Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2014., 23:26   #1121
Quote:
markvite kaže: Pogledaj post
Vidim frustracije odmah na početku , al to je samo kap u moru koliko će ti trebati strpljenja u životu (podsjećaš me na mene, takav sam i ja bio). Pa svake se godine uplaćuje tih 350 kn za upise (tj, to brucoši plaćaju, a na višim godinama se plaćaju isto upisi svake god. ali 130 kn + oni koji imaju školarine) i to je normalno. Logično je i da se trebaš fotkati jer ti treba slika za indeks, a ovo za domovnicu i rodni list je po meni sasvim nepotrebno jer sigurno u sustavu postani-student ima tih podataka. Očito im treba za arhivu Jedna stvar za ubuduće: Sve saznaš na vrijeme ili u većini 5 do 12, ali saznaš. Nema mjesta panici.
ma tako sam i na pocetku srednje a onda drugi treci cetvrti razred sve lagano bez brige tako ce i ovo valjda bitt uglavnom naviknut cu se

: sad sam iso pogledat znaci objavili su jucer(utorak) u 9:28 ujutro a ja gledo u pon navecer i nije bilo ,,i onda u utorak oko podne iso zvat (iako mrzim zvat tako nepozante i) i javi se meni neka zena i dode mi pa sve je na stranici objavljeno zasto zoves ,,ja kazem da nije i dode ona meni kako nije upravo gledam u to ,,sva neka zivcana i onda pogledam i vidim da je ,,,,al poanta je da je ona rekla to meni ko da je objavljeno prije dva mjeseca
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 21:20   #1122
Je l istina da se s ovim faksom puno putuje?
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 21:47   #1123
Quote:
TikiFiesta kaže: Pogledaj post
Je l istina da se s ovim faksom puno putuje?
Pretpostavljam da pitaš za terensku. Ovisi sve o financijama faksa, vođi puta (profesoru), cijeni i naravno pristanku studenata. Prijašnjih se godina putovalo dosta uz malu subvenciju studenata, al s obzirom da je kriza (koja očigledno utječe i na kasu faksa) koncept terenske se polako počeo mjenjati. Sve ovisi kak će biti financije sljedećih godina, al o samoj bi se terenskoj dalo dosta raspravljati...
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 00:36   #1124
Zna li netko koliko ima bodova zadnji na listi ove godine?
topazius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 02:02   #1125
Quote:
topazius kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko ima bodova zadnji na listi ove godine?
524
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:08   #1126
Jao kako nizak prag...ja nisam lani s 540ak upao, već sam na geo/pov, ali nema veze...vezano za terensku..kolega ti je rekao sve...ovogodišnja situacija...istraživači prošli loše i ostali u Zgu na terenskoj, radeći ankete o promjenama klime, nitko nije bio zadovoljan..moj smjer imo sreću, 7 dana u Rumunjskoj bili, ne bi čovjek vjerovo da te netko hoće odvest u takav tip zemlje, osim toga, da biraš gdje ćeš putovat, sigurno ne bi tamo išao...Bilo nam jako lijepo...a kolega ti je rekao sve točno, fax nema novaca pa je ove godine bilo užasno puno da studenti daju...PMF kao PMF nije davao ni lipe, Geografski odsjek je dao oko 900 kn, a mi studenti 1100...mislim da stariji vide kolika je razlika jer sam čuo da su poneki po 600, 700 kn davali maksimalno...terensku imaš prve 4 godine na faxu, u ljetnom semestru..tada nema nastave, neovisno bio u Zgu kao ovogodišnji istraživači, ili kao mi van zemlje
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:35   #1127
Aha ok fala na odgovorima ,,a ja sam baš mislio ovo je l se putuje baš ono po stranim državama ,terenska po uzagrebu i okolo mi je.bezevze
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 18:55   #1128
Quote:
TikiFiesta kaže: Pogledaj post
Aha ok fala na odgovorima ,,a ja sam baš mislio ovo je l se putuje baš ono po stranim državama ,terenska po uzagrebu i okolo mi je.bezevze
Ma možda potrefiš neku inozemnu državu, dosad se išlo u Poljsku, Francusku, Švicarsku, Italiju, Austriju....evo mi Rumunjsku, a neki idu u RH, po nekim otocima se išlo ove godine, Brač ili tako nešto dole...u biti sve ovisi o našoj prekrasnoj državi i njenim parama, ne tolko o nama...
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:16   #1129
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
524
Hvala
topazius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:24   #1130
Zna li netko šta se gleda za upis na Geografiju, ne mogu nikako nać...
topazius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:17   #1131
Quote:
topazius kaže: Pogledaj post
Zna li netko šta se gleda za upis na Geografiju, ne mogu nikako nać...
Šta si ti završio 3 raz,,uglavnom moraš sve položit A razinu hrvatski i engleski nose 5 % bodova matematika nosi više ne znam točno kolko ,od izbornih obvezna je geog. I to ti je najbitnije jer nosi najviše znači ako dobro napises geog vjerojatno si upao od ostalih izbornih povijest nosi neke bodove i ako pišeš bio,kem ili fiz najbolji od ta tri rezultata ti nosi nešto malo bodova,,,i naravno prosjek ocjena se boduje i ako imaš neka natjecanja možeš dobit bodove. ...ovako jr na istraživačkom a mislim.da.je i na nastavničkom al nisam 100% ,,,u zadru je drugačije

Uglavnom geog je najbitnia!!!!!!
