Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2007., 16:22   #21
Quote:
jossip kaže: Pogledaj post
Da li postoji slučaj da je sud roditelju sa kojim djeca ne žive, odredio viđanje djece više od dva puta tjedno po dva sata, jer meni su rekli da je to maksimum šta mogu staviti, bez obzira na to što smo se supruga i ja dogovorili i bez obzira na to što je u našem slučaju potreba da su djeca preko tjedna više vremena kod mene, radi njezinog radnog vremena.Zanima me samo za preko tjedna, vikendi i praznici su u redu.Da li se mogu žaliti na sudsku presudu i da li ću time što postići.Hvala!
Ako ste se vi i supruga dogovorili..onda sudska odluka ne predstavlja nista.
Ako niste u dobrim odnosima..e onda nastaju problemi.. i ni sudska odluka vam ne moze pomoci
Moj bivsi ne vidja dijete vec duzi period..al sudskom odlukom..jer nismo se mogli dogovoriti oko duljine..odluceno je da 2 puta tjedno vidja dijete..srijedom u trajanju od 4 sata(njemu poslije posla) i vikendom od 8 do 4 popodne ili tako nekako.
Vi nemorate postivati direktno odluku..od tolko do toliko... al uvijek budite u dogovoru... da nedodje do trzavica u vezi toga.
Znaci ne treba vam sudska odluka glavno je da se vi sami dogovorite
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 17:22   #22
Quote:
jossip kaže: Pogledaj post
Da li postoji slučaj da je sud roditelju sa kojim djeca ne žive, odredio viđanje djece više od dva puta tjedno po dva sata, jer meni su rekli da je to maksimum šta mogu staviti, bez obzira na to što smo se supruga i ja dogovorili i bez obzira na to što je u našem slučaju potreba da su djeca preko tjedna više vremena kod mene, radi njezinog radnog vremena.Zanima me samo za preko tjedna, vikendi i praznici su u redu.Da li se mogu žaliti na sudsku presudu i da li ću time što postići.Hvala!
Sadašnjem partneru je sud odredio (sud, nisu se mogli dogovoriti) viđanje djeteta dva puta tjedno po 4 sata i jedan dan u tjednu (subota ili nedjelja) 8 sati. 10 dana u zimskim i 10 u ljetnim praznicima.To piše u rješenju cijenjenog suda, druga stvar je što se njegova ex toga ne pridržava nego sama određuje kad će dati dijete.
To vodi opet dalje. CZSS više nema ništa sa sudskom presudom pa oni ne uvažavaju žalbe na nepoštivanje rješenja. U tom slučaju bi on trebao nju tužiti, onda se otvara parnica, ide po dijete u pratnji policajca i tko zna kakve još zavrzlame nezdrave za dijete.

Dalje, meni i mom ex mužu, također je sud odredio dva dana u tjednu po 4 sata, svaki drugi vikend, pola ljetnih i pola zimskih praznika.

Ako je zdrav odnos bivših supružnika, rješenje je manje važno. Ako nije, slijedi dugotrajno navlačenje po sudu i ganjanje pravde...
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 20:16   #23
Quote:
b-mina kaže: Pogledaj post
Znaci ne treba vam sudska odluka glavno je da se vi sami dogovorite

I to vrijedi i za zajedničko ili nezajedničko skrbništvo. To što sud piše je - slovo na papiru u slučaju nužde ako se ikad desi da ti žena ne da djecu, da ti muž ne da alimentaciju, da ti ovo, da ti ono...
Dokle god postoji mogućnost dogovora među ljudima - dotle je to samo papir koji će završiti negdje duboko u ladici. Kao da sud može spriječiti da ti i svaki dan viđaš djecu, ako to i tvojoj x-supruzi odgovara i tako ste se dogovorili. Kao da "dodjelom" skrbništva jednoj strani ili "ne-dodjelom" - prestaju obaveze roditelja prema djetetu. Kao da je bilo koja odluka suda - bitna, ako postoji VAŠ svakodnevni dogovor. Sud je tu da rješava PROBLEME kada nastanu, a dok ih nema - dotle - uživajte!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.