Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2013., 08:46   #161
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Hvala Saradonija...
Već sam se zabrinula da mi je nešto jer sam došla "do kraja" sa nekakvim načinom života i nema dalje...potreba mi je da jedem redovitije i zdravije da usporim s poslom da promijenim svakodnevicu...znači to je od tr.Sa 90 Mars...ja nekako osjećam toliki umor kao da mi sve ovo proteklo vrijeme vraća za neuredan način života...a ujedno osjećam potrebu da mogu i moram drugačije da se treba promijeniti..

Samo sam htjela reći da mi je Saturn vladar 7.kuće a 6.te je Jupiter...obzirom da si napisala gore u postu "natalno vladar 6-te Satrun" pa me to zbunilo...
i Jupiter i Saturn su ti vladari 6k, s obzirom da je vrh 6k u Strijelcu, a čitavih 28° u Jarcu...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 09:12   #162
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
i Jupiter i Saturn su ti vladari 6k, s obzirom da je vrh 6k u Strijelcu, a čitavih 28° u Jarcu...
To mi je uvijek tako čudno onda se po toj logici može reći da sam podznak LAV kad mi je svega nepuna 2 stupnja u raku?

Nekako imam dojam da su svugdje tumačenja različita ili to ima veze od astrologa do astrologa?
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 09:49   #163
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
To mi je uvijek tako čudno onda se po toj logici može reći da sam podznak LAV kad mi je svega nepuna 2 stupnja u raku?

Nekako imam dojam da su svugdje tumačenja različita ili to ima veze od astrologa do astrologa?
Nijedan astrolog ti neće reći da si podznak lav ako ti je asc u raku pa taman na prvom stupnju, ili ako ti je na 29 stupnju asc nekog znaka taj si znak i točka. Jedino kada ti je planeta na kraju kuće se tumači kao da je u obje kuće, ali nikako u drugom znaku. A vladari kuća je ono što tebe zbunjuje. Ako kuća počinje u jednom znaku a završava u drugom, prvi znak se smatra vladarom te kuće a drugi suvladarom. To su osnove stoga malo pročitaj teme, sve je to već napisano...
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 09:53   #164
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
Nijedan astrolog ti neće reći da si podznak lav ako ti je asc u raku pa taman na prvom stupnju, ili ako ti je na 29 stupnju asc nekog znaka taj si znak i točka. Jedino kada ti je planeta na kraju kuće se tumači kao da je u obje kuće, ali nikako u drugom znaku. A vladari kuća je ono što tebe zbunjuje. Ako kuća počinje u jednom znaku a završava u drugom, prvi znak se smatra vladarom te kuće a drugi suvladarom. To su osnove stoga malo pročitaj teme, sve je to već napisano...

Dobro pogledati ću hvala...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:23   #165
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
To mi je uvijek tako čudno onda se po toj logici može reći da sam podznak LAV kad mi je svega nepuna 2 stupnja u raku?

Nekako imam dojam da su svugdje tumačenja različita ili to ima veze od astrologa do astrologa?
podznak si onaj gdje ti točno pada Ascedent iako postoje slučajevi dvojnih podznaka (kada je Asc pri kraju znaka i čitav sljedeći znak u 1k pojačan planetama tamo). Međutim, kod određivanja vladara karte u slučaju kada je Asc na zadnjim stupnjevima Raka, a ostatak Lava u 1k, vladar je dvojni i Mjesec i Sunce.
Uostalom možeš i provjeriti, npr šta se dešavalo u tranzitima prema JU i SA u kontekstu 6k? Jel reagiraš na obe planete poslovno?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:42   #166
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
podznak si onaj gdje ti točno pada Ascedent iako postoje slučajevi dvojnih podznaka (kada je Asc pri kraju znaka i čitav sljedeći znak u 1k pojačan planetama tamo). Međutim, kod određivanja vladara karte u slučaju kada je Asc na zadnjim stupnjevima Raka, a ostatak Lava u 1k, vladar je dvojni i Mjesec i Sunce.
Uostalom možeš i provjeriti, npr šta se dešavalo u tranzitima prema JU i SA u kontekstu 6k? Jel reagiraš na obe planete poslovno?
Kako misliš dali reagiram na obe planete poslovno?
Mislim da više reagiram na Jupitera obzirom da sve svakodnevno preuveličavam tako i poslovno (radim na tome da ne preuveličavam)...
Do sada sam poslovno sve vukla i uvijek nekako radila pod adrenalinom...sada se dogodilo da sam se umorila nekako neznam iscrpljena sam na dnevnoj bazi...umorna sam više nego inače glava me boli svaki dan imam potrebu nekako se izliječiti regenerirati neznam...prestala sam piti kavu jedem redovitije i biram što ću jesti, ali nekako mi se čini da sam bolje funkcionirala prije um mi je bio oštriji u svakom trenutku sam znala gdje je što a sada neznam...trebam pričekati za rezultate valjda ili nemam pojma...

