Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 11:17   #81
Terenac

Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, treba mi pomoć oko izbora terenca (dobro, ne bas terenca, vec SUV-a), zivim na selu pa zimi zna biti veselo sa snijegom, a treba mi i dosta prostora pošto sam dobio prinovu, stoga moj najdrazi Fiat Bravo 1.2 16v (80KS) mora da ide (a sluzi me vec dvije godine i 60.000km bez greske). Evo nekih auta koja mi se svidjaju, pa me zanimaju vasa misljenja. Opcija je i dizel i benzin, snaga 90-110kW, godiste mladje od 2000. i obavezno Euro 3 norma.

Evo nekih koji mi se svidjaju:

Kia Sorento 2.5CRDi



Opel Frontera 2.2DTI



Nissan X-Traile 2.2dCi



Mitsubishi Pajero 2.TD



Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi



Eventualni neki Jeep ili Ford takodje dolaze u obzir, ali oni su rijetki sa "normalnim" motorima, uglavnom se po oglasima vrte zvjerke sa 4 i vise litara zapremine, a to mi fakat ne treba.

Sva vasa iskustva, prijedlozi i savjeti su dobrodosli, budžet mi je 7-8.000 eura

Hvala unaprijed!!
vidi da ti kazem jednu stvar, kupovina terenca- ovisi naravno za sto bi ga koristio, kao sto si naveo treba ti dobar terenac za puta, a za takve stvari sigurno je svaki dobar, ako imas sve 4 gume zimske da su dobre i naravno 4x4 pogon i ako si u priliku snalazljiv vozac u takvim uvjetima, svaki ce on pregaziti tojih 30 - 35 cm snijega to moze i osobno auto4x4 pregazit,
zato, to je sve stvar tvog ukusa, mogucnosti kupovne moci, hoces li ti kvalitetnije i skuplje ili jeftinije to je tvoja stvar...
Široki Brijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 11:47   #82
Pajero

On ti je kao skoro ko Golf šta se dijelova tiče.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:11   #83
a vas dvojica digli topic iz mrtvih???

a btw. "širokibrijeg" u hrvatskom jeziku nije ovo auto (das auto) već je nominativ - ovaj auto - te je tako i osobni (I) auto a ne osobno (O) auto... čak i u knjižici vozila piše OSOBNI AUTOmobil
__________________
"Najstarije i najkrace rijeci "da" i "ne" zahtjevaju najvise razmisljanja." ( Pitagora )
vatrokurac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 15:37   #84
Vidim da se ovdje mnogo kenjucka po Fronteri što je nagore ljudi (osim pokojeg izuzetka) koji nisu ni vidjeli taj auto a kamoli ga vozili pišu da je auto smeće.
Vlasnik sam Frontere 2,2 DTI 115ks dizel 2002 godina,vozim ga 6 godina svakodnevno to je jedini auto u mojoj obitelji vozimo ga i žena i ja i stari, u 6 godina radio sam redovni servis mali svakih 10 000km a veliki svakih 80 000 km,auto sad ima 320 000 km i sve što je u ovih 6 godina se pokvarilo je alternator (600kn) i srednji i zadnji lonac koji su istrunuli(1200 kn).
Ne šparamo ga ni po kojem smislu a nema još terena na koji sam ga zaputio a da nije svladao bez problema,bavim se i lovom i ribolovom živim u hrv.zagorju i bilo je svakavih terenskih izazova pred tim autom,od odlaska u šumu po drva,do lova i svakodnevnih odlazaka na posao,po ledu,snjegu,tući čemu hočete.
Nadalje prijatelj "lovac" ima toliko hvaljeni santa fe,vidi čuda nebrojeno puta upravo ja sa Fronterom čupao sam ga van,ali neću ovdje pisati o drugim automobilaima nego o Fronteri.
Ovjes auta je čvrst i doslovno nepoderiv a motor kvalitetan dizel lim također ok,to nije auto za vozit utrke s njim,nije ni toliko ušminkan kao japanci,ali vožnja u njemu je ugodna,i ono što je meni osobno najbitnije to je dugotrajan auto da ne spominjem siguran.
Ima i blokadu diferencijala i to je pravi terenski auto u svakom smislu te rijeći,možda ne toliko uglađen ko ovdje navedena vozila ali to nadoknađuje cjenom a opet ima full opremu,pajero je također tenk od aua ali duplo skupji od Frontere.
Sit u kojoj se našla moja žena sa kćerkicom u autu,ispred nje se zaustavio auto,zaustavila se i ona a iza nje doletio je manijak i zabio se u nju,na Fronteri ni ogrebotine a liku je pola golfa otišlo u khurac i ona i mala ok.
Ovdje toliko hvaljeni auti imaju plastične branike iza kojih je stiropor,toliko o tome i baš me zanima na šta bi im lićila guzica pri sudaru i kako bi se provelo djete na stražnjem sjedalu.
Na kraju sve se svodi na to treba li vam terenac ili auto koji izgleda ko terenac to je sve.Frontera se iza 2003g nije proizvodila pa če sljedeći auto kod mene biti Grand cherokee i da odma zacepim gubicu vama koji samo cekate da se i na taj auto obrušite 3,1 dizel motori koji su ugrađivali u taj auto su fiatovi i pucale su im glave 2,7CDI su mercedesovi motori i rade 1000000 km ko od šale pa na to treba obratit pozornost kod kupnje ako se traži dizel,benzinci s plinom troše 17-20 lit plina pa mi je neisplativ duguročno,također treba paziti da se ulje u getribi mjenja na vrijeme i nikakvi problemi s tim autom,moj brat ga ima sa 720 000 km trgovaćki putnik za jednu Njemačku firmu je i na cesti non stop.Nikad nikakav problem.
Što se voljene Frontere tiće pogledajte malo po youtubeu što taj auto može pa onda kenjajte,sit u kojima bi Santa fe Tucskon Kia i sl pukli napola Frontera prolazi ko od šale.

