Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 19:02   #8901
Pa mozda onda ni nemas cin III
Mozda da odes kod jos nekog ginica na konzultacije?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 02.09.2014., 21:42   #8902
ASCUS je jedno, CIN III je nešto drugo...

Ginekologica vjerojatno nije govorila o displaziji 3.stupnja, nego o PAPA III - taj nalaz općenito znači displaziju, koja može biti laka, srednje teška i teška...

c/p
Klasifikacija nalaza
Promjene epitelnih (površinskih) stanica oduvijek su se pokušavale klasificirati u stupnjeve. Papanicolau klasifikacija iz 1954. je numerička, bez predviđanja histološke dijagnoze:
Papa I - uredan nalaz
Papa II - netipične upalne promjene
Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška
Papa IV - carcinoma in situ
Papa V - sumnja na invazivni karcinom

Displazija lakog stupnja
(dysplasia levis; cervikalna intraepitelna neoplazija - CIN I; skvamozna intraepitelna lezija - SIL niskog stupnja)

Displazija srednje teškoga stupnja
(dysplasia media; CIN II, SIL visokoga stupnja)

Displazija teškoga stupnja
(dysplasia gravis et carcinoma in situ; CIN III; SIL visokog stupnja)


http://kutak.forumotion.com/t117-papa-test
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 02.09.2014., 21:58   #8903
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
ASCUS je jedno, CIN III je nešto drugo...



Ginekologica vjerojatno nije govorila o displaziji 3.stupnja, nego o PAPA III - taj nalaz općenito znači displaziju, koja može biti laka, srednje teška i teška...



c/p

Klasifikacija nalaza

Promjene epitelnih (površinskih) stanica oduvijek su se pokušavale klasificirati u stupnjeve. Papanicolau klasifikacija iz 1954. je numerička, bez predviđanja histološke dijagnoze:

Papa I - uredan nalaz

Papa II - netipične upalne promjene

Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška

Papa IV - carcinoma in situ

Papa V - sumnja na invazivni karcinom



Displazija lakog stupnja

(dysplasia levis; cervikalna intraepitelna neoplazija - CIN I; skvamozna intraepitelna lezija - SIL niskog stupnja)



Displazija srednje teškoga stupnja

(dysplasia media; CIN II, SIL visokoga stupnja)



Displazija teškoga stupnja

(dysplasia gravis et carcinoma in situ; CIN III; SIL visokog stupnja)





http://kutak.forumotion.com/t117-papa-test

Hvala ti, sad imam iskustvo vise
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 02.09.2014., 22:21   #8904
Hvala!! Sad procitah sto je tocno ASCUS... nisu mi rekli nista o nemogucnosti postavljanja dijagnoze i ovo sto pise na stranici, nego ono sto sam vec napisala (tocno tako).. i opet mi nista nije jasno. Mozda bi bilo najbolje da odem potraziti trece misljenje.
Vayne is offline  
Old 03.09.2014., 14:00   #8905
Quote:
Vayne kaže: Pogledaj post
Hvala!! Sad procitah sto je tocno ASCUS... nisu mi rekli nista o nemogucnosti postavljanja dijagnoze i ovo sto pise na stranici, nego ono sto sam vec napisala (tocno tako).. i opet mi nista nije jasno. Mozda bi bilo najbolje da odem potraziti trece misljenje.
Ako ti na nalazu piše ASCUS ponovi opet papa test za 3-4 mjeseca... mislim da nije potrebno tražiti 3.mišljenje, samo se stresiraš i trošiš novce (jer pretpostavljam da plaćaš to...)... ništa se u ta 3 mjeseca neće desiti.
Sretno.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 03.09.2014., 14:05   #8906
Ne mogu editirati post:
Sad tek vidim da si napisala u prethodnom postu da ideš za 20 dana opet na papa test... pričekaj taj novi nalaz (ne znam koliko se čeka, nadam se da nećeš opet čekati 5 mjeseci kao prijašnji ), pa ćeš vidjeti... Nema potrebe da PRIJE toga tražiš još jedno mišljenje, zaista... sad se u ovih 20 dana ništa neće promijeniti

Sretno
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 03.09.2014., 14:51   #8907
Da, pricekati cu novi papa nalaz (10ak dana cu cekati jer idem privatno, 6mj sam skoro cekala kod svoje gin.) nadam se da ce bit nekog poboljsanja. Hvala!
Vayne is offline  
Old 05.09.2014., 13:14   #8908
Cure, prije tri mjeseca radila sam papu prvi put, sad me nazvala ginicka i kaze da nije nista strasno, ali neka dodjem ponovno na bris.

