Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2013., 18:56   #201
Thumbs up

bok cure prvi sam put ode ...zanima me ako mi koja moze pomoci ...zadnja menga je bila 19.04 po mom izracunu najplodniji dan je bio 5.5 i tada smo imali odnose jer radimo na bebici jako bi je tili ....ali dan poslje sam prokrvarila svi kazu da je to normalno ovulacijsko krvarenje ali sad me zanima dali se jajna stanica moze oploditi bez obzira na to ??? plizzz helppp
josipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:21   #202
Drage moje ja imam jedno pitanje i nadam se da ce mi netko odgovoriti sto prije da se smirim i ne zivciram...proslu menstruaciju sam imala 1.4. a sljedecu sam dobila 29.4. i ta zadnja je bila jako bolna prvi dan i obilna,nikad nisam takvu bol osjecala..trajala je 3 dana...danas je 9.5. i ja vec dva dana osjecam tupu bol u trbuhu,jajnici me bole osjetljiv mi je na dodir i ne osjecam se dobro...sto se tice spolnih odnosa imala sam sve zasticene sa kondomom i nijedan nije puko(provjeravam uvijek!!),osim 3.5. kad sam imala samo sa prekinutim snosajem i negdje oko 4 dana prije menstruacije isto tako...sad se jako bojim iako po svoj logici ne bi trebala biti trudna ali ovi bolovi me strase jako...
andreica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:30   #203
Quote:
andreica1234 kaže: Pogledaj post
Drage moje ja imam jedno pitanje i nadam se da ce mi netko odgovoriti sto prije da se smirim i ne zivciram...proslu menstruaciju sam imala 1.4. a sljedecu sam dobila 29.4. i ta zadnja je bila jako bolna prvi dan i obilna,nikad nisam takvu bol osjecala..trajala je 3 dana...danas je 9.5. i ja vec dva dana osjecam tupu bol u trbuhu,jajnici me bole osjetljiv mi je na dodir i ne osjecam se dobro...sto se tice spolnih odnosa imala sam sve zasticene sa kondomom i nijedan nije puko(provjeravam uvijek!!),osim 3.5. kad sam imala samo sa prekinutim snosajem i negdje oko 4 dana prije menstruacije isto tako...sad se jako bojim iako po svoj logici ne bi trebala biti trudna ali ovi bolovi me strase jako...
po mom mišljenju ne bi trebala biti trudna,
za te bolove ako ne prođu javi se na pregled kod svog ginekologa
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:41   #204
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
po mom mišljenju ne bi trebala biti trudna,
za te bolove ako ne prođu javi se na pregled kod svog ginekologa

Pa da i ja mislim da je tako...iskreno nemogu uopce identificirati bol,imam lagane grceve kao predmenstrualne al najvise me boli i na dodir takodjer dio povise pupka...ono sto znam je da bi simptome trudnoce mogla i trebala osjecat po zavrsetku ovlacije a ja nisam nit na sredini ciklusa...
andreica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:29   #205
Quote:
andreica1234 kaže: Pogledaj post
Pa da i ja mislim da je tako...iskreno nemogu uopce identificirati bol,imam lagane grceve kao predmenstrualne al najvise me boli i na dodir takodjer dio povise pupka...ono sto znam je da bi simptome trudnoce mogla i trebala osjecat po zavrsetku ovlacije a ja nisam nit na sredini ciklusa...
Možda ti je ovaj ciklus ovulacija malo uranila pa su to ovulacijski bolovi. Iako, uvijek može biti neka upala, al ona je obično praćena drugačijim iscjetkom..mada nije pravilo. Ako se nastavi najbolje pođi kod ginekologa.
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:32   #206
Quote:
josipica kaže: Pogledaj post
bok cure prvi sam put ode ...zanima me ako mi koja moze pomoci ...zadnja menga je bila 19.04 po mom izracunu najplodniji dan je bio 5.5 i tada smo imali odnose jer radimo na bebici jako bi je tili ....ali dan poslje sam prokrvarila svi kazu da je to normalno ovulacijsko krvarenje ali sad me zanima dali se jajna stanica moze oploditi bez obzira na to ??? plizzz helppp
Naravno da se može oploditi. To krvarenje ne bi trebalo biti obilno..i ne smeta. Ovulacija zna biti popraćena krvarenjem jer se npr. prilikom prskanja folikula može oštetiti neka kapliarica koja onda malo prokrvari. Nadam se da ćete uspjeti! Sretno!
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 17:57   #207
Bok cure, zanima me da li plodni i neplodni dani vrijede i dok se redovito piju kontracepcijske pilule? naime, imam sljedeću situaciju: zadnju menstruaciju sam imala 23.06. a na pilulama sam već duže vremena i koristim lindynette 20 međutim jučer u nedjelju navečer sam zaboravila popiti 11. pilulu, a te iste nedjelje rano ujutro smo se seksali i dečko je svršio u mene. zakasnila sam s pilulom 16 sati i popila sam je danas čim sam skužila i sad ću opet navečer normalno nastaviti kako piše u uputama. ali zabrinuta sam zbog tih plodnih i neplodnih dana i pitam se kolika je vjerojatnost trudnoće jer sam u sredini ciklusa, a spermići mogu preživjeti u meni do 3 dana ako sam dobro informirana i još propustim pilulu u najgore moguće vrijeme!!!

