Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2008., 10:05   #201
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Odradila Toskanu.
Preporučujem automobil - proljeće, rana jesen.
4 osobe, vlastiti aranžman.
Tura maslenici, vinogradi (nikako autostradama) + veliki gradovi.
A gdje si točno bila?
U kojim vinogradima,maslinicima,kojim velikim gradovima?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 10:21   #202
ja sam bila u toscani na 10 dana, prije par godina pocetkom 9.mj..bilo je predivno..nisam bila autom, nego vlakom, busevima sve obisla, ali toscana je stvarno izvrsno povezana javnim prijevozom i vlakovi i busevi su su bili tocni (nasuprot predrasudama o talijanskim vlakovima)-npr. san gimignano je izvan ruke vecih mjesta pa ima dobro organiziran prijevoz do njega (naravno uz kombinacije vlak+bus)..destinacije koje sam obisla su firenza, siena, lucca, pisa, viareggio, san gimignano i vinogradi i sela oko tog san gimignano...bas je bilo doba berbe..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:38   #203
Bila sam preko jedne turističke agnecije.
uglavnom nude ti se dvije ture:
1. Vinogradi, maslenici - CH.TERME - MONTEPULCIANO - PIENZA - BAGNO VIGNONI - MONTALCINO - FIRENZA - SIENA - SAN GIMIGNANO. (starim cestama)
2. Uglavnom veliki gradovi - Lucca, Siena, S. Gim. Ferrara. (autostrada).

Opcija 1. je puno bolja.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:01   #204
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Bila sam preko jedne turističke agnecije.
uglavnom nude ti se dvije ture:
1. Vinogradi, maslenici - CH.TERME - MONTEPULCIANO - PIENZA - BAGNO VIGNONI - MONTALCINO - FIRENZA - SIENA - SAN GIMIGNANO. (starim cestama)
2. Uglavnom veliki gradovi - Lucca, Siena, S. Gim. Ferrara. (autostrada).

Opcija 1. je puno bolja.
koliko s dana bila?Ova prva ruta je malo cik-cak ,ali dobro...
A Lucca ti i nije neki veliki grad,kao ni San Gimignano.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:06   #205
ma nemoj zezat.
poanta je izbjegavati autoceste i više posjećivati manje gradove tipa S. Gim. a manje vremena provoditi u Firenzi, Sienni, Pissi (posebno Ferrari) iako je najbolje otići na 10 dana i sve odraditi.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:21   #206
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
ma nemoj zezat.
poanta je izbjegavati autoceste i više posjećivati manje gradove tipa S. Gim. a manje vremena provoditi u Firenzi, Sienni, Pissi (posebno Ferrari) iako je najbolje otići na 10 dana i sve odraditi.
Pa meni je malo komično kako pišeš "odraditi" kao da je to neka dosadna obaveza,a ne putovanje.
I nije mi jasno zašto bi trebalo "imanje vremena provoditi u Firenzi, Sienni, Pissi (posebno Ferrari)"
To su mjesta u kojima su neke od najljepših građevina na svijetu,najpoznatije renesansne umjetnine,atmosfera poticajna i opuštena ,a hrana naprosto savršena.
Za samu Firenzu mjesec dana bi bilo malo.
Ali ako se nema puno vremena,onda su ovo destinacije koje se ne bi smjelo
zaobići.
I,da ne zezam se Lucca doista nije veliki grad.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:31   #207
Moj cilj je posjetiti što više gradova i država Europe.
Kad njih odradim prelazim da daljnje destinacije.
Moja putnička filozofija je: svako slijedeće putovanje mora biti bolje i veće i zato sam uvijek govorila Rim prije Pariza, Bratislava prije Pešte, Pešta prije Beča.
Firenza ima velebne građevine, ali izuzev njih ništa posebno me nije fasciniralo. Previše sirotinje, imigranata i sl.
Ferrara mi je bila bez veze, pogotovo nakon Pisse. Pissa me oduševila jer je puno manja, a u jednom danu se može nauživati.
hrana savršena? Gdje si ti jeo? Hilton kod Parizice?
Pizze su im shit, tjestenine čista indstrija, a sladoledi kao oni od Šipaca s gradskih trgova iz automata (koji su kojim čudom baš iz italije) i 80% talijanskih sladoleda je obična industrija.
Pravi sladoledi se plaćaju poprilično skupo i jako ih je teško naći.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:54   #208
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Moj cilj je posjetiti što više gradova i država Europe.