Sto bi tocno moglo znaciti to "nista strasno", ona nije zeljela nista preko moba, a ja se zamalo onesvjestila.

Od prvog odnosa imam istog decka, doduse ne koristimo kondome, znam da mi nije to pametno.

Da napravim jos jedan test privatno, ili su ovi kod javnih dovoljno pouzdani?
Tinkach is offline  
Old 09.09.2014., 11:07   #8909
Question

dakle, 3.mj/2014-cin3, zatim 8mj/2014. cin 1..mapravljena kolposkopija i novi papa test i nalaz ne razumijem: na njemu mi je napisano samo: Skvamozne stanice (kvačica)-Atipične skvamozne stanice (ASC)-kvačica, te kvačica "ne može se isključiti HSIL(ASC-H).Uputa:Histologija
Moze li mi to netko ako zna protumačiti, jel ovo bolji nalaz od prva dva ili nije. U svakom slućaju kaže mi sestra da će mi raditi Letz.
liliana5 is offline  
Old 09.09.2014., 22:45   #8910
dakle, radila sam bris i došao je pozitivan na "jedan ili više iz visokorizičnih skupina" (negativan na 16 i 18) i sad moram u petak na papu i što onda? vrlo vjerojatno će mi naći nekakav CIN, pa uopće ne vidim smisao još jednog rovanja, čekanja još tjedan-dva, pa tek onda slanja na kolposkopiju i onda još čupanja i grebanja unutra
zašto sve ne obave odjednom i poštede nas torture i gubljenja tolikog vremena? mene je konkretno i bris prilično bolio, a nisam inače baš tratinčica, pa mi je muka od pomisli na dalje..

no ono što sam htjela pitati, kod koga u našim bolnicama preporučujete nastavak ove bajke? nadležna mi je vinogradska, a čini mi se da sam čitala neka loša iskustva s tamošnjim ginićima
__________________
'Emotikoni i spominjanje likova poput Isusa nisu argumenti, a kamoli dokumenti.'
v1rg1n1a is offline  
Old 10.09.2014., 09:28   #8911
Quote:
liliana5 kaže: Pogledaj post
dakle, 3.mj/2014-cin3, zatim 8mj/2014. cin 1..mapravljena kolposkopija i novi papa test i nalaz ne razumijem: na njemu mi je napisano samo: Skvamozne stanice (kvačica)-Atipične skvamozne stanice (ASC)-kvačica, te kvačica "ne može se isključiti HSIL(ASC-H).Uputa:Histologija
Moze li mi to netko ako zna protumačiti, jel ovo bolji nalaz od prva dva ili nije. U svakom slućaju kaže mi sestra da će mi raditi Letz.
ASC je onaj ASCUS... a HSIL, je SIL visokog stupnja, valjda...

ASC je početni oblik, tj. prije CIN I... malo me zbunjuju ovi tvoji nalazi, iskreno...


I još više, zašto LLETZ, ako nema CIN-a... ili ima? Ili nisu sigurni da li ima ili nema?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 10.09.2014., 11:24   #8912
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
ASC je onaj ASCUS... a HSIL, je SIL visokog stupnja, valjda...

ASC je početni oblik, tj. prije CIN I... malo me zbunjuju ovi tvoji nalazi, iskreno...


