Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2012., 15:04   #61
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što je nenormalno i nesmiješno u "međusobnom podučavanju anatomije tijela"? Što te tjera na postavljanje tužnih smajlija?

Oko, uho, ruka, noga, kurac, sisa... U čemu je problem?

Ironiziraj s dr Philom koliko želiš, ali meni i dalje zvučiš kao netko tko ima itekakve issues sa svojom anatomijom - onak, zvučiš kao one curke koje se jedine ne skinu kad se na maturalcu ide na noćno kupanje, ili kao roditelji koji se jako trude da ih dijete ne zatekne pri presvlačenju ili tuširanju (a pogotovo im je problem ako kćeri vide golog tatu).

Dobra vijest je da problem pokušavaš racionalizirati.

Pod podučavanj sam mislila -na pipkanje, meranje, drpanje....kako god....
Zar je tebi normalno da oni to u osnovnoj rade? (djeca od 9-13 godina)

pa.... ovo boldano si pogodio ....

....ako si mislio da se ne želim gola skinuti pred svima čak i ako su to svi napravili, u donjem vešu sam bila na noćnom......
Zašto bih se uopće skidala gola pred svim tim ljudima?

ovo drugo..... nemam problema s time da me moja kćer vidi (i gleda svaki dan golu), no muža..... hm....'najgoliji' je bio pred njom u boksericama.
Mislim da je to ok.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:11   #62
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Pod podučavanj sam mislila -na pipkanje, meranje, drpanje....kako god....
Zar je tebi normalno da oni to u osnovnoj rade? (djeca od 9-13 godina)
Ako je obostrano dobrovoljno, ako nema nijednog (izravnog, neizravnog) oblika prisile, ucjene, nečega - što je najgore što se može iz toga izroditi?

Quote:
Zašto bih se uopće skidala gola pred svim tim ljudima?
"Svi ti ljudi", "sva ta djeca" - da smo na US-u, već bi odavno dobila dijagnozu sociofobičarke .

Pitanje zapravo glasi malo drugačije: zašto je od "svih tih ljudi" baš tebi (bio) problem skinuti se gola?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:25   #63
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Moji klinci su od vršnjaka i okoline slušali izraze kao što su "pišo" i "pipica", a ja to nikad nisam predstavljala kao pogrešno; štoviše, priključila bih se ponekad. Ali ako ja prva koristim neku od izvedenica za spolni organ, onda bih rekla "knjiški".



I sama kažeš da je ta prijateljica starija, ona je sad u sasvim drugoj fazi i reagira na svoj način.



Nadam se da su ti sati razgovora podijeljeni na više vremenski kraćih perioda, ne dužih od par minuta, i ne prečesto.

Kad sam skužila da sam već dosadna svojoj djeci jer bi počeli cupkati nogom i gledati okolo, zamolila sam ih da mi kažu kad pomisle da pričam previše. Oni su to shvatili ozbiljno.



To nije posao, to je način života, svakodnevica. Objašnjavaš kad se pojavi razlog i potreba za to.



Uvijek će netko znati više, ali razumijem ovu tvoju potrebu. Svejedno računaj na to da će drugi pričati iz nekog drugog ugla i da će tvoje dijete upiti i te informacije. Ne možeš joj prenijeti svaku subjektivnu refleksiju i doživljaj.
Mala je starija od nje nepune 2 godine.....

Ovo za sate ....khm,khm.... nisu bili sati odjednom u pitanju, no po pola sata i više bi joj objašnjavala i razgovarala sa njom..... da, bilo joj joj je nekad dosadno, no ja sam smatrala da trebam završiti

očito puno stvari krivo radim ......

ovo zadnje, naravno da svaka teorija bude potpuno shvaćena tek kad i praksu uključimo, no ja joj želim prvo prenijeti činjenice (što su ti organi, za što služe, spolne bolesti kontracepcija,trudnoća, abortus......) želim da to sve zna što prije, no opet ne prerano.

I da, moja je teorija da se s nekim spava iz ljubavi i samo ako ti je baš stalo do te osobe i to joj želim prenijeti

možda će sad netko misliti da sam neka do kraja zatucana, no imam neke svoje stavove koje smatram ispravnima i od njih ne odstupam....



Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
meni se cini da ce mm bit problem u nasim obiteljskim razgovorima o sex-u. on kao da ima issue kad se radi o kombinaciji djeca i sex, do sad nisam povlacila to pitanje, mislim da ga pitam sto i kako, no vidit cemo u buduce. njemu je recimo bed ako se mala pipka (ona svoj intimni dio zove zbirnim imenom piplica) po piplici kad se kupa, a nije mu bed ako si mali nateze pisu. mislim, u cemu je razlika. jednom joj je rekao da je to fuj sto radi, sto me totalno zateklo da sam to htjela poslije s njim rijesit, al zaboravih. poslije se vise nije ponovilo, ni njeno pipkanje ni njegovi komentari. vidit cemo... ne bi htjela da odraste misleci da radi nesto lose i krivo. mene su odgajali u oblaku tabu tema (rodnica, menga, sve je to bilo "ono doli"), ne bi htjela napravit nesto totalno krivo kad se o mojoj djeci radi.
i ovo sam krivo radila

za stariju se i ne sijećam više, no mlađa dok je presvlačim često krene rukicom
čeprkati dolje
nasmijala bih joj se, rekla:'' ma šta to ...... radi'' i poškakljala i ona bi naravno isti tren zaboravila što je radila.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:33   #64
Ja svog trogodišnjaka pustim da ga nateže.

Mislim da i liječnici to preporučaju zbog prepucija.

Ne vidim razloga zašto bih mu govorila:"Što to radiš?" pa onda usred neugode to svaljivala na nekakav humor.

Ne obraćam pažnju uopće.

Ne kužim? Di je problem da dijete instinktivno dira spolni organ?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:36   #65
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
da, bilo joj joj je nekad dosadno, no ja sam smatrala da trebam završiti
Kad djetetu postane dosadno, slobodno joj čitaj današnji vodostaj Dunava - postići ćeš jednaki učinak .

Zašto je tako teško osluškivati dijete, davati mu onoliko koliko "traži" i onoliko koliko je u stanju "progutati"?
Quote:
I da, moja je teorija da se s nekim spava iz ljubavi i samo ako ti je baš stalo do te osobe
Nije to "tvoja teorija", nego zdrav pogled na seks . Doduše, vjerojatno bi idila našeg slaganja trajala samo dok ne krenemo detaljno definirati koja je to razina ljubavi dovoljna za seksanje .
Quote:
možda će sad netko misliti da sam neka do kraja zatucana, no imam neke svoje stavove koje smatram ispravnima i od njih ne odstupam....
Ako si tako sigurna u ispravnost svojih stavova, čemu ovaj topic? Trebaš potvrdu da su tvoji stavovi OK?

Guess what: na "strateškoj razini", sve je OK - očito želiš djetetu dobro, očito imaš visoke standarde morala, ljubavi, svačegnečeg. Ali, reklo bi se da pri operacionalizaciji te strategije, stvari počinju ozbiljno "štekati".

Ne radi se tu o (ne)zatucanosti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:36   #66
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako je obostrano dobrovoljno, ako nema nijednog (izravnog, neizravnog) oblika prisile, ucjene, nečega - što je najgore što se može iz toga izroditi?


"Svi ti ljudi", "sva ta djeca" - da smo na US-u, već bi odavno dobila dijagnozu sociofobičarke .

Pitanje zapravo glasi malo drugačije: zašto je od "svih tih ljudi" baš tebi (bio) problem skinuti se gola?

Pa..... mogla bi se izroditi - beba u osnovnoj ili abortus u osnovnoj.....



Da raščistimo- nikakav problem nije, kad se trebam skinuti pred onim, pred kim ja to želim, po svijetlu, danu, kad god
Problem (ni)je što ne želim da svi oni koji mi ne znače ništa gledaju moje intimne djelove.....
da imam problema sa svojim tijelom, valjda ne bih ni na plažu išla, no dok god je i na plaži većina u badićima ili kostimima - mislim da razmišljam ispravno
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:39   #67
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Pa..... mogla bi se izroditi - beba u osnovnoj ili abortus u osnovnoj.....
Guess what: od pipanja se ne zatrudnjuje.

Beba u osnovnoj se puno lakše može izroditi neukom curetku čije je buđenje seksualnosti praćeno roditeljskim užasnim strahom, nelagodom, šutnjom i tak'. Onako, sindrom puštanja s lanca.
Quote:
dok god je i na plaži većina u badićima ili kostimima - mislim da razmišljam ispravno
Znači, "argument većine" vrijedi ako je u tvoju korist (maturalac i kupanje)?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:46   #68
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja svog trogodišnjaka pustim da ga nateže.

Mislim da i liječnici to preporučaju zbog prepucija.

