Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 19:26   #1
Plastična operacija - presađivanje kose

Da li ima nekog tko ima iskustva sa plastičnom operacijom presađivanja kose:
1. koliko to otprilike košta
2. da li se doista mogu upotrijebiti dlake s drugih dijelova tijela
3. koliko iznose troškovi liječenja i zarašćivanja rana nakon operacije
4. koliko dugo traje oporavak
5. da li to uopće može biti trajno rješenje
6. moguće nuspojave

Hvala
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:12   #2
potraži na web stranici poliklinike pantovčak
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:50   #3
korijen kose i njegovo premijestanje

pa, drage moje kokoske

zanima me, cula sam za to, da li bi mogla promijeniti, odnosno, premjestiti korijen kose na celu...? naime, cini mi se da mi je nekako, previse "gore"! ja zelim da mi se ta "linija" izmedu kose i koze malo spusti dole, odnosno, da nemam tako visoko celo... cula sam da postoje pilule za premjestanje korijena, pa me zanima ima li itko iskustva s tim i kakvo je iskustvo?
__________________
We've been through this such a long long time, just tryin' to kill the pain.But lovers always come and lovers always go, and no one's really sure who's lettin' go today. If we could take the time to lay it on the line,I could rest my head, Just knowin' that you were mine, so if you want to love me then darlin' don't refrain, or I'll just end up walkin', *in the cold November rain*
mala maca :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:53   #4
btw- pise se PREMJESTANJE, al ne znam kak da to ispravim...
__________________
We've been through this such a long long time, just tryin' to kill the pain.But lovers always come and lovers always go, and no one's really sure who's lettin' go today. If we could take the time to lay it on the line,I could rest my head, Just knowin' that you were mine, so if you want to love me then darlin' don't refrain, or I'll just end up walkin', *in the cold November rain*
mala maca :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:02   #5
Transplatacija kose

Pozdrav
Moj dragi se odlucio na presađivanje kose Iskreno,ne znam kako ce to izgledat jer otkad smo skupa on ima obrijanu glavu,ali eto,valjda mu je dosadilo.Sad me zamolio da mu pronađem kliniku koja to radi.
Zato molim one koji znaju koja je naj bolja u Hr. da mi kazu gdje da ode.
I&S is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.02.2009., 21:43   #6
Quote:
I&S kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Moj dragi se odlucio na presađivanje kose Iskreno,ne znam kako ce to izgledat jer otkad smo skupa on ima obrijanu glavu,ali eto,valjda mu je dosadilo.Sad me zamolio da mu pronađem kliniku koja to radi.
Zato molim one koji znaju koja je naj bolja u Hr. da mi kazu gdje da ode.
Ja sam preklani tražila po internetu i pronašla da klinika Pantovčak obavlja tu neku najmoderniju i najbolju FUE metodu (nađi ih) a i neko je na ovim temama pisao o tome. Otišla sam tamo na razgovor (imam malih problema na tu temu) ali mogu reći da mi nisu ostavili neki dojam da bih se na to odlučila (skupo je pa ipak očekuješ nekakvu garanciju!). Da imam para ko blata možda bih i pokušala ali ovako.....prevelika zafrkancija a ne ulijevaju neku nadu!
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 13:46   #7
Quote:
Maranatha kaže: Pogledaj post
Ja sam preklani tražila po internetu i pronašla da klinika Pantovčak obavlja tu neku najmoderniju i najbolju FUE metodu (nađi ih) a i neko je na ovim temama pisao o tome. Otišla sam tamo na razgovor (imam malih problema na tu temu) ali mogu reći da mi nisu ostavili neki dojam da bih se na to odlučila (skupo je pa ipak očekuješ nekakvu garanciju!). Da imam para ko blata možda bih i pokušala ali ovako.....prevelika zafrkancija a ne ulijevaju neku nadu!
O toj metodi sam puno procitala ovdje u Njemackoj,pogledala sam u par klinika,metoda je uspjesna ali je cijena
Ne znam koliko je to u hr
I&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 19:05   #8
Mislim da je cijena 1 euro po jednoj folikuli. Znaci 1000 vlasi 1000 eura, a ako je neko skroz celav mislim da mu je to malo.malo vlasi puno para. to se uzima sa mjesta gdje ima kose jel tako?, dali onda tamo naraste ponovo? pretpostavljam da da, posto je tu korijen jaci.
dinek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 14:29   #9
Samo ti sanjaj Vidjela sam,odrezu skalpom kozu,zajedno s kosom i onda to tamo na stolu sjeckaju i odvajaju a ovu osakacenu glavu sasiju i ostane rez
Dobro je to da kosa ne mora bit samo s glave
I&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 15:21   #10
Ja bi to napravila sa obrvama. Ima kakvih iskustva o tome?
Gledala sam jednu emisiju, obrve počnu rast nakon 10 mj.
Jako su mi tanke.
Mislim da ću jednom skupi hrabrost i to učinit!
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 20:53   #11
zasto radije ne odes na trajni make up obrva?
cookiemonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 09:48   #12
imala sam prilike biti u društvu jednog doktora,koji je presađivao kosu (čitaj: usađivao)
Na prvi pogled- nista nisam primjećivala, ali kad je malo puhnulo i dignulo mu kose ... isuseee izgledao mi je kao barbika!
Taj trenutak ću pamtiti dok sam ziva!
Pa nije mi jasno (naravno nisam nikakav ekspert u tome) ali kad presađuju kose zasto ih stavljaju u redove?!