Duplo skuplji auti nude duplo više to je normalno.
__________________
Samo jednom se živi

Zadnje uređivanje Lucifer osobno : 06.10.2013. at 16:09.
Lucifer osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 18:09   #85
Quote:
Lucifer osobno kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam Frontere
nisam ni sumnjao

ugl stara tema sad jos stariji auto i cast izuzetcima ali taj auto frontera je obicno smece od auta bez obzira kaj ga ti imas i kaj te sluzi odlicno....ja znam desetak ljudi koji ga kupili jer eto za pristojan novac dobis ''terenca'' i hebali mu sve po spisku
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 13:09   #86
ja bi samo dodao da je to frontera iz 2002g tako reć zadnja frontera koja se radila i svi ,ali baš svi nedostaci su na njoj otklonjeni...i malo se toga ima za usporediti s fronterom iz 96 ili starijom ,jer je to grob od auta...sused ju je imao i bila je nekretnina,uglavnom,stalno pred kučom nikad na cesti i stalno neki popravci ,dizela,kad je uzeo toyotu hiluxa ne vidiš više auto pred kučom,stalno je negdje vani na cesti ....ko zna di
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 16:53   #87
Auuuu majku mu - al je našao što će branit - a što ćemo sa letvama volana koje su na Fronterama ljudima pucale po nekoliko puta u 30.000 km ... kad su pitali servis kako i zašto onda im je servis odgovorio "pa nije to za ganjanje po makadamu". Firma je Konstruktor i imali su desetak Fronatera .... a zamjenili valjda 20 letvi volana ...

Što se sudara tiče i "kak je frajer slomil pol auta a na Froanteri niš" je samo još jedna glupost neukih - to govno je 2002 imalo 3 zvjezdice dok je odgovarajući Golf imao 5, dakle bolje nemoj izvlačit taj arkument.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran

Zadnje uređivanje CDRW : 07.10.2013. at 17:17.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 07:41   #88
Prvo bi se osvrnuo na to "stara tema" pa ak je tema za zatvorit ili premjestit na groblje pa ne se to ućini i problemi riješeni.
Kao što je rekao Mahun do 2002 svi problemi na tom autu su otklonjeni a radio se do 2003,i kakvog vam ima smisla stavljat ga u košaru sa duplo ili troduplo skupljim autima.
Što se tiće zvjezdica za sigurnost Lada Niva ima valjda 1 zvjezdicu naspram golfa koji ima 5 a što se mene tiće može imat i 55,CDRW neznam jesi li vidio kad auto koji je imao karambol sa Ladom,nije ljep prizor.
A ekipa iz Konstruktara u stanju je kamion polomit a ne jedan Opel,sa svakim seriskim terencem cilj je savladat prepreku i ključna rijeć je savladat..znaći polako i sigurno stić do cilja,a voziti "utrke" po terenima nemože podnjeti ni jedan seriski automobil osim možda Land Rovera a i on če na kraju popustit,a ekipa iz Konstruktora sigurno ne špara firmin auto,da se puno ne lažemo ne.
No da nebi mi sad puno ovdje raspravljali ja sam napisao svoje iskustvo sa Fronterom,samo to,neznam zašto bi to nekog vrijeđalo do te mjere da piše nekome da je neuk.
Pa ovo je forum za boga miloga gdje ljudi pišu svoja iskustva kakva god da ona jesu,osim toga nisam nigdje pročitao da su auto teme rezervirane isključivo za Sladgea i CDRW jer u svim temama oni su popili svu pamet ovog svijeta i niko niš nezna samo oni.
A ako baš želiš znati šta je neuko neuko je tvrditi da bilo koji golf ma koliko VW korporacija platila da se napiše i da ima 55 zvjezdica u sudaru s terencem koji ima bul barove bolje prođe,aj nemoj biti dijete + čovjeće si svijestan da imaš 22 230 postova sve što mi to govori da si sama teorija a prakse jako malo.
Nađi život momak manje pitat google za svaku sitnicu i pokušaj nešto utvrdit na nekom iskustvu
__________________
Samo jednom se živi

Zadnje uređivanje Lucifer osobno : 10.10.2013. at 08:12. Reason: jer tako želite
Lucifer osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:09   #89
Ma frontera je zakon !

Pa pogledaj samo cijene u njemačkoj, ako je koja ostala prodaje se po cca 15 € centi za kilogram, jer ima prevelik udio hrđe
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:22   #90
Pa naravno,najmlađa je stara 10 godina šta švabi vrijedi jedan opel ii bilo koji auto star 10 godina...opće poznata stvar je da oni vole svoje jake brendove koji se također doslovno dijele nakon par god starosti,s plačom od 2-3 k eura a može vozit Mercedes BMW Audi za 400-500 eu mjesečno ili Porše za 800-900 i kusur i još lik u autosalnu pleše oko njega sat vremena da samo kaže boju i adresu na koju da ga dostave.
A bilo koji od tih brendova star 3 god može vozit za 200 eu ma ni toliko-primjer za 13k eura u prosjeku možeš dobiti audi a6 2,0 TDI s ful opremom bez problema...za isti auto kod nas vjerojatno 25-30 k eura....znaci toliko o tome
__________________
Samo jednom se živi

Zadnje uređivanje Lucifer osobno : 10.10.2013. at 08:50.
Lucifer osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:05   #91
Quote:
Lucifer osobno kaže: Pogledaj post
Prvo bi se osvrnuo na to "stara tema" pa ak je tema za zatvorit ili premjestit na groblje pa ne se to ućini i problemi riješeni.
Kao što je rekao Mahun do 2002 svi problemi na tom autu su otklonjeni a radio se do 2003,i kakvog vam ima smisla stavljat ga u košaru sa duplo ili troduplo skupljim autima.
nije problem u autu nego u tvojim lovorikama za njega.

isto kao da dođem k tebi doma a ti imaš ženu sa licem i šakama mate parlova, pogled krune jurčića i ima tri sise i to na leđima.
ali tebi je ona super jer odlično kuha.

nije da uspoređujem žene s autima ali to je otprilike količina gluposti koju izvališ kad hvališ taj auto.
Quote:
Što se tiće zvjezdica za sigurnost Lada Niva ima valjda 1 zvjezdicu naspram golfa koji ima 5 a što se mene tiće može imat i 55,CDRW neznam jesi li vidio kad auto koji je imao karambol sa Ladom
a jesi ti vidio ljude koji su bili u ladi nivi NAKON sudara?

vjeruj, ja jesam, i to više puta. i vrlo rijetko oni izlaze iz auta u okomitom položaju, uvijek ih treba iznositi.
Quote:
A ekipa iz Konstruktara u stanju je kamion polomit a ne jedan Opel,sa svakim seriskim terencem cilj je savladat prepreku i ključna rijeć je savladat..znaći polako i sigurno stić do cilja,a voziti "utrke" po terenima nemože podnjeti ni jedan seriski automobil osim možda Land Rovera a i on če na kraju popustit,a ekipa iz Konstruktora sigurno ne špara firmin auto,da se puno ne lažemo ne.
ključna riječ je da hvališ ispodprosječan auto i pizdiš na one koji znaju o kakvoj je kanti riječ.
Quote:
A ako baš želiš znati šta je neuko neuko je tvrditi da bilo koji golf ma koliko VW korporacija platila da se napiše i da ima 55 zvjezdica u sudaru s terencem koji ima bul barove bolje prođe,aj nemoj biti dijete + čovjeće si svijestan da imaš 22 230 postova sve što mi to govori da si sama teorija a prakse jako malo.
informiraj se o bul barovima i uvjetima pod kojima se provode testovi sudara.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:46   #92
Ko što sam rekao služi me jako dobro nebih ga nikad svrstao u smeče.Al ti znaš bolje.
Ja bih ipak rekao da je mnogo više loših vozača nego automobila.
__________________
Samo jednom se živi