Kad njih odradim prelazim da daljnje destinacije.
Moja putnička filozofija je: svako slijedeće putovanje mora biti bolje i veće i zato sam uvijek govorila Rim prije Pariza, Bratislava prije Pešte, Pešta prije Beča.
Firenza ima velebne građevine, ali izuzev njih ništa posebno me nije fasciniralo. Previše sirotinje, imigranata i sl.
Ferrara mi je bila bez veze, pogotovo nakon Pisse. Pissa me oduševila jer je puno manja, a u jednom danu se može nauživati.
hrana savršena? Gdje si ti jeo? Hilton kod Parizice?
Pizze su im shit, tjestenine čista indstrija, a sladoledi kao oni od Šipaca s gradskih trgova iz automata (koji su kojim čudom baš iz italije) i 80% talijanskih sladoleda je obična industrija.
Pravi sladoledi se plaćaju poprilično skupo i jako ih je teško naći.
Draga,u Pisi je barem 20 restorana koji nude doista savršenu talijansku hranu,po pristojnim cijenama.Isto kao i u većini drugih talijanskih gradova.
Žao mi je što to nisi probala.Također mi je žao što te Firenza nije "fascinirala" jer je to jedan od najfascinantnijih gradova na svijetu,po mišljenju milijuna ljudi koji je obilaze i vraćaju se u nju.
A da je Ferrara "bez veze" - ne znam što na to reći.
Ali ako je to tvoj koncept putovanja - tko sam ja da se miješam.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:30   #209
Svakom njegovo veselje.
Iako mislim da smo mi u RH previše pod utjecajem američkih filmova i knjiga tipa Bella Italia i Pod Suncem Toskane.
Njihova promidžba je jednostavno bez premca u Europi.
BTW, neka naša mjesta stvarno nemaju njihovu arhitekturu, ali njihova priroda nije ni do koljena našim brežuljkastim vinorodnim krajevima.
U Toskani nema izvorne netaknute prirode kao u našem Zagorju. Njihovi vinorodni krajevi su produkt deforestizirani i djeluju jako lijepo, ali i umjetno (duo-kulturalni krajobrazi).
Ako i nismo bolji od njih sigurno se nemamo čega sramiti.
Recimo, dalmatinska vina su oduvijek bila bolja nego većina toskanskih, kao i naši uljari samo što je teško probiti se i dokazati, a i kad to naprvimo ne vrednuju nas toliko. Svaki ozbiljniji poznavatelj Italije će ti reći da se kod nas puno bolje jede nego kod njih iako ne sumnjam da si uživao i našao dobra mjesta po guštu.
Probaj pročitati ozbiljniju vinsku enciklopediju i vidjet ćeš da talijanska vina vrijede, ali da je to tek produkt jedne industrije koja je krenula od nule u 60-tima prošlog stoljeća.
Oni su u vino sipali akohol i 50-tih godina je nekoliko desetaka ljudi umrlo od toga.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:31   #210
Glede Ferrare, lijepa, ali onako, obično, tipično kao za većinu talijanskih gradova.
S. Gim. je bio zakon.
Možda sam puno toga vidjela i čitala, a s vremenom postala kritična pa imam neke rezerve.
Nije sve tako divno i bajno kako pišu knjige, turistički vodiči i filmovi.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:42   #211
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Svakom njegovo veselje.
Iako mislim da smo mi u RH previše pod utjecajem američkih filmova i knjiga tipa Bella Italia i Pod Suncem Toskane.
Njihova promidžba je jednostavno bez premca u Europi.
BTW, neka naša mjesta stvarno nemaju njihovu arhitekturu, ali njihova priroda nije ni do koljena našim brežuljkastim vinorodnim krajevima.
U Toskani nema izvorne netaknute prirode kao u našem Zagorju. Njihovi vinorodni krajevi su produkt deforestizirani i djeluju jako lijepo, ali i umjetno (duo-kulturalni krajobrazi).
Ako i nismo bolji od njih sigurno se nemamo čega sramiti.
Recimo, dalmatinska vina su oduvijek bila bolja nego većina toskanskih, kao i naši uljari samo što je teško probiti se i dokazati, a i kad to naprvimo ne vrednuju nas toliko. Svaki ozbiljniji poznavatelj Italije će ti reći da se kod nas puno bolje jede nego kod njih iako ne sumnjam da si uživao i našao dobra mjesta po guštu.