Ne vidim razloga zašto bih mu govorila:"Što to radiš?" pa onda usred neugode to svaljivala na nekakav humor.

Ne obraćam pažnju uopće.

Ne kužim? Di je problem da dijete instinktivno dira spolni organ?
Problem je očito bio u meni

od sad ću je pustit neka djete istražuje.....

Nego, jel' ok što ću se molit svim svecima da ipak ne budem morala na onu temu mala djeca i masturbacija

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kad djetetu postane dosadno, slobodno joj čitaj današnji vodostaj Dunava - postići ćeš jednaki učinak .

Zašto je tako teško osluškivati dijete, davati mu onoliko koliko "traži" i onoliko koliko je u stanju "progutati"?

Nije to "tvoja teorija", nego zdrav pogled na seks . Doduše, vjerojatno bi idila našeg slaganja trajala samo dok ne krenemo detaljno definirati koja je to razina ljubavi dovoljna za seksanje .


Ako si tako sigurna u ispravnost svojih stavova, čemu ovaj topic? Trebaš potvrdu da su tvoji stavovi OK?

Guess what: na "strateškoj razini", sve je OK - očito želiš djetetu dobro, očito imaš visoke standarde morala, ljubavi, svačegnečeg. Ali, reklo bi se da pri operacionalizaciji te strategije, stvari počinju ozbiljno "štekati".

Ne radi se tu o (ne)zatucanosti.
Prve dvije stavke sam shvatila, boldano se slažem s tobom

pa postavila sam topic da pitam na koji način, da ja njoj prenesem sve te svoje standarde, saznanja....jer da, sve je to u mojoj glavi lijepo posloženi, no kad treba prenijeti njoj...tajac.... bojim se da ne uprskam odgoj, nju, sebe i čitavu našu familiju
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:46   #69
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma kad sam rekla da mi se čini da sad ispada da si srameći pred djeco u vezi spolnih organa ako kažeš pipica ili pimpek sam mislila kako se u par postova naglasila ta službena terminologija
netko je spomenuo 1,5-godišnjakinju koja je rekla 'ja imam ginu' (mislim , zašto forsiranje vagine, što bi falilo da su joj roditelji rekli da ima pipicu pa da je ona rekla pipica)
pa je onda netko napisao kako je kćer vidjela da braco ima pišu pa je navodno rekla - braco ima penis. kao da bi dijete ispalo manje upućeno da je reklo - kao i roditelj, uostalom - da braco ima pišu.
to je moje dijete reklo da braco ima penis, ali da malo pojasnim, ja zbilja mislim da je to cula od teta u vrticu, mi doma koristimo termin piso
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:50   #70
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post

Nego, jel' ok što ću se molit svim svecima da ipak ne budem morala na onu temu mala djeca i masturbacija


pa to pipkanje, oni to rade jer im je fino, mislim zar to nije masturbacija?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way

Zadnje uređivanje aniano : 19.04.2012. at 15:55.
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:52   #71
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
....jer da, sve je to u mojoj glavi lijepo posloženi, no kad treba prenijeti njoj...tajac.... bojim se da ne uprskam odgoj, nju, sebe i čitavu našu familiju
Šutnjom se uglavnom jako zezne.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:57   #72
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Guess what: od pipanja se ne zatrudnjuje.

Beba u osnovnoj se puno lakše može izroditi neukom curetku čije je buđenje seksualnosti praćeno roditeljskim užasnim strahom, nelagodom, šutnjom i tak'. Onako, sindrom puštanja s lanca.

Znači, "argument većine" vrijedi ako je u tvoju korist (maturalac i kupanje)?
primjer tog puštanja sa lanca sam imala priliku doživjeti u svojoj blizini..... u prvom srednje, cura koja se čudila kako se to tamo neki ljube u usta (francuski), do kraja godine je bila 'glavna' u školi.
Vjerovao ili ne, tad u prvom srednje sam sama sebi obećala, ako ikad budem imala dijete, nikad ga neću tako odgajati i zatucati.

znam ja kako se beba dobiva- imam dvije

no, pipanje + hormoni + pubertet + netko tko ti se sviđa = ?

za boldano; argument većine tu ne vrijedi - moj život, moja pravila
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:05   #73
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
pa to pipkanje, oni to rade jer im je fino, mislim zar to nije masturbacija?

ja mislim da u početku pipka i istražuje (kao recimo i prstiće na nogama), a poslije može osjetiti da je to fino.....
mislim da masturbacija drukčije izgleda

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Šutnjom se uglavnom jako zezne.
Znam, zato sam došla tu po savjet i mogu samo reći; hvala

imam sad par ideja kako prići, koja pomagala koristiti i što reći
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:10   #74
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
no, pipanje + hormoni + pubertet + netko tko ti se sviđa = ?
Postavila si pitanje o djeci 9-13 godina - to ipak baš i nije doba hormona i puberteta.

