Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 20:58   #41
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
upitno je što je dobro a što zlo.
al dobro, bitno da se vraća, a hoće li opet otić?
Hoce i opet ce se vratit!Uvijek se vraca!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 21:13   #42
let it be

Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Ne,vec vidis sto netko zna po onome sto pise jer svatko pise ono sto zna!
lady, ponovo retoricko pitanje:
tko smo mi da odredimo koliko i sto netko zna i
koja su to mjerila pomocu kojih mozemo to odredit?
kako bi bilo i kud bi nasa diskusija odvela da te ja pocnem uvjeravati
da ono u sto ti vjerujes, i ono sto ti pises nije ispravno, a da se
zapravo vodim svojim iskustvima i/ili predrasudama proizaslim iz
vlastitog znanja i/ili neznanja?
uopce nemam za to nikakvo pravo!
pozdrav!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 02:59   #43
Quote:
Silver Archer kaže: Pogledaj post
Jeli iko ima iskustva sa bas iskljucivo bjelom magijom?I jeli ona opasna?
Razlikovanje magije na tzv. bijelu i crnu je tek okvirna podjela radi lakše sistematizacije, a još češće radi olakšavanja svijesti onih koji se njome bave. Međutim, uvriježilo se mišljenje da magijski postupci koji drugome ne nanose zlo, koji pomažu, savjetuju i liječe, spadaju pod tzv. bijelu magiju.
Distanca između tzv. bijele i crne magije, međutim, i dalje ostaje tek proizvoljna, jer je gotovo nužno da poznavatelj prakse bijele magije poznaje puteve crne, kako bi bio kompletan praktičar. Za uklanjanje negativnih učinaka crne magije potrebno je poznavat ju, odnosno, za skinuti urok, potrebno je znati kako ga baciti.

Različiti okultisti daju različite teorije o razlikovanju bijele i crne magije (a neke od tih teorija se međusobno izravno kose). Tako npr. Arthur Edward Waite u knjizi "Ceremonijalna magija" između ostalog kaže: "Povijest razlikovanja (bijele i crne magije) je veoma obskurna,... ona ovisi o oštrom kontrastu između Dobrih i Zlih Duhova".
Na drugom mjestu, međutim piše: "... Bijela ceremonijalna magija pruzima dio namjera koje se čine upitne, pa čak i lakomislene. Stoga treba naglasiti kako nema naglašene razlike između ova dva ogranka Vještine".

Tradicionalno, u okvir bijele magije ubraja se: astrologija, travarstvo, proricanje (numerologija, tarot, hiromantija, rune, geomantija...)... dok se crnom magijom smatra: nekromancija, bacanje uroka, sotonizam...
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 11:26   #44
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
lady, ponovo retoricko pitanje:
tko smo mi da odredimo koliko i sto netko zna i
koja su to mjerila pomocu kojih mozemo to odredit?
kako bi bilo i kud bi nasa diskusija odvela da te ja pocnem uvjeravati
da ono u sto ti vjerujes, i ono sto ti pises nije ispravno, a da se
zapravo vodim svojim iskustvima i/ili predrasudama proizaslim iz
vlastitog znanja i/ili neznanja?
uopce nemam za to nikakvo pravo!
pozdrav!
Da,ali isto tako tko moze odrediti koliko ja znam i tko onda meni moze reci da sam ja u krivu samo na temelju svog osobnog znanja....Ovdje smo kako bismo rekli ono sto znamo sto znaci da se nece uvijek svi slozit s nama pa se malo prepucavamo!
Pozdrav!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 20:19   #45
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Zato jer ovisi u koju svrhu netko koristi "crnu" magiju,ako magijom nanosis zlo drugome bicu tebi ce se to zlo vratiti jos jace i vece!Jer cineci zlo privlacis i zlo koje je u blizini...I da,ljudi to rade dok ne dobiju "po nosu" i zato jer kao i vi neki nemaju pojma sto ih ceka....

Mene ovo malo zbunjuje... U koju svrhu, osim nečeg negativnog, se može "crna" magija koristiti?
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 20:25   #46
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Bijelu i sivu je najteže naučiti, jer se njima pomaže da se ukloni neki urok, ili radi nešto s čime se ne nanosi šteta drugome...
Jako ih je teško naučiti...

