Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 00:31   #21
Radi se na Zavodu za transfuzijsku medicinu u Petrovoj. Liječnik opće prakse može dati uputnicu da se odredi krvna grupa na teret HZZO-a samo ako ideš na operaciju, u sklopu preoperativne obrade; te kod trudnica izabrani primarni ginekolog; a ne "za svaki slučaj" i ne "jer me eto zanima", jer ga u protivnom HZZO može (i hoće) kazniti. I pretraga nije besplatna. Nije nijedna, uvijek je netko plati.
Onima koji daruju krv, taj isti Zavod odredi krvnu grupu i pošalje knjižicu s nalazom na kućnu adresu. Osim toga testiraju krv i na HIV i hepatitis. Tako da je po meni najbolje spojiti ugodno s korisnim, darivati krv i saznati svoju krvnu grupu bez plaćanja tih 200tinjak kuna
harambasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 00:49   #22
Ako postoji indikacija (čitaj, op zahvat, trudnoća i sl.), dobiva se uputnica. Za one koje jako zanima, a nemaju indikaciju, nek si plate privatno ili odu darovati krv. Ne kužim komentare da bi netko išao testirati krvnu grupu, a strah ga je darivanja krvi. Mislim, ubod je - ubod, a ostalo zažmiriš, nema neke razlike. A nakon darivanja krvi se dobije knjižica darovatelja i uredno je evidentirana krvna grupa, crno na bijelo. Dakle, dobije se papir. Za one posebno nadubudne, postoji i homekit koji možete naručiti preko interneta, ali onda se sami morate bocnut u jagodicu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 01:35   #23
možeš si i ovo naručiti... http://www.homehealth-uk.com/medical/bloodgroup.htm
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 03:04   #24
Se može još negdje drugdje preko HZZO odrediti krvna grupa i Rh faktor osim u Zavodu za transfuzijsku u Petrovoj 3? Lista cekanja je do 01.07. a trebalo bi mi ipak prije toga :S ili mi je suđeno puknuti 183kn?
remplir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.