Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2008., 23:27   #21
Istina,cula sam za taj Gesetz, ali evo brat mi se ozenio u 2.mjesecu i nije morala sogorica ici dole po vizu za Familienzusammenführung...
Mozda zavisi i od grada do grada, i dal je osoba na koju naletis dobre volje ili ne...

Meni je isto kad sam trazila vizu rekla da normalno trebam iz ZG vizu za Familienzusammenführung, ali posto sam vec tu zasto da idem opet nazad...
Mozda sam ja imala srece sto sam naletila na bas jako dobru gospodju...

Nadam se da i automaticarka bude te srece...
najbolje neka ide se raspitati, znat vise ... jer svaki dan njima padne nesto novo napamet
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Old 18.05.2008., 00:51   #22
Quote:
ATE13 kaže: Pogledaj post
Istina,cula sam za taj Gesetz, ali evo brat mi se ozenio u 2.mjesecu i nije morala sogorica ici dole po vizu za Familienzusammenführung...
Mozda zavisi i od grada do grada, i dal je osoba na koju naletis dobre volje ili ne...

Meni je isto kad sam trazila vizu rekla da normalno trebam iz ZG vizu za Familienzusammenführung, ali posto sam vec tu zasto da idem opet nazad...
Mozda sam ja imala srece sto sam naletila na bas jako dobru gospodju...

Nadam se da i automaticarka bude te srece...
najbolje neka ide se raspitati, znat vise ... jer svaki dan njima padne nesto novo napamet
oh da ,pa sta ces nemaju pametnijeg posla,al fakat i njemacki su ti zakoni takvi da ih mozes na 100 nacina tumacit,to ti znaci to nach ermessen.

i ja se nadam da ce automaticarka naletit na neku dobru dusu...

nadam se da nece naletit ko na ove kod mene,istina nisam imao tu cast da ih upoznam,al sam cuo iz razlicitih izvora da traze dlaku u jajetu,a ko trazi taj i nadje.

ovdje ti je sad u modi rijec scheinehe,pa ti dokazi da nije
buntspecht is offline  
Old 18.05.2008., 01:18   #23
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
vi ste se sve udavala prije, u kolovozu 2007 bio je änderung des zuwanderungsgesetzes

nema vise toga,dodjem udam se i dobim odmah vizu.time su stali na kraj kojekakvim vjencanjima za papire i vjancanjima nabrzaka u Danskoj.

Procitajte §5 Abs.2 AufenthG. tamo pise za dobivanje trajne dozvole boravka je potrebno da udjes u zemlju sa odgovarajucom vizom.
Hrvatski druavljani su oslobodjeni viza za turisticka putovanja, ali ne za neke druge stvari,recimo Familienzusammenführung!!

to znam iz prve ruke,
kolega s posla (njemac) se ozenio u mexiku za mexikanku(inace ni oni netrebaju vizu za turisticka putovanja) u Rujnu 2007, i sta,dosli oni u njemacku i nemereeee!!!
kao novi zakon,mora ona prvo natrag,kad nauci njemacki nek preda zahtjev za spajanje obiteli i tek onda sa tom vizom da dodje i onda ce dobit dozvolu boravka.
isli oni i kod odvjetnika,nema pomoci to je tako.NOVI ZAKON!!!

usput zena mu i dalje u Mexiku ,buba njemacki,vec jednom pala,nesto bas i nije ednostavan taj ispit na Goethe Institutu.

al se ipak vrijedi raspitat kod Ausländerbehörde,Njemci su dosta flexibilni sto se tog tice,sve to ide nach Ermessen, (zaboravih hrvatsku rijec)ko zna mozda ufatis nekog normalnog
pa ako su se vjencali u meksiku, onda iz meksika treba zatrazit vizu...da su se vjencali u njemackoj, iz njemacke bi slali zahtjev za vizu.
nikakva viza nije potrebna za vjencanje u njemackoj(osim ako si iz Srbije, Bosne i drugih zemalja koje trebaju vizu za ulazak u zemlju....) Pa meni nikakvu vizu nisu trazili. Dosla sam u ured maticarke sa svom dokumentacijom...ona pregledala, dogovorili se za datu, platili taksu... dosli na dan vjencanje, vjencali se i to je sva mudrolija. E da, i to nije bilo 2007. vec prije nekoliko dana,znaci, podaci su friski i vjerodostojni
loretalu is offline  
Old 18.05.2008., 01:40   #24
Quote:
loretalu kaže: Pogledaj post
pa ako su se vjencali u meksiku, onda iz meksika treba zatrazit vizu...da su se vjencali u njemackoj, iz njemacke bi slali zahtjev za vizu.
nikakva viza nije potrebna za vjencanje u njemackoj(osim ako si iz Srbije, Bosne i drugih zemalja koje trebaju vizu za ulazak u zemlju....) Pa meni nikakvu vizu nisu trazili. Dosla sam u ured maticarke sa svom dokumentacijom...ona pregledala, dogovorili se za datu, platili taksu... dosli na dan vjencanje, vjencali se i to je sva mudrolija. E da, i to nije bilo 2007. vec prije nekoliko dana,znaci, podaci su friski i vjerodostojni
u ovom slucaju radi se o dobivanja Aufenthalta nakon vjencanja,vjencat se svako moze svugdje

