Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2019., 15:07   #1
Dječja soba s balkonom, da ili ne?

Pozdrav svima,

molim Vas da moderatori premjeste temu gdje treba...

imam dilemu. Trebam opremiti sobu za dječaka od 3 god., ali ta soba ima balkon. Svi mi govore, kako bi trebala njemu opremiti svoju spavaću sobu, a da se mi prebacimo u njegovu.

Da li smatrate da je sigurnije da dijete ne bude u sobi sa balkonom? Ima li to uopće ikakve veze

hvala na odgovoru
__________________
boli me...neka stvar!!!!
Out of the Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 15:14   #2
kupi zaštitu za vrata i prozore, pa si mirna. moj nema sobu s balkonom, pa sam svejedno osigurala prozore. nikakve veze.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 15:43   #3
baš sam htjela reći da kakva je razlika između vrata balkonskih i prozora

u svakom slučaje nećeš dijete ostaviti bez nadzora ni kraj otvorenog prozora ni kraj otvorenih vrata
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 16:59   #4
Ako se slučajno mijenja stolarija, mogu se za sve prozore i vrata kupiti male bravice s malim ključevima koje ne koštaju puno i onda neće ni mrdnut.
Kao dežurni paranoik, razumijem strahove. Naravno, nećeš dijete nikak ostaviti ni kraj otvorenog prozora ni vrata, al mene uvijek hvata nerazumna fobija da će mjesečarit, izaći usred noći ili nešto takvo, ali objektivno, tak može i kroz prozor.
Najbolje je nać načina da se to zaključa.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 17:17   #5
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
baš sam htjela reći da kakva je razlika između vrata balkonskih i prozora

u svakom slučaje nećeš dijete ostaviti bez nadzora ni kraj otvorenog prozora ni kraj otvorenih vrata


slažem se, ali baš su me isprepadali... u smislu "paaaa zar ćeš njemu dati sobu sa balkonom?"

Ono. Nisam razmišljala ranije, a spavaću sam već sredila...pa, eto, nadam se da to nema nikakve veze
__________________
boli me...neka stvar!!!!
Out of the Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 17:19   #6
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Ako se slučajno mijenja stolarija, mogu se za sve prozore i vrata kupiti male bravice s malim ključevima koje ne koštaju puno i onda neće ni mrdnut.
Kao dežurni paranoik, razumijem strahove. Naravno, nećeš dijete nikak ostaviti ni kraj otvorenog prozora ni vrata, al mene uvijek hvata nerazumna fobija da će mjesečarit, izaći usred noći ili nešto takvo, ali objektivno, tak može i kroz prozor.
Najbolje je nać načina da se to zaključa.
E da, to sam svakako planirala... imam već stolariju, ali se može zamijeniti ručka sa tim bravicama. To ću obavezno staviti.

Drago mi je da ima neko ko je paraniok kao ja
__________________
boli me...neka stvar!!!!
Out of the Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 17:20   #7
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kupi zaštitu za vrata i prozore, pa si mirna. moj nema sobu s balkonom, pa sam svejedno osigurala prozore. nikakve veze.
Hvala na odgovoru
__________________
boli me...neka stvar!!!!
Out of the Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 17:22   #8
E s tim bravicama si mirna.
Što se paranoje tiče... mi smo ih stavili na SVE prozore u stanu, čak i u kupaoni.
Al jebiga, bolje platiti jednom pa da je meni moj bolesni mozak na miru, bar po tom pitanju.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 18:01   #9
moja mala ima stenge za krevet pored prozora
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 09:05   #10
Naši prozori su tak koma da ih jedva ja otvorim, nema šanse da klinac to uspije sam

a i onako nije nikad sam doma pa da ima vremena čačkat po tome

U njegovoj sobi je uvijek na kip i to je to
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 10:42   #11
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moja mala ima stenge za krevet pored prozora
Daredevil
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 11:11   #12
Moji oboje imaju svoje balkone/terase. Ali nisu bili tako mali kad su ih dobili, mladji je imao 5g kad smo uselili
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 11:31   #13
mislim da jako od djeteta zavisi, moja mala je s tri g slusala da se ne penje na rubni kamen od balkona da bi vidjela preko ograde, ak je htjela trazila bi me da ju ja dignem. vise me sad frka nego kad je mala bila

btw, moderatori, naslov oci mi cure
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 12:36   #14
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kupi zaštitu za vrata i prozore, pa si mirna. moj nema sobu s balkonom, pa sam svejedno osigurala prozore. nikakve veze.
Može preporuka, kako ste osigurali prozore? Na jesen mi mali prelazi u svoju sobu pa gledam što i kako.
Cookie321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 11:34   #15
Nisam čitala sve, ali imaju one kvake šta se stave bilo na balkonska vrata, bilo na prozore, i imaju u sredini bravicu koja se zaključa sa ključem.
Mi smo zamijenili tako jednu postojeću na balkonskim vratima, kupili tu kvaku u kauflandu mislim za 35kn. ma toga svugdje ima.
znači izgleda isto kao i normalne samo u sredini ima bravicu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.