Zadnje uređivanje Lucifer osobno : 10.10.2013. at 10:06.
Lucifer osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:16   #93
nije smeće nego je kanta.

ako je do terena, nema motor za to. ako je do pogona, ni to nije vrhunski.
ako je do udobnosti, ima puno boljih po tom pitanju. nastavi niz sam jer svaka "vrlina" frontere je samo u tvojoj glavi a to bi znao i sam da si vozio više auta i uvjerio se da postoji puuuuuuuno bolje od frontere.
njezina jedina prednost je dostupnost dijelova koje dijeli sa ostalim opelima i cijena.

bolja od lade nive, lošija od svega ostaloga što se može nazvati poluterenac.
i kad takvom autu počneš spomenike dizat, što drugo nego da ti ljudi kažu da pričaš bezveze.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:44   #94
Ok,pardon,ja uopče ne sumnjam da si ti imao i vozio desetke drugih i da znaš bolje,lako je hvalit aute od 20-40 k eura i da nije slučaj samo sad s mojom Fronterom,nebitno da je bilo koji auto u pitanju ti češ nać nešto jer vjerojatno najbolji je onaj koji ti voziš.
Bez zamjerke takav dojam se ostavlja
__________________
Samo jednom se živi

Zadnje uređivanje Lucifer osobno : 10.10.2013. at 11:03.
Lucifer osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:10   #95
Pa za razliku od tebe koji misli da je tim smećem od Frontere povukao boga za bradu i to doslovno - Wonder JEST vozio koješta na i izvan ceste. Dakle ne lupetaj kad neznaš s kim pričaš.

A što se tvoje Frontere tiče - reci kud su nestale te silne űber pouzdane, sposobne, lijepe (nastavi niz) Frontere? Na cesti ih možeš svijećom tražit, nađem više UAZ-a nego Frontera?!?!? Jel ih to vlasnici čuvaju doma u dnevnom boravku da ih kiša i blato ne poflekaju?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:28   #96
Momci da mi završimo ovo,svaku sreću vam želim....lol "neznam s kim pričam" vi ste tu neki autoriteti il koji k....likovi koji su proveli 100 punih dana života laprdajući po forumu,govoreči ljudima kak ste samo vi u pravu svi ostali su blesavi.Majke ti dođe čovjeku da vas zaposli kod nekog električara umjesto kompijutora za dijagnostu kolko ste pameti popili.
__________________
Samo jednom se živi

Zadnje uređivanje Lucifer osobno : 10.10.2013. at 11:38.
Lucifer osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:43   #97
Quote:
Lucifer osobno kaže: Pogledaj post
Ok,pardon,ja uopče ne sumnjam da si ti imao i vozio desetke drugih i da znaš bolje,lako je hvalit aute od 20-40 k eura i da nije slučaj samo sad s mojom Fronterom,nebitno da je bilo koji auto u pitanju ti češ nać nešto jer vjerojatno najbolji je onaj koji ti voziš.
Bez zamjerke takav dojam se ostavlja
jedna je stvar kad ti sam uživaš u tom autu.
sretno ti bilo.

ali kad počneš druge uvjeravat kak je auto super....daj se sam kazni.
Quote:
Lucifer osobno kaže: Pogledaj post
Momci da mi završimo ovo,svaku sreću vam želim....lol "neznam s kim pričam" vi ste tu neki autoriteti il koji k....likovi koji su proveli 100 punih dana života laprdajući po forumu,govoreči ljudima kak ste samo vi u pravu svi ostali su blesavi.Majke ti dođe čovjeku da vas zaposli kod nekog električara umjesto kompijutora za dijagnostu kolko ste pameti popili.
pazi, i sam se krećeš prema tome jer si nabijaš postove pišući o kanti.

a što se tiče blesavih, ti sugeriraš da su svi ostali glupi jer nisu prepoznali kvalitetu frontere, samo si ti pametan i jedini znalac
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.