Dok crnu mogu svi odmah naučiti, jer je najlakše raditi zlo drugim osobama... Hehe...
Al zato je pravilo, karma, 'Sve što učiniš, 3 puta ti se vraća...'
Možeš li mi molim te objasniti razliku između "sive" i "bijele" magije...
Ne znam, za mene je siva uvijek označavala nešto neutralno, može li magija biti neutralna ili sam skroz na krivom putu?
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 21:30   #47
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Mene ovo malo zbunjuje... U koju svrhu, osim nečeg negativnog, se može "crna" magija koristiti?
Stvar je u tome da ne postoje crna i bijela magija vec ovisi u koje svrhe se koristi magija,dobre ili lose...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 21:38   #48
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ne postoje crna i bijela magija vec ovisi u koje svrhe se koristi magija,dobre ili lose...
Toga sam svjesna, zato i pitam jer napisala si "ovisi u koju se svrhu koristi "crna" magija" pa me ta rečenica zbunila...
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 11:55   #49
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Toga sam svjesna, zato i pitam jer napisala si "ovisi u koju se svrhu koristi "crna" magija" pa me ta rečenica zbunila...
Onda je rijec o zabuni,tj.mojoj greski...sorry!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:14   #50
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Onda je rijec o zabuni,tj.mojoj greski...sorry!
Hehe, ma nema problema, samo sam bila znatiželjna...
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:39   #51
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Možeš li mi molim te objasniti razliku između "sive" i "bijele" magije...
Ne znam, za mene je siva uvijek označavala nešto neutralno, može li magija biti neutralna ili sam skroz na krivom putu?
Hmm... Bijelom se služi za otklanjanje uroka i sl. dok je siva koliko sam čula neuspijeh bijele...
Evo recimo: Poželiš puno novaca na lutriji, i dobiješ novce a doživiš neku nesreću, to je siva koliko sam shvatila...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:39   #52
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Možeš li mi molim te objasniti razliku između "sive" i "bijele" magije...
Mogu ja?

"Siva" magija je nekakva izmišljotina koja nema veze ni sa čime tako da možeš slobodno zaboraviti taj nebulozni pojam.

"Bijela" magija bi bio oblik magije koji je okrenut ga osobnom razvitku i kontaktu sa osobnim Anđelom Čuvarem (ili Više Ja). Što bi značilo da svaki oblik magije koji se okreće ka drugima pa makar i u obliku liječenja, skidanja uroka i ostalog ne spada u Bijelu magiju pošto se na taj način direktno mješaš u živote drugih ljudi i samim time na sebe preuzimaš jedan dio njihove sudbe.

Naravno, ako je cilj Bijele Magije postignut onda si potpuno svjestan svojeg smisla i životnog puta pa se sa jasnom odgovornošću možeš petljati u tuđe živote jer si tek onda svjetan posljedica.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 19:11   #53
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mogu ja?
Hehe, naravno da možeš ti, ionako su tvoji odgovori među onima koje najviše cijenim na ovom forumu...
Da budem iskrena pitanje sam više postavila zato da vidim da li ona zna o čemu priča... Sorry Velvet
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:22   #54
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Hehe, naravno da možeš ti, ionako su tvoji odgovori među onima koje najviše cijenim na ovom forumu...
Da budem iskrena pitanje sam više postavila zato da vidim da li ona zna o čemu priča... Sorry Velvet
Ok, ne bum se mješao

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:28   #55
Ma smiješ se mješat ,a dobila sam i njen odgovor tako da sam zadovoljna
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 00:05   #56
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Mene zanima zašto bi se itko konstantno bavio "crnom" magijom ako su posljedice iste 3 puta gore nego što je dobit...?
ma nije vazna cijena koju placas,vazno je otjerati snahu ili zeta koji nisu po volji punica i svekrva
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 00:24   #57
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
ma nije vazna cijena koju placas,vazno je otjerati snahu ili zeta koji nisu po volji punica i svekrva
da,da, bitno je imati prioritete u životu
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:21   #58
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Hmm... Bijelom se služi za otklanjanje uroka i sl. dok je siva koliko sam čula neuspijeh bijele...
Evo recimo: Poželiš puno novaca na lutriji, i dobiješ novce a doživiš neku nesreću, to je siva koliko sam shvatila...
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:21   #59
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
.........

Za ostale, siva magija NE POSTOJI!!!!!
kak ne postoji...pomješaš crnu i bijelu i dobiš sivu magiju...

Zadnje uređivanje luiz : 01.08.2008. at 22:41.
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 03:57   #60
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
kak ne postoji...pomješaš crnu i bijelu i dobiš sivu magiju...
Ma, tako je. I za sve one koji to ne znaju, kada se dobro izmješa, doda se jedno stučeno jaje, malo šlaga i stavi jagoda na vrh. Istant siva magija koktel. Delikatesa.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.