Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 17:58   #81
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitala da su im leđa spremna za sjedenje kada stavljaju nožne prstiće u usta. ..
ovo bi moglo biti točno utoliko što su to neke stvari koje se prosječno približno (vremenski) zaista počnu događati... dakle, prosječno, znači ima odstupanja... kao i ona priča da kad se beba počne sošl (social) smijati, mama je spremna za sex... nema veze, ne smješka se zato, al eto ti prvi osmjesi zaista su najčešće podudarni sa završetkom babinja...
evo, baš sam našla i u jednoj knjizi koju malo iščitavam od dr. Richarda Woolfsona (eminentan, poznat, bla truć)... da djeca već sa 3,max 4 mj. imaju dovoljno zrelu kralježnicu za te vježbice (da im se daju ruke, pa ih se nježno diže, ili se sami dižu koliko mogu), a sa 5,6 da ih je ok pustiti malo sjediti (malo!) poduprte nekim jastucima, pa se drže rukicama ispred...
ne znam, znam samo da moja baš pita pomoć oko toga, a ja ne volim da moja ljubav dreči, pa joj od 3.mj.svesrdno pomažem u toj njezinoj gimnastici, i fino se razvija, nema što
veseli me što se jedan tako eminentan stručnjak slaže sa mojom zdravo-seljačkom konstatacijom
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:05   #82
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
jučer smo bili kod mojih,mama uzela malog i on skakutao po njoj. Točnije ona je sjedila,držala ga za leđa,a on je uspravljao noge pa ih skupljao,ja sam šiznula,nemam pojma jel on to smije već raditi,naravno da ona ne vidi ništa loše u tome kad on već jelte uživa
to i moja radi, i uživa! srce mamino
nema šanse da joj branim... uostalom, očito je da to može kad već radi..
a i najkontraprotivniji kažu da je ok dok radi ono što može.. (općenito mi nije jasna koncepcija raditi nešto što ne možeš, čisto filozofski, )
hm, to bi bilo možda kad bi neko dijete vukao da to radi, a ono još ne može i/ili ne želi
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:23   #83
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
uostalom, očito je da to može kad već radi..
a i najkontraprotivniji kažu da je ok dok radi ono što može.. (općenito mi nije jasna koncepcija raditi nešto što ne možeš, čisto filozofski, )
ne, nisi shvatila
beba smije raditi ono što može samostalno napraviti, u potpunosti
eto ti riješenja logičke enigme o tome kako raditi nešto što možeš ili ne možeš
i novorođenče može sjediti, ako ga se postavi u taj položaj i podupre, naravno da može - samo u taj položaj se ne može samo postaviti, ne može samostalno izvesti sjed u potpunosti pa to, elem, ne smije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:54   #84
hehe...
ma kužim da se mislilo da ne smije uopće i ni na koji način ono što ne može samostalno.
al, mi to kao neko generalno pravilo ne drži vodu, a i malo se zezam..
anyway, individualni su naši bebani, a meni je nekako ideja-vodilja u svemu moja intuicija i komunikacija s mojom bebom, pa nekako ipak vjerujem da ono što je dobro za nas ne mora biti za druge, a bogami i obrnuto
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 16.06.2008. at 21:40. Reason: dovršiti misao :p
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:42   #85
isto tako precious - ako joj sad to ne škodi ne znači da neće nekad u budućnosti
ja to gledam kao dohranu - nitko mi ne brani da sa 6 mj dam kravlje mlijeko, mislim da bi dijete to i popilo, ali da li ja sad znam posljedice na njegov probavni sustav u nekoj daljoj budućnosti? ne znam, zato se pridržavam uputa stručnjaka. isto mislim o smokijima, pudinzima i sl
valjda svatko nađe svog stručnjaka kojem vjeruje - ja sam moje našla na goljaku i svi redom imaju iste priče, a referentni su centar za hr i ja im potpuno vjerujem, a to je najvažnije
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:04   #86
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
hehe...
ma kužim da se mislilo da ne smije uopće i ni na koji način ono što ne može samostalno.
al, mi to kao neko generalno pravilo ne drži vodu, a i malo se zezam..
anyway, individualni su naši bebani, a meni je nekako ideja-vodilja u svemu moja intuicija i komunikacija s mojom bebom, pa nekako ipak vjerujem da ono što je dobro za nas ne mora biti za druge, a bogami i obrnuto
ja sam ti se divila mojoj bebi i moj majčinski ponos je cvjetao kad se M sa tri mjeseca okrenula, mislila sam da je mala pravo čudo, a u stvari se samo izvijala pa se u tome okrenula na trbuh i bila turboprekruta i nije mogla balansirati pa je padala sa trbuha na leđa i tako su stručnjaci pobili majčinsku intuiciju ....stoga.... ja njima vjerujem....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:35   #87
ali okret na trbuh i obrnuto se izvode na određen način..a okretanje izvijanjem je dosta različito od pravilnog...tak da se može skužit odma o čem se radi..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:52   #88
kak se izvodi okret s trbuha na leđa? sad nisam sigurna da moja isto ne padne pa se obrne
ona bude neko vrijeme na trbuhu, onda se krene klimati na jednu stranu pa se prevali na bok i onda s boka na leđa
jel to ok?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:54   #89
Ja nemam pojma. Moja se još ne prebacuje s leđa na trbuh, većinom se okreće s jednog boka na drugi. A što više čitam to sam se više isprepadala.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:11   #90
pa sa leđa na trbuh - digne noge u zrak pa se prebaci na bok pa jednom nogom se odgurne i prebaci na trbuh...

