Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2003., 16:07   #1
Damanhur

Federacija Damanhur smještena je na sz Italije, podno Alpa tj blizu granice s Francuskom. Priznata je od strane vlade Italije, ima 850 državljana, svoju zastavu, valutu I ustav. Žive po svojim načelima, bave se duhovnošću, nemaju bolnice jer se liječe biljnim pripravcima, masažom I sl. Grade Temple of Humankind – hram smješten ispod površine zemlje, građen isključivo rukama (I najjednostavnijim alatkama). Kažu da je on zasad tek desetina onoga što će biti jednog dana. Pun je slika, kipova…I izgleda prekrasno. Tvrde da imaju vremenski stroj kojim putuju kroz vrijeme te u druge svjetove I galaksije. Prilog o tome bio je u jednoj od emisija Na rubu znanosti. Ostatak teksta uglavnom sam parafrazirala iz jednog članka u Večernjem.
Ima još puno stvari koje se mogu reći o Damanhuru, ako vas zanima, mogu ih nadopisati.
But, mene zanima – jel bio tko od vas tamo? Ili znate možda nekoga tko je bio?
Sai tours organizira posjete tamo I imam veliku želju otići tamo (kad skupim pare) pa me zanimaju osobna iskustva onih koji su posjetili to mjesto.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 21:46   #2
Nadopiši.

Tu ima svakakvih zanimljivih stvari.

Baš bi bilo zanimljivo saznati kako je na tim seminarima.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 01:44   #3
Hvala, Blaise
Prošvrljat ću malo po stranici, dosad nisam tražila ništa po netu.
Evo sad sam našla program puta na stranici sai toursa
http://www.saitours.hr/travel_detail...1&travel_id=37
Enivej, bilo bi mi draže da se javi netko tko je bio sa osobnim dojmovima.

Da nadopišem još neke stvari iz članka.
Najzanimljiviji mi je bio podatak da se na području Damanhura siječe najviše zemljinih energetskih struja tj da postoje samo 2 takva mjesta na svijetu - Damanhur i Tibet
Odlazak u Tibet također mi je velika želja, ali to je, jelte, malčice daleko pa će morati malo pričekati.
Nadalje, žive u velikim obiteljima (10+ članova) jer roditelji s djecom uzimaju k sebi starce i samce. Naime, vjeruju da savršenu obiteljsku zajednicu čini zajedništvo svih generacija. Ajme mora da su stvarno miroljubivi kad imaju takav stav Zamisli, uz tebe+partnera u jednoj kući djed, baka, starci, djeca i još par stranaca. To se zove tolerancija
Uz to, u članku piše da se voze biciklima te na kraju jedan za mene zastrašujuć podatak - nema pušenja To je zato što "biljke smatraju prijateljima i ne žele im oduzimati zrak". Ma, zapravo, to je stvarno ok, ako ne mogu izdržati 4-5 dana bez cigarete, bolje da ostanem doma.

To bi bilo to. Ne garantiram za sve napisano. Kopirajt baj T.K. (večernji list)
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:08   #4
Quote:
Potala kaže:
To je zato što "biljke smatraju prijateljima i ne žele im oduzimati zrak".
Stvarno?
A jedu li prijatelje?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:52   #5
I to, ali i vrlo logicno pitanje na takvu kretensku izjavu.

A cime se dolazi do njih? Vlastitim krilima ili mozda autom/busem?
Auspuh ih ne smeta, naravno. Turisti donose lovu njima, pusaci samo industriji cigareta.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 11:00   #6
Pa sad bilo bi mi logicno da imaju nesto na struju

Al sve u svemu previse mi vuce na newageovsko prekenjavanje :2up:
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 11:07   #7
Koliko vidim, struju imaju...

A s ostatkom se slazem.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 11:22   #8
Mislio sam na strujne vozilice


Ipak svaka im cast na (gradjevinskom) trudu.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 02:28   #9
Quote:
Gospon Pes kaže:
I to, ali i vrlo logicno pitanje na takvu kretensku izjavu.

