Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 16:56   #1001
kod mene je problem što mi je bed baciti. onda se osjećam kao odvratno zapadnjačko konzumentsko džubre koje samo kupuje i baca, dok negdje ljudi žive u oskudici. pa napunim vreće i kutije za odnijet u neke humanitarne svrhe pa to tako stoji i stoji i stoji (mislim da MM neku odjeću vozi u gepeku već mjesecima). za nešto što mislim da bi se moglo sviđat il koristit ljudima oko mene ih pitam jel hoće, al tak podijeliš možda pet stvari godišnje. što s ostalim?
treba odvojit vremena za sortiranje, slaganje i odnošenje nekoj hum. organizaciji, a za to sam uglavnom isto lijena.
pa mislim da ću bar reciklirat i otfurat u reciklažno dvorište pa isto tako sortiram po materijalima, zatvorim i zaboravim.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:00   #1002
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa nije baš neki problem danas naći tetu spremačicu, uvijek netko ima neku ženu po preporuci. ja našla dvije bez pol frke.
samo više nemam love plaćati ih.
pa meni je veliki problem, nema mi ko preporuciti.
imala sam jednu kojoj je bilo uzasno cudno kako ima tako puno kamenca na plocicama i pipama, i to joj je svaki tjedan bilo cudno usprkos tome sto sam joj svaki put odgovorila da sam zato i nasla tetu cistilicu.
uz to, bilo joj je tesko doci kad sam joj rekla da dodje, njoj je pasalo ranije, to je takodjer spominjala svaki put.
i nikako nije mogla shvatiti da ja kuhinju zelim opranu onako kako ja hocu da je oprana (sto znaci izglancane fronte) jer ako ju ja i mm mozemo besplatno tako oprati moze i ona za 40kn/h
i tako, nisam bas bila odusevljena. ako placam onda ocu da je bolje nego ja sama napravima a ne losije.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:03   #1003
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kod mene je problem što mi je bed baciti. onda se osjećam kao odvratno zapadnjačko konzumentsko džubre koje samo kupuje i baca, dok negdje ljudi žive u oskudici. pa napunim vreće i kutije za odnijet u neke humanitarne svrhe pa to tako stoji i stoji i stoji (mislim da MM neku odjeću vozi u gepeku već mjesecima). za nešto što mislim da bi se moglo sviđat il koristit ljudima oko mene ih pitam jel hoće, al tak podijeliš možda pet stvari godišnje. što s ostalim?
treba odvojit vremena za sortiranje, slaganje i odnošenje nekoj hum. organizaciji, a za to sam uglavnom isto lijena.
pa mislim da ću bar reciklirat i otfurat u reciklažno dvorište pa isto tako sortiram po materijalima, zatvorim i zaboravim.
tako i nama..Hrpa svega u drvarnici, a trebala bih sortirati.A ne da mi se da me kolješ..
I još jedna televizija, koju mi žao baciti.Trebalo bi je otvoriti i pogledati jel se da srediti..Pa neki kompjuter što čeka da ga se odveze na deponij..
Ali nemomo vremena, vikendom smo ugalvnom cijeli dan van kuće.Preko tjedna strgani i bla, bla

Ko hrčci smo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:04   #1004
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa meni je veliki problem, nema mi ko preporuciti.
štajaznam, raspitaš se malo šire...možda nema netko kog ti znaš, al ima njegova/njezina kolegica s posla, susjeda il slično

te kaj se čude da je zmazano su , al ja sam ionak izbjegavala bit doma dok ona radi, d. je tad bila ful mala, bilo smo u malom stanu, ne znam kam bi s djetetom dok čistilica pere pod il riba kuhinju.
znala bi mi ta reć 'usisala sam vam iza kreveta, znate, bilo vam je sve puno prašine' - pa zato sam teve zvala jer je puno prašine!
i svaka prije il kasnije malo počne zabušavat.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:07   #1005
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Da - jako jednostavno. Pitas se za svaku stvar da li ti je trebala u zadnjih godinu dana. Ako nije i ako nova ne kosta vise od 10% place - bacaj ili poklanjaj... Ako kosta vise onda se pitaj da li ti je trebala zadnjih 3 godine, pa ako nije opet bacaj/poklanjaj... Meni se znalo desiti da sam nesto trebala opet kupiti ali to nije bilo ni 1% svega cega sam se rijesila, a manjak krame u zivotu mi je puno vredniji od toga da ponesto moram jos jednom kupiti...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:10   #1006
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
štajaznam, raspitaš se malo šire...možda nema netko kog ti znaš, al ima njegova/njezina kolegica s posla, susjeda il slično

te kaj se čude da je zmazano su , al ja sam ionak izbjegavala bit doma dok ona radi, d. je tad bila ful mala, bilo smo u malom stanu, ne znam kam bi s djetetom dok čistilica pere pod il riba kuhinju.
znala bi mi ta reć 'usisala sam vam iza kreveta, znate, bilo vam je sve puno prašine' - pa zato sam teve zvala jer je puno prašine!
i svaka prije il kasnije malo počne zabušavat.
e to, instant mi talk naraste, a na meni se jako vidi kad mi talk naraste a ona je i dalje nastavljala
nije ni mene doma bilo, isle smo u setnju, ali morala sma ju pustiti unutra i dati joj lovu. tada bi mi izreferirala sve sto je bilo prljavo.

a nemam koga pitati, treba mi netko ko je voljan u mom kvartu raditi, znam za dvije odlicne spemacice od kojih sam jednoj predaleko a drugoj pase raditi vikendom samo jer ima popunjn tjedan.
evo, ako netko zna za provejrenu spremacicu koja ne sere kvake i oce raditi ujutro preko tjedna u zapadnom dijelu grada.....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:07   #1007
[QUOTE=Nespavalica;32349364]Ja mrzim usisavati Kako je tebi lali muka kad rasklapaš dasku za peglanje, tako meni kad uzimam usisavač. Tješim se da je to tako jer ne volim svoj usisavač, stalno mislim da ne vuče dobro (a vuče) pa će biti bolje kad kupim neki turbo super.
Peglati volim, ali ne plahte i ručnike, posteljinu opeglam ali je ipak pogužvana kad ju izvadim iz ormara pa moram ponovno.Meni ide na živce što ja nemam dojam da je čisto osim subotom navečer kad sve kompletno pospremam, onda sam hepi jer mi je sve na svom mjestu. Ne priznam ova pospremanja malo ovo, malo ono, radim i ja to preko tjedna ali me nezadovoljava.
Kuhala bi svaki dan samo kad bi znala što, i kad ne bi još morala u trgovinu po to, pa to u večini slučajeva (čitaj 5 od 7 dana u tjednu) ostavim mm ili svekrvi. Ja kuham vikendima.
I da kupatilo super spremim za 20 minuta jedino me ubijet uš kabina, one mrljice od kapljica vode, kooma. Jel zna netko neko super sredstvo za tuš kabinu?[/QUOTE]

za ovo prvo, a zasto pobogu moras ponovno peglati posteljinu izvadjenu iz ormara koju stavljas na krevet u kojem ces na kraju spavati i opet je izguzvati?

za ovo drugo, najjednostavniji nacin za rijesiti se tih mrljica jest svaki dan pospricati kabinu (osobno koristim Mr Proper jer mi jako lijepo mirise) isprati vrucom vodom i izbrisati je.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:11   #1008
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Nama je njegova buduća soba mjesto za sušenje i skladište svega i svačega. Baš će mi taj prostor faliti jednom kad malog preselimo.

Ovako sve pobacam unutra, zatvorim vrata i zaboravim da postoji. Kad god se nešto izgubi u stanu, prvo tamo treba pogledati. A u sobi je takav kaos da se ništa ni ne može naći. :lol:

Prije mi je obavljanje nekih kućanskih poslova stvaralo pritisak. Sada ako mi se nešto ne da raditi odmahnem rukom, pomislim ma nije ni važno i zaboravim na to.