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:19   #1132
evo ja s prosjekom ocjena u srednjoj za 3 sam uspio upast na istrazivacki, sto nisam ocekivao pa nisam ni nes gledao previse detaljno o faksu pa sad kad sam upisao me zanima di se odrzavaju predavanja, jesu sva na istom mjestu il kak jer sam naisao na vise adresa? vidim popis predmeta al di se odrzavaju i koliko u prosjeku sati dnevno je faks?
godfather3102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 10:14   #1133
Quote:
godfather3102 kaže: Pogledaj post
evo ja s prosjekom ocjena u srednjoj za 3 sam uspio upast na istrazivacki, sto nisam ocekivao pa nisam ni nes gledao previse detaljno o faksu pa sad kad sam upisao me zanima di se odrzavaju predavanja, jesu sva na istom mjestu il kak jer sam naisao na vise adresa? vidim popis predmeta al di se odrzavaju i koliko u prosjeku sati dnevno je faks?
geografski odsjek je na Marulićevu trgu 19..tamo ćeš slušat većinu predmeta, osim nekih rijetkih koji su na drugim odsjecima, tipa geologiju ćeš u 2. semestru slušat na Horvatovcu 102A, tamo je glavna zgrada cijelog PMF-a i neki drugi odsjeci....raspored se po pravilu ne mijenja godinama, pa ćeš imati isti kao i lanjske generacije, no to ćete saznati na faxu na uvodnom predavanju vjerojatno...ima dana kad nećeš imati ništa, a ima dana kad ćeš možda biti malo duže na faxu..ja ne idem na istraživački pa ne znam točno kako je imala moja generacija s tog smjera predavanja
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 22:29   #1134
hejj planiram upisat diplomski studij geografije u Zagrebu, pa jel netko zna da li bude prijemni ispit i koji su uvjeti upisa? hvalaa
cicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 15:02   #1135
zna li neko može li se upisat naknadno na diplomski? znači van onih rokova koje su postavili 24-26.9?
debb_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:49   #1136
jel moze neko reci nesto vise o izbornim predmetima u 3. semestru? koji preporucate?koji su tezi,koji laksi?kakvi su profesori? hvala
bvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:32   #1137
Evo ovako... Čitao sam dosta komentara i osvrta na ovom forumu i zadovoljan sam sa prikupljenim informacijama o PMF istraživačkom smjeru. No, svejedno volio bih biti u potpunosti siguran oko upisa na ovaj fakultet pošto se geografija često navodi kao nepopularno zanimanje na tržištu rada. Trenutačno pohađam 4. razred gimnazije i prosječan sam učenik (ukupni prosjek malo manji od 4.0). Geografija me oduvijek zanimala više od drugih predmeta i zbilja bih volio opširan osvrt studenata koji pohađaju ili su pohađali ovaj fakultet. Ako netko ima vremena malo više volio bih čak privatno popričati o dojmovima s ovoga fakulteta preko foruma i bio bih vrlo zahvalan kada bi ste mi odgovorili na sljedeća pitanja:
1. Postoji li dan otvorenih vrata PMF geografije istraživačkog smjera na kojem se mogu saznati dodatne informacije o fakultetu?
2. Koliko je bodova imao posljednje školske godine (2013./14.) zadnji učenik na listi koji je upisao?
3. Koliko se provodi vremena na faksu, koliko su česte te terenske nastave?
4. Na kojim se sve lokacijama u Zagrebu održavaju predavanja ovog smjera?
Unaprijed Hvala!
162834 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 13:18   #1138
Quote:
162834 kaže: Pogledaj post
Evo ovako... Čitao sam dosta komentara i osvrta na ovom forumu i zadovoljan sam sa prikupljenim informacijama o PMF istraživačkom smjeru. No, svejedno volio bih biti u potpunosti siguran oko upisa na ovaj fakultet pošto se geografija često navodi kao nepopularno zanimanje na tržištu rada. Trenutačno pohađam 4. razred gimnazije i prosječan sam učenik (ukupni prosjek malo manji od 4.0). Geografija me oduvijek zanimala više od drugih predmeta i zbilja bih volio opširan osvrt studenata koji pohađaju ili su pohađali ovaj fakultet. Ako netko ima vremena malo više volio bih čak privatno popričati o dojmovima s ovoga fakulteta preko foruma i bio bih vrlo zahvalan kada bi ste mi odgovorili na sljedeća pitanja:
1. Postoji li dan otvorenih vrata PMF geografije istraživačkog smjera na kojem se mogu saznati dodatne informacije o fakultetu?
2. Koliko je bodova imao posljednje školske godine (2013./14.) zadnji učenik na listi koji je upisao?
3. Koliko se provodi vremena na faksu, koliko su česte te terenske nastave?
4. Na kojim se sve lokacijama u Zagrebu održavaju predavanja ovog smjera?
Unaprijed Hvala!
imaš inbox gdje sam ti odgovorio.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 08:42   #1139
Idem u gimnaziju i zanima me upis na PMF, nastavnicki smjer Geo-Pov.
da li je obavezno upisati visu razinu engleskog jer mi stvarno ne ide tako dobro da bi isao na visu razinu, i napr da prijavim nizu mogu li te bodove nadoknadit nekim drugim predmetom tipa biologijom ili necu moci nikako upisati fax?
Hvala puno unaprijed
kiko 57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 09:14   #1140
Quote:
kiko 57 kaže: Pogledaj post
Idem u gimnaziju i zanima me upis na PMF, nastavnicki smjer Geo-Pov.
da li je obavezno upisati visu razinu engleskog jer mi stvarno ne ide tako dobro da bi isao na visu razinu, i napr da prijavim nizu mogu li te bodove nadoknadit nekim drugim predmetom tipa biologijom ili necu moci nikako upisati fax?
Hvala puno unaprijed
Nećeš moći upisati bez A razine.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.