Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 17:21   #2001
Quote:
suza27 kaže: Pogledaj post
mislim, mogli bi bar apgar...
jel to bio carski? Mislim, apgar se čuje odmah što ne?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:30   #2002
Mislim da je bio normalan porod... bebac je oko 2.600 tezak...rodjen na termin...
ne cujes odma' apgar, jerbo ti ne vele, a i rijetko tko to pazi s prvim djetetom... ja sam ga procitala na otpusnom pismu... opcenito slabo pricaju neonatolozi tamo...
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:35   #2003
Quote:
Babanroga kaže: Pogledaj post
Mislim da je bio normalan porod... bebac je oko 2.600 tezak...rodjen na termin...
ne cujes odma' apgar, jerbo ti ne vele, a i rijetko tko to pazi s prvim djetetom... ja sam ga procitala na otpusnom pismu... opcenito slabo pricaju neonatolozi tamo...
meni su vrištale na oba poroda taj apgar, i prvi i onaj nakon pet minuta, morala sam ga čuti
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:24   #2004
Cure hvala na ovim savjetima i informejšn o sirupima itd.,upravo smo se vratile od pedice jer mi se Mia iznenada opet razbolila ,2. put u 10 dana,grlo,oči,temperatura a sutra je i nalaz za ešerihiju gotov pa čemo opet vjerovatno na antibiotike.Što reći,mislim da sad definitivno karte idu u korist zekonja,za 8 dana mi dolazi muž iz dojčlanda pa ću ga uvjeriti da je to ok, iako je to njemu sajensfikšn.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:32   #2005
Ja sam rodila na carski,tako da nisam imala priliku čuti apgar nego sam ga pročitala na otpusnom pismu.

Jučer sam čula od tetke da je od njene kolegice sestra u Zg.prije par dana rodila bebicu(dečkića) sa DS-om,pa neznam jeli to ta beba o kojoj govorite .
A to što je u inkubatoru,možda ga samo griju, daj bože da bude sve u redu
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 01:30   #2006
što se tiče aviona za Pulu, ima u nekim čudnim vremenima i jeftina tarifa od 200 kn u jednom smjeru
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 17:56   #2007
Quote:
nadicab kaže: Pogledaj post
što se tiče aviona za Pulu, ima u nekim čudnim vremenima i jeftina tarifa od 200 kn u jednom smjeru
To vjerojatno misliš iz Zagreba?
Iz Zadra nema čudnih tarifa ni čudnih letova, jedan jedini, pa ko 'oće ko neće

Apdejt: maloprije se vratili iz Zagreba (puna mi je kapa Zagreba ) bili u Suvagu.
Blaga nagluhost na oba uha, timpanometrija obavljena ali se smatra neuspješnom jer je krcata cerumena (opet! ) i ne može se točno odrediti da li i koliko smeta treći krajnik. Najprije su joj isprali uši, vrlo malo je izašlo a onda je dr htjela da joj ispiremo dok god ne izađe kako bi ona mogla obavit kvalitetan i detaljan pregled. Nisam dozvolila ponovno ispiranje, rekoh da ćemo to obavit doma kad dijete malo dođe sebi, dosta mi je vrištanja
Zaključak: kad se uši isperu potpuno, ponoviti timpanometriju dvaput u razmaku desetak dana i ponovo u Zg na još neki test kojem sam zaboravila ime a nalaz mi je ostao u autu
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 18:54   #2008
[QUOTE=Tija;10369440]Apdejt: maloprije se vratili iz Zagreba (puna mi je kapa Zagreba ) bili u Suvagu.
Blaga nagluhost na oba uha, QUOTE]
žao mi je grli:: zbog cerumena ili...? držite se
grli::
suza27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:20   #2009
Pusa KORI,sada se odmori,baš ti je ovaj mjesec naporan.

ps.Tija,šta je dr.Švicarac rekao u vezi sluha,hoće li zekonje pomoći?
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 21:05   #2010
nije ništa rekao u vezi sluha , samo da zekonje utječu na česte upale tj. neće ih više biti. Sumnjam da na sluh mogu utjecati, il ga imaš il ga nemaš
Ta blaga nagluhost ne znači ništa tj. ne treba se s time opterećivati, na samoj je granici onih decibela, još uvijek mi je nalaz u autu pa vam ne mogu točno napisat
A i doktorica je prilično sigurna da taj treći krajnik smeta, kako za sluh tako i za nakupljanje cerumena tj. tekućine iza srednjeg uha pa eustahijeva nije prohodna.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 21:09   #2011
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Pusa KORI,sada se odmori,baš ti je ovaj mjesec naporan.
Joj jadnica kako je vrištala kad je vidjela inekciju, nije to ustvari ona prava inekcija nego samo nalik a time se daje klizma u guzu da dijete zaspe. Mislim da joj se vratio film inekcije zekoslava
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:44   #2012
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
A i doktorica je prilično sigurna da taj treći krajnik smeta, kako za sluh tako i za nakupljanje cerumena tj. tekućine iza srednjeg uha pa eustahijeva nije prohodna.
moja je kćer operirala treću mandulu baš zbog učestalih upala ušiju
ima utjecaja i na sinuse, a rekao otorinac da zna i vid pogoršati
treba ju maknut čim se skuži da radi probleme jer štete koje napravi su trajne
ne kužim se u to nimalo, samo pišem što su meni rekli
nakon operacije nije više imala niti jednu upalu ušiju, problema sa sinusima ima i danas a i kratkovidnost je tu
da li je sve to baš zbog treće manule, to ne znam
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 00:43   #2013
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Joj jadnica kako je vrištala kad je vidjela inekciju, nije to ustvari ona prava inekcija nego samo nalik a time se daje klizma u guzu da dijete zaspe. Mislim da joj se vratio film inekcije zekoslava