Ali, kad fakat krenu hormoni i pubertet, ajmo dovršiti tvoju jednadžbu:

= obostrano željeni seks?

U čemu je problem u obostrano željenom seksu dvoje educiranih mladih?

BTW, poanta je u znanju i kako se djeca ne dobivaju .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:13   #75
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma kad sam rekla da mi se čini da sad ispada da si srameći pred djeco u vezi spolnih organa ako kažeš pipica ili pimpek sam mislila kako se u par postova naglasila ta službena terminologija
netko je spomenuo 1,5-godišnjakinju koja je rekla 'ja imam ginu' (mislim ,
Ja sam to napisala. (tj. ne to, nego "mama ima ginu"...prvo je sama sebe pitala "kaj mama ima", a onda si i odgovorila "mama ima ginu")
Zar nisi procitala odgovor na taj svoj post? Ne kuzim cemu cudnjenje.
Quote:
zašto forsiranje vagine
Kakvo forsiranje?
Zasto forsiranje pipice ili nekog drugog izraza?
Zasto bi to sto nesto zoves tako kako zoves bilo nekakvo forsiranje?
Da i je neko (ne znam koji ti cilj tu vidis) forsiranje, sto ima tu loseg da dijete kaze vagina, a ne pipica?
Quote:
što bi falilo da su joj roditelji rekli da ima pipicu pa da je ona rekla pipica)
Ne bi nis falilo, mogli smo pipicu nazvati i frndukla, zar nije sasvim svejedno?
Quote:
pa je onda netko napisao kako je kćer vidjela da braco ima pišu pa je navodno rekla - braco ima penis. kao da bi dijete ispalo manje upućeno da je reklo - kao i roditelj, uostalom - da braco ima pišu.
A zasto mislis da bi dijete ispalo manje upuceno da je reklo "pisu"? I kome bi to ispalo manje upuceno?
Razgovaralo je s mamom...mami je reklo to sto je reklo...mislis da bi mama bila razocarana sto njeno dijete nije bas upuceno pa kaze piso umjesto penis?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:14   #76
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post

ja mislim da u početku pipka i istražuje (kao recimo i prstiće na nogama), a poslije može osjetiti da je to fino.....
mislim da masturbacija drukčije izgleda



Znam, zato sam došla tu po savjet i mogu samo reći; hvala

imam sad par ideja kako prići, koja pomagala koristiti i što reći
ne znam na sto si mislila pod tim da poslije osjete da je to fio, ja sam nekako kontala da je to od pocetka fino...
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:16   #77
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A zasto mislis da bi dijete ispalo manje upuceno da je reklo "pisu"? I kome bi to ispalo manje upuceno?
Razgovaralo je s mamom...mami je reklo to sto je reklo...mislis da bi mama bila razocarana sto njeno dijete nije bas upuceno pa kaze piso umjesto penis?
na stranu piso ili penis, meni je svejedno koji termin ona izabere (jos ce se to mijenjat), meni je bila bitna lezernost kojom je ona to rekla.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:19   #78
i jos nesto, nije tema sex, al je golo tijelo. moja mala se lani na ljeto s dvi ipo godine kupala gola, na moru kod nas. obukla bi ona kupace, pa bi ih skinula, nisu bile prakticne. masu djece oko nas se kupalo u gacicama (kupacim), cak i malci od godine dana. e sad, jel to samo meni cudno, ili sam ja cudna jer mi je bilo ok da moje dvoipogodisnje dijete okolo trckara golo?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:19   #79
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Nego, jel' ok što ću se molit svim svecima da ipak ne budem morala na onu temu mala djeca i masturbacija
Na sto konretno mislis? Na masturbaciju bebaca ili onih malo vecih..koje spominjes 9-13?
I u cemu je problem, sve je to za ljude.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:23   #80
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
na stranu piso ili penis, meni je svejedno koji termin ona izabere (jos ce se to mijenjat), meni je bila bitna lezernost kojom je ona to rekla.
Pa da, o tome se i radi...a to koji je izraz imo je sasvim nebitno.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.