Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2013., 16:11   #1
Kako postati fitness trener?

Zanima me je li moguće postati fitness trener bez fakultetskog obrazovanja i na koji način?
Fizički sam podosta aktivan već 4 godine, te treniram par vještina uz koje još dosta znam o ljudskom tijelu i prehrani, samo ne znam vrijedi li mi to išta ako nemam certifikat/diplomu?
__________________
S budalama se ne isplati svađati, prvo te spuste na svoj nivo a onda dotuku iskustvom.
tihi ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 16:17   #2
Postoje razni tečajevi poput npr. http://fitnes-uciliste.hr/ Malo prelistaj - guglaj.

UHAI


U dosta teretana znaju biti obavijesti o tečajevima i edukacijama.

Kod nas je danas još uvijek svatko trener, ali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa se već dugo prijeti i najavljuje strožije kontrole i kazne za klubove i centre u kojima rade ljudi koji nisu educirani za posao kojim se bave. Živi bili pa vidjeli.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 23:45   #3
Fitness trener može bit svatko pa čak i oni koji misle da znaju o ljudskom tijelu, a misle da su protein i bjelančevina dva različita pojma. Ako posjedujes znanje i imas neki rezultat iza sebe i u stanju si pomoć nekome da dode do odredenog cilja, uz dogovor s vlasnikom teretane (ne nuzno) i prvenstveno s musterijom, mozes bit trener, to je sve stvar osobnog izbora i plasmana. Diploma ne daje garanciju znanja, van Hrvatske ju je lijepo posjedovati ako si malo ambiciozniji.
evo sad ću is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 01:50   #4
Čuj, ja znam da zagrebačka kineziologija obrazuje trenere (pa i one fitness), po nešto kraćem programu od klasičnog studija. Ne znam sad točno puno o tome, ali mislim da se možeš kod njih raspitati... U slengu je to, rekla bih, 'Viša trenerska'
U biti to i nije loše jer ne moraš prolaziti sve, već isključivo ono kaj te zanima.. Vjerojatno su i uvjeti za upis fleksibilniji.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 08:21   #5
Kinezioloski fakultet traje 3+2 god. nakon zavrsene 3 god si prvostupnik kineziologije a preostale 2 su specijalizacija i nakon toga postajes magistar. Ovo sto TincH govori visa trenerska skola, znaci nije fax nego visa skola za izobrazbu trenera u kojoj stjeces visu strucnu spremu, traje 3 god i gdje biras izmedu studija odredenog sporta, fitnessa, kondicijske pripreme sportasa ili sportske rekreacije.
evo sad ću is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 12:10   #6
Imam i ja pitanje na tu temu.
Bratić mi se godinama bavi sportom, nogomet, borilački, rukomet, a sad već petnaestak godina ide u teretane i tijelo je izgradio do savršenstva.
Njegov frend je vlasnik teretane i nudi mu posao tamo, on bi bio u jednoj smjeni, frend u drugoj.
E sad, bratić nema nikakvu školu ni tečaj tog tipa, pa jel bi smio raditi tamo? S tim da ne bi ljudima slagao treninge i programe, nego pazio na red u teretani, eventualno pomogao nekom kod vježbe?
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 13:50   #7
Quote:
evo sad ću kaže: Pogledaj post
Kinezioloski fakultet traje 3+2 god. nakon zavrsene 3 god si prvostupnik kineziologije a preostale 2 su specijalizacija i nakon toga postajes magistar. Ovo sto TincH govori visa trenerska skola, znaci nije fax nego visa skola za izobrazbu trenera u kojoj stjeces visu strucnu spremu, traje 3 god i gdje biras izmedu studija odredenog sporta, fitnessa, kondicijske pripreme sportasa ili sportske rekreacije.
E to, to. Na to sam mislila. Meni se to čini ok zbog konkretne usmjerenosti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 14:03   #8
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E to, to. Na to sam mislila. Meni se to čini ok zbog konkretne usmjerenosti.
Tamo je sljedeci tjedan taman prijava za jesenki rok upisa.
http://scit.kif.hr/

O kvaliteti ne znam i ne bi...
Činjenica je da je jako teško naći školu/tečaj koji je kvalitetan a da je neke normalne cijene. A ako se i i nađu, ni to nije garancija da izbacuju kvalitetne kadrove. Uvijek najviše ovisi o pojedincu. Kad sam ja išla na prekvalifikaciju za masera, odabrala sam stvarno kvalitetno Učilište. Izdriblali su nas u nulu, i tko je htio naučiti mogao je od tamo ponijeti jako puno. Svejedno, od nas 15 koliko nas je bilo u grupi, eventualno bi dvojici kolega platila za masažu.

