Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 00:34   #21
vivax THE BEST
kupio ga prije godinu dana za 800kn, stavio na njega najnoviji cardinale, od karata si ostavio hrvatsku i bosnu...ultradetaljne karte...jos sam si instalirao neki programcic po imenu GPStacho koji prikazuje brzinu kretanja preko cijelog ekrana i grafikone za acceleraciju...i brdo drugih stvarcica,vrti avi filmice bez problema,zakon stvar,jednostavan za upotrebu...kupi neces pogrijesit!
sparc0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 10:59   #22
Do sada korsitio nekoliko razlicitih karti i definitivno Cardinale najdetaljnija karta za podrucje bivse Juge, a od uredjaja sam imao Vivaxa koji je bio iz serije onih ispravnih i nisam imao problema s njim kao neki.
Kasnije sam kupio Mio C250 i na njega stavio Cardinale i do sada najbolja kombinacija sto se tice uredjaja i karte.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:37   #23
Imam Mio Moov 200 odnedavno i jako sam zadovoljan. Otključao sam ga i stavio iGo s kartom Evrope. Mada ovdje koristim MioMap koji je došao s uređajem.
Gdje mogu nabaviti Cardinale, kad je već najbolji za ex-Yu?
zvm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 13:03   #24
Trebam savjet. Naime, kod sudara mi je pukla vakumska drska za GPS. Model izgleda kao Garminovi 4.3". Jel ima di kupit to a da nije neka vrsta univerzalog (i za mobitele mi ne treba), vec da je namjenjen drzanju 4.3 incha gps..Podrucje splita, odnosno dostava doma... Hvala!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 00:34   #25
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Trebam savjet. Naime, kod sudara mi je pukla vakumska drska za GPS. Model izgleda kao Garminovi 4.3". Jel ima di kupit to a da nije neka vrsta univerzalog (i za mobitele mi ne treba), vec da je namjenjen drzanju 4.3 incha gps..Podrucje splita, odnosno dostava doma... Hvala!
ebay nema čega nema.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 13:43   #26
a neki tom tom?
klokan jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 14:40   #27
Imam Tom Tom Go 720 i Vivx. Tom Tom je super uređaj, ima i previše toga, jako brzo nalazi satelite ali karta HR je tuga živa , samo ZG relativno dobro pokriven, ostalo voda. A u BIH postoji samo Sarajevo. Imam gore kompletnu Z. EU ali kaj mi to znaći kad nemam HR kak treba. Prićalo se da dolazi update karte-evo ćekam godinu i više pa još ništa.

Tak da na kraju Tom Tom koji je koštao 4000,00 kn skuplja prašinu, a vivax od 700,00 koristim. Vivax je puno lošiji i opcijama, velićiniom i kvalitetom ekrana siromašniji uređaj, puno sporije nalazi satelite-ALI IMA DOBRU KARTU. A verzija 3.0 BE je donjela i bitna poboljšanja.

Ako postoji bilo kakva metoda da se na Tom tom ubaci BE ili bilo koja druga funkcionalna karta HR-molim objasnite kak.
Ako ne-prodajem Tom tom GO 720-malo korišten
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 09:54   #28
Garmin je nr. 1.

Putujem po Europi pa sam prije posuđivao sve i svašta kad mi je trebalo. Ono budem kupio, kad naletim, ne budem kupio i to se tako lomilo godinama. I onda sam kupio auto i u njemu dobio na poklon Garmin...

Išli smo u France i kum ima nešto iz Metroa, a ja Garmina, naravno da smo povezani voki-tokijima... meni kaže lijevo njemu ravno. Kad skreneš lijevo onda nakon 50 m je novi tunel koji je otvoren pred 2 godine, a on ga nema ucrtanog u karti iz 2008!!!!! a ravno se prolazi kroz cijelo mjesto (tunel je u biti obilaznica turističko-skijališnog centra)...

I tako još nekoliko puta...

Za Europu mislim da je Garmin broj 1.
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 09:59   #29
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Trebam savjet. Naime, kod sudara mi je pukla vakumska drska za GPS. Model izgleda kao Garminovi 4.3". Jel ima di kupit to a da nije neka vrsta univerzalog (i za mobitele mi ne treba), vec da je namjenjen drzanju 4.3 incha gps..Podrucje splita, odnosno dostava doma... Hvala!
O, aircanada evo da i ja tebi dam jedan savjet...