I još više, zašto LLETZ, ako nema CIN-a... ili ima? Ili nisu sigurni da li ima ili nema?
Ma znam..ovo da se ne događa meni rekla bi da je nešto pobrkao..ali evo, 16. idem na očitanje tog nalaza, pa ću valjda konačno znati što će učiniti..
liliana5 is offline  
Old 10.09.2014., 22:33   #8913
Curke, evo nova sam ovdje pa da podijelim s Vama moje dosadasnje iskustvo.. u treci mjesec bila sam na redovnom sistematskom u sunca... nalaz od pape je došao pod opaskom "sumnja na HPV" bez CINova.. naravno da nisam u njih radila daljnje pretrage već sam otisla kod svoje ginekologice da bi mi ona rekla da nema pojma na temelju cega su oni postavili sumnju kad mi dobar papa nije napravila u Sunca. Moja ginekologica mi napravila tipizaciju i sve briseve - nalazi na sve negativni... ponovili smo papu rekla je da je uhvatila stanice za dobar papa i sad cekam... do sada me nije zvalo pa se nadam da je dosa i da je ok al isto umirem... imam 28 godina i jednog bebana i muza vec 6 godina... samo se nadam da nisu namjerno u sunca napravili takav papa radu dodatnih prihoda jer ako jesu naplatit cu im svaki stres, depresiju i tugu sta sam osjetila... dq napomenem nemam nikakvih simptoma bolova nicega..po onome sta sam vasa iskustva citala...
__________________
...03.08.2010 naše malo zLato je hrabro zakoračilo životom....
NiNy21 is offline  
Old 14.09.2014., 12:40   #8914
Quote:
NiNy21 kaže: Pogledaj post
Curke, evo nova sam ovdje pa da podijelim s Vama moje dosadasnje iskustvo.. u treci mjesec bila sam na redovnom sistematskom u sunca... nalaz od pape je došao pod opaskom "sumnja na HPV" bez CINova.. naravno da nisam u njih radila daljnje pretrage već sam otisla kod svoje ginekologice da bi mi ona rekla da nema pojma na temelju cega su oni postavili sumnju kad mi dobar papa nije napravila u Sunca. Moja ginekologica mi napravila tipizaciju i sve briseve - nalazi na sve negativni... ponovili smo papu rekla je da je uhvatila stanice za dobar papa i sad cekam... do sada me nije zvalo pa se nadam da je dosa i da je ok al isto umirem... imam 28 godina i jednog bebana i muza vec 6 godina... samo se nadam da nisu namjerno u sunca napravili takav papa radu dodatnih prihoda jer ako jesu naplatit cu im svaki stres, depresiju i tugu sta sam osjetila... dq napomenem nemam nikakvih simptoma bolova nicega..po onome sta sam vasa iskustva citala...
gle,ne virujem da to rade namjerno.očito je citolog zbog nečega posumnja na hpv,moglo je ispast da je u pravu.papa test itako ne može sigurno utvrdit hpv.

ja sam bila u istoj situaciji.sistematski u sunca.sumnja na hpv.nema cinova.testirala se kod moje ginekologice-pozitivna na hpv visokog rizika.sljedeći papa već cin1.

budi sretna šta je tako završilo.i to je to.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 14.09.2014., 14:20   #8915
Ja sam bila na sistematskom u Suncu prošle godine i Papa je bio potpuno čist. A prije 5 godina sam imala i HPV, i CIN I, što je doktor u Suncu znao. Znači ja sam bila pravi kandidat da mi daju lažno pozitivnu dijagnozu, pa to nisu učinili. Tako da se slažem s miseducatom da imaš sreće i da neke upalice mogu izgledati slično kao HPV infekcija, iako to nisu.
cici1810 is offline  
Old 15.09.2014., 16:41   #8916
Hvala curke...iako cekam jos uvijek nalaz novog pape... zvala sam ih da nije jos dosao u moje ginekologice i da nazovem krajem 9og mjeseca... jos sam na čeki nazalost...
__________________
...03.08.2010 naše malo zLato je hrabro zakoračilo životom....
NiNy21 is offline  
Old 16.09.2014., 18:53   #8917
Thumbs up

lijepi pozdrav drage cure, evo mog iskustva.
Ono što bih željela reći jest da nikako ne treba paničariti kada se ima hpv, samo kontrola svakih pola godine..
Meni je lani u deseti mjesec papa test došao cin 1, hpv visoko rizični jako pozitivan.
To se dogadalo u doba ogromnog stresa.
Moja ginekologinja kojoj iznimno vjerujem je, nakon drugog papa testa u 4 mjesec također cin 1, meni rekla, nikakve mjere još neko vrijeme jer da vjeruje da ce sepromjena povuči. Čak kolposkopiju nismo radili..Prije tjedan dana rađen papa test, skoro pa uredan, tj nema abnormalnih stanica kojih je u prosla dva pape bilo...hpv brisevi visokog rizika, svi negativni! Sve što mi je ginekologica od terapije u tih godinu dana jest albothyl vaginalete, prvih mjeseci sam pila beta glukan, no mislim nekako da od njega nije bilo koristi...promijenila sam prehranu, i jelapuno voća i povrća, te također česnjak... sigurna sam da je pomogao...
E sad da vas pitam... kakva je situacija s tim hpv- om, jesam li ga ja sad pobijedila ili se opet može aktivirati?
anaamalia is offline  
Old 16.09.2014., 22:55   #8918
Moj doktor je rekao da bi ti barem 2-3 godine Papa test i HPV testiranje trebali biti čisti, pa se onda tek može reći da se sigurno neće ponavljati.
Kad se radi testiranje u obrisu mora biti dovoljan broj virusa da ih test može očitati. Zato se smatra da mora par puta biti čist, a nije dovoljan jedan. Ali kad je već tako malo virusa da se na testu javi negativan rezultat, onda se tvoj imunitet skoro sigurno može izboriti protiv virusa.

