Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 11:19   #1
Bliska prijateljica ili...

Htio bih čuti vaša mišljenja o ovoj situaciji:

Prijatelj sam sa jednom curom već 3 godine, zajedno studiramo. Prošle godine sam se spletom (alkoholnih) okolnosti zainteresirao za nju, a do tada nisam imao neke namjere, čak sam u tom izlasku imao na umu jednu sasvim drugu curu. Nakon nekog vremena sam joj otkrio što se događa, ali ona nije bila zainteresirana za ništa više, a nije mi baš bilo išlo u korist što je upravo prekinula s dugodugodugogodišnjim dečkom. Budući da smo bili ionako dobri prijatelji rekli smo da ćemo preći preko toga. U početku je bilo malo akward, ali ne previše.

Nastavili smo se družiti, malo sam se odmaknuo od nje(pustio sam nju da pokreće druženja ako želi, nisam želio gnjaviti), a ja sam se koncentrirao na druge cure, izlazio na kave,van ovo-ono. Prošlo je nekoliko mjeseci i nekako smo se počeli malo intenzivnije družiti. To mi je bilo jako drago vidjeti s njene strane jer je bio jedan pokazatelj da mi vjeruje i da me se ne boji. Naravno u tom ponovnom intenziviranom druženju, lako se opet vratiti na stari obrazac razmišljanja, cura mi se jednostavno sviđa.

Da se razumijemo, nemam osjećaj da sam iskorištavan na bilo koji način, kako to biva u sličnim situacijima, barem ne materijalno. Iz priče koja ide dalje bi se moglo zaključiti da više ona ulaže u naš odnos nego ja.

Kako bih spriječio sve potencijalne opasnosti za prijateljstvo, naime ne želim je otjerat od sebe, odlučio sam, bez obzira na svoju zainteresiranost, da neću apsolutno ništa pokušavat napraviti, bio trijezan, bio pijan(jako se dobro kontroliram i u pijanom stanju). Družili smo se dosta prije nego što je svako otišao na ljetovanje, a za vrijeme ljetovanja smo se čuli par puta. Ispalo je da smo se vraćali s mora u slično vrijeme pa me pozvala kod sebe kući na spavanje da mi olakša povratak doma. Upoznala me sa svojom obitelji, nahranila, napojila; bilo je lijepo druženje.

E sad, ja sam u svim tim kasnijim druženjima osjećao nakakvu napetost s njene strane. Napetost i nervoza mi nemaju previše smisla, pogotovo jer me zove kod sebe kući, što je neki znak da mi vjeruje, a opet u druženju s njom mi djeluje kao da joj je neugodno ili ju je strah. Naravno, palo mi je napamet, ali vjerojatno krivo interpretiram, da se možda ona sada zainteresirala za mene. U tom slučaju sam si rekao da ipak sam neću pokušavati ništa dok ona ne napravi kakav korak u nekom romantičnom smjeru, ali definitivno bih joj htio ostaviti pritvorena vrata.

I sada nedavno me bila pozvala kod sebe doma na neko događanje u gradu i bio sam kod nje par dana. Izlasci, druženja po cijeli dan, ali opet ta neka napetost s njene strane. Bilo je par neobičnih sitnica. Naime u jednom trenutku kad smo otvarali njen laptop, imala je na desktopu sliku jedne scene iz nekog filma. Pitao sam je iz kojeg filma, o čemu se radi. I onda mi je prepričala radnju: Neka ženska pozvala nekog tipa kod sebe kući kako bi ga zavela. Zanimljiv paralelizam, zar ne? Nisam nikako posebno reagirao nego smo nastavili na laptopu radit što smo i planirali. Ali opet s druge strane kada bih joj se zahvaljivao na njenom gostoprimstvu i za sve što je napravila za mene te kako bih ja mogao uzvratiti, koristila bi fraze: Ma ništa, pa tome prijatelji služe. S tim da pred drugim ljudima kad me upoznaje s njima referira na mene kao "kolega". I tako još par nekih kontradiktornih ili riječi ili ponašanja. Možda samo pokušavam previše učitati u cijelu situaciju.