Probaj pročitati ozbiljniju vinsku enciklopediju i vidjet ćeš da talijanska vina vrijede, ali da je to tek produkt jedne industrije koja je krenula od nule u 60-tima prošlog stoljeća.
Oni su u vino sipali akohol i 50-tih godina je nekoliko desetaka ljudi umrlo od toga.
Hvala na preporukama,ali dovoljno sam čitala o Italiji i o Toscani,i ne samo trivijalnu literaturu.Toscanska vina su posebna priča i traže puno više prostora.
Boravila sam u Toscani u više navrata duži period i moram te razuvjeriti - u Toscani postoji divna netaknuta priroda,mala zapuštena imanja,sela sa svega desetak stanovnika,dobra (ima i boljih i gorih kao i svuda) i jeftinija vina nego kod nas i vrlo ugodni i opušteni ljudi.
Jedino čega u Toscani sigurno nema su narančasto i roza obojane kuće s tornjevima i terasama na sve strane svijeta.
Nemoj mi uzeti za zlo ,ali mislim da nam tema malo luta i da baš nismo na istoj trasi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:47   #212
ma nije lucca selo..nije velik grad ali ima se sto vidjeti u lucci od baštine.pogotovo kad je njihova glavna fešta -negdje sredinom 9.mj. kad se ugasi cijela elektricna rasvjeta u gradu (i ulicna i po kucama) i svi upale svijece i onda ide procesija pa onda fešta na glavnom trgu..ma mrak! (namjerno isla u luccu bas na taj dan bas da to dozivim)..
a san gimignano je srednjevjekovni manhatan, tj. bio u povijesti..i preslatko mjesto..
u stvari treba uzivati u svakom mjestu i svuda otkriti lijepa mjesta i ne biti previse kritican da se ne umanji osjecaj uzitka ..stvar je u oku promatrača
a svatko ima svoj ukus..ne sviđa se ni hrvatska svima, primjerice, a mi ako to cujemo od nekoga padamo u nesvijest kak je to uopce moguce ..
talijanima a i ostalim zemljama skidati kapu na dobrom marketingu i pametnom poslovanju..(nisam mogla vjerovati sto se sve da u inozemstvu iskoristiti u turist.svrhe, al eto)..
ah viva la toscana :-)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:52   #213
Lucca je na svoj glavni trg dovela najveće svjetske glazbenike tipa Santana i slične.
Ne sjećam se da je kod nas recimo u Žminju ili Zagvozdu netko takav gostovao.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:53   #214
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ma nije lucca selo..nije velik grad ali ima se sto vidjeti u lucci od baštine.pogotovo kad je njihova glavna fešta -negdje sredinom 9.mj. kad se ugasi cijela elektricna rasvjeta u gradu (i ulicna i po kucama) i svi upale svijece i onda ide procesija pa onda fešta na glavnom trgu..ma mrak! (namjerno isla u luccu bas na taj dan bas da to dozivim)..
a san gimignano je srednjevjekovni manhatan, tj. bio u povijesti..i preslatko mjesto..
u stvari treba uzivati u svakom mjestu i svuda otkriti lijepa mjesta i ne biti previse kritican da se ne umanji osjecaj uzitka ..stvar je u oku promatrača
a svatko ima svoj ukus..ne sviđa se ni hrvatska svima, primjerice, a mi ako to cujemo od nekoga padamo u nesvijest kak je to uopce moguce ..
talijanima a i ostalim zemljama skidati kapu na dobrom marketingu i pametnom poslovanju..(nisam mogla vjerovati sto se sve da u inozemstvu iskoristiti u turist.svrhe, al eto)..
ah viva la toscana :-)
Slažem se.
Lucca je prekrasna jer ima sve: i intimu malog srednjevjekovnog grada unutar zidina i ponudu velikog grada i prekrasna brda sa očuvanom prirodom u okolici (nama oko kuće šetali veprići).
Mislim da bi naši turististički pregaoci imali tamo što-šta naučiti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:01   #215
I ne samo to: naučili su zarađivati na vidikovcima (i tornjevima).
Ljepota prirode u našim krajevima je predivna.
Odvedeš ljude na brdo i to im naplaćuješ.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:18   #216
treba li kome smjestaj u firenzi, evo dva zgodna linka, mozda pomognu

http://www.idueleonifirenze.it/
http://www.acasadiolga.it/
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 23:31   #217
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Svakom njegovo veselje.