također, kad tvoj imunitet jednom nauči savladati određeni tip virusa, onda se uvijek može i zna boriti protiv njega, te ti taj tip virusa u budućnosti više ne bi trebao biti u stanju raditi promjene. No, ako dođeš u dodir s nekim drugim tipom HPV virusa u budućnosti, taj drugi kod tebe opet može uzrokovati promjene.

Držim fige da je kod tebe ipak imunitet pobijedio, ali ti nastavi redovite kontrole. Moji su čisti od početka 2010.
cici1810 is offline  
Old 17.09.2014., 10:30   #8919
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Moj doktor je rekao da bi ti barem 2-3 godine Papa test i HPV testiranje trebali biti čisti, pa se onda tek može reći da se sigurno neće ponavljati.
Kad se radi testiranje u obrisu mora biti dovoljan broj virusa da ih test može očitati. Zato se smatra da mora par puta biti čist, a nije dovoljan jedan. Ali kad je već tako malo virusa da se na testu javi negativan rezultat, onda se tvoj imunitet skoro sigurno može izboriti protiv virusa.

također, kad tvoj imunitet jednom nauči savladati određeni tip virusa, onda se uvijek može i zna boriti protiv njega, te ti taj tip virusa u budućnosti više ne bi trebao biti u stanju raditi promjene. No, ako dođeš u dodir s nekim drugim tipom HPV virusa u budućnosti, taj drugi kod tebe opet može uzrokovati promjene.

Držim fige da je kod tebe ipak imunitet pobijedio, ali ti nastavi redovite kontrole. Moji su čisti od početka 2010.
Čestitke na tvom dobrom nalazu! Kakva je situacija bila kod tebe?? Jeli bila potrebna kakva terapija, izvini nisam pratila postove.
anaamalia is offline  
Old 17.09.2014., 23:04   #8920
Prvo u ljeto 2008. samo sumnja na HPV. Pa mi je moj ginić predložio i odradio 8 tjednu terapiju Aldara kremom. To nije pomoglo uopće, a bome je krema koštala. Nakon toga sljedeći Papa je bio CIN I, pa sam krenula u Zg u Ginodermu. Tamo mi je dr. Lj. dijagnosticirao Debeli acidobijeli epitel, a onda su mi se pojavili i šiljasti kondilomi i palio je to 4-5 puta. Pa su mi se neke stvari zamjerile, a preko foruma sam čula za dr. Brijačka u Virovitici. On mi je u jednom šusu sve preostalo odstranio, i naručio me za 10/2009. na biopsiju. Biopsija je pokazala CIN I, ali je očito veći dio odstranila.

Nakon biopsije sam napravila dva mjeseca između menstruacija aromaterapiju (kantarion+eukaliptus polibraktea, čajevac i ravensara). Uz to sam popila 90 kapsula od po 500 mg Aktivalovog betaglukana. Od tada sam svaka 4 mjeseca radila Papa testove i svi su bili čisti. U 10/2010 sam ponovila i HPV test koji je bio čist. Nakon toga su Pape bile svakih 6 mjeseci, a od 2012. po jedna godišnje. Tamo negdje 2011. sam popila i turu Weiderovog betaglukana, a i dan danas imam onu aromamješavinu (naravno, novu sam si napravila da bude friška), jer je zbog kantariona njegujuća, a zbog čajevca ima anitbakterijsko i antimikotičko djelovanje. Pa kad me dolje pecka od malo življeg keksanja ili dobijem malo gljiva od slatkog, ja si namažem tom mješavinom. Za dan-dva sam ko nova. Super je jer fora miriši. Pa kad stavim ujutro, onda na poslu iz krila osjećam mirise eteričnih ulja jer sjedim za kompom.
cici1810 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.