Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2009., 20:10   #21
Quote:
Prazina kaže: Pogledaj post

Od cigle nema zdravijeg materijala.
Ima: zid od prešane slame!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 08:13   #22
Tacno, presana slama je jos bolja sa mijesanom glinom, ali ko to jos koristi ili ko je jos spreman da tako nesto gradi.
Slama stisti od stetnih kosmickih zracenja. Koliko vidim upucen si u te stvari.
Vidio sam kuce koje imaju drveni skelet a ispune su presovane bale od slame na koje se sa unutarnje strane nanosi malter od mejsavine gline i pjeska isl.

Sa vanjske strane koriste razne vrste maltera ili obloge od daski itd.

Ako hoces zdravu kucu onda napravi brvanaru i rjesen problem.
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:50   #23
Hmmm, probati ću ovdje nabaciti pitanje - da li je netko bojao siporex i sa čime, te kako se ponaša boja na suncu i kiši? (Vjerovatno bojom za beton?!)
Da pojasnim, htio bih dimnjak (zidan starom ciglom izvučenih fuga) završiti nečim efektnim, pa mi palo na pamet izrezati povišeni završni vijenac od siporexa i obojati crvenkastom bojom kao da je zidan ciglom a fuge sivo u boji maltera.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:06   #24
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Hmmm, probati ću ovdje nabaciti pitanje - da li je netko bojao siporex i sa čime, te kako se ponaša boja na suncu i kiši? (Vjerovatno bojom za beton?!)
Da pojasnim, htio bih dimnjak (zidan starom ciglom izvučenih fuga) završiti nečim efektnim, pa mi palo na pamet izrezati povišeni završni vijenac od siporexa i obojati crvenkastom bojom kao da je zidan ciglom a fuge sivo u boji maltera.


nemožeš ga tako ostaviti, moraš ga prvo pregletat nečim, navuć neko ljepilo, za stiropor ili još bolje, pošto nije velika količina, navuci flexibilno za pločice preko njega, i onda prefarbaj nekom bojom
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 08:13   #25
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
nemožeš ga tako ostaviti, moraš ga prvo pregletat nečim, navuć neko ljepilo, za stiropor ili još bolje, pošto nije velika količina, navuci flexibilno za pločice preko njega, i onda prefarbaj nekom bojom
Dobra ideja, hvala!
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:30   #26
Može li netko objasniti kako se obzidava kada sa siporeksom, molim.

Ima li veze koja debljina se upotrebljava? Hoću reći nosivosti radi. Npr 5cm, ili 7.5cm
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 17:13   #27
Ytong blokovi su ti mislim 62cm x25cm x debljina te se obićno za ispod kade uzima onaj od 10cm. Odmjeriš kolika je kada te uzmeš blokova da ti pokriju ravni dio dna. Zamješaš ljepilo za ytong i naneseš ga na pod, posložiš blokove za ispod kade, izmjeriš visinu kade gdje se kada dira sa zidom i staviš nekoliko blokova od 5 cm vertikalno da drže rub, na sve blokove opet ljepilo te staviš kadu, namjestiš ju da stoji u livelu . Možeš koristit i ljepilo za pločice ili cement ali ytong ljepilo drži najjače. Najbolje je pustit da odstoji jedan dan prije obziđivanja da se stvrdne.
Onda izmjeriš visinu kade minus otprilike 1cm (jer ti ljepilo ide s gornje i donje strane bloka pa da ih možeš namjestit) te ispilaš blokove od 5cm na tu visinu i posložiš ih jednog do drugog vertikalno od zida do zida dužinom kade. Ljepilo nanesi na blok s donje strane i sa strana a sa gornje strane ljepilo stavi špatulom ispod ruba kade. Također povuci na podu i zidovima crtu paralelno sa rubom kade te blokove podvuci oko 1cm unutra ispod ruba kade i od crte da ti kad staviš pločice dođu do ruba kade. Provjeri livelom da je sve ravno i to je to. Što se nosivosti tiće ne trebaš se bojat, jer ti glavnu težinu drži dno kade a ytong od 5cm može izdržat preko 100 kila bez problema. Možda zvuči malo komplicirano ali je stvarno jednostavno i možeš to napravit u pola sata bez problema. I na njega pločice ljepi fleksibilnim ljepilom.
baxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:46   #28
pozdrav

tema baš i nije više aktualna ali...ima jedno pitanje.
naša je kuća građena od siporexa prije 30g.izvana je fasadirana samo.
imamo drvenu stolariju...
ja tvrdim da je potrebno staviti stiropor izvana i promjenit drveninu u plastiku radi uštede energije , dok moji ukućani tvrde da je siporex sam za sebe sasvim dovoljan.
ne mogu se složit s tim

ima li netko strućno mišljene?
hvala
ne(sretna) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 06:38   #29
Quote:
ne(sretna) kaže: Pogledaj post
tema baš i nije više aktualna ali...ima jedno pitanje.
naša je kuća građena od siporexa prije 30g.izvana je fasadirana samo.
imamo drvenu stolariju...
ja tvrdim da je potrebno staviti stiropor izvana i promjenit drveninu u plastiku radi uštede energije , dok moji ukućani tvrde da je siporex sam za sebe sasvim dovoljan.
ne mogu se složit s tim

ima li netko strućno mišljene?
hvala

neznam točno usporedbu pravoga ytonga i siporeksa u koeficientu provodljivosti (ako netko zna???)
al mislim da su tu negdje.

