Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 21:31   #1
Neuspjesno mrsavljenje.? :(

Pozdrav.
Zanima me vase misljenje o mojoj dijeti
Naime, nekih tjedan dana ne jedem slatko,nikakve grickalice,tjesto,kruh krumpir i ne veceram..ali moram priznat da redovito maznem uz tv zdjelicu vocne salate.bila sam uvjerena da cuna taj nacin smrsavit medutim vaga stoji.
Sto vi mislite,u cemu je problem.?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:37   #2
Ja bih rekla u tvojim nerealnim očekivanjima. Što znači ovo da si mislila da ćeš smršaviti? Kilu, dvije, pet, deset? Pazi, radi se o periodu od tjedan dana.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:59   #3
oa muslila sam da ce biti nekih pomaka barem.inace imam petnaestak kg viska
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:23   #4
Pa normalno ti je mrsavljenje 1 kila tjedno! Voce jedi ujutro samo i ne preskaci veceru i rezulati ce doci

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Lecos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:31   #5
Bez obzira što si izbacila slatko, grickalice, kruh, itd., ti možeš bez problema unositi kalorijski znatno više hrane od one količine koja je tebi potrebna za gubitak kilograma. Teško ti tu netko može precizno reći jer nema dovoljno podataka o tome kako se točno hraniš. Bilo bi dobro da ubaciš i neku tjelesnu aktivnost ako možeš. Ali tjedan dana je zaista premalo vremena.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 13:34   #6
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zanima me vase misljenje o mojoj dijeti
Naime, nekih tjedan dana ne jedem slatko,nikakve grickalice,tjesto,kruh krumpir i ne veceram..ali moram priznat da redovito maznem uz tv zdjelicu vocne salate.bila sam uvjerena da cuna taj nacin smrsavit medutim vaga stoji.
Sto vi mislite,u cemu je problem.?
Što se tiče prehrane, o je a pohvalii i OK je.
Međuitm...
Potrebno je mnogo tjelesne aktivnosti da se kalorije počnu topiti.
Unos kalorija je smanjeni, ali se nije povećala potrošnja.
Treba jedno i drugo, u tome je rješenje.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:29   #7
Hranim se izrazito nezdravo i može se slobodno reći da sam ovisnik o Coca-Coli.

Ja nisam imao nikakav plan ni cilj smršavjeti. Plivao sam tri tjedna po 30 (3x10) dužina preko cijelih Danača i kad je postavljeno vaterpolsko igralište tri mjeseca svakodnevno u kontinuitetu igrao po 4-5 sati. Smršavio sam 20 kg ni ne obazirući se na to, netko mi je drugi dao do znanja kako sam smršavio. Samo se ubijaj od neke zabavne tjelesne aktivnosti i onda možeš žderati što i koliko hoćeš.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 07:14   #8
Ja mogu povrditi sličnu priču i sličan rezultat sa samim sobom.
Prije nekoliko godina imao sam 96 kg i već sam ubrzano išao prema 100 kg, i sve mi je zvonilo za uzbunu.
Pokušavao sam sa nekim dijetama skinuti kilograme barem do 90 kg, ali nije nikako išlo.

Onda sam kupio sportski bicikl i tu se sve preokrenulo.
Otkrio sam da jako volim biciklirati i tako sam svaki dan prevalio oko 25-30 km na biciklu (oko 1 do 1,5 sat dnevno).
Kilogrami su se počeli topiti kao od šale.
Na to sam još dodao da sam se odrekao pive prema raznim savjetima i literaturi i dnevno popijem malo vina i o je još ubrzalo mršavljenje.

Danas sam sretan i zadovoljan sa svojih 78 kg i čak sudjelujem na amaterskim biciklističkim pa i trialonskim utrkama za zabavu.
Preporučam svima tako nešto.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:01   #9
Nisam siguran zašto voće uopće? Krcato je fruktozom koju treba unositi u umjerenim količinama, a naravno još nezgodnije je što ga jedeš navečer pred spavanje.

Smanji unos voća na minimum, jedi isključivo niskofruktozno voće i to u periodu oko fizičke aktivnosti.

Isto tako vidim problem u tome da ne večeraš, nemoj se voditi onom da nije dobro jesti navečer, itekako treba jesti navečer i to kombinaciju proteina i zdravih masti. Omiljena večernja kombinacija mi je svježi sir i kikiriki maslac, divota od obroka

Veliko je pitanje što doručkuješ, želiš li reducirati masno tkivo onda ne bi bilo loše u doručku izbjeći konzumaciju ugljikohidrata, jer će lučenje inzulina stvoriti glad vrlo brzo, dok će te doručak bogat proteinima, mastima i eventualno povrćem držati sitom satima i nećeš imati toliku potrebu za hranom. Omiljena doručkovna kombinacija su mi suncokretove sjemenke sa špekom prepečene na svinjskoj masti, preko toga kajgana i gore nariban tvrdi sir i chia sjemenke.

Naravno, sve ovisi o količini kalorija koje unosiš, kakvom se fizičkom aktivnošću baviš i koliko često. Za dugoročan rezultat je potrebna sinergija pravilne prehrane i fizičke aktivnosti

Nadam se da sam barem malo pomogao smjernicama
__________________
Different je edukativna platforma za zdrav način života.
different.hr
Eat Different is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 01:44   #10
Thumbs up Kako brzo smršaviti

Ako netko želi smršaviti, jako preporučam da pogleda ovaj video: https://youtu.be/SThFgplRgHQ

Nadam se da će poslužiti.
Vice123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.