imam li razloga za brigu? jer još stignem ići po tabletice za dan poslije? HELP!
touch_of_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 18:39   #208
Quote:
touch_of_sun kaže: Pogledaj post
Bok cure, zanima me da li plodni i neplodni dani vrijede i dok se redovito piju kontracepcijske pilule? naime, imam sljedeću situaciju: zadnju menstruaciju sam imala 23.06. a na pilulama sam već duže vremena i koristim lindynette 20 međutim jučer u nedjelju navečer sam zaboravila popiti 11. pilulu, a te iste nedjelje rano ujutro smo se seksali i dečko je svršio u mene. zakasnila sam s pilulom 16 sati i popila sam je danas čim sam skužila i sad ću opet navečer normalno nastaviti kako piše u uputama. ali zabrinuta sam zbog tih plodnih i neplodnih dana i pitam se kolika je vjerojatnost trudnoće jer sam u sredini ciklusa, a spermići mogu preživjeti u meni do 3 dana ako sam dobro informirana i još propustim pilulu u najgore moguće vrijeme!!!

imam li razloga za brigu? jer još stignem ići po tabletice za dan poslije? HELP!
Na pilulama ne postoje plodni i neplodni dani, nema ovulacije, dakle apsolutno svi dani su neplodni.
Pilulu koju si zaboravila si popila, sad nastavi piti kako bi inače pila (tj. 12. pilulu uzmi večeras) i sljedećih tjedan dana koristi dodatnu zaštitu.
To je to, sve bi trebalo biti u redu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 19:06   #209
joj, hvala ti puno na brzom odgovoru. znam da ovulacije nema ako se redovito piju pilule ali sam zakasnila s tom nesretnom 11. pa me malo panika uhvatila jer su to pilule s nižom dozom hormona. ili mi alarm nije zvonio ili ga nisam čula od iscrpljenosti jer smo noć prije bili u svatovima.. nemam pojma kako mi se dogodilo da propustim pilulu jer jako pazim na to, pijem ih točno u minutu.
touch_of_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 23:40   #210
molim vas dal mi netko moze pomoci za stranicu fertilityfriend.com
zanima me onaj grafit za ovulaciju, bolje receno mjernje bazalne temperature....registrirala sam se al nikako to nemogu naci kako i sto tocno treba napraviti???? mozda netko od vas da mi objasni i pomogne pliz!!!!
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 01:44   #211
Imaš na Pdf-u trudnice ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=700112 pa probaj pitati tamo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 11:01   #212
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Imaš na Pdf-u trudnice ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=700112 pa probaj pitati tamo.
hvala, al tu na toj temi nemogu nista pisati
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 17:43   #213
Joj oprosti, nisam skontala da je tema zaključana. Evo kontaktirala sam modice tamo, otključale su temu pa slobodno postavi pitanje tamo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 18:46   #214
Jaka bol

Ne znam na koju temu bi postavila ovo pitanje...

Dva dana osjećam baš jaku bol u predjelu lijevog jajnika.. Bol je iznimno jaka i boli konstantno, 2 dana bez prestanka... U skvrčenom položaju nije tako jaka, ali ne mogu se uspraviti ili protegnuti jer bol postaje neizdrziva...
Po kalendaru bi mogla biti ovulacija (17. dan ciklusa, ciklusi na cca 30 dana, redovni), ali sada nakon 2 dana konstantne boli sumnjam da je rijec o ovulacijskoj boli, mislim da predugo traje...
Osim toga, poprilično sam naduta i s vremena na vrijeme osjecam "mjehurice" koji kao da produ kroz donji dio trbuha (opet pretezno ta lijeva strana)
Mokrenje je češće no inače...

Na ginekoloskom pregledu sam bila prije 2 mjeseca i sve je u redu, nemam ciste, papa uredna...
Imate li ideju o cemu se radi ili se nekoj od vas slično dogodilo?