Quote:
ljutakopas kaže: Pogledaj post
Imam i ja pitanje na tu temu.
Bratić mi se godinama bavi sportom, nogomet, borilački, rukomet, a sad već petnaestak godina ide u teretane i tijelo je izgradio do savršenstva.
Njegov frend je vlasnik teretane i nudi mu posao tamo, on bi bio u jednoj smjeni, frend u drugoj.
E sad, bratić nema nikakvu školu ni tečaj tog tipa, pa jel bi smio raditi tamo? S tim da ne bi ljudima slagao treninge i programe, nego pazio na red u teretani, eventualno pomogao nekom kod vježbe?
Isto vrijedi i za tečajeve ove vrste. Papir nije nikakva garancija. Ali ga je bolje imati ako se netko misli time baviti, jer je pitanje vremena kada će uvesti kontrole po klubovima. Što podržavam. Sada je to totalno siva zona.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 16:02   #9
Quote:
ljutakopas kaže: Pogledaj post
Imam i ja pitanje na tu temu.
Bratić mi se godinama bavi sportom, nogomet, borilački, rukomet, a sad već petnaestak godina ide u teretane i tijelo je izgradio do savršenstva.
Njegov frend je vlasnik teretane i nudi mu posao tamo, on bi bio u jednoj smjeni, frend u drugoj.
E sad, bratić nema nikakvu školu ni tečaj tog tipa, pa jel bi smio raditi tamo? S tim da ne bi ljudima slagao treninge i programe, nego pazio na red u teretani, eventualno pomogao nekom kod vježbe?
to bi tvoj bratič mogao raditi bez problema, to može svatko raditi...
samo da se to "eventualno pomogao nekom kod vježbe" ne pretvori u slaganje programa, jelovnika ili individualne satove (koje se dodatno naplačuje) jer za takvo trenerstvo ipak trebas neki papir koji dokazuje tvoju kvalificiranost na tom području (mislim da zapravo ne bi smio ni eventualno pomagati kod vježbe)
__________________
Dal želite da budete anonimni?
anonymus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 21:28   #10
pod pomaganjem sam mislila da pripazi kad ljudi dizu velike kilaze, da je netko uz njih ako bude nedaj boze problema
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 01:30   #11
Quote:
tihi ubojica kaže: Pogledaj post
Zanima me je li moguće postati fitness trener bez fakultetskog obrazovanja i na koji način?
Fizički sam podosta aktivan već 4 godine, te treniram par vještina uz koje još dosta znam o ljudskom tijelu i prehrani, samo ne znam vrijedi li mi to išta ako nemam certifikat/diplomu?
Evo da ti odgovorim, ja sam na kif-u stekao zvanje visi trener fitnessa.
s obzirom kakvo je stanje u drzavi i nema reda, danas svatko moze raditi gdje god hoce pa tako i ti samo ako imas vezu.hocu reci ne treba ti nikakva diploma.

imas vec otvorenu temu pa pogledaj ovdje :

https://www.forum.hr/showthread.php?t=301228&page=15

a ako te bude vise zanimalo pogledaj ovdje
freestyler999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 02:17   #12
Ne bih baš želio na kif, informirao sam se i nije to baš za mene.
Jel netko išao na tečajeve za fitness trenera tipa UHAI ili na fitness učilište, može malo iskustva od takvih ljudi, ima li posla nakon toga?
__________________
S budalama se ne isplati svađati, prvo te spuste na svoj nivo a onda dotuku iskustvom.
tihi ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.