Iako mislim da smo mi u RH previše pod utjecajem američkih filmova i knjiga tipa Bella Italia i Pod Suncem Toskane.
Njihova promidžba je jednostavno bez premca u Europi.
BTW, neka naša mjesta stvarno nemaju njihovu arhitekturu, ali njihova priroda nije ni do koljena našim brežuljkastim vinorodnim krajevima.
U Toskani nema izvorne netaknute prirode kao u našem Zagorju. Njihovi vinorodni krajevi su produkt deforestizirani i djeluju jako lijepo, ali i umjetno (duo-kulturalni krajobrazi).
Ako i nismo bolji od njih sigurno se nemamo čega sramiti.
Recimo, dalmatinska vina su oduvijek bila bolja nego većina toskanskih, kao i naši uljari samo što je teško probiti se i dokazati, a i kad to naprvimo ne vrednuju nas toliko. Svaki ozbiljniji poznavatelj Italije će ti reći da se kod nas puno bolje jede nego kod njih iako ne sumnjam da si uživao i našao dobra mjesta po guštu.
Probaj pročitati ozbiljniju vinsku enciklopediju i vidjet ćeš da talijanska vina vrijede, ali da je to tek produkt jedne industrije koja je krenula od nule u 60-tima prošlog stoljeća.
Oni su u vino sipali akohol i 50-tih godina je nekoliko desetaka ljudi umrlo od toga.
ovo skoro pa da je blasfemija. imas pravo, toskana je govno
i sigurno ce svaki poznavatelj italije reci da se kod nas bolje jede jer kod nas je, kao sto je poznato, sve najbolje. vino, ulje, voce, povrce, obala, zene itd. right
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 10:43   #218
ma gledaj, nisam popljuvala Toskanu, naprotiv, bila je jako lijepa, ali ne i nešto veličanstveno.
Možda je kvar u meni što sam vidjela neke druge destinacije i sada mi ova ne izgleda toliko veliko kao što bi možda trebala.
Toskanu bi preporučila svima da ju bar jednom u životu posjete jer će biti obogaćeni za neponovljivo životno iskustvo.
Moja poanta je bila da Toskana nije toliko veličanstvena kao što ju prikazuju i da mi konja (makar i kilavog) za trku imamo.
Na temelju svih mojih životnih iskustava zaključila sam da je naša domovina ravnopravna ili bar uz bok mnogim drugim svjestkim zemljama i regijama. Naravno, nije najbolja, ali što se tiče Mediterana i mediteranskog stila života je najočuvanija i najljepša (posebno otoci).
Svako ima pravo na svoje mišljenje.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:30   #219
eh, sto nama vrijedi sto smo mi lijepa zemlja kad to ne znamo prezentirati i koristiti za turizam..u tome je poanta, ne koliko je neka zemlja lijepa nego kao se to prezentira i reklamira..
em imamo slabe tiskane vodice, em u agencijama ne znaju sto ima za vidjeti u okolici itd..dobro, da ne skrecemo s teme, treba prinzati da je toscana stvarno prekrasna i da to oni znaju cijeniti..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:17   #220
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
jnisam bila autom, nego vlakom, busevima sve obisla, ali toscana je stvarno izvrsno povezana javnim prijevozom i vlakovi i busevi su su bili tocni (nasuprot predrasudama o talijanskim vlakovima)-npr. san gimignano je izvan ruke vecih mjesta pa ima dobro organiziran prijevoz do njega (naravno uz kombinacije vlak+bus)..destinacije koje sam obisla su firenza, siena, lucca, pisa, viareggio, san gimignano i vinogradi i sela oko tog san gimignano...bas je bilo doba berbe..
Ja bi sebi, majci i sestri izorganizirala putovanje u Toskanu početkom 3. mjeseca. E sad...varijanta je vlakom do Firenze pa tamo uzeti rent-a-car za istraživanje pokrajine ili javni prijevoz. Ti kažeš da je povezanost dobra, a ja bi ustvari htjela vidjeti iste stvari kao ti
Zanima me postoji li neka stranica s autobusnim tj. željezničkim voznim redom?
Kako si obilazila sela i vinograde? Isto javnim prijevozom?
Je li se teško snaći (i u prijevozu i u mjestima) ako ne pričaš talijanski već samo engleski?

A za ljude koji si bili autom:
Kakve su ceste i znakovi, parkinzi, murija i sl.?
__________________
Dan u kojem se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
Najvažnija stvar koju imam na sebi je izraz mog lica
tirsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.