HG spot ili direktno u navigo sistem ima web.... Ja sam dobio u autu Garmin 360 istina na njemu je Honda logo, pa je stalak ugrađen i proveden i preko zvučnika i svega...

Pa sam naručio dodatni punjač i vakumski držač za staklo kako bi ga mogao koristiti po potrebi i u drugom autu...

Punjač košta cca 150 kn, a stalak jedno 200...

www.navigo-sistem.hr
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 12:23   #30
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Garmin je nr. 1.

Putujem po Europi pa sam prije posuđivao sve i svašta kad mi je trebalo. Ono budem kupio, kad naletim, ne budem kupio i to se tako lomilo godinama. I onda sam kupio auto i u njemu dobio na poklon Garmin...

Išli smo u France i kum ima nešto iz Metroa, a ja Garmina, naravno da smo povezani voki-tokijima... meni kaže lijevo njemu ravno. Kad skreneš lijevo onda nakon 50 m je novi tunel koji je otvoren pred 2 godine, a on ga nema ucrtanog u karti iz 2008!!!!! a ravno se prolazi kroz cijelo mjesto (tunel je u biti obilaznica turističko-skijališnog centra)...

I tako još nekoliko puta...

Za Europu mislim da je Garmin broj 1.

kazes da je garmin broj 1 a nisi ni probao neku drugu navigaciju osim Garmina. To sto kumu pokazuje drugacije, ovisi koju kartu ima, koliko je stara, koju vrstu puta je uzeo (jednostavnu,kracu itd).

Probao sam garmin, igo, i cardinale po hrv i mogu reci da je cardinale za ovdje najbolji, dok koliko znam/cuo igo je najbolji za po vani.

garmin mi ima lose karte ali ok software, iako mi i igo jako dobar software. cardinale mi nije nesta ali su ima karte odlicne. kad kazem software mislim na funkcionalnost i izgled
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 11:30   #31
Upravo testiram iGO8.3 po Njemačkoj...u kamionu profil na autobus stavljen...
Za sada super, direktno u svaku firmu me doveo bez problema čak ni Tom Tom sa najnovijom kartom nije tako detaljan što se karte tiće!....malo se zbunio u Dortmundu ali tamo se svaka navigacija zbuni....nekad ( možda i moja navika na Tom Tom) ima čudan izbor rute i ko da malo kasni u pokazivanju, visina po gps je relativno točna, jer na razini mora mi pokazuje 75m nadmorske...tu i tamo se zbloka ( 2 puta u 4 dana) ali to može biti i do uređaja...i eventualno mu kroz vjetrobran suce zapržilo malo veću temp...

Kad bi još našao funkcionirajuć black edition od viaGPS....mada ako iGo ima moju hacijendu u karti ...onda vjerujem da je i za HR vrlo dobar ( karta 8.3) ....

Piktogrami su malo veliki i na malom zaslonu pokriju veći dio karte ( ali moj je smartphone ionako samo 320x240 pixela)
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 11:41   #32
Quote:
drakic kaže: Pogledaj post
kazes da je garmin broj 1 a nisi ni probao neku drugu navigaciju osim Garmina. To sto kumu pokazuje drugacije, ovisi koju kartu ima, koliko je stara, koju vrstu puta je uzeo (jednostavnu,kracu itd).

Probao sam garmin, igo, i cardinale po hrv i mogu reci da je cardinale za ovdje najbolji, dok koliko znam/cuo igo je najbolji za po vani.

garmin mi ima lose karte ali ok software, iako mi i igo jako dobar software. cardinale mi nije nesta ali su ima karte odlicne. kad kazem software mislim na funkcionalnost i izgled
Probao sam ih 10-tak. I Mio i Vivax i TomTom i HP na dlanovniku...

Za po Hrvatskoj mi ne treba, a za inozemstvo i dalje ostajem pri Garminu...

I nisam ga kupio, dobio sam ga uz Hondu... a htio sam navigaciju hrpu puta kupiti... jer idem 15x godišnje van HR... i svaki put baš pred put se to sjetim i onda ima ovaj ima onaj i uvijek ju cuknem... Tako da sam probao sve i svašta, bar 5 različitih...