Nadam se da će se opet vratiti moj životni entuzijazam živim kroz to pa sada kada toga nema sam zbunjena...

Što se tiče ascedenta osjećam se kako kada...znam biti dosta ranjiva i poslovni i privatno a s druge strane taj Lav u 1.kući pa sam sva u drami kao na setu...neznam kako bih to objasnila...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 21:37   #167
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
pojačan umor i iscrpljenost :.
Gledajući tranzite, konkretno Saturna signifikatora iscrpljenosti,umora gledaj i na način njegove dispozicije. Konkretno tranzitira Škorpiona pa uz tu kuću i aspekte što je već rečeno, gledaš kuda ga vodi dispozitor Mars kao jedan od dispozitora vodi ga u prvu kuću/ fizičko tijelo / i u kvadrat sa Suncem, životnom energijom.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 21:38   #168
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Do sada sam poslovno sve vukla i uvijek nekako radila pod adrenalinom...sada se dogodilo da sam se umorila nekako neznam iscrpljena sam na dnevnoj bazi...umorna sam više nego inače glava me boli svaki dan imam potrebu nekako se izliječiti regenerirati neznam...prestala sam piti kavu jedem redovitije i biram što ću jesti, ali nekako mi se čini da sam bolje funkcionirala prije um mi je bio oštriji u svakom trenutku sam znala gdje je što a sada neznam...trebam pričekati za rezultate valjda ili nemam pojma...
Tranzitni Sa ti je neka 4 stupnja udaljen od kvadrata s Ma; trebala si više biti umorna kad je bio egzaktan kvadrat.. Meni je najjače djelovao +-1 stupanj a ostalo je bilo ok. A da ti ipak nastaviš piti kavu?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 21:48   #169
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Tranzitni Sa ti je neka 4 stupnja udaljen od kvadrata s Ma; trebala si više biti umorna kad je bio egzaktan kvadrat.. Meni je najjače djelovao +-1 stupanj a ostalo je bilo ok. A da ti ipak nastaviš piti kavu?
Da mislim da trebam...neću skroz prestati pokušati ću biti umjerenija 1-2 dnevno..sve je nekako počelo od Nove Godine tj. od 01.01. taj pojačani umor ali onda je bilo na faze malo bolje malo lošije sad recimo od prošlog tjedna sam kao pregažena...

Negdje sam pročitala da se osobe znaju tako osjećati pred ulazak Jupitera u 12.polje što je mislim sutra preksutra...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 21:52   #170
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Gledajući tranzite, konkretno Saturna signifikatora iscrpljenosti,umora gledaj i na način njegove dispozicije. Konkretno tranzitira Škorpiona pa uz tu kuću i aspekte što je već rečeno, gledaš kuda ga vodi dispozitor Mars kao jedan od dispozitora vodi ga u prvu kuću/ fizičko tijelo / i u kvadrat sa Suncem, životnom energijom.
Izaći će jednom i taj Saturn iz Škorpiona prešao mi je već preko Plutona i sad će preko Urana..
Čini mi se ipak da je Pluton bio malo bolje aspektiran sada konkretno natalno Uran nema ni jednog dobrog aspekta...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 22:09   #171
Smile

Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Izaći će jednom i taj Saturn iz Škorpiona prešao mi je već preko Plutona i sad će preko Urana..
Čini mi se ipak da je Pluton bio malo bolje aspektiran sada konkretno natalno Uran nema ni jednog dobrog aspekta...
Naravno da hoće , glavom hroz zid ne ide. To što si prepoznala stanje svog organizma je osvještenost na višoj razini i naravno to prihvaćanje je prvi znak oporavljanja. U Karti imaš Mars kvadrat Sunce i to se putem tranzita aktiviralo, ali ulaskom Jupitera u znak Raka koji se u tvom natalu nalazi u egzaltaciji dolazi vrijeme ispunjavanja putem spiritualnih stvari, meditacije,edukacije duhovnih znanja,... unutrašnjim ispunjenjem kompenziraš i podižeš fizičku iscrpljenost.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:03   #172
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Naravno da hoće , glavom hroz zid ne ide. To što si prepoznala stanje svog organizma je osvještenost na višoj razini i naravno to prihvaćanje je prvi znak oporavljanja. U Karti imaš Mars kvadrat Sunce i to se putem tranzita aktiviralo, ali ulaskom Jupitera u znak Raka koji se u tvom natalu nalazi u egzaltaciji dolazi vrijeme ispunjavanja putem spiritualnih stvari, meditacije,edukacije duhovnih znanja,... unutrašnjim ispunjenjem kompenziraš i podižeš fizičku iscrpljenost.
Baš mi se sviđa ovakav odgovor...sada ću se kroz neko vrijeme regenerirati da slobodno i neometano krenem u nove pobjede..
Nekako se sve slaže u svoje vrijeme..
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:04   #173
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Kako misliš dali reagiram na obe planete poslovno?
Mislim da više reagiram na Jupitera obzirom da sve svakodnevno preuveličavam tako i poslovno (radim na tome da ne preuveličavam)...
Do sada sam poslovno sve vukla i uvijek nekako radila pod adrenalinom...sada se dogodilo da sam se umorila nekako neznam iscrpljena sam na dnevnoj bazi...umorna sam više nego inače glava me boli svaki dan imam potrebu nekako se izliječiti regenerirati neznam...prestala sam piti kavu jedem redovitije i biram što ću jesti, ali nekako mi se čini da sam bolje funkcionirala prije um mi je bio oštriji u svakom trenutku sam znala gdje je što a sada neznam...trebam pričekati za rezultate valjda ili nemam pojma...

Nadam se da će se opet vratiti moj životni entuzijazam živim kroz to pa sada kada toga nema sam zbunjena...

Što se tiče ascedenta osjećam se kako kada...znam biti dosta ranjiva i poslovni i privatno a s druge strane taj Lav u 1.kući pa sam sva u drami kao na setu...neznam kako bih to objasnila...
mislila sam kroz konretne događaje, dali je bilo poslovnih dešavanja na tranzite prema Jupiteru ili Saturnu ili oboje?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 09:14   #174
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
mislila sam kroz konretne događaje, dali je bilo poslovnih dešavanja na tranzite prema Jupiteru ili Saturnu ili oboje?
Pa konkretnih događaja je bilo poslovno prošlu godinu sam dobila bolji status u firmi i ovu godinu mi najavljuju da će biti no nije se ništa dogodilo..

I kupila sam stan to je sve od nekih događaja...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 09:55   #175
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Pa konkretnih događaja je bilo poslovno prošlu godinu sam dobila bolji status u firmi i ovu godinu mi najavljuju da će biti no nije se ništa dogodilo..

I kupila sam stan to je sve od nekih događaja...
pa jel išlo preko Jupitera ili Saturna? Ne bi loše analizirati barem desetak bitnih događaja kroz život i vidjeti koji su bili tranziti, tako bi se lakše odredilo šta radi jače Jupiter ili Saturn.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 10:55   #176
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa jel išlo preko Jupitera ili Saturna? Ne bi loše analizirati barem desetak bitnih događaja kroz život i vidjeti koji su bili tranziti, tako bi se lakše odredilo šta radi jače Jupiter ili Saturn.
kako kada...
Kada otpustim da neke stvari i nisu toliko važne ide sve glatko ( dobila sam posao od 400 kandidata) baš ja na natječaju...
A kada čekam očekujem strahujem onda ide jako teško sporo na kraju dođe sve no ja sam već sva potrgana...

