Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2008., 13:25   #61
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazila ,mislim koje aspekte gledaš sve i kako onda tumačišmislim ovo kako si napisala da ćeš umrit
smrt predstavlja 8.kuća,pa onda gledaš vladara osme,i u koju kuću odlazi.
meni je vladar 8.sunce,koje se nalazi u istoj toj 8.kući.
mislim da bih ja trebala umrijeti za vrijeme seksa,a ne betiboop(jer 8.kuća predstavlja i seks).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 13:57   #62
baš mi je drago da postoji ovaj topic,jer sam ga i sama htjela otvoriti.
zna li netko kakav način smrti pokazuje sunce u 8.kući?
vladar iste te kuće je sunce?

čitajući vaše postove,malo po malo došla sam do zaključka šta bi to ustvari trebalo značiti.

dakle,sunce,koje se veže uz lava,a lav=srce.
znači infarkt(nikada ne bih pomislila).
e sad,pošto je 8.kuća i kuća seksa,vjerovatno infarkt usred seksa

i još mi to sunce ima jedan jedini aspekt,kvadrat sa neptunom,znači seks pod utjecajem alkohola,pa onda infarkt.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 17:06   #63
ma može se i smrt vidjeti ali teško. to sad ulazimo u domenu Boga.

najbolje da proučite Hajleg i Anaretu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:56   #64
ja u 8.kući imam saturna u jarcu,čitala sam da je to prije značilo tešku smrt,ali danas ne mora značit,i taj saturn mi je u trigonu s marsom i Quincunxu s jupiterom
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 20:03   #65
Moja osma kuća je u Vagi, a u njoj mi se smjestio i Pluton, i to na 29 stupnju Vage. Pluton mi tvori 2 sekstila-Mjesec i Neptun, a vladarica moje 8.kuće zbrisala u Blizance.

GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 07:39   #66
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
evo,meni osma kuća počinje u lavu,a završava na prvih par stupnjeva vage.
,ars mi je u djevici na 26. stupnju u kvadratu sa neptunom i uranom iz 12.(strijelac).
u konjukciji je sa južnim čvorem u vagi.

vladar lava mi u 9oj-kvadart neptun i asc.
vladar djevice mi j u 9oj u škorpionu ,konj. pluton ,opozicija jupiter(ovan,3.)
sextil neptun i asc.
vladar vage-venera u vagi(9. opozicija jupiter,trigon mjesec u vodenjaku,sextil uran i saturn_12. i 11.).
ja bih trebala dakle umrijeti naglo ,valjda u prometu i dosta bii ljudi trebalo za to saznat.
smrt u inozemstvu...
kaj vi mislite?
Nisam citala odgovore sa druge i trece stranice pa cu se mozda ponoviti, ali u vezi sa ovim boldanim, savet:
- ne kupaj se sa ukljucenim bojlerom
- cuvaj se svih aparata koji su kombinacija struje i vode
- nemoj da se vozis podmornicom ako bas ne moras
- izbegavaj masovne posete velikim akvarijumima...
- ne susi kosu fenom bosa u mokrom kupatilu...

To ti je uglavnom jasna simblika marsa u kvadratu sa neptunom i uranom, mada bi tu bilo jos kombinacija (ko bi se svega setio).

Sve ovo ne mora da te ubije, ali moze da ti napravi neprijatnosti.

Slazem se da ne treba govoriti o smrti u astrologiji, ali mislim da je sasvim eticki reci coveku cega da se cuva i na sta da pripazi.

Inace, imam primere dosta dugovecnih ljudi koji su imali takve azdaje od aspekata u horoskopu da bi covek pomislio da su na svakom koraku imali priliku da odu na onaj svet, na najgori moguci nacin.

mozda malo off:
Sa druge strane, zanimljivi su mi primeri kolektivnih smrti (II sv. rat, konc logori, masovna ubistva Jevreja...) mislim da bi valjalo izucavati polozaj sporih planeta po stepenima (i u odredjenoj kombinaciji sa polozajem npr. juznog mesecevog cvora).
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:03   #67
i kad gledate smrt ne trebate gledati samo 8 polje morate i 4.