Ja bih valjda volio čuti da stvarno ništa nisam mogao niti trebao napraviti, pa da mi ne bude krivo ako sam napravio propust. Al' nezgodno mi je opet pružit glavu na panj jer me već jednom odbila, a ne želim izgubit njeno povjerenje u slučaju da je sve ovo samo prijateljski. Prijateljstvo mi je samo po sebi u redu i bit ćemo jedno drugom u bliskoj okolini još bar 1 ili 2 godine, tako da ne bih volio razjebat stvar i izgubit dobru prijateljicu zbog svog glupog muškog mozga.
KokouKarizu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:35   #2
Quote:
KokouKarizu kaže: Pogledaj post
Bilo je par neobičnih sitnica. Naime u jednom trenutku kad smo otvarali njen laptop, imala je na desktopu sliku jedne scene iz nekog filma. Pitao sam je iz kojeg filma, o čemu se radi. I onda mi je prepričala radnju: Neka ženska pozvala nekog tipa kod sebe kući kako bi ga zavela. Zanimljiv paralelizam, zar ne?
Cura je samo voli taj film, da je htjela neš ne bi bila baš tako jako suptilna i ne bi te predstavljala sa kolega...
Terminal C is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:57   #3
A da ju jednostavno pitas i razgovaras s njom?!

Kupi si muda...i onda lijepo...gle, ti se meni jos uvijek svidas, ali radi prijasnje situacije i tvog odbijanja sam suzdrzan i funkcioniram sa tobom na prijateljskoj bazi. Ima li to tvoje pozivanje doma i intenzivno druzenje sa mnom kakve veze sa time da zelis imati nesto sa mnom kao "muskarcem" ili ti jednostavno pasem kao prijatelj?

Vrlo jednostavno
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:11   #4
Mislim da hoce nesto vise s tobom:
Da te predstavila kao frenda, bila bi to poruka i tebi i drugima da je slobodna i da izmedju vas nema nista.
kolega je napetije od frenda i ostavlja prostor za interpretacije vaseg sve cesceg druzenja.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:14   #5
Predstavlja te kao "kolegu" a tebi je osobno naglasila da "za to prijatelji služe". Da joj se sviđaš i misli nešto više s tobom, vjerojatno bi te predstavila imenom. Nervozna je možda zato što zna da ti se sviđa i ne može se toliko opustiti kao ranije, da ne bi nešto krivo shvatio.

Nema ti tu kruVa.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:57   #6
Moguće je da i dalje ne želi ništa s tobom, a moguće je i da se naknadno zagrijala. Zaista je oboje moguće, samo ona zna koje je.
Slažem se s Ajfelom da porazgovaraš otvoreno s njom, opušteno i bez napetosti, kao da je to što je pitaš najnormalnija stvar na svijetu i kao da njen odgovor neće utjecati na vaš odnos.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:06   #7
Moje misljenje je da si previse pazljiv.
Mekan.
Na nekoj drugoj temi vec sam objasnio da ljubavna veza nije nesto sto iskljucuje prijateljstvo.
Poznaje te kao pazljivog, pa ima prostora za igru.
Po mom uverenju a i iskustvu svako prijateljstvo nosi sa sobom i dosta jaku ljubavnu notu pa samim tim i seksualnu tenziju.
Pa cak i kod istopolnih prijateljstava.
Da, sad cu izazvati buru. Ali ne zato sto to nije tacno, naprotiv.
Ali kad pricam o prijateljstvu mislim na duboku privrzanost i uzajamnost. Dakle tu ne podpadaju frendice koje tracaju jedna drugu i slicna lazna prijateljstva.
Nikad ne bi bio njen prijatelj da joj nisi, kako se ono kaze, napet. Ali si odan pa moze na tebi trenirati strogocu.
Ako sam u pravu, tebi je sad otvoren prostor za igru.
Ali ne na nacin da se pravis lud, nego da preuzmes inicijativu kad vec do sad nisi.
Izazivaj, zavodi, lepo izgledaj, mirisi, budi jednostavno neodoljiv. Ne napadno, vrlo sofisticirano.
I leba ti, nikad je ne pitaj sta joj je. Moram li objasnjavati zasto?
To ti je zapravo zanska igra.
Veruj mi, i njoj je to u koristi.
biljoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 16:53   #8
Imao sam neke slicne situacije.
Nakon razgovora dobio sam odbijenicu i brzo se raspalo na ne bas lijep nacin.
Npr: poslije tog razgovora mi namjestila igru da postanem ljubomoran.
Pao sam na ispitu ko amater. Ali i prekinuo odnos potpuno. Tek nakon godinu dana dobio sam neki njezin lajk na sveprisutnom fejsu ( )

Iz iskustva mi se cini da sam bolje prolazio kad sam napadao s leđa i s nožem u ruci. (I s bombom za pasom)

Ovo je onako malo karikirano..ali na kraju krajeva nakon tih nekih "napada" iz zasjede, cinilo mi se da me doticna vise cijeni, sto je i meni paradoksalno. Ali je istinito.