Ljubi je i mazi puuuuuuuuunnoooo
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 08:54   #2014
Tija baš mi je žao
Jadno malo koliko se izmučila
Doly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:15   #2015
Danas popodne u 4 krečemo za Pulu ali sa Brunovim šivanim jezikom .Sinoč smo imali jednu nezgodu Bruno je pao opalio bradom i pregrizao jezikali fala bogu nije baš tako strašno, junačina moj nije ni suzu pustio
Doktor je rekao da možemo slobodno otiči na put, pa evo napokon idemo
Preniti ču sve vaše pozdrave...stojte mi dobro i veselo
Doly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 13:55   #2016
Pozdrav!
Evo i mene nakon dugo vremena. Čestitke - rođendani, rođenja, zekani u guzi - sve super prošlo. Klinci su preslatki.
Ja opet imam problem. Nemogu dobiti produženi dopust, a nju bi mi strpali u vrtić u grupu s djecom s poteškoćema u razvoju. Nisam ni znala da ima takva grupa u ovoj selendri.
Mislim, ona još neće u vrtić, ali su napomenuli da kad bi išla, išla bi u tu grupu. Problem, tretirat će ju kao zdravu, normalnu, a u vrtić će ići kao dijete s poteškoćama.
Htjela bih ostati s njom kod kuće dok ne prohoda, pa ju onda dati u vrtić. Kaj nemamo mi pravo na taj produženi dopust?
Čuvala bi nju svekrva, ali nije to meni baš super. Mislim, dobro je to, ali bi ona, a i ja, to izdržala tjedan dana najviše.
prikolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:21   #2017
Quote:
prikolica kaže: Pogledaj post
Kaj nemamo mi pravo na taj produženi dopust?
aj se ti malo trgni! Odmah! Jel znaš povisiti glas? Otvoriš usta i zaurlaš
Imaš dijete sa dijagnozom sy down, imaš pravo na dopust do njene sedme godine, imaš pravo na rad s polovicom punog radnog vremena!
Na stranici http://www.udrugapuz.hr/ imaš sve zakone, pronađi, nauči, isprintaj! Oboružaj se znanjem i urlanjem. Ostvari svoja prava.
Baš si me naljutila
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:22   #2018
nu:

Neka od prava koja ostvarujete na temelju Rješenja Centra za socijalnu skrb, odnosno vještačenja, su:

- pravo na dopust zbog njege djeteta (najduže do 7. godine života djeteta)

- pravo na rad s polovinom radnog vremena

- osobna invalidnina - djetetu

- tuđa pomoć i njega - djetetu

- povećani dječji doplatak



Savjetujem Vam da se dobro informirate, dobro pročitate sve papire koje potpisujete, ako se smatrate oštećenim imate se pravo žaliti. U svakom slučaju, inzistirajte na tome da Vam sve bude jasno, sva Vaša prava i obaveze u pojedinom slučaju.



Želimo Vas upozoriti, da budete svjesni da će Vam u slučaju dopusta naknada biti 2.000,00 Kn, kao i mirovinska osnovica za sve te godine. Kad krenete u mirovinu koeficijent tih godina biti će obračunavan prema iznosu naknade.

Isto i u slučaju rada s polovinom radnog vremena. Vi ćete ''na ruke'' ukupno ( od poslodavca i socijalne skrbi)dobivati onoliko koliko bi dobivali da radite puno radno vrijeme, no samo na dio plaće poslodavca biti će Vam uplaćivani puni iznosi mirovinskih doprinosa, dok će Vam za drugi dio biti izračunata naknada (obračunom i obrascem za koji nismo uspjeli naći zakonsku podlogu u nijednom pravilniku - ako netko zna neka javi) koja će biti osnovica za mirovinski doprinos. Skraćeno, Vaše uplate u II stup mirovinskog iz dijela koji dobivate od poslodvaca i dijela koji uplaćuje socijalna skrb neće biti jednake. Ova druga će biti manja.


http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1175.htm
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:27   #2019
Quote:
Doly kaže: Pogledaj post
Sinoč smo imali jednu nezgodu Bruno je pao opalio bradom i pregrizao jezikali fala bogu nije baš tako strašno, junačina moj nije ni suzu pustio

jesu mu šivali? Korina je imala 3 punta kad je pregrizla svoj a budući da je sutradan pojela dva punta ostala je rupa u jeziku, nije velika al se vidi
Sinoć je razbila staklo na vratima i razrezala ruku ali uredno okrivljava brata za to
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:33   #2020
Ma još prije su mi sve to poslali iz udruge, ali ovaj tjedan sam bila kod mame i tate, a soc. radnice došle svekrvi na vrata i rekle da neću ništa dobit jer su vidjele malenu. Ona je dobar down, kako kažu.
pa sam malo ostala paf. Kažu još i da nemam pravo na žalbu.
Imam ispit u ponedjeljak, koji ću, usput, past. Držite mi fige da se ne osramotim jako. ono, da me ne pita po što sam je došla. Aonda idem sa svim tim tamo k njima.
ljudi, al me frka.
Pusa.
prikolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.