A kumova je Tom-Tom i znam da nije bila jeftina, a bila je na nekoj akciji lani u Metro-u...
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 18:25   #33
U HR se često misli da je Garmin br.1 kod cestvnih navigacija, ali to nije tako. U EU je TomTom br.1 po prodaji što se tiče cestovnih navigacija. No TomTom svarno već godinama nije izdao update karata za istočnu EU i ne može konkurirat ostalim brandovima u prodaji kod nas.
iGO8 zaista ima najbolji navigacioni sw i kartu HR (TA) koja po detaljnosti zaostaje za Mireovom, ali je bolja od AdriaRoute 2.20 (NA). No jučer je izašla nova AR pa ćemo malo testirat i vidjet koliko su Navigovci poboljšali detaljnost svoje nove digitalne karte.

Moja iskustva govore da su poslijednje karte svih digitalnih kartografa za zapadnu EU otprilike podjednako dobre, naravno pod uvijetom da se uzme u obzir da ne postoji savršen navigacioni sw i digitalne karte.

Ipak ću ponoviti za one koji zaista ne mogu bez Garmina, neka kupe neki od Mio uređaja i neka na njega nakon otključavanja instaliraju Garmin XT s AR 2.2 i nakon par dana će vidjet razliku u detaljnosti karte Hrvatske. Više neće željeti pokretat Garminovu aplikaciju.
Da se ne bi vlasnici Garmina sad naljutili jer sam tisuću puta već prisustvovao tim raspravama, reći ću da je Garmin s AR dobar, ali ima boljih kartografa kao i aplikacija.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:14   #34
ja imam garmin... nije tako los .. tamo gde ima stanice... platio sam ga 150 eura sa adria rutu...ima dobrih opcija i govor na hrvatski je super ( btw cura je nije decko :P )
al zna nekad zakazati.. ja ukucao vukovar i isao po njemu... put iz makedonije me vodio preko novog sada i preko erduta... hmmm dobro imao sam benzina pa sam se malo provozao preko vojvodine... isti problem sam imao i u makedoniju... ( za one koje znaju makedoniju put prema skoplju od bitola me vodi preko kavadarci i negotino znaci prvo ides dolje pa gore ) ima bas cudne rute i u nekim gradovima nisu ceste sredjene.. pjesacke zone nisu oznacene pa vodi te preko njih... isto problem i kod ceste sa jednog smjera.. sva sreca nije bilo policajaca pa dobio bi bar 2 kazne sto sam vozio po takve ceste... vodeci se po njemu..
__________________
NEmoj ni pomislit
tomas21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:49   #35
u jee, poprilicno te izvozao. umjesto beograd pa autoput do šida on na novi sad
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 22:27   #36
a da ne pricam za makedoniju... to ti dodje kao recimo krenes iz rijeke prema zagrebu preko splita. hmmm i vodio me u jednosmjerne ceste.. nije bas prijatno vidjeti kolonu u tri trake kako ide prema tebi...pa pod rucnom da se brzo okrenes.. sramota.. a to se cesto dogadjalo da pogresi il da me nosi preko plostade... al za te novce nije los.. ako ides van hrvatske uzmi ga i napuni auto benzinom za svaki slucaj a za unutar hrvatske ti bas i ne treba sve je ljepo obeljezeno .. osim ako ti ne trebaju neke ulice u neki grad.. on je precizan u tome
__________________
NEmoj ni pomislit
tomas21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 08:56   #37
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
U HR se često misli da je Garmin br.1 kod cestvnih navigacija, ali to nije tako. U EU je TomTom br.1 po prodaji što se tiče cestovnih navigacija. No TomTom svarno već godinama nije izdao update karata za istočnu EU i ne može konkurirat ostalim brandovima u prodaji kod nas.
iGO8 zaista ima najbolji navigacioni sw i kartu HR (TA) koja po detaljnosti zaostaje za Mireovom, ali je bolja od AdriaRoute 2.20 (NA). No jučer je izašla nova AR pa ćemo malo testirat i vidjet koliko su Navigovci poboljšali detaljnost svoje nove digitalne karte.

Moja iskustva govore da su poslijednje karte svih digitalnih kartografa za zapadnu EU otprilike podjednako dobre, naravno pod uvijetom da se uzme u obzir da ne postoji savršen navigacioni sw i digitalne karte.