A cime se dolazi do njih? Vlastitim krilima ili mozda autom/busem?
Auspuh ih ne smeta, naravno. Turisti donose lovu njima, pusaci samo industriji cigareta.
Izjava nije kretenska, a pitanje ti nije logično. Čak i da je logično, očito nije baš promišljeno. Nije isto pušiti - čime štetiš i sebi i okolišu i jesti - jer ti je to nužno.
Da, da, sigurna sam da to rade zbog profita. Žive u obiteljima sa po 15 članova, voze se na biciklima i rukama kopaju podzemni hram tak da bi im turisti donijeli profit. Za moderniji bicikl
Pa ne stvaraju Temple of HUMANKIND za njih 800. Sigurno ne očekuju da će netko doć do njih iz Švedske na biciklu. Ako mogu živjeti na tako malom prostoru bez dodatnog zagađivanja, zašto ne?
Nitko ne može sam promijeniti svijet, ali može napraviti svoj dio. Naravno, lakše je lupit prvo što ti padne na pamet, nego malo promisliti
Ima jedna stara narodna - ispeci pa reci
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 11:53   #10
Sorry, izjava je ipak kretenska.
Zive na par km², okruzeni civilizacijom, k njima se dolazi automobilima i autobusima, Torino iza ugla sa cijelim svojim smogom... Daj, molim te, sad ce dim cigarete unistiti biljke?
Mogli su reci da je pusenje stetno za zdravlje i da oni ne dopustaju da se ljudi unistavaju na njihove oci, to bi im proslo, ali ne onakav kretenizam...

(A reci, da ti se radi o glavi, a nema nista drugo, ti bi pojela prijatelja? Kad njih opravdavas tim argumentom, onda valjda bi... )

A sto se profita tice... Bas sam jucer citala uvjete pristupa zajednici.
Kao prvo sve sto posjedujes u novcu i nekretninama imas njima predati. Zapise se vrijednost, pa ako odlucis zajednicu napustiti, isplacuje ti se natrag i to s isplatom je vrlo nejasno napisano...
No u "Ustavu" im vrlo jasno pise da sto god netko zajednici pridonio, nema pravo traziti natrag odluci li je napustiti.
Takodjer sve sto zarade, predaju u zajednicku kasu iz koje im onda dijele koliko misle da kome treba...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 12:25   #11
Exclamation

hmmm "rukama kopaju podzemni hram"...Jung bi imal kojekaj reci na ovo ..a i ja valjda ..ne..fora je tom "podzemnom"..eh, nije ni njima lako..
a to sto zive u obiteljima po 15 clanova, i imetak pripada zajednici, pa kaj nisu tak i Kelti vec davno ziveli?

no straashno, kaj nema pushenja..pa to bi trebalo biti jasno svakome ko se malo kuzhi u te Indija/Tibet spike..mislim, i bez toga..tak jasno da ti unistava energije..ajde barem nekaj sokirajuceg u Damanhuru
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 12:31   #12
Ma pusti, mene je sokiralo da se vise ni po njemackim kolodvorima ne smije pusiti.
Nije rijec o zabrani, nego o navedenom razlogu. Njega smatram bedastocom.

A kaj bi Freud rekao na kopanje rukama pod zemljom? Da podsvjesno zele natrag u...khm...bilo bi preprosto za Duhovnost...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 12:35   #13
to po njemackim kolodvorima ima malo druge razloge! red, rad disciplina i Sauberkeit!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 21:46   #14
Hvala Bogu kaj ne znam engleski!


Dost si mi i vaši komentari.Ono s Jungom mi je baš onak.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 00:10   #15
Quote:
Gospon Pes kaže:
Sorry, izjava je ipak kretenska.
Zive na par km², okruzeni civilizacijom, k njima se dolazi automobilima i autobusima, Torino iza ugla sa cijelim svojim smogom... Daj, molim te, sad ce dim cigarete unistiti biljke?
Mogli su reci da je pusenje stetno za zdravlje i da oni ne dopustaju da se ljudi unistavaju na njihove oci, to bi im proslo, ali ne onakav kretenizam...
Pa možda su i rekli, ali je novinarki ovaj dio bolje zazvučao pa je samo to napisala
I dalje nije kretenizam.
Kažem ti, možda time neće promijeniti svijet, ali rade SVOJ DIO.
To ti je kao da kažeš – zašto da zatvaram vodu kad perem zube, ionako mi je autopraonica u susjedstvu? Zašto da se vozim na biciklu kad su u mom gradu 3 tvornice? Zašto da recikliram kad ionako ima toliko smeća, ko da ću ja time nešto promijeniti?
E, pa, meni su takve izjave kretenske.