u trenutku smrti jupiter obično radi aspekt sa nekom važnom planetom.

opća vitalnost je isto jako važna očitovana kroz ascedent i vladara .
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 14:07   #68
Za uzrok i kvlitet smrti treba pogledati ASC i njegovog vladara i tocku smrti(vrh 8.kuce-Mjesec+Saturn)i njenog vladara.Osim toga pogledati svjetla(Sunce i Mjesec)i njihove vladare,ako jedan ili vise njih imaju mocna dostojanstva i nalaze se u 4,8,7,1,kuci.Sigurni od losih aspekata,sa maleficnim planetima,spaljenosti,retrogradnosti,
osma kuca bez malefika i opozicije sa istim:Sve ovo stiti nositelja natala od lose i rane smrti.
Saturn u 8 u svom vladarstvu i dobrom dostojanstvu,daje tocno tempirano vrijeme smrti,jer on sam(Kronos ) jest vladar ovozemaljskog zivota i vremena.
Povezivati 8. kucu-kucu smrti i nasljedstva,imovine partnera...sa zadovoljstvom i sexom je nemoguce.Svi znamo da nesto sto se zove napustanje ovog zivota nemoze biti isto kao aktivnost kojom izmedju ostalog produzujemo vrstu.To je domena 5.kuce,kao i produkt tih aktivnosti djeca
__________________
Vi ste vazni.Ljudi vas ne razumiju u potpunosti.Vasi poroci su u biti vrlo dragi.
AnsticiaGrande is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 15:33   #69
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ništa, smrt se ne može vidjeti u horoskopu.

Koliko ti je godina, 90-100, pa razmišljaš o smrti?
Baph , ja bi rekao da se može vidjeti način i okolnosti, ali da je samo vrijeme vrlo teško pa nekad i nemoguće odrediti, meni je svega nekoliko puta uspjelo.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 16:36   #70
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
ja u 8.kući imam saturna u jarcu,čitala sam da je to prije značilo tešku smrt,ali danas ne mora značit,i taj saturn mi je u trigonu s marsom i Quincunxu s jupiterom
a ja sam čitala da saturn u 8. kući znači jako dug život i mirnu smrt u dubokoj starosti (i OD starosti).

a budući da ti je još u znaku dugovječnih, jarcu, i svom sjedištu te u trig. s marsom, rekla bih da ćeš živjeti 120 godina i mirno odapeti u snu, nakon što "večernjak" objavi reportažu da si najstarija bakica u zemlji.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:33   #71

nije mi u jarcu nego u vodenjaku ,krivo san napisala zato jer mi je jarac vladar 8 kuće
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:51   #72
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
a ja sam čitala da saturn u 8. kući znači jako dug život i mirnu smrt u dubokoj starosti (i OD starosti).

a budući da ti je još u znaku dugovječnih, jarcu, i svom sjedištu te u trig. s marsom, rekla bih da ćeš živjeti 120 godina i mirno odapeti u snu, nakon što "večernjak" objavi reportažu da si najstarija bakica u zemlji.
pa saturn u 8 kući zaista odgađa smrt, no stvara ju mučnijom. u tom smislu on "produžuje" život.

aspekt saturna i marsa iako je dobar ovdje je destruktivan. osim ako nije vladar ac-a tada može govoriti o borbi.

međutim nije lijepo imati saturn u 8. duga smrt a to sigurno nije dobro.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 20:52   #73
divno ,ne mogu mirno ni umrijet
ipak neću bit najstarija bakica
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 01:20   #74
Umro je Mate Parlov, dijagnoza rak pluća-tranzitni Pluton180Uran u Blizancima (pluća), Uran90Mars(vl.So). Inače Mate ima natalno Sunce90Pluton, kao i 2 muške osobe koje znam također umrle od raka, te jedna muška osoba Sunce0pluton-infarkt.
Zaista, teške i neizlječive bolesti dolaze uz aflicirano Sunce-Pluton, i bolest dođe naglo i smrt brzo, i to kod muškaraca, dok kod žena aflicirani Mjesec-Pluton...S druge strane, upravo uz Sunce/Pluton mnoge osobe u nekoj fazi života budu klinički otpisani i prežive...jer Pluton je feniks koji se diže iz pepela...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:52   #75
Znači li Mo90Pl tešku i neizlječivu bolest osobi koja ga ima ili majci osobe? Može li i kod tog aspekta Pl " dići iz pepela"?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:00   #76
Meni je vladar 8.kuce Venera u 8.kuci. Ja se ne bojim smrti. Bojim se nacina smrti.
Nije isto ako umres iznenada (za mene je to najbolje) ili godinama lezis bolestan, boris se da se izlecis i svejedno umres.
Nagla smrt ima veze sa Uranom a nasilna sa Marsom i Plutonom (ako imaju lose aspekte).
Vidjela sam jednu Natalnu kartu, gdje se tocno vidi da tome covjeku prijeti smrt od strijeljanja. Umro je na takav nacin a tu je bio Jupiter u vezi sa 8.kucom.