ovo ne kuzim iz njemacke bi slali zahtjev za vizu

kuda,ona zeli doc u njemacku
buntspecht is offline  
Old 18.05.2008., 13:51   #25
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
u ovom slucaju radi se o dobivanja Aufenthalta nakon vjencanja,vjencat se svako moze svugdje

ovo ne kuzim iz njemacke bi slali zahtjev za vizu

kuda,ona zeli doc u njemacku
ona mora dat zahtjev na njemackoj ambasadi u meksiku. da se udala u njemackoj, zahtjev bi zatrazila u njemackoj. njihova greska, trebali su se prije raspitat
loretalu is offline  
Old 18.05.2008., 14:01   #26
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
[B]
to znam iz prve ruke,
kolega s posla (njemac) se ozenio u mexiku za mexikanku(inace ni oni netrebaju vizu za turisticka putovanja) u Rujnu 2007, i sta,dosli oni u njemacku i nemereeee!!!
Verstehe ich nicht jeli za njega ne vrijedi "§ 28 Familiennachzug zu Deutschen " ???
Seminom is offline  
Old 18.05.2008., 14:12   #27
aaaaaaah,koju vi sreću imate ...živjeti u berlinu
super_sonic is offline  
Old 18.05.2008., 15:37   #28
Quote:
super_sonic kaže: Pogledaj post
aaaaaaah,koju vi sreću imate ...živjeti u berlinu
Mislis to ozbiljno
Ja bi WEG odavde...al neide
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Old 18.05.2008., 15:47   #29
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
Verstehe ich nicht jeli za njega ne vrijedi "§ 28 Familiennachzug zu Deutschen " ???
istina... to se i ja pitam...
jer recimo dok smo mi ispunjavali formular koji nam je gospodja dala u Ausländerbehörde, pisalo je uvijek ispod (wenn Sie ein Deutscher Staatsbürger sind gilt das oben aufgeführte nicht) ...
Kad se Njemac/Njemica zeni za Ausländer(u slucaju poznanika koji je HRVAT) treba samo Putovnica i Vjencani list nista vise... za druge nacije neznam,mislim da im onda treba samo viza za ulazak u D, ako treba uopce ...

Eto vidi se da neki rade kako oni hoce, a jedna drzava i u svakom gradu drugacije
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Old 18.05.2008., 16:02   #30
@Loretalu

ma nema veze gdje su se oni vjencali,ova na Ausländerbehörde

@Seminom

mislis za nju,ona je strankinja?

ma vrijedi nema tu da ne vrijedi.

kazu ovi da je ona usla kao turist,dakle sa turistickom vizom(koju ona nema posto su meksikanci nje oslobodjeni ) al to se racuna kao da ju imas iako si je oslobodjen
dakle za spajanje obitelji navodno je potrebna ulazna viza za spajanje obitelji,koje NITKO nije oslobodjen!!! osim EU drzavljana.
a nju se moze samo dobiti na ambasadi drzave iz koje dolazis

eh da zenska im rekla ,da mora prvo naucit njemacki pa tek onda podnjet zahtjev za spajanje obitelji na ambasadi u mexiku

eto tako,cak i sef ausländerbehörde tako rekao,odvjetnik iso tamo i njemu to rekli.kaze odvjetnik,mogu oni tuzit,al to traje duze nego ovim putem,a ko zna ocel dobit parnicu.

@ATE13

ma to ti je tako,svaka drzava ima nes posebno.al inace Baden-Württemberg i posebno Bayern su poznati u trazenju dlake u jajetu