Ipak ću ponoviti za one koji zaista ne mogu bez Garmina, neka kupe neki od Mio uređaja i neka na njega nakon otključavanja instaliraju Garmin XT s AR 2.2 i nakon par dana će vidjet razliku u detaljnosti karte Hrvatske. Više neće željeti pokretat Garminovu aplikaciju.
Da se ne bi vlasnici Garmina sad naljutili jer sam tisuću puta već prisustvovao tim raspravama, reći ću da je Garmin s AR dobar, ali ima boljih kartografa kao i aplikacija.
Točno da je Tom Tom No1! Ali malo spavaju na lovorikama, Garmin je i za inozemstvo xxxxx kroz gusto granje, jedino što mu je kartografija dobra, kolega koji ga koristi za kamion ( u bus profilu) je već imal okršaje s dispozicijom jer su ga pitali koje to puteve on bira do odredišta!
Problem sa EU kartama jeste u tome da se ovdje svakodnevno pojavljuje mnoštvo novih ulica koje je skoro nemoguće brzo ažurirat ( evo upravo se rekonstruira raskrižje A2 i A1 kod Dortmunda i tu će biti vozanja okolo naokolo kad ga završe jer nijedan aktualni soft to nema ažurirano u kartama ( Tom Tom ima ali samo kao "planski podatak" tako da rutiranje označeno kao nemoguće po novoj trasi ) .....iGO8 koju testiram je izvanredna samo pokoji puta izgubi komunikaciju sa GPS portom pa potraje dok nađe opet satelite...kad bi još opsluživanje programa bilo jednostavnije kao kod Tom Tom-a bio bi skoro pa savršen. Za HR neznam jer ga nisam probao, ali čini mi se da je karta HR ( 8.3) jako dobra!

Tom Tom još nije prepoznao tržište istočne Europe, još manje HR i bivše Yu...a ni glavni kartografi 2 su u biti samo ( Tele-Atlas i Navigon) koji opskrbljuju podacima programere softa nemaju baš precizne podatke....

Koliko je HR karta dobra ovisi o samim programerima i podacima kartografije....Adria Route, viaGPS i iGo su karte zapravo razvijene od naših ljudi te ih stoga i imaju dok Tom Tom isključivo koristi Tele-Atlas karte.
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:10   #38
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Točno da je Tom Tom No1! Ali malo spavaju na lovorikama, Garmin je i za inozemstvo xxxxx kroz gusto granje, jedino što mu je kartografija dobra, kolega koji ga koristi za kamion ( u bus profilu) je već imal okršaje s dispozicijom jer su ga pitali koje to puteve on bira do odredišta!
Problem sa EU kartama jeste u tome da se ovdje svakodnevno pojavljuje mnoštvo novih ulica koje je skoro nemoguće brzo ažurirat ( evo upravo se rekonstruira raskrižje A2 i A1 kod Dortmunda i tu će biti vozanja okolo naokolo kad ga završe jer nijedan aktualni soft to nema ažurirano u kartama ( Tom Tom ima ali samo kao "planski podatak" tako da rutiranje označeno kao nemoguće po novoj trasi ) .....iGO8 koju testiram je izvanredna samo pokoji puta izgubi komunikaciju sa GPS portom pa potraje dok nađe opet satelite...kad bi još opsluživanje programa bilo jednostavnije kao kod Tom Tom-a bio bi skoro pa savršen. Za HR neznam jer ga nisam probao, ali čini mi se da je karta HR ( 8.3) jako dobra!

Tom Tom još nije prepoznao tržište istočne Europe, još manje HR i bivše Yu...a ni glavni kartografi 2 su u biti samo ( Tele-Atlas i Navigon) koji opskrbljuju podacima programere softa nemaju baš precizne podatke....

Koliko je HR karta dobra ovisi o samim programerima i podacima kartografije....Adria Route, viaGPS i iGo su karte zapravo razvijene od naših ljudi te ih stoga i imaju dok Tom Tom isključivo koristi Tele-Atlas karte.
Samo donekle si u pravu. Za profesionalce kao ti postoje aplikacije i kartografije prilagođene tim potrebama. iGO8 nije najsretnije za vozila velikih gabarita iako može poslužiti svrsi. Savršena digitalna karta kao i navigaciona aplikacja koja će zadovoljiti sve ukuse ne postoji. Također mogu reći da svaka navigacija bez obzira na brand, će prije ili kasnije dovesti svojeg vlasnika u neugodnu situaciju zbog čega će se on ljutiti i pljuvati na svoj kineski (više od 90% navigacija se prizvodi ili sklapa u Kini računajući Garmina i TomToma) poluproizvod. Zbog toga što su izmjene na prometnicama vrlo česte navigacije se nađu u "nebranom grožđu". Zato mislim da je bezpredmetno raspravljati o tome te je to bolje shvatiti kao nešto normalno u korišenju navigacije. Većina ljudi nakon što si kupe prvu navigaciju u životu misle da je ona čudo tehnike koji će sada samostalno misliti umjesto njih. Od tuda potječu priče o poluproizvodu jer su ljudi očekivali previše od njih, odnosno očekivali su nešto od njih što one nisu. Ništa za volanom ne može zamjeniti ljudsku inteligenciju, a navigaciju u automobilu treba shvatiti kao još jedno pomagalo koje će olakšati i učiniti ugodniju vožnju vozaču prema njegovom odredištu.