Čuj, ako si možeš priuštiti stavi si bar 5 cm stiropora. Kad mijenjao stolariju moraš uzeti obavezno izo staklo punjeno plinom, inače ni fasada neće imati smisla puno. Ti prozori će isto jako puno pomoći da toplina neide toliko van grijanog prostora.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 18:14   #30
Ne budi naivan, ne bacaj novce. Ytong i siporex su samo jos jedna prjevara za stedljiv narod koji kaze - to cu ja sam.
Mora da se stavi mrežica preko cijele površine zida i stiropor kao izolacija inače puca i hladno je. Ne nasjedajte kao naivne kućanice na rerklame o superbrzim tavama koje same kuhaju
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 20:43   #31
siporex

hvala.
nemam na šta nasjest.kuća je sazidana..i da puca na nekoim mjestima.
i ja tvrdim da treba stavit izolaciu vanjsku...stirpor..a i iznutra . na nekih 70 kvadrata imam lamperiju .ispod mislim nije ništa..i to bi skidala..

možda je to bio hit nekad davno ali daleko je to od ekonomićnosti.
ne(sretna) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 21:02   #32
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Ne budi naivan, ne bacaj novce. Ytong i siporex su samo jos jedna prjevara za stedljiv narod koji kaze - to cu ja sam.
Mora da se stavi mrežica preko cijele površine zida i stiropor kao izolacija inače puca i hladno je. Ne nasjedajte kao naivne kućanice na rerklame o superbrzim tavama koje same kuhaju
U pravu si.Kad se to počelo primjenjivati proizvođači su rekli da su ti materijali osjetljivi na mraz i smrzavanje i da se sa vanjske strane moraju zaštititi, bilo žbukom ili nečim drugim.Ali izgleda da se to upozorenje sa godinama negdje izgubilo.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 08:39   #33
Quote:
ne(sretna) kaže: Pogledaj post
hvala.
nemam na šta nasjest.kuća je sazidana..i da puca na nekoim mjestima.
i ja tvrdim da treba stavit izolaciu vanjsku...stirpor..a i iznutra . na nekih 70 kvadrata imam lamperiju .ispod mislim nije ništa..i to bi skidala..

možda je to bio hit nekad davno ali daleko je to od ekonomićnosti.
Ako je financijski moguce , stavi izvana vunu umjesto stiropora. Bolja izolacija i ne dolazi do kondenzacije s unutarnje strane.JA sam nedavno zidao kuću siporeksom i samo sam izbjegavao greške koje je frend radio, koji isto ima kuću od siporeksa.
Stolarija naravno plasticna. Ima par dobrih firmi za PVC pa ako te zanima pitaj na PM.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 18:24   #34
Ja ne znam sta ste se toliko zagrijali za taj Ytong ili siporeks kad on nije zdrav.
Od ciglarskih proizvoda nema zdravijeg materijala kao i drveta.
Siporeks zraci i to je dokazano.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:52   #35
Pa dokaži da je dokazao.
Gdje piše, tko napisao?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:01   #36
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Pa dokaži da je dokazao.
Gdje piše, tko napisao?
trebalo je pisati : pa dokaži da je dokazano

Mislim, te tlapnje tipa ytong zrači, podno grijanje je štetno za vene isl. već su davno prožvakane i na drugim temama i zaključak je da nema dokaza. Ili ti imaš?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 12:54   #37
Quote:
Karanana kaže: Pogledaj post
Ja ne znam sta ste se toliko zagrijali za taj Ytong ili siporeks kad on nije zdrav.
Od ciglarskih proizvoda nema zdravijeg materijala kao i drveta.
Siporeks zraci i to je dokazano.
Aaaaaaaaaaa zato sam ja čelav. Onda idem srušit kuću i napravit je od cigle, slame i blata da spasim što se spasit da.
Samo će mi opet narasti režije i to minimalno za duplo. Uffff
Al zarčenje je zračenje.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 18:42   #38
Izračun materijala

pozz
molio bih nekoga ako bi mi mogao izračunati koliko mi treba ytong blokova za zidanje potkrovlja,imam glavni projekat ali neznam kako postaviti slike sa mjerama pa da bolje se vidi...
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.03.2011., 20:46   #39
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
pozz
molio bih nekoga ako bi mi mogao izračunati koliko mi treba ytong blokova za zidanje potkrovlja,imam glavni projekat ali neznam kako postaviti slike sa mjerama pa da bolje se vidi...
to ti bar nebi trebalo biti teško ako imaš osnovnu, ili još bolje, koji razred srednje škole.

Kubikaža, duljina x visina x širina....

tako za zidove tako i za blokove...

ne podcjenjujem te, ali zaista je lagano, samo trebaš probati
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:28   #40
pozz
jel bi mi ti mogao to izračunati
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.