posto ja nikad nisam imao iskustva sa Ausländerbehörde,mislio sam,ah ovi stranci stalno nesto kukaju i izmisljaju,te traze im ovo,te ono,te neljubazni,al ako ovako zahebavaju njemca,onda zbilja
buntspecht is offline  
Old 18.05.2008., 16:14   #31
Quote:
ATE13 kaže: Pogledaj post
Mislis to ozbiljno
Ja bi WEG odavde...al neide
a ono,berlin objektivno nije tako ijep grad(ako ga uspoređujemo s parizom,amsterdamom,itd.),ali meni je osobno najljepši..ima neki poseban reiz provela sam mjesec dana tamo,i jednostavno me osvojio svojom otvorenošću,multiklturalnošću,spoju novog i starog..a osim toga,tamo se priča njemački,najdivniji jezik na svijeeeeetu
super_sonic is offline  
Old 18.05.2008., 16:35   #32
Quote:
super_sonic kaže: Pogledaj post
a ono,berlin objektivno nije tako ijep grad(ako ga uspoređujemo s parizom,amsterdamom,itd.),ali meni je osobno najljepši..ima neki poseban reiz provela sam mjesec dana tamo,i jednostavno me osvojio svojom otvorenošću,multiklturalnošću,spoju novog i starog..a osim toga,tamo se priča njemački,najdivniji jezik na svijeeeeetu
sa svim se slazem ,osim s otvorenoscu evo dvije godine sam ovdje i moram reci da jos nijednu osobu nisam srela da je otvorena,nego svi zive u svom zivotu,i kad nekoga upoznas nebi taj progovorio (nemislim sad da mi prica svoju zivotnu pricu ili slicno,nek et tak SMAL TALK) mozda na neki nacin i dobro, ipak skoro 4 mil. stanovnika pola od toga stranci , i ja da sam njemac nebi bila otvorena prema nikome
odrasla sam u Rheinland-Pfalz tamo su otvoreni, al *ebote i to je ponekad dosadno, svi nekako nett,lieb itd... zivila onda 4 god. u svici tamo svako te na ulici pozdravlja dal ga poznavao il ne... sad dosla u berlin ovdje te niko nesljivi cak i da nekoga znas , ponekad je i to dobro
ma u biti berlin OK gradic, ima svoje mane i vrline ko i svaki drugi grad,al da mogu sutra bih se izselila odavde

sonic a di ti zivis ?
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Old 18.05.2008., 16:35   #33
Quote:
ATE13 kaže: Pogledaj post
Mislis to ozbiljno
Ja bi WEG odavde...al neide
ja bi u Berlin,al mi neako podaleko
buntspecht is offline  
Old 18.05.2008., 16:40   #34
Quote:
ATE13 kaže: Pogledaj post
odrasla sam u Rheinland-Pfalz tamo su otvoreni, al *ebote i to je ponekad dosadno, svi nekako nett,lieb itd...
kuzim sta hoces reci,ja zivim u MA, LU je odmah preko mosta,bljak ,vec mi ide to na nerve,svi s smjeskaju,halloooo,morgen,alaaa tchüüüüsss
buntspecht is offline  
Old 18.05.2008., 16:41   #35
pa bas i zato sto je dalek, Bogu iza nogu...
ja sam prije mislila da ljudi koji iz Berlina putuju doma da im treba 2 dana
nama treba do ivanica jedno 12 sati bez guzve tocno receno imamo 1231km
ja bi u München... ljep grad nije mi daleko ni CH ni HR
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Old 18.05.2008., 16:43   #36
1231km za 12 sati,ajme majko moja sta vi letite,meni treba za 970 km 13
buntspecht is offline  
Old 18.05.2008., 16:44   #37
pa ne bas, ono voznja 150-170km/h
a odakle ti letis ? BW ili München
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Old 18.05.2008., 16:56   #38
Quote:
ATE13 kaže: Pogledaj post
pa ne bas, ono voznja 150-170km/h
a odakle ti letis ? BW ili München
sram vas bilo,tako brzo se vozite
ja od Mannheima vozim pa ne brze od 130 km/h a i to mi previse
pa nikad doci,a i uvjek je negdje Stau,pa barem sat vremena
buntspecht is offline  
Old 18.05.2008., 17:20   #39
ja sam u zg,nemam veze s Njemačkom,osim što obožavam jezik,upisat ću ga ove god.i tako... privukla me ova tema jer mi je Berlin najdraži grad..
a što se tiče otvorenosti ljudi,pa,ja sam učila njem.pri Goethe-Institutu pa sam se više-manje družila sa strancima,ali domaći koje sam upoznala su bili baš super,i zabavni,suprotno uobičajenoj predrasudi o nijemcima :P
nisam još bila u Münchenu,ali sigurna sam da bi me isto oduševio
super_sonic is offline  
Old 18.05.2008., 18:57   #40
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post

posto ja nikad nisam imao iskustva sa Ausländerbehörde,mislio sam,ah ovi stranci stalno nesto kukaju i izmisljaju,te traze im ovo,te ono,te neljubazni,al ako ovako zahebavaju njemca,onda zbilja
sreca tvoja... mozda im je krivo sto njemac zeni mexikanku a nece njemicu
kolega od svekra je ozenio columbijaknu, i kad su isli za vizu pita njega onaj u Ausländerbehörde "Konnten Sie keine Deutsche finden ?" (Niste mogli Njemicu naci) mislim
ko ce koga nego svog svoga...

da se vratimo temi, automaticarka imali novosti ????
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.