sa trbuha na leđa - odigne se na rukice i počne okretat u boku i onda prebaci rukicu a noga prati ruku...

ne mmora biti striktno tako..MIha se prebacivao na leđa da se nije odizao na rukice al se nije izvijao...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:12   #91
ma izvijanje se skuži ....ne valja ako se izvija u luk ili ako se odiže nogama da odigne leđa sa podloge (most)....to je Miha napravio par puta, poslje sam ga ja prekinula par puta kad bi to počeo radit i više nije ponavljao...pedica rekla da to nije ništa...to je uvijek napravio a prematalici
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:19   #92
ma moja se malo izvija u luk, zato i pitah
rekla pedici, oeidca rekla da je primijetila, ali da nije ništa strašno
(samo što na temi distoni, hiper i hipotonus svako malo pročitam kako je nekom pedica s 2 mjeseca rekla kak je sve ok, a ond a s 5 ili 7 ipak nije bilo ok)
nisam pratila jel joj noga prati ruku...baš budem sutra...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:21   #93
Moja Ema se također sa 3 mjeseca sama počela okretati sa leđa na bok pa na trbuh pa sam ja isto pomislila kako to ne valja , ali su mi na Goljaku objasnili da je to kod nje napredak , a ne nešto abnormalno zbog načina kako se okreće...

znači nije svako okretanje i svako izvijanje patološko....

sad su mi rekli da mora stavljati nogice u usta , a ona ih samo dira i podiže prema ustima ,ali ih ne želi stavit u usta pa su nam rekli da bi to već sad sa 4mjeseca trebala radit...

ali ipak sam mišljenja da je svaka beba individua za sebe ....
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:34   #94
To izvijanje u luk nekad F prakticira,ali sam kad hoće nešto dohvatiti,a to mu se nalazi iznad glave dok leži. Danas se prvi put okrenuo s leđa na trbuh,i to jedva,prvo se okrenuo na bok i sve oće,neće na trbuh,ali jedva,ja ipak mislim da malo teže bebe se i ne mogu tako lako okretati kao lakše bebe.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:38   #95
pa negdje sam pročitala da bebe može tek sa 6,7 mj staviti nogu u usta,F hvata noge i vuče ih prema ustima,ali mi se još čine prekratke da bi ih mogao staviti u usta
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:52   #96
ma izvijanje je baš specifično..bar ono što sam ja vidjela....nije da se događa kod hvatana igračke i sl....

a težina nema veze sa ničim..Miha je bio među težim bebama pa opet sve napravio dosta rano...a ima i lakših koje duže ne naprave ništa....nije da nešto ne valja jednostavno još nije vrijeme...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 01:00   #97
sve je individualno,pa nisu bebe švicarski satovi,neka uživaju,kad tad će pokazati sve što mogu,a onda ih nećemo moći uhvatiti....
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:16   #98
Moja se mogla okrenuti sa trbuha na leda, ali to nije voljela raditi, pa je nisam ni forsala. Obozavala je biti na trbuhu. isto tako nogice je dosta kasno pocela stavljati u usta i tu i tamo bi ih stavila u usta. Ni sada to ne radi bas precesto.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 13:51   #99
sad i ja znam da je izvijanje nešto drugo od pravilnog okreta (na žalost), ali sam ono napisala jer su cure rekla da im klinci uživaju skakutati a stručnjaci tvrde da to ne valja... jeste li skužile što je pjesnik hito reći?!?!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 13:54   #100
mijaja, pametnome i jedna dosta:-)
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.