I stvarno mi se sviđa ta strana roditeljstva.
potpisujem boldano
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 08:18   #1009
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Nemam rješenje, ali nemojte se pretvoriti u moje roditelje koji skoro 40 godina stavljaju na tavan stvari za "ako bude trebalo". Sad imaju hrpetine raznog smeća toliko dugo da su se emotivno vezali za njega.
mi kad smo ušli u ovaj stan, prije renovacije smo morali, osim bacanja sveg starog namještaja itd, isprazniti 16m2 drvarnice od stropa do poda pune krame (bio je uski putić u sredini, našli smo unutra: parkete, kupaonski namještaj, auto prikolicu (!), ormare i ormariće, i valjda svaku jebenu stvar koja je iz stana tijekom 40 god preseljena u drvarnicu "ako bude trebalo"), i 20m2 tavana (ista stvar, bez auto prikolice).

ne želim se ni sjećati iznošenja i onda plaćanja odvoza smeća.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 09:21   #1010
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
mi kad smo ušli u ovaj stan, prije renovacije smo morali, osim bacanja sveg starog namještaja itd, isprazniti 16m2 drvarnice od stropa do poda pune krame (bio je uski putić u sredini, našli smo unutra: parkete, kupaonski namještaj, auto prikolicu (!), ormare i ormariće, i valjda svaku jebenu stvar koja je iz stana tijekom 40 god preseljena u drvarnicu "ako bude trebalo"), i 20m2 tavana (ista stvar, bez auto prikolice).

ne želim se ni sjećati iznošenja i onda plaćanja odvoza smeća.
Mene ovo podsjeća na verandu moje sveki..prije jedno 4 godine muž koji je tada bio kod njih popizido i odlučio to očistit jer nije mogao nac neki dio za kamion..
Stari moj nas dvoje smo cijeli vikend dok su oni ladili muda u vikendici to praznili..napunili smo sve baje u opcini Čavle, dio odnijeli u Metis, prosli 5 trgovacki centara da bi predali 400!! komada boca,..nasli muzeve bebe(pederko moj!!), starih slapa, izdanja novog lista iz 95...
Tad je muz odlucio da idemo zivjet skupa..
Moram li napominjat da je veranda danas u istom stanju kao prije ciscenja..

Ontopic: mene najvise muci moja manija slaganja svega po velicini, abecedi, vrsti..to me doslovno ubija...i svaka stvar po mom ima mijesto gdje MORA stajati..ne dopustam si fleksibilnost..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 09:41   #1011
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Ontopic: mene najvise muci moja manija slaganja svega po velicini, abecedi, vrsti..to me doslovno ubija...i svaka stvar po mom ima mijesto gdje MORA stajati..ne dopustam si fleksibilnost..
ovo ti je za "kako si otežati svakodnevnicu"

mm to radi. onda one kvačice na kojima vise kutljače i ostalo u kuhinji, on to razmiče na jednak razmak. dobijem osip kad to vidim, meni to baš nervozu radi.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 09:50   #1012
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Ontopic: mene najvise muci moja manija slaganja svega po velicini, abecedi, vrsti..to me doslovno ubija...i svaka stvar po mom ima mijesto gdje MORA stajati..ne dopustam si fleksibilnost..
dođi kod mene, imaš slaganja do preksutra...selili smo se, MM je samo nabacao knjige po policama, ja imam viziju kak bi to trebalo složit (ak niš drugo, malo logičnije, da su nam one koje češće koristimo na donjim policama, a one koje nikad ne uzimamo skroz gore), al nikak se primit toga. čekam, kao, neki slobodni dan, a u slobodne dane onda odem šalabajzat okolo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 09:59   #1013
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ovo ti je za "kako si otežati svakodnevnicu"