Fish,

Koji je to aspekt Slobodne Volje u vezi smrti? Ja ne vjerujem puno u Slobodnu Volju posebno u vezi bolesti, a jos manje u vezi smrti.
Ima dosta anekdota u vezi tih ljudi koji su predvidjeli svoju smrt, pokusali se sakriti a svejedno su umrli. Tko je taj da moze pobjeci od smrti?

Pozdrav.
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:07   #77
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ništa, smrt se ne može vidjeti u horoskopu.
Koliko ti je godina, 90-100, pa razmišljaš o smrti?
Smrt se moze vidjeti u horoskopu. To je normalno. Sve se moze vidjeti: bolesti, ljubav, putovanja i puno toga.

Sto se tice godina, ti mislis da je puno takvih koji dozive 90-100 godina? Koliko mladih ljudi umre na cesti, od droge i raznim nesrecama: potres, tornado, poplave! Sve te nesrece ne pitaju da li je netko star ili mlad.
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:17   #78
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
merlinka je imala mars u ribama u 8.
pazi se cuge opijata,droge.
moguća i smrt u snu.
neznam kak je to sve kod tebe aspektiramo,ali ona je imala i ja jake aspekte sa plutonom i sturnom-tajno ubojstvo sa strane ljudi od visoki pozicija.
moguće da su je ubili i jer je saznala za zonu 51.
inače,neznam zašto se netko boji smrti-to je najnormalnija promjena energija koju smo većina nas prošli više puta.
inače ,ljudi koji su duhovno više razvijeniji ,da se tako izrazim se ni najmanje ne plaše smrti-ovo nisu samo moji zaključci već je i dokazivano,proučavano,blabla...
znam da nitko nemre reć koji je točan treantak smrti,ali način se može predvidjeti,oni koji smatraju suprotno očito se baš ne kuže u asrologiju.
znati samo znak i podznak nije niš.
Marilyn Monroe je umrla od tableta za spavanje skupa sa alkoholom. Sama je kriva za svoju smrt. Nitko je nije ubio.
Vladar njene 8. kuce, Neptun (tablete, pice, droge) u 1.kuci znaci da je to izgledalo kao samoubistvo. Pokusala je da se resi, telefonirala (mislim da tadasnjem prijatelju) a nije nikoga dobila. Sudbina!
Umrla je mlada i lijepa (puno ih govori da zele umrijeti mladi i lijepi).

Lp
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:57   #79
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Znači li Mo90Pl tešku i neizlječivu bolest osobi koja ga ima ili majci osobe? Može li i kod tog aspekta Pl " dići iz pepela"?
da bi se radilo o osobi koja ga ima Mjesec ili Pluton trebaju imati neki doticaj s 6.,8. ili 12. kućom, ili vladar ličnosti (so/Mo/Asc), a da bi se radilo o majci treba imati vezu s 4. ili 10.k (m ili ž natal)...Mo/Pl više govori o perobrazbi duše, unutrašnjeg stanja, nego u fizičkom smislu, osim ako jedna od te dve planete nisu u vezi sa 1.k. ili Suncem..
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 09:09   #80
Halo svima,

Nadam se da cu uspjeti poslati kartu od Marilyn Monroe.

http://www.astrologyweekly.com/natal...lyn-monroe.php - 34k -

Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.