. i danas ova nezgodica s tim da je krvarenje prisutno još aliii samo na papiru kad obrišem i to jedva svaki put sve manje..
angelgirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 15:06   #7897
Quote:
angelgirl21 kaže: Pogledaj post
Prije 11 dana dečko je svršio u mene,prije 4 dana sam dobila men. koja je uranila tjedan dana,prvi dan je bila srednje jaka,drugi dan je iz sata u sat slabila,i treći prestala.. inače mi traje po 5-6dana. i nije mi dobro slabost,vrtoglavica,mučnina,svako malo plačem bezveze možda ne neznam,i imam malo povišenu temp. 37,3 popila sam tabl za skidanje temp da ne naraste jer sam osjetljiva i nakon pola sata prokrvarila,ali skroz slabo na papiru roskasto.. osjećam se dobro,ali čudno... da li je moguće da je to implantacijsko krvarenje, zbog preseljenja nemam još ginekooga a taj kod kojeg ću ići vraća se tek za tjedan dana.. zanima da li mogu napraviti test.piše na njemu 3-4 dana prije očekivane mjesečnice, očekivan datum je za 5 dana,a ja krvarila od od 30,09. do 02.10. i danas ova nezgodica s tim da je krvarenje prisutno još aliii samo na papiru kad obrišem i to jedva svaki put sve manje..
Ukoliko se radilo o implantacijskom krvarenju, test će ti biti pozitivan ako ga i sada obaviš. Nabavi Clearblue digital da izbjegneš bilo kakve dubioze.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:11   #7898
Meni se danas pojavio neki smećkasti iscjedak. Znači, prema onome što sam prije napisala (menstruacija 24.9., spolni odnos 27.9.) jel moguće da se radi o izostanku ovulacije, i da je taj iscjedak radi toga? Nakon odnosa sam popila 3 Cilest tablete radi ejakulacije u mene, tako da me zanima je li taj iscjedak povezan s tim i ako nije, što on znači?

Ako bilo tko zna, bila bi zahvalna.
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:20   #7899
Quote:
ParadisoInferno kaže: Pogledaj post
Meni se danas pojavio neki smećkasti iscjedak. Znači, prema onome što sam prije napisala (menstruacija 24.9., spolni odnos 27.9.) jel moguće da se radi o izostanku ovulacije, i da je taj iscjedak radi toga? Nakon odnosa sam popila 3 Cilest tablete radi ejakulacije u mene, tako da me zanima je li taj iscjedak povezan s tim i ako nije, što on znači?

Ako bilo tko zna, bila bi zahvalna.
Imaš probojno krvarenje (spotting) vjerojatno zbog Cilest
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:38   #7900
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš probojno krvarenje (spotting) vjerojatno zbog Cilest
Ako se ne varam, to spotting krvarenje se dogodi zbog naglog pada hormona i poremećaja ciklusa? Znači li to da se mogu opustiti po pitanju moguće trudnoće?

Rođena sam paničarka pa mi ništa nije dovoljno sigurno
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.