Quote:
Gospon Pes kaže:
A sto se profita tice... Bas sam jucer citala uvjete pristupa zajednici.
Kao prvo sve sto posjedujes u novcu i nekretninama imas njima predati. Zapise se vrijednost, pa ako odlucis zajednicu napustiti, isplacuje ti se natrag i to s isplatom je vrlo nejasno napisano...
No u "Ustavu" im vrlo jasno pise da sto god netko zajednici pridonio, nema pravo traziti natrag odluci li je napustiti.
Takodjer sve sto zarade, predaju u zajednicku kasu iz koje im onda dijele koliko misle da kome treba...
Da, i? Odlučili su živjeti po ne-kapitalističkim načelima. U čemu je problem? Njihov izbor, nitko ih ne sili...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 02:02   #16
U svim slučajevima prihvačam njihov naćin života, običaje... ali nikako ne mogu shvatiti(ako je uopće istina) da mogu s materijalnim tijelom ići u prošlost.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 00:54   #17
To je bio prilog u emisiji Na rubu znanosti. Ne znam gledaš li inače tu emisiju, ali teme su im odlične. Uglavnom, gostovala su 2 fizičara I pričali o tome što je to vrijeme tj kako ga fizika danas shvaća. Zatim su pričali o pokušajima (zapadnjačkim, znanstvenim) putovanja kroz vrijeme, nekim čudnim eksperimentima s još čudnijim ishodima, ali koji se uglavnom drže u tajnosti (najviše ameri), pa su komentirali teoretske mogućnosti putovanja kroz vrijeme itd da ti sad ne prepričavam sve.
Uglavnom, ubacili su I taj prilog u kojem je taj tip iz Damanhura otprilike objašnjavao o čemu se to radi. Ne sjećam se točno, ali čini mi se da je to nešto kao astralna projekcija/putovanja, samo mogu putovati I kroz vrijeme. Zapravo, sad kad si me podsjetio, mislim da su I pričali čak I o putovanju materijalnim tijelom, ali nisam sigurna, ne sjećam se više.
Ma, ne uzimam ja sve to zdravo za gotovo, ali zvuči mi interesantno, a ovu mogućnost ne odbacujem. Obično odbijamo spoznati bilo što sve dok nam se empirijski ne dokaže I dokaz ne stavi pod nos. dotad nam je smiješno I glupo. Ja baš I ne funkcioniram tako. Uzimam u obzir tu mogućnost (ili neku drugu), ne odbacujem ju, ali isto ju ne uzimam zdravo za gotovo – čekam nove informacije
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 22:15   #18
Potala ! Imaš knjigu o damanhuru prevedenu na naši baš sam ju čitao ovih dana i čine mi se OK
Kao zajednica budućnosti koja ima šanse promjeniti oval svijet na bolje.
Nemaju veze ni sa kultovima ni sa nikakvim kretneskim sektama iako se to nekima na ovom forumu neće
svidjeti pa će iz čiste zlobe srati po njima.
Prvo odite vidjeti kako će tese tamo osjećati i koliko je pozitivne energije prisutno pa onda serite ako vam se
bude sralo ali mislim da će seratori promjeniti mišljenje kad jednom posjete to mjesto. Pozdrav !
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 01:15   #19
Iskreno nema jer je ta knjiga pisana još prije nekih 6 g.
a oni tada još nisu htjeli izlaziti u javnost sa vremenskim strojem
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 10:17   #20
Potala,ako ikad odlučiš ići i skupiš lovu za put...javi se,ima nas zainteresiranih.A svi ovi što nemaju pametnija posla pa sračkaju bezveze,otkantaj u startu i ne dozvoli da te pijavice iscijede do posljednje kapi.
Forum duhovnost je postao prava sprdačina i skupljalište svih mogučih pametnjakovića koji vise na netu nadajući da će nekoga prosvjetliti ili da će tu naći samospoznaju .
Portala javi se na pm,možda imam informaciju za tebe
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.