Zadnje uređivanje Nora Morgan : 03.08.2014. at 18:49. Reason: Dodatak
Nora Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:07   #215
Ja imam bolne ovulacije, ali to je dosta slaba bol i čisto sumnjam da ovo tvoje ima ikakve veze s ovulacijom (iako i ta bol može trajati par dana).
Odi što prije doktoru, ono nikako nije normalna situacija.
Meni se slično dogodilo kad sam imala upala bubrega. Neizdrživa pulsirajuća bol u lijevom dijelu tijela, s učestalim mokrenjem.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 12:11   #216
Mene zanima kakva su iskustva sa uređajem PERSONA za određivanje ovulacije?
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:03   #217
2x ovulacija u jednom ciklusu? Moguce? :O

Hej hej,

toliko sam korisnog ovde procitala i naucila i uvijek kad nesto po netu "kopam" dodem prvo ovdje po odgovore

zbunjena sam ovaj ciklus poprilicno i ne znam da mi se ovo ikad prije dogodilo :/

prosli ciklus sam imala kasnjenje menge,zakasnjelu ovulaciju i odnos na sam dan ovulacije,poprilican broj trudnickih simptoma,tonu popisanih testova sa slabijim i jacim pozitivnim crticama,ono trudna i to je to...

No zbog biokemijskih iskustava,spontanog itd. isla sam vadit betu koja je bila negativna,sat nakon bete test pozitivan i tako sve do oskudnijeg menstrulanog krvarenja,za vrijeme krvarenja i poslije par dana i dalje...
lh trakice pozitivne testovi pozitivni..

i dodem kod gina i kaze cista koja je pukla i svi ti hormoncici iz nje davali su pozitivu jer urin testovi ne odvajaju betu i nisu u svim slucajevima pouzdani ko sto je to stvar s krvnim testom...
i sve o.k. to je to idemo dalje..

lh trakica sve manje pozitivna,trudnoca negativna i racunam iscistilo se to sve iz mene a i on mi je spomenuo da nece ovulacija jos al nije precizirao stanje folikula ni kad bi mogla biti..
10 dc osjetim da stize,sluz krenula,jajnici pomalo stezu,lh mozda mrvicu do full pozitivne i tako do negdje 15 dc kad se pojavio spotting u trajanju jednog dana,rozo,smede,tamniji ugrusak krvi s tonom sluzi i gotovo,sve skupa ne bi stalo ni vrh tampona da popuni...

obzirom da je po tom prosla ovulacija danas sam se iznenadila vidjet opet tonu sluzi..
jutros sam cak mislila da je ostatak ostataka od mm medutim i veceras je tu i dva dana tri vec mi je pritisak i kao hmmm truli osjecaj u donjem trbuhu (onako ko kad osjetis da imas bronhitis po toj nazovimo trulezi),
mozda bi mogla usporedit s mengom al opet nisu grcevi nego samo taj osjecaj nekako cudan i lijevi jajnik osjetim a u prvoj odnosno u dane kad sam mislila da ovuliram po svemu jel osjecala sam isto to al na oba jajnika,malo jedan malo drugi..

spoting isto prije nisam imala i neznam jel on moze bit znak da sam ovulirala kad sam i mislila da jesam,znak da sam bas taj 15 dc imala ovulaciju ili znak da cu tek ovulirat naredne dane...

znam za teorije duple ovulacije i sve to al me zanima je li netko od vas to iskusio..

bazalne nisam pretjerano pratila,kad se sjetim samo al od ovih sto sam se sjetila na vrijeme bila je tempica za vrijeme krvarenja oko 35-max 36.1 pa je u toj prvoj hmmm ovulaciji dosla na 36.4-5 pa je ostala na 36.6 pa opet pala na 36.3-4 pa evo sad je opet 36.-8

ni ove tempice ne mogu skuzit jer do sad je bilo 36.1-3 u vrijeme menge pa na nekih 36.6 pa poslije ovulacije bi se drzala na 37 i vise...

bradavice bole na pritisak u dubini jos od proslog mjeseca a inace nemam te pms znakove ni probleme hB jos odavno...

ima po netu clanaka da je moguca dupla ovulacija i sve to kuzim al to je rijetko jako i zapravo me zanima vase msiljenje i iskustvo s ovim zbunjujucim danima ciklusa jer sad vise nemam pojma kad sam ovulirala i jesam li...zadnja menga je 16 bila i racunam 2-3 dana prije ili poslije tog datuma da je najraniji i najkasniji rok da dode...
stvarno se moram primit te bazalne i pisat je negdje uz pracenje sluzi i bolova..

e da,nekad negdje davno sam citala da ovakve situacije cak mogu znaciti i anovulatorni ciklus,mozda je i to situacija bas zbog ovog proslog s cistom?

da vas cujem cure,sto se vama cini od ove komplikacije od ciklusa?
hvala
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 16:17   #218
itko ?
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:50   #219
sorry, u svemu tome ja nisam skužila datume, kojeg datuma je krenula "prva" ovulacija?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 01:05   #220
Mozda je taj spoting bio implantacijsko krvarenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.