Zadnje uređivanje akila : 27.03.2009. at 09:49. Reason: dodavanje teksta
akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:40   #13
Prije su presadjivali komade koze s kosom, sad presadjuju folikule i to pod kutom pod kojim su susjedni folikuli, i tako navodno izgleda prirodnije. Nisam znala da ih smjestaju u redove
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 18:14   #14
Quote:
cookiemonster kaže: Pogledaj post
zasto radije ne odes na trajni make up obrva?
Thanks na odgovoru!
Nisam se ni sjetila...
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:15   #15
Quote:
Janis Jo kaže: Pogledaj post
Ja bi to napravila sa obrvama. Ima kakvih iskustva o tome?
Gledala sam jednu emisiju, obrve počnu rast nakon 10 mj.
Jako su mi tanke.
Mislim da ću jednom skupi hrabrost i to učinit!
Quote:
cookiemonster kaže: Pogledaj post
zasto radije ne odes na trajni make up obrva?
mozda zato jer se taj mejk-ap kuzi, kao i kad netko iscrtava obrve s olovkom
ona bi vjerojatno, bas kao i ja da su gusce, da se vidi dlaka, a ne crtez
Morčić.pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 15:24   #16
Do pojave tehnologije HM(hair multiplication) koja ce se po svojoj prilici pojaviti negdje od 2015.-2020. nista se ne isplati ako fali puno kose, najgore je sto se niti ne zna do kada ce se i koliko siriti celavost tako da se nerijetko dogodi da ljudi presade kosu gdje fali, a celavost im se i dalje siri pa se stvori neki jako cudan i ruzan pattern(oblik) i onda je opet potrebna operacija koja kosta kao jedan auto. Druga opcija je preventiva finasteridom, dutasteridom, minoxidilom trenutno najbolja sto postoji, ali i prilicno stetna za zdravlje pa eto tko voli nek izvoli. Moram reci takodjer da sam zamijetio da celavost zahvaca sve veci broj i mladje populacije decki, a i cura(u puno manjem broju u odnosu na muske).
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 09:58   #17
Quote:
Morčić.pizza kaže: Pogledaj post
mozda zato jer se taj mejk-ap kuzi, kao i kad netko iscrtava obrve s olovkom
ona bi vjerojatno, bas kao i ja da su gusce, da se vidi dlaka, a ne crtez
naravno da se kuzi, zato se i radi, ali ako se ode kod profesionalca, onda to moze odlicno izgledat, vidjela sam i da imam para viska, cijela bi se iscrtala i to kad se radi na obrvama, radi se kao mrezasta struktura, neznam kako da objasnim...ne izgleda kasnije kao da si uzeo olovku ili flomić i nacrto to, nego se radi ta jedna tehnika da ima taj prirodniji efekt....
ja imam trajni make up na usnama, i mislim da cu to radit dok sam ziva ak bude para , sam treba otic kod prave osobe!
cookiemonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 20:50   #18
sa presađivanjem nema pomoći, to je prividno nešto a ustvari nije ništa...pričao sa čovjekom koji je to radio u poliklinici pantovčak i nije zadovoljan, kaže da dosta boli (oni kažu da uopće ne boli) i jako je slab rezultat, ništa posebno nije riješio s tim da njemu nije falilo puno kose...kaže da sumlja da su mu presadili onoliko kose koliko su rekli ali su mu naplatili skoro 35 000 kn, računa nigdje!!! uglavnom jako je nezadovoljan uslugom , rezultatom i općenito izgledom klinike, žali šta je to išao raditi...možda će kloniranje dati rezultate ali presađivanje sigurno ne treba probavati jer je to izbijanje novaca za ništa!!
elfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:29   #19
Poštovani forumaši,

ja sam studentica novinarstva. Za faks radim prilog o muškarcima koji su se podvrgnuli bilo kakvoj estetskoj operaciji. Ukoliko poznajete nekog takvog, ili ste jedan od njih, a mogli biste govoriti o tome za kameru, molila bih Vas da mi se javite preko poruke na forumu, pa ćemo uspostaviti daljnji kontakt. Naglašavam da prilog nije namijenjen za prikazivanje na televiziji, nego isključivo na faksu. A puno biste mi pomogli svojim svjedočanstvom.
Hvala unaprijed!
brucošica16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 21:47   #20
Ima li netko iskustva iz prve ruke s presađivanjem kose u poliklinici Pantovčak, ili u nekoj drugoj, i koliko košta folikula?
ĐOLESULJO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.