Nekako mi se čini da najviše utječe kako se ja prema događaju postavim...

Ne bih mogla sada izdvojiti koji jače radi...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 16:38   #177
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
kako kada...
Kada otpustim da neke stvari i nisu toliko važne ide sve glatko ( dobila sam posao od 400 kandidata) baš ja na natječaju...
A kada čekam očekujem strahujem onda ide jako teško sporo na kraju dođe sve no ja sam već sva potrgana...

Nekako mi se čini da najviše utječe kako se ja prema događaju postavim...

Ne bih mogla sada izdvojiti koji jače radi...
ma shvaćam, ali naravno da ne možeš izdvojiti koji radi jače kada onako općenito razmišljaš, treba ovo napraviti kao što se radi rektifikacija natalne karte. Dakle uzmeš papir i olovku, zapišeš 10 bitnih događaja (vezano uz 6k: posao,bolest) sa točnim datumom i pogledaš jel na taj datum prisutan tranzit Jupitera ili Saturna (ili neke treće planete). 10 događaja od rođenja do danas. Poslije prebrojiš ko ima više 'bodova.'
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:54   #178
Dijabitis venera povezana sa JU?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 18:14   #179
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Dijabitis venera povezana sa JU?
Pa i mene isto zanima. Uglavnom gledaju se Venera, Jupiter i Mjesec. Nisam nasa puno smislenih podataka na netu.

Nego primjetila sam na dosta primjera da dispozitor vladara 6. kuce cesto vise ukazuje na bolest nego sam vladar (u slucaju prazne 6. kuce). Kakva su vasa iskustva?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 18:44   #180
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa i mene isto zanima. Uglavnom gledaju se Venera, Jupiter i Mjesec.
Yest. O tome smo već pisali ovdi (post 21. i 35.).

Dijabetes je astrološki "bolest Jupitera" a najčešći obrazac koji "privlači" tu bolest jest bliski odnos Venera/Jupiter. Gušterača je žlijezda odgovorna za proizvodnju inzulina/Jupiter (već sam pisala o tome Milardica navodi da cijelim ovim procesom upravlja Sunce).


Dijabetes (lat. diabetes mellitus) je poremećaj povećavanja razine (Jupiter) šećera (Venera) u krvi koji se zbiva kada gušterača/pankreas prestane potpuno ili djelomično proizvoditi hormon inzulin (Jupiter) ili proizvedeni inzulin nije djelotvoran u organizmu.

Ta njena "komponenta pretjeranosti" u šećeru (Venera/Jupiter) vidi se i iz činjenice da ljudi s tom bolešću "ne smiju uzimati ništa slatko". Venera/Jupiter je aspekt ugode u kojem osoba želi samo lijepo, slatko, mekano, ugodno, fino (Venera)...on nosi obrazac lijenosti i prekomjerne potrebe za udobnošću, on "nema potrebu" sebe siliti na nešto što mu ni fino jer u sebi nema ni malo spartanizma. Ovaj aspekt u kontekstu te bolesti dobiva na važnosti ukoliko je u kontaktu s znacima gdje se Venera (šećeri) i Mjesec (hrana) jaki (znak bika, ribe, raka, vage) ali i znaka lava (ljubav za raskoš).

Drugim riječima, ljubav prema "dobrom životu" (Venera/Jupiter) može dovesti do pretjerivanja zato dijabetes i jest bolest današnjice koja rapidno raste jer je gušterača kao i mnogi drugi organi preopterećena viškom "loših masti i šećera" koje ljudi usljed načina života svakodnevno unose u svoje tijelo, a ne troše ih zbog smanjene tjelesne aktivnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.