TomTom i lovorike. Hmm istini za volju može se i opustiti (naravno da će im se s vremenim to obiti u glavu). Od kada je TomTom postao vlasnik Tele Atlasa inzistira isključivo na svojim kartama, a za područja gdje su njihove karte slabije detaljnosti uglavnom koriste karte NA Garminovih partenera što za poslijedicu ima slabiju pokrivenost istočne EU. Ista priča vrijedi i za Garmin. Zbog toga je proizvođač Mio po meni učinio najbolji potez kupujući karte na tržištu za svoj MioMap od manjih lokalnih digitalnih kartografa koji uglavnom razvijaju kartografiju svojih zemalja i pošto to rade uglavnom samo za svoju zemlju onda taj posao odrade bolje nego veliki Tele Atlas ili Navigon.

Gubitak prijema GPS signala ovisi o uređaju koji koristiš, a jako je mala šansa da je to do iGO8. Da je do aplikacije to bi onda bio bug koji bi se pojavljivao na svim uređajima bez razlike, a to nije tako. Na gubitak signala najčešće utječe GPS prijemnik slabije kvalitete, visoke zgrade, oblačno vrijeme, metalizirana stakla, gusta šuma i općenito svako optičko zaklanjanje vidljivosti prema nebu... Nekoliko puta sam čitao o rupama u pokrivenosti GPS signalom na pojedinim mjestima (što mi zvuči nevjerojatno, ali nije nemoguće), ali ga nisam nikad i nigdje doživio.

via GPS 2.x i 3.x s kartama od Mirea (Cardinale) i Adria Route su proizvodi koji su razvijeni u Hrvatskoj. iGO8 i TomTom koriste karte od Tele Atlasa.
Za provjeru čije karte na iGO8 aplikaciji koristiš, informaciju možeš dobiti ovako: Menu -> Postavke -> 2. stranica menua "O programu" -> Karte. Na tom mjestu je popis svih pojedinačnih karata razvrstanih po zemljama koje se prikazuju u aplikaciju sa imenima digitalnih kartografa koji su izradili pojedinu kartu.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.

Zadnje uređivanje ile.ri : 18.06.2009. at 13:31.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:38   #39
Samo napomena:

Taj GPS vam kod mene u Dubravi, naselje "Palestina" ništa ne valja...!!!

Svaki drugi janjevac si je asfaltirao svoju privatnu ulicu do svoje bespravno sagrađene trokatnice pa se jadni GPS zbuni, isprobano, 100% poludi...!!!
(odnosno odvede te u nečije dvorište)
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:53   #40
@ille.ri

znam i ja da ima softa za truck, međutim Map&Guide je soft za desktop ili notebook...imao sam ga na notebooku i mana mu je da ne okreće kartu u smjeru vožnje pa moram skretanja" u glavi korigirat"...

Truck navigator je aplikacija koja može i na pocket pc ( dlanovnik) i na notebook....samo sa meni potrebnim kartama ( HR je i isto lipov xxxxx pokrivena) košta 500€ a routing po gabaridima i težini vozila je samo u Njemačkoj adekvatan jer za druge zemlje nemaju podatke!!!!

iGO8 sam skinul na netu za probu..tako da vjerujem da ima koji bug, jer kad on izgubi komunikaciju na istom uređaju imam i Tom Tom Navigator 7 ( došao licenciran sa Xda) on radi!!!! Rupa ima, i nekad mada rijeđe se dogodi da rupa nastaje jer u datom trenu nema dovoljno satelita na horizontu, ali nestaje za kojih par minuta.

Zadovoljan sam sa iGo8 jer kažem čak ni u Dortmundu me nije uspio dovest na podvožnjak gdje ne mogu proći ....a to je da moram imat najmanje 4m visine....a i kartama sam zadovoljan, svaki puta me dovede direktno na kućni broj, i to tam gdje drugi ni ulicu ne poznaju!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.