Uglavnom nakon tih nekih incidentnih situacija zavrsili smo u krevetu.

No to je vec neka druga tema i dimenzija.
__________________
"Nisam lud, ali nisam bas ni normalan. Ne, možda sam lud." Charles Bukowski
NevjerniToma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 19:11   #9
IMO da je promijenila mišljenje prema tebi i da te oće, ispoljila bi to na drugi način, a ne nervozom, osim ako se ne radi o sramežljivoj djevici.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 00:57   #10
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Predstavlja te kao "kolegu" a tebi je osobno naglasila da "za to prijatelji služe". Da joj se sviđaš i misli nešto više s tobom, vjerojatno bi te predstavila imenom. Nervozna je možda zato što zna da ti se sviđa i ne može se toliko opustiti kao ranije, da ne bi nešto krivo shvatio.

Nema ti tu kruVa.
Slažem se.. Cura koja te ne zove imenom te gleda kao prijatelja.. Barem je tako kod mene bilo
mladenos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 01:10   #11
Quote:
KokouKarizu kaže: Pogledaj post
Prijateljstvo mi je samo po sebi u redu i bit ćemo jedno drugom u bliskoj okolini još bar 1 ili 2 godine, tako da ne bih volio razjebat stvar i izgubit dobru prijateljicu zbog svog glupog muškog mozga.
Pa ne vidim koji je onda tvoj problem.. Lijepo je imati prijateljicu u vrijeme kada mnogi nemaju ni prijatelja.

Njegoj to i budi pravi prijatelj!

Ako treba i kao travolta u wc-u(pulp fiction)..
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 02:09   #12
Ženski mozak Mislim da ovo s laptpom i nije slučajno Ali opet, gle. Pitaj je direktno pa makar i sjebao prijateljstvo jer si zbog tog prijateljstva TI sjeban Shvaćaš? Ona se tebi sviđa i konstantno tražiš neka skrivena značenja što je, pak, zamorno


Tvoja situacija podsjeća me na ovo Slušaj liriku

Zadnje uređivanje Depeche E. : 03.09.2014. at 02:14.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 02:18   #13
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Ženski mozak Mislim da ovo s laptpom i nije slučajno Ali opet, gle. Pitaj je direktno pa makar i sjebao prijateljstvo jer si zbog tog prijateljstva TI sjeban Shvaćaš? Ona se tebi sviđa i konstantno tražiš neka skrivena značenja što je, pak, zamorno


Tvoja situacija podsjeća me na ovo Slušaj liriku
Ono što ja volim kod tebe su tvoji postovi puni adekvatnih smajlića. Puno bolje dočaraš što hoćeš reći i nema dvosmislenosti i podle ironije.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 02:37   #14
Možda te hoće zadržat za budućnost ako si perspektivan student pa ćeš joj valjati u poslovnim vezama kad jednom uspiješ, još ako ti je tata neki moćnik, ona plete mrežu budućih poslovnih umreženih perspektivnih stručnjaka iz raznih područja. Uvjek slijedi trag novca/ili krvi/.
Mala je zaključila da od šupljikavih likova nema kruha već se umrežiti samo s perspektivnim nadprosječnim kolegama , ruka ruku mije. ne želi te ispustiti kao potencijalnog u budućnosti valjani kontakt odlikaša
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 02:38   #15
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Možda te hoće zadržat za budućnost ako si perspektivan student pa ćeš joj valjati u poslovnim vezama kad jednom uspiješ, još ako ti je tata neki moćnik, ona plete mrežu budućih poslovnih umreženih perspektivnih stručnjaka iz raznih područja. Uvjek slijedi trag novca/ili krvi/.
Mala je zaključila da od šupljikavih likova nema kruha već se umrežiti samo s perspektivnim nadprosječnim kolegama , ruka ruku mije. ne želi te ispustiti kao potencijalnog u budućnosti valjani kontakt odlikaša
Imaš neko iskustvo koje hoćeš podijeliti s nama?
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 09:41   #16
Quote:
KokouKarizu kaže: Pogledaj post
Iz priče koja ide dalje bi se moglo zaključiti da više ona ulaže u naš odnos nego ja.
Nemoj se zavaravati, ulažeš ti dosta. Što je ova tema na forumu, razmišljanja, vaganja i analiziranja, nego ulaganje?