mm to radi. onda one kvačice na kojima vise kutljače i ostalo u kuhinji, on to razmiče na jednak razmak. dobijem osip kad to vidim, meni to baš nervozu radi.
Pa trazim kako da mi netko pomogne..Lastan ili neki psiholog..
Jer meni je nakon cijelog dna slaganja po abecedi, upotrebi i jacini logicno da to radim i doma..
Inace mozda i nije direktno za ovdje al u koji trgovacki centar idete po hranu i zasto??? Ja samo do sada isla u Opicinu(Italija) al mi je sad malo s malom problematicno za organizirat
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:20   #1014
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa meni je veliki problem, nema mi ko preporuciti.
imala sam jednu kojoj je bilo uzasno cudno kako ima tako puno kamenca na plocicama i pipama, i to joj je svaki tjedan bilo cudno usprkos tome sto sam joj svaki put odgovorila da sam zato i nasla tetu cistilicu.
uz to, bilo joj je tesko doci kad sam joj rekla da dodje, njoj je pasalo ranije, to je takodjer spominjala svaki put.
i nikako nije mogla shvatiti da ja kuhinju zelim opranu onako kako ja hocu da je oprana (sto znaci izglancane fronte) jer ako ju ja i mm mozemo besplatno tako oprati moze i ona za 40kn/h
i tako, nisam bas bila odusevljena. ako placam onda ocu da je bolje nego ja sama napravima a ne losije.
Potpis!!! Ovo je fakat problem naći da je o.k. Kod nas bila ista stvar, pa sam odustala i za tu lovu kupila parni čistač
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:24   #1015
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Potpis!!! Ovo je fakat problem naći da je o.k. Kod nas bila ista stvar, pa sam odustala i za tu lovu kupila parni čistač

ja zbilja razmisljam da li da pocnem stediti pa nekako skrpam za roombu i nda nadjem neku normalnu tetu cistilicu da dodje dva puta mjesecno.
to bi mi idealno bilo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 16:33   #1016
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

ja zbilja razmisljam da li da pocnem stediti pa nekako skrpam za roombu i nda nadjem neku normalnu tetu cistilicu da dodje dva puta mjesecno.
to bi mi idealno bilo.
Mi smo pronašli idealnu tetu čistilicu, al smo je zvali samo jednom.
Kad sam bila u 8 mjesecu trudnoće, stan smo poluadaptirali zbog bebe (krečili, vadili van neki stari namještaj itd. itd)..prašine ko u priči...uglavnom kako ja nisam mogla radit generalku, zvali smo susjedu koja to radi i sve je počistila pici pici u 2 dana po 4 sata. Mislim da smo joj platili negdi oko 350 ili 400 kn. Ne sjećam se više
A da bi mi sad trebala jedna generalka, trebala bi mi..sve nekako napravim ofrlje.. samo tamo di se vidi..ugradbeni ormar nikako da presložim, sve je nabacano, a da ne govorim da ne znam di ću sa stvarima od male koje je prerasla..
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:06   #1017
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Potpis!!! Ovo je fakat problem naći da je o.k. Kod nas bila ista stvar, pa sam odustala i za tu lovu kupila parni čistač
sori na oftopic, ali baš sam u dilemi da li kupiti tu stvarčicu pa daj mi reci jel to radi? Ono, kao na reklami?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:55   #1018
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

ja zbilja razmisljam da li da pocnem stediti pa nekako skrpam za roombu i nda nadjem neku normalnu tetu cistilicu da dodje dva puta mjesecno.
to bi mi idealno bilo.
Imam ja to cudo - ali slabo se slaze s hrpom igracaka na podu. Ocekuje prazne podove, zaluta izmedju stolica I ne zna izaci. I sto je najgore - treba ga cistiti nakon svakog usisavanja. Ja sam se vratila na obicni usisivac
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:03   #1019
ja sam dolaskom drugog djeteta uvidjela da mi kuća definitivno oduzima previše vremena,tj. sve one obveze i poslovi koje sam si sama zadala.A bolje da ne pišem o tome Došla do zaključka da ako sada na porodiljnom uz dvoje djece sve to ne stignem,nema šanse da ikako stignem kad krenem raditi.I zato dižem ruke od puno toga....recimo nisam usisala od subote i nemislim do nedjelje a inače sam to radila svaki dan,baš svaki dan...ima takvih primjera još,ali kako dolaze lijepi dani konačno sam i ja došla pameti
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:05   #1020
cure koliko te zene uzimaju love po satu?

ja sam imala jednu super staru tetu koja mi je cistila prije par godina, za 180 kuna, bila je cca 3-4 sata kod mene, oprala bi mi prozore, vrata, kuhinju i kupaonu komplet, posisala, oprala podove.. ne sjecam se vise kaj.
a sad mi vise ne moze dolaziti jer je bolesna.
a ni ja vise nemam love, a sad mi treba vise nego prije.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.