Quote:
E sad, ja sam u svim tim kasnijim druženjima osjećao nakakvu napetost s njene strane. Napetost i nervoza mi nemaju previše smisla, pogotovo jer me zove kod sebe kući, što je neki znak da mi vjeruje, a opet u druženju s njom mi djeluje kao da joj je neugodno ili ju je strah. Naravno, palo mi je napamet, ali vjerojatno krivo interpretiram, da se možda ona sada zainteresirala za mene.
Možda se zainteresirala, a možda je napeta jer želi samo prijateljstvo, a sumnja da ti želiš više od toga pa joj je bed

Quote:
Pitao sam je iz kojeg filma, o čemu se radi. I onda mi je prepričala radnju: Neka ženska pozvala nekog tipa kod sebe kući kako bi ga zavela. Zanimljiv paralelizam, zar ne?
Zanimljiv da... No, opet, možda je samo teaser-ica i fali pažnje koju je od tebe dobivala prije. Ili je sve slučajnost

Quote:
koristila bi fraze: Ma ništa, pa tome prijatelji služe. S tim da pred drugim ljudima kad me upoznaje s njima referira na mene kao "kolega". I tako još par nekih kontradiktornih ili riječi ili ponašanja. Možda samo pokušavam previše učitati u cijelu situaciju.
Ok, ovdje ne vidim ništa posebno značajno ili vrijedno analiziranja. Kako da te zove? Dečkom?
I prijatelj si joj, a i kolega, nije ništa pogriješila.

Quote:
Al' nezgodno mi je opet pružit glavu na panj jer me već jednom odbila, a ne želim izgubit njeno povjerenje u slučaju da je sve ovo samo prijateljski. Prijateljstvo mi je samo po sebi u redu i bit ćemo jedno drugom u bliskoj okolini još bar 1 ili 2 godine, tako da ne bih volio razjebat stvar i izgubit dobru prijateljicu zbog svog glupog muškog mozga.
Neizmjeran je ljudski mazohizam..
Može li ti uopće biti dobra prijateljica dok paralelno u glavi vrtiš film kako bi ovo ili ono s njom i sustežeš se pred njom da nije tako?
Uglavnom, zašto ne još jednom otvoreno popričati s njom? Što možeš izgubiti osim svoje nade da je zainteresirana za tebe kao i ti za nju?
nirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:57   #17
Počinjem stvarno ponovno sumnjati u muško žensko prijateljstvo. Samo niču ovakve teme na LJESU.
Počet ću se preispitivati kako se ponašam i da li moj prijatelj isto ovako analizira moje ponašanje. Fuck

Najprije u svojoj glavi odvagnuti je li to prijateljstvo ili ne. Znači zna se šta znači prijateljstvo, to svakako nije razmišljanjeo njoj na bilo koji sekuslan način (drkica strogo zabranjena )
Kad odvažeš u koju je ladicu stavljaš onda možeš vidjeti šta i kako dalje.
Ako je gledaš kao prijateljicu i misliš da je to prijateljstvo, onda se ponašaj tako. Ne analiziraj ju niti njezine postupke. Družite se , napite se, izlazite...pričajete , budite prijatelji.
Ako je ne gledaš kao prijateljicu onda joj to otvoreno reci. Nije fer da ti glumim prijatelja a želim biti nešto više. Nije da ne želim biti prijatelj ali često pomislim na nešto više od prijateljstva, pa me zanima jel i kod tebe slična situacija ili da idem na hlađenje neko vrijeme ?
Nemoj mi reći da to nećeš jer se bojiš da ne izgubiš prijateljicu,jer je ne gledaš u tom slučaju tako.

Sve u svemu ja bih radije nekog možda izgubila , nego izgubila živce preispitujući se je li to bio znak ili ne

I zašto nam niktko ne javi kako je završilo? Dosta mi je toga
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:59   #18
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Počinjem stvarno ponovno sumnjati u muško žensko prijateljstvo. Samo niču ovakve teme na LJESU.
To ti ne postoji, barem ne s muške strane.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 13:12   #19
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
To ti ne postoji, barem ne s muške strane.
naravno da postoji, ali ako je zgodna ipak cemo bacit drkicu na nju povremeno.
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 13:19   #20
Quote:
tjuner kaže: Pogledaj post
naravno da postoji, ali ako je zgodna ipak cemo bacit drkicu na nju povremeno.
Kako možeš baciti drkicu na prijateljicu? To znači da te seksualno privlači?
Mene moji prijatelji apsolutno sekuslano ne privlače. Da me privlače onda se ne bih mogla suzdržati da ih ne zavodim...
I da znaš...nismo više prijatelji
zezam se
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger